IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

    Но ако става въпрос за депресия, то плановата икономика ще има предимство?
    Примерно като гладомора в Украйна по време на тежката депресия в щатите .,, Културната революция,, в Китай режима на червените хмери в Камбоджа, като последните две се случват точно по време на продължилия 16 години мечи пазар и стагфлационни рецесии в САЩ от 66 до 1982 години. Описаните събития съвпадат точно по години всеки може да провери. Само да добавя още съвпадения по време ма депресията в от 30 години в Европа почити навсякъде се установяват диктатури. Което също важи и за южна Америка , военните диктатури по време на стагфлационните рецесии от 66 до 1982 година. Единствени от изброените който всъщност се справят по време на депресии и последователни рецесии са нацистите . Това има своето обяснение и го описах в предишни мои постове. На който не му е ясно за какво става въпрос ще му се изясни в недалечно бъдеще.
    Last edited by Todor Sabev; 01.07.2018, 07:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
      Може ли някой да докаже, че социализмът е форма на обществено-икономическа организация, след като е замислен и реализиран като геноцид, т.е. обратното на всякакво съзидателно усилие? Или под социализъм разбирате комунизъм?
      Ъ-ъъ.. такова, дали ще ви затрудни особено, да си изясните понятията, преди да продължим ползотворната дискусия?

      Коментар


      • Тази тема ми е тотално непонятна. Може ли някой да докаже, че социализмът е форма на обществено-икономическа организация, след като е замислен и реализиран като геноцид, т.е. обратното на всякакво съзидателно усилие? Или под социализъм разбирате комунизъм?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Но трябва да са сред обикновените хора, а не на местата определени за туристи. Ако ги пуснат де.
          Кой да пуснат? Обикновените хора?

          Коментар


          • Хммм... това не го разбирам съвсем, кои са младите и кои са старите?

            Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Грешиш тук малко... Идеологическия сблъсък е в плоскостта млади/стари.
            В България, в Украйна, в Турция, Русия, Кралството, Щатите... Навсякъде.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Съгласен съм, но в случая идеологическият сбълсък ляво/дясно е до голяма степен привиден. Под повърхността мотивацията е друга - мисля че става дума повече за русофили, отколкото за социалисти
              Грешиш тук малко... Идеологическия сблъсък е в плоскостта млади/стари.
              В България, в Украйна, в Турция, Русия, Кралството, Щатите... Навсякъде.

              Коментар


              • Съгласен съм, но в случая идеологическият сбълсък ляво/дясно е до голяма степен привиден. Под повърхността мотивацията е друга - мисля че става дума повече за русофили, отколкото за социалисти

                Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Е подмосковието кво е? И то е капиталистическо ако питаш мен. Въпреки че там капитализма е една друга бира - доста изродена. Но все пак си е капитализъм. Няма планова икономика.

                Иначе Венецуела, Куба, Северна Корея са си все още планови икономики. Там могат да идат да дискутират. Но трябва да са сред обикновените хора, а не на местата определени за туристи. Ако ги пуснат де.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Той си е сменил ника на Анонимен123, нещо такова... един вид повче няма да влиза тука
                  Ми да, обидихме го човека. Нито парите му ценим, нито - идеите.
                  Жалко, весело ми беше да си комуникирам с него.

                  П.С. С теб нямаме мегдан за спор. Не мога да съм ти полезен.

                  Коментар


                  • Той си е сменил ника на Анонимен123, нещо такова... един вид повче няма да влиза тука

                    Погледни от дргуга гледна точка: сега можеш да спориш с мене до безкрай и така да затвърдиш убеждението си, че социализмът е по-добър (а аз, че пазарната икономика )

                    Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                    Аз против нямам, ма той нещо не се обажда...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                      Е, нищо, ти пак можеш да го намериш Ив. Само не знам защо ни изберете някоя дача в подмосковието. Аспен е много капитистическо
                      Е подмосковието кво е? И то е капиталистическо ако питаш мен. Въпреки че там капитализма е една друга бира - доста изродена. Но все пак си е капитализъм. Няма планова икономика.

                      Иначе Венецуела, Куба, Северна Корея са си все още планови икономики. Там могат да идат да дискутират. Но трябва да са сред обикновените хора, а не на местата определени за туристи. Ако ги пуснат де.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                        Е, нищо, ти пак можеш да го намериш Ив. Само не знам защо ни изберете някоя дача в подмосковието. Аспен е много капитистическо
                        Аз против нямам, ма той нещо не се обажда...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                          Сега прочетох на Ив творчеството. Ако се бяхме засекли в твоята тема, вместо в неговата...
                          Твърде вероятно, сега да си пиехме бирата заедно в Аспен. Ама живот, какво да правиш...
                          Е, нищо, ти пак можеш да го намериш Ив. Само не знам защо ни изберете някоя дача в подмосковието. Аспен е много капитистическо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            М-мм... че то и Либия си беше добре, преди "пролетта".
                            Примера ти е неподходящ, по-добре да реферираш Зимбабве.
                            Или Щатите и Съюза през 1930г.
                            То и Сирия си беше по-добре от сега.

                            Само че там тече промяна на политическата система (Либия и Сирия). Демек война се води.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Щото тя е постоянно в депресия ли?

                              Какво точно предимство имаше икономиката на Куба и Венецуела когато беше кризата 2008 год че и после?
                              М-мм... че то и Либия си беше добре, преди "пролетта".
                              Примера ти е неподходящ, по-добре да реферираш Зимбабве.
                              Или Щатите и Съюза през 1930г.
                              Last edited by Ender; 01.07.2018, 00:14.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение

                                Но ако става въпрос за депресия, то плановата икономика ще има предимство?
                                Щото тя е постоянно в депресия ли?

                                Какво точно предимство имаше икономиката на Куба и Венецуела когато беше кризата 2008 год че и после?


                                Коментар

                                Working...
                                X