IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

    Ами така е....демокрацията им отне много.
    На теб всичко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

      Ами така е....демокрацията им отне много.
      Мъка,мъкааа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Хахаха,те освен да плачат и да полазват някой,друго не могат И да реват с пълно гърло " Кой ще ни даде парииии ? "
        Ами така е....демокрацията им отне много.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

          Е са те налазиха консервите.
          Хахаха,те освен да плачат и да полазват някой,друго не могат И да реват с пълно гърло " Кой ще ни даде парииии ? "

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Такааа,чудя се от къде да започна. Интересуваш се кога съм родена Е,родена съм,учила съм и съм работила във времето за което пиша,та мен не можеш да ме лъжеш колкото и да искаш
            Когато бай Тоше започна магистралата за морето бях дете,а когато магистралата се завърши съм възрастен човек и виждам още такива и няколко в перспектива.Дали са направени за доброто на хората ами да,направени са и се вижда чудесно кои региони вървят напред и кои още са замръзнали във времето ! Асфалта не се ядял ама без него и просперитет няма Не разбрах обърканата ти мисъл с "ладилниците","банките" и т.н. ,съмнявам се и ти самия да си разбираш мисълта,но пробвай отново да ми обясниш ако можеш Знам,че сте ужасно комплексирани от американците и определено има защо човек и държава с нисък доход и никакъв интелектуален потенциал да се комплексира от най-технологичната и иновативна страна ,но не е необходимо да го показваш все едно е някакво качество Колкото до апартаментите ,които за да ги имат хората от провинцията,първо ги обраха тях като им взеха всичко което са имали ,после ограбиха и хората от градовете като и на тях им взеха всичко за да ги построят. Накрая напъхаха първите в едни панелни гета ,а хората със заплати от по 120-160 лв. в по-късния цоциал им ги плащаха м/у 8-15000 лв. Страшна далавера като се има предвид и колко чакаха за тях ,че и какво друго са давали !!! Китай, ако е цоциализъм ,то ти явно изобщо не разбираш разликата между едното и другото. Партията може да се казва както си иска и да няма нищо общо с него.Нашата като се казва социалистическа да не би да не е начело една капиталистка,приватизирала на 28 г. едно от най-големите ни търговски дружества,а ?!!! Всичките от върхушката и да не би да не си разпределиха чрез червените куфарчета индустрията която имахме ама понеже са крайно некадърни я съсипаха не,че не беше съсипана от преди,но станаха новите капиталисти
            Още един който се пробва да ми обясни ,че там където е вторият ми дом е социализъм ама не е живял и един месец там Е,не само,че не е ,а дори и е много далеч от него !
            Последно ако в социализма имаше нещо напредничаво нямаше да загуби Студената Война да фалира и да се разпусне Варшавският договор и СИВ !
            Нямаше и "великото" СССР-е да се разпадне,източният блок да фалира и държавите от него да тръгнат по нов път
            Е са те налазиха консервите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Че те тия са частни бре мише, че даже и ония дет' беше пуснал като от Афганистан ли Алепо ли приличали. Кой да им ги оправи? Да се хващат сами.
              Като искат по-добре да живеят, да работят повече. Еми нема работа? Е кво значи нема работа?
              Седи си некакъв, и чака някой да го моли да иде да бачка, ама то и не ква да е работа, требва да е яка, за 'ноо кинти, иначе нъцки! Нема да работим. Ми кат' нема да работиш, живей си там в квот' си живееш и не мрънкай.
              Извинявай на теб стана ли ти ясно защо е напускал оня тия картинки ? Нищо не му се разбира на завалията да си призная.Сигурно иска да ни каже,че сега е много по-лошо от колкото при социализма ама забравя,че срещу себе си има възрастни хора,а не деца или дебилни старци

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                еми то излезе точно обратното особено за наща колония или ти си кьорав ?!? Най вече си набор от оня ден праен на некое ретро Чалга парти в бързината .... Я ми посочи една асфалтирана улица или нещо произведено от България за населението което да му влезе в полза дори и ядене да е от то друго немеме вече ммм ?! И в кой магазин пазаруваш неграмотний, в коя банка житкаш, в какви коли се возиш, в какъв транспорт, какви застраховки, перални, телевизори, ладилници ако щеш ммм ?!? .....
                Не е могъл ама явно е могъл особено дома, кат гледам и Сашш колко са развити от Капитализма майкат си ебало, 20 млн. житкат на шмъркотици у нас 89та 80% от населението беха със собствени жилища са кура ми дедов секи при техните с апартаменто от гадния Цоциализъм, Китай как е и там ли си кьорав или не е Комунизъм, а било Капитализъм как каат другите шестици ... добре партията що не се казва Китайска Капиталистическа Партия ?!? ...
                Норвегия, Германия, Австрия, Швейцария кво са не са Социализъм тъй ли ?!?! .....
                Вместо да ръсиш дивотии айде свободно почеши коня, пали, гаси и тръгвай как викаха в казармата едно време ....
                Такааа,чудя се от къде да започна. Интересуваш се кога съм родена Е,родена съм,учила съм и съм работила във времето за което пиша,та мен не можеш да ме лъжеш колкото и да искаш
                Когато бай Тоше започна магистралата за морето бях дете,а когато магистралата се завърши съм възрастен човек и виждам още такива и няколко в перспектива.Дали са направени за доброто на хората ами да,направени са и се вижда чудесно кои региони вървят напред и кои още са замръзнали във времето ! Асфалта не се ядял ама без него и просперитет няма Не разбрах обърканата ти мисъл с "ладилниците","банките" и т.н. ,съмнявам се и ти самия да си разбираш мисълта,но пробвай отново да ми обясниш ако можеш Знам,че сте ужасно комплексирани от американците и определено има защо човек и държава с нисък доход и никакъв интелектуален потенциал да се комплексира от най-технологичната и иновативна страна ,но не е необходимо да го показваш все едно е някакво качество Колкото до апартаментите ,които за да ги имат хората от провинцията,първо ги обраха тях като им взеха всичко което са имали ,после ограбиха и хората от градовете като и на тях им взеха всичко за да ги построят. Накрая напъхаха първите в едни панелни гета ,а хората със заплати от по 120-160 лв. в по-късния цоциал им ги плащаха м/у 8-15000 лв. Страшна далавера като се има предвид и колко чакаха за тях ,че и какво друго са давали !!! Китай, ако е цоциализъм ,то ти явно изобщо не разбираш разликата между едното и другото. Партията може да се казва както си иска и да няма нищо общо с него.Нашата като се казва социалистическа да не би да не е начело една капиталистка,приватизирала на 28 г. едно от най-големите ни търговски дружества,а ?!!! Всичките от върхушката и да не би да не си разпределиха чрез червените куфарчета индустрията която имахме ама понеже са крайно некадърни я съсипаха не,че не беше съсипана от преди,но станаха новите капиталисти
                Още един който се пробва да ми обясни ,че там където е вторият ми дом е социализъм ама не е живял и един месец там Е,не само,че не е ,а дори и е много далеч от него !
                Последно ако в социализма имаше нещо напредничаво нямаше да загуби Студената Война да фалира и да се разпусне Варшавският договор и СИВ !
                Нямаше и "великото" СССР-е да се разпадне,източният блок да фалира и държавите от него да тръгнат по нов път
                Last edited by Dury; 11.02.2019, 17:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  чаай да пуснем че тия разтежи са най-яките от Капитализма да се види и да се знае .... иначе дет вика тоя папагал немаше да видиме разтежа дет сме имали ....
                  Че те тия са частни бре мише, че даже и ония дет' беше пуснал като от Афганистан ли Алепо ли приличали. Кой да им ги оправи? Да се хващат сами.
                  Като искат по-добре да живеят, да работят повече. Еми нема работа? Е кво значи нема работа?
                  Седи си некакъв, и чака някой да го моли да иде да бачка, ама то и не ква да е работа, требва да е яка, за 'ноо кинти, иначе нъцки! Нема да работим. Ми кат' нема да работиш, живей си там в квот' си живееш и не мрънкай.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                    чай че некой ше кае тоя лъже тука да добре на НДК заплатите беха високи и то бая за тва да пуснеме нещо средно преди и сега да го ева да сравниме разтежа ......

                    през 2013г. заплата на някава фея 489лв.(XXI век в ЕС, дет нема санкции сравнение С.Корея и Венецуела)



                    през 1984г. средната заплата 178 лв.

                    .....
                    тва също е мноо як разтеж и той не треа се забрая от 1984 до 2013та бая е пораснала раотата ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                      миии добре сваляй тогаа .... тва знаеш ли кой век, кой град къде е ?!! Аз щи каа да не се абиш, тва е 21 век 2018г. София, колонията председател на Еврогейския съюз не не е Багдат, Кабул или Каракас ..... У тая махала измреха мойте съученици от дроги, а тва е близо до центъра всеки е минаал от там, имаше и убийства и изнасилвания и всичко квот оня написал и било "глупости" ......

                      pipbel Кастро тва и за тебе дет ти обещах да ти пусна ....са не се чака за Трабант х5 години ей ги сичките паркирани до панелката пред разпад .... как е добре ли е ? ....

                      Money тва е разтежа от Капитализма ... мисля обяснения са излишни или ?!?















                      тука повечето шемети си мислят, тоя е на хранилка у Руското Посолство дееба и рубладжията .... мне не не не тва е реалността в коят съм живял .... у моя град, квартал и т.н. ....
                      чаай да пуснем че тия разтежи са най-яките от Капитализма да се види и да се знае .... иначе дет вика тоя папагал немаше да видиме разтежа дет сме имали ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                        И защо за Бога сте седнали тук възрастни хора да си "чешете" езиците в тема дали социализма може да създаде растеж като всички които могат малко от малко да мислят знаят,че НЕ може и никога НЕ Е МОГЪЛ иначе щяхме да го видим !!!
                        еми то излезе точно обратното особено за наща колония или ти си кьорав ?!? Най вече си набор от оня ден праен на некое ретро Чалга парти в бързината .... Я ми посочи една асфалтирана улица или нещо произведено от България за населението което да му влезе в полза дори и ядене да е от то друго немеме вече ммм ?! И в кой магазин пазаруваш неграмотний, в коя банка житкаш, в какви коли се возиш, в какъв транспорт, какви застраховки, перални, телевизори, ладилници ако щеш ммм ?!? .....
                        Не е могъл ама явно е могъл особено дома, кат гледам и Сашш колко са развити от Капитализма майкат си ебало, 20 млн. житкат на шмъркотици у нас 89та 80% от населението беха със собствени жилища са кура ми дедов секи при техните с апартаменто от гадния Цоциализъм, Китай как е и там ли си кьорав или не е Комунизъм, а било Капитализъм как каат другите шестици ... добре партията що не се казва Китайска Капиталистическа Партия ?!? ...
                        Норвегия, Германия, Австрия, Швейцария кво са не са Социализъм тъй ли ?!?! .....
                        Вместо да ръсиш дивотии айде свободно почеши коня, пали, гаси и тръгвай как викаха в казармата едно време ....
                        Last edited by michaelis12; 11.02.2019, 14:29.

                        Коментар


                        • И защо за Бога сте седнали тук възрастни хора да си "чешете" езиците в тема дали социализма може да създаде растеж като всички които могат малко от малко да мислят знаят,че НЕ може и никога НЕ Е МОГЪЛ иначе щяхме да го видим !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Да вярва ми се и вярвам че мръсни пари няма там нито стотинка....Ама понеже са много кадърни когато САЩ ги заплаши нещо банковата им измама лъсна и бързо предадоха списъците...А и доколкото помня и Меркел май ги омандръса.С труд се забогатявало ха ха ха Дури аз не съм на 20 да се лъжем...
                            Не,не си на 20 години и това е жалкото,че не си разбрал още за какво иде реч
                            Още ли ти се ходи в Москва,вместо в Париж,Рим,че и дори една Женева за да видиш как се развива цивилизацията ?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Да де боклуци.Я скивай за те тоя комунистически боклук колко искат.И защо не върнаха ключа
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=4dymoz&f1=1
                              Попитай тези които са купували комунистическите крадени боклуци защо не върнат заграбеното !!!
                              Защо не питаш хората на които са били бащините им землища,а ?!!!
                              Ето ти и крадците и тези които са се продали за една панелка !!!
                              Седнал си тука да оправдаваш едни доказани крадци и убийци не те е срам,а си мислиш,че си много честен и достоен човек !!!
                              Е,този път яхнах метлата,не когато си помисли

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Колкото и да не ти се вярва,но швейцарците са наистина скромни,умни,работливи и изключително честни хора !!!
                                Крадци и измамници навсякъде се опитват да виреят ама там хич не им се отдава не,че не се опитват !!!
                                Набийте си го накрая това в главите и не се излагайте повече !!!
                                Да вярва ми се и вярвам че мръсни пари няма там нито стотинка....Ама понеже са много кадърни когато САЩ ги заплаши нещо банковата им измама лъсна и бързо предадоха списъците...А и доколкото помня и Меркел май ги омандръса.С труд се забогатявало ха ха ха Дури аз не съм на 20 да се лъжем...

                                Коментар

                                Working...
                                X