IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
    Ако 200 години си пробвал един модел, моделът се е изродил, а ресурсът се е изчерпал, е време да пробваш нещо различно. В дивия му вариант специално американският стереотип за успех е елементарен. Мачкаме и тъпчем всички, не пазим околната среда и лапаме до повръщане. Всеки, който не е с нас е против нас. И така повтаряме до втръсване една и съща експанзия. Да, де, ама на планетата взе да й писва...

    Руският модел. Същата работа, но с по-малко експанзия и повече образованост.

    Немците - видяхме ги немците.

    Франсетата - претенции, претенции, претенции и стари лаври.

    Англия ми харесва. Един от най-далновидните и гъвкави играчи.

    Останалите не са и за споменаване.

    Ако нещо ново не я разтресе западната цивилизация от летаргията, в която е изпаднала, изтокът ще ни открадне поничката.
    Той, Изтокът, вече я открадна тази поничка. А това, дето китайците били нямали спечелени битки, е опит за размисъл на мозъчен инвалид. Както за готовността за война, според В.Резун, се съди по резултатите, така и тук: Световна икономика №2, издигнала се дотук относително тихо и мирно /изключваме конфликта с Виетнам края на 70-те години на миналия век/, при това, без дълбоки рецесии последните десетилетия, какво е ? Тихо и полека, от изостанала страна, в първи по нетен обем на продукти пазар. Повече англоговорящи /както и да го говорят/, отколкото в Щатите и Разединеното кралство литъл бритайн заедно взети...Всичкото хамериКОНец да преяде, не може пое и купи онова, що китайците могат и т.н.
    АМИ, ИМЕННО ТОВА е тяхната най-голяма спечелена „битка”. Ето, изобщо не е далеч денят, когато китайските заплати ще се вдигнат с още 25-30%.
    И?
    Ами, „Ѝ»:
    КРАЙ с хамериКОНската икономическа доминация. КРАЙ.
    „Битка” ми търси Импотехът. Ето я. ОНАЗИ, КОЯТО БРАТЯТА КИТАЙЦИ ВЕЧЕ ПЕЧЕЛЯТ.

    И няма нужда да е гореща. Майсторите сами си подбират битките.
    -За разлика от дребните дето „се бият”, кога ядат бой.
    Last edited by Pyramid; 13.07.2018, 21:59.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Руски тролове налазиха темата...

      Айде, къш!
      Това е част от цикличността в живота

      Коментар


      • Още за лифтовете, надявам се че Марков се мярка тъдява и да ме опровергае или потвърди...

        В Бг има 262 общини, преките ми наблюденият са в поне 5. Вследствие на политическия процес, властта се заграбва от бсп или герп, разликата между герп и бсп е нещо, като разликата между пепси и кокакола.

        Спечелилите изборите са лакоми некадърници, като общинската администрация се състои от приятели и роднини, те са толкова лакоми, че първата им работа е тупнат ФРЗ и всички схеми за източване на общински, държавни и други публични средства... Те са толкова некадърни, че не става от тях и чеп за зеле, ще усмърдят киселото зеле

        Демек резултата от политическия процес при капитализма е нещо пподобно, опоскано е всичко, което можае да се опоска от общинския бюджет... но понеже са некадърници, остава много несвършена работа... Най лошото е че общинската администрация може да кара по инерция и нищо да не върши няколко години, след което част от работата, за която се изисква елементарна грамотност се аутсорсва

        Пп. например в италия нещата са по-трагични, краде се повече, а безхаберието е в пъти по-голямо

        Коментар


        • Руски тролове налазиха темата...

          Айде, къш!
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

            !!! !!! !!!

            Що, ако се събудя с отвити крака армагедона ли идва ??? Питам щото аз така си спя принципно

            ??? ??? ???

            Е те тая пунктуация и бацето не я докарва. Пич/лейди, шапка свалям
            Подиграваш ли ме нещо ?????
            Или си тайно влюбена ?
            И съм голем човек с големо Баце !!!!
            Демек , ника съм си го измислил с главна буква ........ мойта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              Възможно е, но въпросните обединения са временни и повърхностни. Липсва духовен хоросан. Отделно последните десет години аз поне се насилвам да гледам бездарното им кино. А правеха добри филми. Сега е много рядко да попаднеш на качествен техен филм. Само претоплени манджи. Нищо креативно. Или студени бездушни сериали тип как беше Уестуърлд и Дарк Мирър. Дизастър. За мен определено си изживяват упадък - културен, социален и икономически.

              За китайците само времето ще покаже. Обаче си текат разни трансформации.
              Какъв духовен хоросан? Самъй духовнъй?
              Обвдиненията винаги, ама винаги са резултат на общ интерес. Като няма интврва - няма и обединение.
              Колкото до другото, ще го подмина нез коментар.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                Донякъде си права!!!Но,внимавай,като се събудиш,краката да не са ти отвити!!!А иначе,в момента соца броди по света!!!Новите поколения не са научени да се борят и да изтърпяват!!!Дайте време на времето и нещата ще си дойдат на мястото!!!
                !!! !!! !!!

                Що, ако се събудя с отвити крака армагедона ли идва ??? Питам щото аз така си спя принципно

                ??? ??? ???

                Е те тая пунктуация и бацето не я докарва. Пич/лейди, шапка свалям

                Коментар


                • Аз искам да повдигна темата за лифтовете, които водят в политическия елит в капитализма... Освен да опъваш здраво смукача и да си данъчен измамник, както Батко Жан, според мен трябва да си лицемер, негодник, мерзавец

                  Министры стран НАТО на ужине в Турции спели песню Майкла Джексона
                  https://www.youtube.com/watch?v=8uhoGvTPKgk

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                    Ей го комунизма, кво да праиш

                    Глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер
                    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=bSwp3Gp8LIs
                    Ишиас !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение

                      Донякъде си права!!!Но,внимавай,като се събудиш,краката да не са ти отвити!!!А иначе,в момента соца броди по света!!!Новите поколения не са научени да се борят и да изтърпяват!!!Дайте време на времето и нещата ще си дойдат на мястото!!!
                      Ей го комунизма, кво да праиш

                      Глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер
                      https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=bSwp3Gp8LIs

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение

                        Донякъде си права!!!Но,внимавай,като се събудиш,краката да не са ти отвити!!!А иначе,в момента соца броди по света!!!Новите поколения не са научени да се борят и да изтърпяват!!!Дайте време на времето и нещата ще си дойдат на мястото!!!
                        Браво , Кефала ... обясни на простолюдието като търси комОнизъм , да не гледа към Москва , ами наобратно ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          E - соца е отдавна там, в миналото, където всъщност си и ти, и като следствие мнението ти няма абсолютно никаква стойност.

                          Както и твоето , ако го имаш въобще ... ветропоказатели е имало винаги .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            В смисъл, че майната се кефи на Сергей...




                            Немаш си идея колко си далеч от истината .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                              Mоето мнение е малко по-различно. САЩ точно са я докарали до кривата круша от криворазбран индивидуализъм. Британия е друга бира. Настъпва векът на обществата с културни натрупвания от поне хиляда години зад гърба си. Американските индианци не ги броя. Ще просперират общества с общи цели, със солидарност и далновидни силни лидери. Общества в, които няма разяждаща конфронтация на всяко ниво, до където след толкова експерименти докараха и нашето. Когато спрем да се дърляме за всяко нещо ще дойдат и постиженията. Прави ли ти впечатление, че се дърляме за всяка глупост и тук? Дали е случайно?

                              Сам по себе си и в нужните дози индивидуализмът не е лошо нещо. Лошо става ако се прекали.
                              Донякъде си права!!!Но,внимавай,като се събудиш,краката да не са ти отвити!!!А иначе,в момента соца броди по света!!!Новите поколения не са научени да се борят и да изтърпяват!!!Дайте време на времето и нещата ще си дойдат на мястото!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                                Според мен бъркаш нещата. Американците се обединяват за общи цели. През цялата им история е било така. С изключенив ма гражданската им война (условно).
                                Обаче след постигането на общите цели, отново се връща индивидуализма... До следващия път когато е нужно обединение. И интересното е че това обединение е безусловно. И не са на първо място глобалните такива. Всеки ден, на най-ниско ниво може да се види това.
                                Колкото до културите и други натрупвания за които говориш, то това е в бъдеща пожелателна форма. Китайците имат културни натрупвания от хиляди години, но не са спечелили нито една битка досега?
                                Възможно е, но въпросните обединения са временни и повърхностни. Липсва духовен хоросан. Отделно последните десет години аз поне се насилвам да гледам бездарното им кино. А правеха добри филми. Сега е много рядко да попаднеш на качествен техен филм. Само претоплени манджи. Нищо креативно. Или студени бездушни сериали тип как беше Уестуърлд и Дарк Мирър. Дизастър. За мен определено си изживяват упадък - културен, социален и икономически.

                                За китайците само времето ще покаже. Обаче си текат разни трансформации.
                                Last edited by Selena; 13.07.2018, 19:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X