IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение

    А нещо за Китай да има?
    Само гледай да не се загубиш у мъглата - смока де

    Но иначе комините яко пушат - china air pollution е термина в Гугъла, ако ти трябва още по темата.









    Коментар


    • Money - полски фиат, москвич, застава, трабант и вардбург по едно време също бяха без ред.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

        Ох, за Китай. Последното обежище на комуниста. Там колко има да обсъждаме с конкретни факти...

        От нийде взорът надежда не види
        Ами аз дотук чух 3 съвременни уж комунистически страни дето са зле, и покзавам 1 дето е първата икономика на света в момента. Време за обсъждане имам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          national power - нали това пиша, ти какво искаш да има в днешно време - един акумулатор изкарва 3 години, ако изкара 4-ри е голям късмет. Технология да се правят акумулатори с живот 12 години има, за оловните но никой не произвежда такива. Залети сме с техника менте, направо ще се отровим от боклуци и после защото природата си отмъщава.Според мен който произвежда ментета или пък ги продава - бой ще
          се стигне до там. Чакаше се за Лади и Жигулита защото бяха по здрави от Мерцедес.Чупливите коли бяха без ред.
          Дори и за скапания картон наречен Трабанче се чакаше.

          Нали имаше виц специално за него.

          Чул някъв шейх че за Трабанче се чака много. И си казал "Баси това трябва да е много яка кола щом се чака за нея, я дай да си купя една". Отива да си купува, онея го виждат лъскав, богат и си викат "Абе я да му дадем на тоя без ред, да не срамим тука социализма". И му дават едно Трабанче без ред. Оня си кара с него и си мисли "Баси това е много яко бе, щом ми дадоха макет да се уча на него да карам. С нетърпение чакам истинската кола."


          Коментар


          • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение

            А нещо за Китай да има?
            Ох, за Китай. Последното убежище на комуниста. Там колко има да обсъждаме с конкретни факти...

            От нийде взорът надежда не види
            Last edited by Money; 12.06.2018, 23:37.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              Социализмът винаги свършва така

              Някои снимки са от Венецуела - днешно време и Куба.
              А нещо за Китай да има?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Трейдърко айде не пиши глупости.Чакаше се само за лади жигулита и волги другото беше без ред.В днешно време тръгнеш да се разхождаш гледаш витрините и си викаш сичко има тръгнеш ли да търсиш се оказва че не е точно така.
                То какво друго имаше?



                Румънска Дачия - не бяха много вървежни в България, не знам дали изобщо ги внасяха.
                Шкода - там се чакаше още повече даже от за Лада
                От ГДР-то Варбург - там се чакаше повече от Лада. Евентуално Трабанче - ама и за него се чакаше.
                И остава един Москвич, Запорожец и полски Фиат - ония малките - ама и за тях се чакаше. Москвичите по селата бяха вървежни, щото много държаха на товарене и там ги купуваха.

                В общия случай 7-8 год за Запорожец и Трабанче - които не бяха коли. Москвич - 10 год. А вече Лади, етц - над 12 год. Наште имаха вноска за кола направена на сватбата. А купиха Лада аз като почти бях готов за книжка. Да съм бил на 12-14 год. Те отложиха реда си малко - щото нямаха пари. Ама пак едва ли преди 12 година им е излязъл реда.

                Като дойде колата имаше нещо като преглед в сервиз или нещо такова знам ли - до 3-тия месец или нещо такова. И дали дойде чупена или там като влезе в сервиза някой капут механик смени една част от запалването. В последствие се оказа че е супер дефицитна и няма намирана. Аре пак връзки за тая проклета част. Сещаш се как беше намерена - заменена от друга кола влязла в сервиз. Тая лада толкова ядове имаше с това запалване, че не може да бъде. И накрая двигателя се развали като беше на около 80 000 км. И отиде за скрап и наште си взеха друга.

                За сведение сега карам вече 12 години кола западна кола - закупена нова. И нямам никакви проблеми с нея - правя си обслужването както си требе и колата си върви. Имам 2-3 крушки изгорели. Над 150 000 км е.

                И не само за коли се чакаше. Ми и за ТВ и радио и телефон да ти прекарат. За всичко квото се сетиш се чакаше или ставаше с връзки. А ако се развали части няма - трябваше да чакаш за части.

                Елементарни плочки и фаянс за банята се купуваха с връзки или с много късмет и чакане.

                Изобщо социализма беше рай за дребните далавераджии - магазинери, закупчици, снабдители, механици, фаянсаджии, партийни секретари, етц.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Money - имаше свободна продажба почти постоянно на калпави коли ако сме коректни и държим на истината.
                  Запорожец?

                  Коментар


                  • Money - имаше свободна продажба почти постоянно на калпави коли ако сме коректни и държим на истината.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • national power - нали това пиша, ти какво искаш да има в днешно време - един акумулатор изкарва 3 години, ако изкара 4-ри е голям късмет. Технология да се правят акумулатори с живот 12 години има, за оловните но никой не произвежда такива. Залети сме с техника менте, направо ще се отровим от боклуци и после защото природата си отмъщава.Според мен който произвежда ментета или пък ги продава - бой ще се стигне до там. Чакаше се за Лади и Жигулита защото бяха по здрави от Мерцедес.Чупливите коли бяха без ред.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Krum Sokolov - това за чакането за коли не бе точно така, можеше да си купиш чуплива кола веднага а сега може да си кухиш само чуплива.
                        Трейдърко айде не пиши глупости.Чакаше се само за лади жигулита и волги другото беше без ред.В днешно време тръгнеш да се разхождаш гледаш витрините и си викаш сичко има тръгнеш ли да търсиш се оказва че не е точно така.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                          Абсолютно!. Баща ми си купи нов Москвич 408 И. Още първата седмица ходи 2 пъти в сервиз а за първия месец 7 пъти. купихме си ядове. Карал съм няколко западни автомобила втора ръка. Забравих от къде се отваря капака на двигателя. Добри спирачки, лек волан, добра возия, нисък шум. Бас държа че един западен автомобил на 150 000 км ще покаже по малко дефекти от една нова Лада при пробег от още 150 000 км.
                          Защо никой комуноид пишещ глупости не ми обясни защо ни заградиха с телени огради по границите и разстрелваха всеки опитал се да избяга . Нали беше много хубаво. Кой бяга от хубавото. Да бяха отворили границите....
                          Точно така моя баща още преди да си купи москвича ходи да го ремонтира.Братовчед ми избяга въпреки че седмица преди това собствения му баща отиде в МВР да ги предупреди.Така че който наистина е искал е избягал.Другото са лични заблуди ама аз ного исках да избягам ама ми пречеха...както им пречеха на книгите песните филмите и какво ли не.Са никой не им пречи ама ни книги ни филми.Едно време имаше Емил Димитров Васил найденов Тангра а са кво Азис Ивана Фики Мики Криско Дриско само простотия.Нашенския социализъм беше рай за мързеливия за нагаждача а нашенския капитализъм е рай за убийци крадци измамници далавераджии некадърници и въобще секаква измет и простотия .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Те всички коли тогава бяха чупливи. Руска кола и нечуплива просто няма как да бъде. Румънската Дачия беше под всякаква критика. Добре че имаше Шкода и Вартбург леко да се отсрамят.

                            Това си е традиция - даже все още в Русия Лада Нива на 1 год и малко километри и без проблеми държи по-добра цена от нова Лада Нива. Не за друго ми няма гаранция че новата няма дефекти.

                            Абсолютно!. Баща ми си купи нов Москвич 408 И. Още първата седмица ходи 2 пъти в сервиз а за първия месец 7 пъти. купихме си ядове. Карал съм няколко западни автомобила втора ръка. Забравих от къде се отваря капака на двигателя. Добри спирачки, лек волан, добра возия, нисък шум. Бас държа че един западен автомобил на 150 000 км ще покаже по малко дефекти от една нова Лада при пробег от още 150 000 км.
                            Защо никой комуноид пишещ глупости не ми обясни защо ни заградиха с телени огради по границите и разстрелваха всеки опитал се да избяга . Нали беше много хубаво. Кой бяга от хубавото. Да бяха отворили границите....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Krum Sokolov - това за чакането за коли не бе точно така, можеше да си купиш чуплива кола веднага а сега може да си кухиш само чуплива.
                              Те всички коли тогава бяха чупливи. Руска кола и нечуплива просто няма как да бъде. Румънската Дачия беше под всякаква критика. Добре че имаше Шкода и Вартбург леко да се отсрамят.

                              Това си е традиция - даже все още в Русия Лада Нива на 1 год и малко километри и без проблеми държи по-добра цена от нова Лада Нива. Не за друго ми няма гаранция че новата няма дефекти.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Krum Sokolov - това за чакането за коли не бе точно така, можеше да си купиш чуплива кола веднага а сега може да си кухиш само чуплива.
                                Да, с долари можеше. Отиваш да бачкаш в Либия и така...

                                Коментар

                                Working...
                                X