IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При капитализма по-голяма част от т.нар. принадена стойност се реинвестира в разширяване на производството и R&D

    Затова и растежът там за 300г. капитализъм е смайващ

    Между другото точно това става и в Китай сега. Както казва Тодор растежът там идва от частния сектор

    Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    И какво направи социализма с тази имагинерна принадена стойност ? Направи едно голямо нищо,но с няколко зрелищни фалита докато и самия той не се скапа !!! Високите данъци дали е липса на задължение към обществото ? Не мисля така

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Пак изцепка последна инстанция все едно си роден израстнал и постоянно живеещ в Китай.Предполагам нито в китай си ходил нито в Русия.Ма си напълнил главата с медийна пропаганда и холувудски чекии.Ти ми кажи какво произвежда САЩ и какво ЕС че нещо освен шменти капели друго май няма
      Хахаха ,какво искаш да ти напише човек след като не знаеш коя е най-технологичната и иновативна държава в света не знам ?!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin

        Пинокио вчера ти обясни някой неща, но както казах ти си като латерна- при социализма принадената стойност отива в държавата и тя има за задача да направи пътища, училища администрация, да инвестира в дадени производства. Докато при капитализма тази принадена стойност отива при един човек и той няма никакви задължения към обществото



        То по пътя на твоята логика при капитализма щот няма държава и всичко отива у гадния частник. Не се развива инфраструктура и производство Примерно в ЕВРОПА няма никви пътища и преподават в килийни училища , Също така няма производство и се движат само с Лади и Мосвичи от бившия СССР. Това мое да го види само че у Куба Където всичко е държавно и държавата се ,,грижи за всички,, Пък и царува така мечтаната ви диктатура . Същата работа в Северна Корея, И неми давайте за пример Китай щот целия износ на който се дължи възхода на Китай лежи на плещите на частни фирми. и разбира се на хората който работят там
        Last edited by Todor Sabev; 14.02.2019, 12:08.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Пак изцепка последна инстанция все едно си роден израстнал и постоянно живеещ в Китай.Предполагам нито в китай си ходил нито в Русия.Ма си напълнил главата с медийна пропаганда и холувудски чекии.Ти ми кажи какво произвежда САЩ и какво ЕС че нещо освен шменти капели друго май няма
          Не съм ходил в Китай, но напоследък се интересувам много специално от устройството на обществото там... Не знам дали ще ми повярваш, (не ми и пука) но се натъкнах на потресаващи неща, каквито тук е трудно да си представим... а и не е тук мястото да се споделят... ще ти настръхне козината гарантирано
          Location: Terminal Island
          Institution: FBI Correctional Facility
          Jurisdiction: Unknown

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Поразходи се из Папурете Надежда Люлин Овча Купел и се огледай хубаво се огледай вижда се дори ще ти избоде очите.Ма първо виж снимките на разрушения от твоите културни и цивилизовани приятели роден град.До там стигнахте че направихте паметник на убийците на дедите ви на тези дето сринаха столицата ни.За пусти пари.Ако не е тайна къде мислиш да ги носиш?Все пак човеците сме смъртни 75-80??Дори 90-100 да са пак има край.Защо е тая лакомия?
            Да,всички виждаме тази красота неземна построена в изброените от теб квартали Моля те,я малко по-сериозно ! Защо да не погледна снимки и от бомбандировките на Варна и Балчик ,а ? Може да не е лошо да погледам и снимки от концлагерите в България ,какво ще кажеш ? Обаче гордо във веки град на Родината ми има хиляди паметници на виновните за това ,че и в центъра на столицата ни !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              На никого нищо не налагам.Всеки сам си избира.Но ти едно си знаеш едно си баеш добрият начин на живот и културата на общуване е в ЕС и САЩ.Културните и образовани хора са избрали САЩ и ЕС другите са бедни некултурни и нецивилизовани.И колко пъти да ти обяснявам че не ме интересува жизненият стандарт в Русия нито в САЩ нито в ЕС.Има ли начин да го схванеш?По добре ще е да се замислиш къде е България и защо е там?За тебе разбрахме важно е червото да е пълно да има много пари да се нажабаме с имоти ма дали ни трябват дали не важното е да заграбим да е наше.Колкото повече толкова по добреЛакомия да се нагълта целият свят.Е не става никога през човешката история не е ставало не става и никога няма да стане.И разбира се виновна е Русия а вече и Китай..
              Отново ще те попитам,а ти като "баеш" само ,че не те интересува как живеят умните,образовани и цивилизовани хора защо си мислиш,че другите ги интересува ?!!!
              Може и да искаш да живееш зле,но хората по целия свят искат да подобрят жизнения си стандарт колкото и да не ти се вярва. България,тази година се изкачи с пет места нагоре в класацията по жизнен стандарт и това е чудесно защото означава по-добър и по-сигурен живот на българите или и това е лошо според теб ? Не се опитвай дори да ме засегнеш на тема имоти в тази тема защото засягаш и себе си,както и децата си !!!
              Колкото повече страни живеят добре в света,толкова и самият свят ще става по-сигурен ама и това е лошо,а ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                И кво произвежда Китай - основно отпадъци, а т. нар. ККП – китайска ком. партия е най-крупната КАПИТАЛИСТИЧЕСКА КОРПОРАЦИЯ в световен мащаб, овладяла насилствено ресурсите на нацията за изгода на шепа свръх богати олигарси, пред които руските такива са напарво прошляци...
                Пак изцепка последна инстанция все едно си роден израстнал и постоянно живеещ в Китай.Предполагам нито в китай си ходил нито в Русия.Ма си напълнил главата с медийна пропаганда и холувудски .....Ти ми кажи какво произвежда САЩ и какво ЕС че нещо освен шменти капели друго май няма
                Last edited by RUBLA; 14.02.2019, 12:04.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  И какво направи социализма с тази имагинерна принадена стойност ? Направи едно голямо нищо,но с няколко зрелищни фалита докато и самия той не се скапа !!! Високите данъци дали е липса на задължение към обществото ? Не мисля така
                  Поразходи се из Папурете Надежда Люлин Овча Купел и се огледай хубаво се огледай вижда се дори ще ти избоде очите.Ма първо виж снимките на разрушения от твоите културни и цивилизовани приятели роден град.До там стигнахте че направихте паметник на убийците на дедите ви на тези дето сринаха столицата ни.За пусти пари.Ако не е тайна къде мислиш да ги носиш?Все пак човеците сме смъртни 75-80??Дори 90-100 да са пак има край.Защо е тая лакомия?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Да да я да видим Китай какво произвежда и да видим демокрацията какво произвежда освен безработни неграмотни и наркомани
                    И кво произвежда Китай - основно отпадъци, а т. нар. ККП – китайска ком. партия е най-крупната КАПИТАЛИСТИЧЕСКА КОРПОРАЦИЯ в световен мащаб, овладяла насилствено ресурсите на нацията за изгода на шепа свръх богати олигарси, пред които руските такива са напарво прошляци...
                    Location: Terminal Island
                    Institution: FBI Correctional Facility
                    Jurisdiction: Unknown

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      А,защо си мислиш,че ти като "назобен" с омраза към ЕС,САЩ и културата на общуване и добрия начин на живот си някакъв фактор,че имаш и наглоста да правиш опити да го налагаш на болшенството културни и образовани хора ?!!!
                      Защо мисля така пуснах вчера или онзи ден,да го търся ли пак за да видиш къде е Русия,къде е България и къде са нормалните и цивилизовани страни като стандарт на живот ? Мога да го направя,но никак няма да ти хареса класацията
                      На никого нищо не налагам.Всеки сам си избира.Но ти едно си знаеш едно си баеш добрият начин на живот и културата на общуване е в ЕС и САЩ.Културните и образовани хора са избрали САЩ и ЕС другите са бедни некултурни и нецивилизовани.И колко пъти да ти обяснявам че не ме интересува жизненият стандарт в Русия нито в САЩ нито в ЕС.Има ли начин да го схванеш?По добре ще е да се замислиш къде е България и защо е там?За тебе разбрахме важно е червото да е пълно да има много пари да се нажабаме с имоти ма дали ни трябват дали не важното е да заграбим да е наше.Колкото повече толкова по добреЛакомия да се нагълта целият свят.Е не става никога през човешката история не е ставало не става и никога няма да стане.И разбира се виновна е Русия а вече и Китай..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin


                        Пинокио вчера ти обясни някой неща, но както казах ти си като латерна- при социализма принадената стойност отива в държавата и тя има за задача да направи пътища, училища администрация, да инвестира в дадени производства. Докато при капитализма тази принадена стойност отива при един човек и той няма никакви задължения към обществото
                        И какво направи социализма с тази имагинерна принадена стойност ? Направи едно голямо нищо,но с няколко зрелищни фалита докато и самия той не се скапа !!! Високите данъци дали е липса на задължение към обществото ? Не мисля така

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Са ти кво мислиш по принцип изобщо не вълнува никого освен теб.Лошото е че се опитваш да го налагаш като цивилизация като избор за всички.Всеки който не споделя глупавата ти любов към САЩ и ЕС е обявен за прост необразован не знаещ какво иска имащ комплекси.От теб разбираме че само в Русия има олигархия и велможи и че руският народ живее зле и гладува а в САЩ и ЕС всички са богати умни и красиви и ци живеят живота.Това че си назобана с евроатлантически гомна добре ама ако обичаш дръж го за себе си....Да питам колко милиона са американците на купони без здравно осигуряване колко са наркоманите???Или опс забравих там няма бедни
                          А,защо си мислиш,че ти като "назобен" с омраза към ЕС,САЩ и културата на общуване и добрия начин на живот си някакъв фактор,че имаш и наглоста да правиш опити да го налагаш на болшенството културни и образовани хора ?!!!
                          Защо мисля така пуснах вчера или онзи ден,да го търся ли пак за да видиш къде е Русия,къде е България и къде са нормалните и цивилизовани страни като стандарт на живот ? Мога да го направя,но никак няма да ти хареса класацията

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                            Не мисля,че са тролове,а крайно объркани и незнаещи какво искат хора
                            Другото което ме натъжава е злобата към ЕС и комплекса от щатите, а това е ужасно заради крещящото незнание. Представям си колко тъжно се чувстват когато виждат Родината си,че се приближава към един доста по-добър и конструктивен начин на живот ! И защо е всичко това ? Естествено веднага се вижда,защото сляпо искат да помогнат на олигархията и велможите на Русия,мислейки ги за много силни и значими,но за сметка на лош живот на обикновенните руснаци и всички българи. Имам приятели руснаци,обичам част от руската култура и това наистина ме натъжава.Натъжава ме четенето на крайно некултурни писания считайки ,че това е много шик и мъжкарско, а на мен ми изглежда точно обратното.
                            Жалко,много жалко ако това ще е бъдещето на Родината ми !!!
                            Са ти кво мислиш по принцип изобщо не вълнува никого освен теб.Лошото е че се опитваш да го налагаш като цивилизация като избор за всички.Всеки който не споделя глупавата ти любов към САЩ и ЕС е обявен за прост необразован не знаещ какво иска имащ комплекси.От теб разбираме че само в Русия има олигархия и велможи и че руският народ живее зле и гладува а в САЩ и ЕС всички са богати умни и красиви и ци живеят живота.Това че си назобана с евроатлантически гомна добре ама ако обичаш дръж го за себе си....Да питам колко милиона са американците на купони без здравно осигуряване колко са наркоманите???Или опс забравих там няма бедни

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Те са тролове и само глупости пускат...

                              А гледам нещо много са се активизирали напоследък. Може би не е случайно...
                              Не мисля,че са тролове,а крайно объркани и незнаещи какво искат хора
                              Другото което ме натъжава е злобата към ЕС и комплекса от щатите, а това е ужасно заради крещящото незнание. Представям си колко тъжно се чувстват когато виждат Родината си,че се приближава към един доста по-добър и конструктивен начин на живот ! И защо е всичко това ? Естествено веднага се вижда,защото сляпо искат да помогнат на олигархията и велможите на Русия,мислейки ги за много силни и значими,но за сметка на лош живот на обикновенните руснаци и всички българи. Имам приятели руснаци,обичам част от руската култура и това наистина ме натъжава.Натъжава ме четенето на крайно некултурни писания считайки ,че това е много шик и мъжкарско, а на мен ми изглежда точно обратното.
                              Жалко,много жалко ако това ще е бъдещето на Родината ми !!!

                              Коментар



                              • Фрaнция заменя "баща" и "майка" с "родител 1" и "родител 2" https://www.segabg.com/node/50736?fb...reC74DTTFacG0M © Segabg.com 2019

                                Коментар

                                Working...
                                X