IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
    Да си дойдем на думата. Защо социализма е една утопия?
    Според мен, социализма няма бъдеще и не може да съществува защото, в него е нарушен един от законите на природата.
    Развитието на живата материя зависи от борбата за оцеляване. По- силният побеждава. При социализма са премахнати основните стимули(богатството) което, кара хората да се конкурират и да измислят нови технологии за да са конкурентноспособни и да оцелеят на пазара. Затова през соца технологиите застинаха в средновековието и стоките произвеждани в соц страните бяха неконкурентни което доведе до разпада на СССР и СИВ.
    Разликата между социализма и капитализма е като между едно домашно куче, глезено и дундуркано и същата порода куче оцеляло в дивата природа грижещо се само за прехраната си. Ако се срещнат в дивата природа кое от двете ше се нахрани и кое ще загине?
    П.П.Хайде още един руски изтребител паднал като круша в Румъния, а пилота се споминал , както и нашите пилоти на руска летяща кошница наричана вертолет. По коментари на летци от един випуск летци до пенсия достигат 3-4 пилоти. останалите загиват на руските "високотехнологични" летящи ковчези. Докато отбивах военната си служба за 27 месеца във вертолетния полк се споминаха 3 пилоти а един падна от 27 метра като круша заради повреда и оцеля.
    Круме много ми е интересно как такива простотии ти идват в главата.Аз се напъвам напъвам ма не мога да напиша подобна глупост.Човек който позволи душата му да е завладяна от материалното от алчност за пари коли къщи е загубен.Човек не е само материя той е и душа и дух и духът трябва да ръководи.Точно хората заламтели за материално стават най големите престъпници...В днешния свят глупаците се кланят на разни лъскави тарикати....А за да живее човек не му трябва много...Днешния западен свят не знае на къде отива обзет е от алчност лицемерие ламтеж за още и още.Е тва няма как да не свърши зле.Вече никой не иска да е стругар земеделец ел техник заварчик водопроводчик.Сичко иска костюм куфарче бюро кола телефон и лаптоп...А кой ще бачка???

    Коментар


    • Тъкмо бех се заел да подплатя изказването си за резкото дръпване на икономиката при Тръмп, ама тодарчо ми привлече вниманието и литературно се отклоних.

      Та:
      Economic Growth


      The economy is growing faster under Trump.

      The economy grew at an annual rate of 3.2 percent during the third quarter of 2017, according to the most recent official estimate by the Bureau of Economic Analysis.

      That 3.2 percent growth-rate estimate is more than double the 1.5 percent growth recorded for the full year of 2016. And it’s even higher than the 2.9 percent real growth recorded in 2015, the best full-year figure for the Obama years
      https://www.factcheck.org/2018/01/trumps-numbers/

      Предполагам, че Фактчек като източник ви удовлетворява, тъй като е анти-Тръмп сайт и с левичарски наклон. Е, щом даже той признава, че икономическият ръст даже в първата година на Тръмп е повече от двойно по-висок от последната на Обама... какво още?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Изеров, дай сериозни аргументи по същество
        За кое питаш? За свинщината ли?

        Коментар


        • Изеров, дай сериозни аргументи по същество

          За гъбите защо не отвориш тема “Рецептите на Изеров”?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
            ... но затова готините хора у кръчмата те отсвириха. Редно е да е замислиш , макар че се съмнявам
            И що лъжеш? А, да, можеш да лъжеш, защото постовете ми се трият.
            Отсвирих ви аз, и затова и не ви посещавам. Ето цитат на мое ЛС към мастит стопанин на Кръчмата, молещ ме да не ви закачам:
            05.07.2018, 17:37
            Споко, повече нема да се занимавам с вас, свинете.
            Сега, предполагам, пак ще натиснеш копчето "Сигнал за нередност", нали? Модерацията да ти помогне и да ме изтрие, нали?
            Last edited by П.Ф.Изеров; 08.07.2018, 12:01.

            Коментар





            • https://twitter.com/buddyyakov/statu...006705154?s=21

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                Да си дойдем на думата. Защо социализма е една утопия?
                Според мен, социализма няма бъдеще и не може да съществува защото, в него е нарушен един от законите на природата.
                Развитието на живата материя зависи от борбата за оцеляване. По- силният побеждава. При социализма са премахнати основните стимули(богатството) което, кара хората да се конкурират и да измислят нови технологии за да са конкурентноспособни и да оцелеят на пазара. Затова през соца технологиите застинаха в средновековието и стоките произвеждани в соц страните бяха неконкурентни което доведе до разпада на СССР и СИВ.
                Разликата между социализма и капитализма е като между едно домашно куче, глезено и дундуркано и същата порода куче оцеляло в дивата природа грижещо се само за прехраната си. Ако се срещнат в дивата природа кое от двете ше се нахрани и кое ще загине?
                П.П.Хайде още един руски изтребител паднал като круша в Румъния, а пилота се споминал , както и нашите пилоти на руска летяща кошница наричана вертолет. По коментари на летци от един випуск летци до пенсия достигат 3-4 пилоти. останалите загиват на руските "високотехнологични" летящи ковчези. Докато отбивах военната си служба за 27 месеца във вертолетния полк се споминаха 3 пилоти а един падна от 27 метра като круша заради повреда и оцеля.

                Социализмът няма бъдеще и поради още една причина: тогава здраво се пазеха границите, а преселението на камикадзета в Европа - беше кауза пердутта... Капитализмът интегрира всички в общата кауза - нашите жени са и ваши, нашите пари са и ваши, нашата работа си е за нас /европейците/, а за вас остават само помощите!

                Та, сетих се за онзи пришелец, който хвалеше Меркел. Той вече живее в Германия с двете си жени и своите 6 деца... В Германия двуженството, разбира се - е забранено /но - както казваме ние - не е отменено, защото има и изключения за подобни наши бъдещи "съграждани".../..., приютен с двете си жени в напълно обзаведена квартира от православната църква..., едната дама е родила първото си дете на 14, а другата все още е непълнолетна... Той заявява, че желае да има общо 10 деца..., ако междувременно не реши да има повече... А защо да няма и още една жена??? Все пак условията на живот позволяват това! Малката подробност: осигурена МУ е работа, но той отказва работата, защото помощите са му напълно достатъчни...

                Не смея да разсъждавам над тезата, колко закони в Природата /НИ/ са нарушени... ))

                /това не е реклама на соца..., просто нещата са така размити, че никакви дефиниции на важат, нито пък имаме право да обобщаваме или сравняваме..., предимствата и недостатъците са нещо нереално и всеки би сгрешил в тезата си/... ))

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Разговори из кръчмата.



                  Todor Sabev
                  Junior Member
                  28.06.2018, 15:46
                  Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                  Ти па си много умна. - Срам за жена. Умните жени грозни и досадни. Наздраве за по-глупавичките прелестни създания, де не могат ти влезнат в следите и ти хванат спатиите!


                  По възможност руси с тънък глезен, височки с големи цици и сочно дупе. И да те гледат с големи влажни очи. Неприлично млади.
                  Хаха почти всички критерии са покрити .
                  Last edited by Selena; 08.07.2018, 00:59.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    И всички жени, които не носят салатка и ракийка да са андрогинни същества. .
                    Разговори из кръчмата.



                    Todor Sabev
                    Junior Member
                    28.06.2018, 15:46
                    Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                    Ти па си много умна. - Срам за жена. Умните жени грозни и досадни. Наздраве за по-глупавичките прелестни създания, де не могат ти влезнат в следите и ти хванат спатиите!


                    По възможност руси с тънък глезен, височки с големи цици и сочно дупе. И да те гледат с големи влажни очи. Неприлично млади.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                      Добър си у готвеното , което аз изключително уважавам , също така си ,, добър,, у епитетите , но затова готините хора у кръчмата те отсвириха. Редно е да е замислиш , макар че се съмнявам . Защотото тез неща трудно се променят с напредването на възрастта. Не си мисли че всички трябва да разсъждават кат теб. И ако не си съгласен с тях , тръгваш напред с рогата. Можеш да покажеш интелект без да лепиш епитети навсякъде, Вервай ми мога да бъда много по - брутален и циничен и от теб.
                      И всички жени, които не носят салатка и ракийка да са андрогинни същества. .

                      Коментар


                      • Ето я мацката - на 28 била. И била секретарка на Бърнито бе.

                        Според Ню Йорк Таймс, Вашингтон Пост, етц и другите леви медии в САЩ това е бъдещето.

                        На мен ми звучи като чист популизъм, ама щом медиите казват, че така трябва

                        Безплатно здравеопазване за всички.
                        Гарантирана работа.
                        Безплатни униберситети
                        Жилища за всички
                        Махаме граничарите и приемаме всеки
                        Демилитаризане на полицията, край на войната с дрогата
                        100% зелена енергия

                        Добре дошли в комунизма. Но иначе Тръмп е популист.



                        Някъде говореше за равно заплащане (ама не мога да го намеря). Иначе баща и е бил виден архитект, който е заработвал по няколко милиона годишно. В момента сигурно се върти в гроба.









                        Last edited by mathematician; 07.07.2018, 22:24.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение
                          клю
                          Просто казах, че бъркаш и че си младо шорошко лефтистксо студентче.
                          Добър си у готвеното , което аз изключително уважавам , също така си ,, добър,, у епитетите , но затова готините хора у кръчмата те отсвириха. Редно е да е замислиш , макар че се съмнявам . Защотото тез неща трудно се променят с напредването на възрастта. Не си мисли че всички трябва да разсъждават кат теб. И ако не си съгласен с тях , тръгваш напред с рогата. Можеш да покажеш интелект без да лепиш епитети навсякъде, Вервай ми мога да бъда много по - брутален и циничен и от теб.

                          Коментар


                          • Да си дойдем на думата. Защо социализма е една утопия?
                            Според мен, социализма няма бъдеще и не може да съществува защото, в него е нарушен един от законите на природата.
                            Развитието на живата материя зависи от борбата за оцеляване. По- силният побеждава. При социализма са премахнати основните стимули(богатството) което, кара хората да се конкурират и да измислят нови технологии за да са конкурентноспособни и да оцелеят на пазара. Затова през соца технологиите застинаха в средновековието и стоките произвеждани в соц страните бяха неконкурентни което доведе до разпада на СССР и СИВ.
                            Разликата между социализма и капитализма е като между едно домашно куче, глезено и дундуркано и същата порода куче оцеляло в дивата природа грижещо се само за прехраната си. Ако се срещнат в дивата природа кое от двете ше се нахрани и кое ще загине?
                            П.П.Хайде още един руски изтребител паднал като круша в Румъния, а пилота се споминал , както и нашите пилоти на руска летяща кошница наричана вертолет. По коментари на летци от един випуск летци до пенсия достигат 3-4 пилоти. останалите загиват на руските "високотехнологични" летящи ковчези. Докато отбивах военната си служба за 27 месеца във вертолетния полк се споминаха 3 пилоти а един падна от 27 метра като круша заради повреда и оцеля.
                            Last edited by Krum Sokolov; 07.07.2018, 20:27.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                              Просто казах, че бъркаш и че си младо шорошко лефтистксо студентче.
                              Ехе, нямаше да е лошо да съм 24 години по-млад, както когато станах студентче за първи път...

                              Човек, и ти доста ме бъркаш с други разни хора...
                              Last edited by Money; 07.07.2018, 18:19.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                                Цар си на личните нападки, както почти цялата ви агитка тука
                                Просто казах, че бъркаш и че си младо шорошко лефтистксо студентче.

                                Коментар

                                Working...
                                X