IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • През последните 30-40г. доминираха неоконсервативните идеи в икономиката, икономическият неолиберализъм. И той се провали...

    Сега неоконсерватизмът се опитва да се скире зад ксенофобията. За сега това работи добре за тях, но ксенофобията само по себе си нищо не решава...

    За мене крахът на неоконсерватизмът и дегенерацията му в крайнодесен популизъм е най-интересният съвременен феномен

    Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

    Никога не си е отивал социализмът, но сега застрашително се надига в най-грозния си античовешки вид в западния свят с вашия Либерал-социалистически интернационал.
    ... И Шорош е неговият пророк.

    ​​​​​​"1984" и "Фермата" на Оруел ряпа ядат в сравнение с вас, либерастчетата на власт.

    Темата "социализъм" става все по-актуална, не се опитвайте да скриете страшните си свински муцуни с неговото омаломажаване.
    Last edited by Money; 03.01.2019, 09:03.

    Коментар


    • Ако гласуваха само грамотните Изеров и Майната нямаше да могат да подадат вот...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        И.Зверов - не не трябва да има избирателен ценз, който е дал парите според това което е дал да определя кой да управлява държавата и да ги харчи и оползотвори в полза на държавата и обществото. Не трябва да има избори и демокрация от този днешния социалистически тип.
        Е, аз имах предвид ценз по образование, или поне по грамотност.

        Съгласен съм, че изборите при сегашната "демокрация" са инструмент за манипулиране, но, щом ги има, поне да не ни цакат с вота под команда на неграмотните - турците и ромите.
        Last edited by RUBLA; 03.01.2019, 12:15.

        Коментар


        • И.Зверов - не не трябва да има избирателен ценз, който е дал парите според това което е дал да определя кой да управлява държавата и да ги харчи и оползотвори в полза на държавата и обществото. Не трябва да има избори и демокрация от този днешния социалистически тип.

          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Това е интересно, аз не знам нищо за тази персона, кога е това? Не съм останал с впечатление, че аутсорс бизнеса е ставал по-дребен и повече, по-скоро все по едър, и реално все повече се завзема от големи имена в световния ИТ бизнес. Но аутсорсинга са огризки, истинските пари са в продуктите, и такива са най-успешните български компании.
            Края на '90те та до 2008. Ако потърсиш, ще видиш че истинският бум започва от средата на 2008.
            И пак - не твърдя че всички са от там.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Интересно е какви страсти буди тази тема и как спорът не утихва... Хем е ясно, че соца няма да се върне
              Никога не си е отивал социализмът, но сега застрашително се надига в най-грозния си античовешки вид в западния свят с вашия Либерал-социалистически интернационал.
              ... И Шорош е неговият пророк.

              ​​​​​​"1984" и "Фермата" на Оруел ряпа ядат в сравнение с вас, либерастчетата на власт.

              Темата "социализъм" става все по-актуална, не се опитвайте да скриете страшните си свински муцуни с неговото омаломажаване.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Този въпрос (за догонващия растеж) го изяснихме още в самото начало. На мене ми е досадно да повтарям едно и също до безкрай... който разбрал, разбрал




                Интересно е какви страсти буди тази тема и как спорът не утихва... Хем е ясно, че соца няма да се върне
                И капитализма и той ... и аз се чудя .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Може да питаш берта за онова време. Той предполагам е наясно.
                  Разбира се не всички са имали зад гърба си червени пари. Никога не съм твърдял подобно нещо.
                  Някакси странно обаче че всичко мистериозно започва точно след "оттеглянето" на тази персона.
                  Аутсорс бизнеса изведнъж става по-дребен и повече.
                  Това е интересно, аз не знам нищо за тази персона, кога е това? Не съм останал с впечатление, че аутсорс бизнеса е ставал по-дребен и повече, по-скоро все по едър, и реално все повече се завзема от големи имена в световния ИТ бизнес. Но аутсорсинга са огризки, истинските пари са в продуктите, и такива са най-успешните български компании.

                  Коментар


                  • Този въпрос (за догонващия растеж) го изяснихме още в самото начало. На мене ми е досадно да повтарям едно и също до безкрай... който разбрал, разбрал

                    Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                    Това ми изглежда като съгласие с твърдението ""Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"? - ДА".
                    ​​​​​​Така ли е и, ако е така, маже ли темата да се смята за изчерпана?

                    Интересно е какви страсти буди тази тема и как спорът не утихва... Хем е ясно, че соца няма да се върне

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Май не се разбираме. Нямам предвид червените капиталисти продавачи на всякаква техника и представители на не знам кого си. Доста от тия червени фирми изчезнаха всъщност, някогашните големи Прософт, Експрес Консулт, Инсист и подобни накрая бяха консолидирани и прибрани от кипърска офшорка. Със сигурност има още много червени капиталисти и сега, но нямам предвид тях а новото поколение, което са създавали софтуерни бизнеси от нулата. Повечето нямат никакви червени пари зад гърба си, а някои успяха да станат наистина големи. Телерик е само един пример, най-видимият, но не непременно най-успешният, макар че засега са се продали най-добре. Спести си намеците за нечий гръб, такъв на практика няма, освен ако се приеме за такъв че основателите са завършили АУБГ, което си струва пари, после е имало дребна помощ от сорта на помощ с офис от родител на някой от тях но нищо повече. Пробили са първо в САЩ и то сами, няма помощ от този Въчовски или някой подобен велможа.
                      Може да питаш берта за онова време. Той предполагам е наясно.
                      Разбира се не всички са имали зад гърба си червени пари. Никога не съм твърдял подобно нещо.
                      Някакси странно обаче че всичко мистериозно започва точно след "оттеглянето" на тази персона.
                      Аутсорс бизнеса изведнъж става по-дребен и повече.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        По твоите думи излиза...че, колйоро и способен да си, в България, няма как да успееш, щото не си достатъчно способен? -Айде сЕга и ти. Е к'ъф трубадур си на свободния свят, като не носиш Свободата в себе си? Затова ли се присламчи към чуждата? Щото наготово?
                        Кой е сега пък този колйоро?

                        Някакси не мога да приема съвети и въпроси от дете на бивша тежка номенклатура, което доказано се е провалило в начинанията си,
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          По твоите думи излиза...че, колйоро и способен да си, в България, няма как да успееш, щото не си достатъчно способен? -Айде сЕга и ти. Е к'ъф трубадур си на свободния свят, като не носиш Свободата в себе си? Затова ли се присламчи към чуждата? Щото наготово?
                          Цоциалка , пирамида ...цоциалката е магнитът на "прогресивния" свят ... трохите там му се струват огромни порции ! Затуй славослави толкоз силно хранилката ...като му спрат зобта , няма да го видиш повече ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Никак даже не се учудвам.
                            Но нещо което може би не знаеш, голяма част са издънка на една персона - Въчовски - човек, който преди малко повече от 20 години създаде една голяма компания в ... Сащ с приходите от която дълго време финансираше бсп... А когато същите през две и седма-осма разбраха че ще загубят следващите избори, и трябват много пари, я продаде...
                            От там се пръкна голяма част от сегашните ит милионери.
                            Нищо не е случайно,
                            По твоите думи излиза...че, колкото и способен да си, в България, няма как да успееш, щото не си достатъчно способен? -Айде сЕга и ти. Е к'ъф трубадур си на свободния свят, като не носиш Свободата в себе си? Затова ли се присламчи към чуждата? Щото наготово?
                            Last edited by Pyramid; 02.01.2019, 18:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Никак даже не се учудвам.
                              Но нещо което може би не знаеш, голяма част са издънка на една персона - Въчовски - човек, който преди малко повече от 20 години създаде една голяма компания в ... Сащ с приходите от която дълго време финансираше бсп... А когато същите през две и седма-осма разбраха че ще загубят следващите избори, и трябват много пари, я продаде...
                              От там се пръкна голяма част от сегашните ит милионери.
                              Нищо не е случайно,
                              Май не се разбираме. Нямам предвид червените капиталисти продавачи на всякаква техника и представители на не знам кого си. Доста от тия червени фирми изчезнаха всъщност, някогашните големи Прософт, Експрес Консулт, Инсист и подобни накрая бяха консолидирани и прибрани от кипърска офшорка. Със сигурност има още много червени капиталисти и сега, но нямам предвид тях а новото поколение, което са създавали софтуерни бизнеси от нулата. Повечето нямат никакви червени пари зад гърба си, а някои успяха да станат наистина големи. Телерик е само един пример, най-видимият, но не непременно най-успешният, макар че засега са се продали най-добре. Спести си намеците за нечий гръб, такъв на практика няма, освен ако се приеме за такъв че основателите са завършили АУБГ, което си струва пари, после е имало дребна помощ от сорта на помощ с офис от родител на някой от тях но нищо повече. Пробили са първо в САЩ и то сами, няма помощ от този Въчовски или някой подобен велможа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                В България няма хора от типа на Бил Гейтс и Уорън Бъфет. В България е разрешено на такива от селеметя да гласуват.
                                Хора от типа на посочените от мен, ако ги има, то те отдавна са напуснали.
                                Същото е и при ватяните. Всички прилики или разлики между ватная и България са случайни.
                                В България няма ЦРУ и няма как да има такива хора

                                Коментар

                                Working...
                                X