IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    В "Money" няма скрит подтекст - просто "пари"
    То и в "Ендър" няма, ма ти пръв почна да ме тролиш за ника
    А по темата - вярвам че е възможно.

    Коментар


    • В "Money" няма скрит подтекст - просто "пари"

      Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      Изненадан съм. С всичките тия сугестии дето ги вкарават съфорумците...
      Пък и бях сигурен, че "Мони" е галено от Соломон...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Часът на истината: не съм евреин, но пък съм четвърт руснак
        Изненадан съм. С всичките тия сугестии дето ги вкарават съфорумците...
        Пък и бях сигурен, че "Мони" е галено от Соломон...

        Коментар


        • Часът на истината: не съм евреин, но пък съм четвърт руснак

          Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

          Евреите много ви боли от Хитлер.
          ​​​​​
          Но той само е изпълнил това, което масата немски народ е смятал за правилно и нужно. Популист...
          ​​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Хитлер също е твърдял, че е за демокрация и спазване на конституционния ред
            Евреите много ви боли от Хитлер.
            ​​​​​
            Но той само е изпълнил това, което масата немски народ е смятал за правилно и нужно. Популист...
            ​​​​​​

            Коментар


            • А според тебе кога стадото ще започне да се усеща, че "спасителите" са кухи?



              Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Само да кажа , спасители ще се появят тепърва всекъкви , за да поведат уплашеното стадо . Те ще контролират страховете и надеждите на хората. В момента сме в самото начало на процеса.

              Иначе за Курц може малко пресилено да съм се изказал. Но те крайнодесните не си показват истинското лице когато са в коалиция.

              Хитлер също е твърдял, че е за демокрация и спазване на конституционния ред
              Last edited by Money; 30.06.2018, 21:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Крайно десните ще спасят света, това е ясно и за малките деца

                Путин ако мислиш, че е ляв...


                Само да кажа , спасители ще се появят тепърва всекъкви , за да поведат уплашеното стадо . Те ще контролират страховете и надеждите на хората. В момента сме в самото начало на процеса.

                Коментар


                • Да, по-скоро става дума за погнуса...

                  Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Такава злоба и непоносимост към друго мнение/мислене е една от най характерните му черти

                  Коментар


                  • Крайно десните ще спасят света, това е ясно и за малките деца

                    Путин ако мислиш, че е ляв...

                    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Чудесно си описал характеристиките на либерално/ския модел.

                    Гледам на едно друго място си нарекъл днес австрийския канцлер младo фашистче.
                    Сори, ама фашизма е баш при вас, особено при тия де най много лаят срещу него.
                    Такава злоба и непоносимост към друго мнение/мислене е една от най характерните му черти.

                    Tук обичайно свърталище на русофили, ала в случая са напълно прави.

                    https://www.zerohedge.com/news/2018-...ops+to+zero%29

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                      Не е толкова лесно и просто. Две световни войни са станали, заради този проблем на Германия.
                      ...Как да кажа, за война, трябват най-мслко двама, а за световна - и повече участници. И проблемът, оказва се, не е нито тогава бил, нито сега е само на Германия. В какамангата е целият свят, и картинката става все по-интересна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Лошото на популизма е, че:
                        - дава псевдо-решения на истински проблеми
                        - измисля несъществуващи проблеми за отвличане на вниманието
                        - винаги е лицемерен (или най-малкото става такъв много бързо)
                        Чудесно си описал характеристиките на либерално/ския модел.

                        Гледам на едно друго място си нарекъл днес австрийския канцлер младo фашистче.
                        Сори, ама фашизма е баш при вас, особено при тия де най много лаят срещу него.
                        Такава злоба и непоносимост към друго мнение/мислене е една от най характерните му черти.

                        Tук обичайно свърталище на русофили, ала в случая са напълно прави.

                        https://www.zerohedge.com/news/2018-...ops+to+zero%29


                        Коментар


                        • Лошото на популизма е, че:
                          - дава псевдо-решения на истински проблеми
                          - измисля несъществуващи проблеми за отвличане на вниманието
                          - винаги е лицемерен (или най-малкото става такъв много бързо)


                          Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                          Начи требва да си сравним понятията.

                          Най-общо и грубо казано популизъм за мен е следване от лидер или управляващ субект на елементарните искания (не казвам, обаче, нужди) на народа, искания, очевидни на пръв поглед.
                          Това следване може да е --искрено от страна на управляващия субект, може да е --лицемерно и целящо, например, точно обратното, и може да е --със задна, прикрита цел, не непременно във вреда на популуса.
                          Той, обаче, не е непременно свързан с аромата на социална справедливост, който привнасяш ти с примерите си. Например: народът иска да изгони евреите – готово, гоним ги! Тук няма социална справедливост на пръв поглед.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Немция няма проблем толкова с продажбите, колкото с доставките на суровини и консумативи, затуй. Щото е силно конкурентоспособна и, със скъпо евро, си осигурява висок потребителски стандарт при относително умерени разходи за заплащане, какво по-лесно за разбиране.
                            Не е толкова лесно и просто. Две световни войни са станали, заради този проблем на Германия.

                            Коментар


                            • Защо си изненадан тя реалността го доказва , те не крият каква е ситуацията до която са се докарали.Само единственно пропускат да посочат причините за да се случи подобна демографска трагедия. А единственното което им остава е да се откажат от катастрофалния социализъм и да помолят пенсионерите да ги освободят от присъствието си . Съществуват ситуации на конфликт на интерес - когато държавата раздава пенсии е нормално пенсионерите да нямат право да избират тези които ще я управляват. В момента ситуацията си е жива форма на корупция, властта брани интереса на тези които я избират. Ние преживяхме една трагедия на катастрофирал държавен монополизъм форма на социализъма. Сега обаче сме в друга негова разновидност а той е многолик. Може би това е последната негова форма и най после ще се приключи. Има възможност да се приеме въвежането на мизерен ББД след тежка криза на финансовата система и тя трябва да бъде реализирана. Със соца трябва да се приключи, за съжаление първия опит пропадна но втория или третия ще бъде успешен.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Паричко,
                                питах те кое е лошото на популизма.
                                Засега съвсем по еврейски не отговаряш на въпроса, който не ти изнася, разсейвайки нещата в надежда да се забрави въпроса. Но аз ще те питам до край, въпросът си стои.
                                Last edited by П.Ф.Изеров; 26.06.2018, 20:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X