IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Човек има разум и като чете какво пишеш ясно е за какво става дума.Я ни разкажи как така комунистите само вашата къща не взеха.Политическата ти нагласа е ясна тя е според парите който даде повече дупарата се върти натам винаги с властта и силните на деня щото иначе требе се бачка нема папу.Човек се познава по делата не по приказките.Душата на човека е в делата му....Запомни това хубаво.какво говориш и за каква се представяш няма никакво значение
    Комунистите не можаха да заграбят всичко колкото и да се опитват .Знам защо се случи така и не е свързано с друго,а защото къщата е голяма и от многото мераклии настанени да живеят в нея се забавиха непростимо дълго. Не успяха и да убият всички мислещи различно в концлагерите си !!!Съветите които ми даваш въпреки ,че ти казах да престанеш да се излагаш не е лошо да ги приложиш първо върху себе си,че делата ти не изглеждат много чистоплътни според твоите критерии за доблест !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Ха ха ха самопровъзгласилите се за умни образовани и цивилизовани могат само да ме разсмиват нищо повече..Изкачила се е България в мизерията не всики българи живеят в Оборище земи се осъзнай.Я иди го обясни това на пенсионирна учителка с 207 лева пенсия...Работила 30г родила и отгледала две деца с висше образование едната учителка а другия истински лекар.Иди и говори за благоденствие жизнен стандарт и растеж....Ти живееш в некой друг свят не в реалния.
      Ето ти и реалния свят в класация за жизнения стандарт по държави !

      https://www.prosperity.com/rankings?...98G70et2tG4wEo

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Не ! Нахално и то много нахално да правиш свободни съчинения какво съм учила или не при положение,че нищо не знаеш за мен ! Какви са родителите ми и каква политическа нагласа имам ! Културно ще направя забележка да не се опитваш да се излагаш с безпочвени опити за глупави анализи по мой адрес !
        Ясно ?!!!
        Човек има разум и като чете какво пишеш ясно е за какво става дума.Я ни разкажи как така комунистите само вашата къща не взеха.Политическата ти нагласа е ясна тя е според парите който даде повече дупарата се върти натам винаги с властта и силните на деня щото иначе требе се бачка нема папу.Човек се познава по делата не по приказките.Душата на човека е в делата му....Запомни това хубаво.какво говориш и за каква се представяш няма никакво значение

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Отново ще те попитам,а ти като "баеш" само ,че не те интересува как живеят умните,образовани и цивилизовани хора защо си мислиш,че другите ги интересува ?!!!
          Може и да искаш да живееш зле,но хората по целия свят искат да подобрят жизнения си стандарт колкото и да не ти се вярва. България,тази година се изкачи с пет места нагоре в класацията по жизнен стандарт и това е чудесно защото означава по-добър и по-сигурен живот на българите или и това е лошо според теб ? Не се опитвай дори да ме засегнеш на тема имоти в тази тема защото засягаш и себе си,както и децата си !!!
          Колкото повече страни живеят добре в света,толкова и самият свят ще става по-сигурен ама и това е лошо,а ?
          Ха ха ха самопровъзгласилите се за умни образовани и цивилизовани могат само да ме разсмиват нищо повече..Изкачила се е България в мизерията не всики българи живеят в Оборище земи се осъзнай.Я иди го обясни това на пенсионирна учителка с 207 лева пенсия...Работила 30г родила и отгледала две деца с висше образование едната учителка а другия истински лекар.Иди и говори за благоденствие жизнен стандарт и растеж....Ти живееш в некой друг свят не в реалния.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Е баш ти да ми обясняваш колко греша много ще е нахално.Права си ама в некой друг живот не в тоя.Нагледал съм се на прави които си мислят че мъката и болката са за другите.....Така че нищо ново под Слънцето
            Не ! Нахално и то много нахално да правиш свободни съчинения какво съм учила или не при положение,че нищо не знаеш за мен ! Какви са родителите ми и каква политическа нагласа имам ! Културно ще направя забележка да не се опитваш да се излагаш с безпочвени опити за глупави анализи по мой адрес !
            Ясно ?!!!
            Last edited by Dury; 14.02.2019, 15:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Да,всички виждаме тази красота неземна построена в изброените от теб квартали Моля те,я малко по-сериозно ! Защо да не погледна снимки и от бомбандировките на Варна и Балчик ,а ? Може да не е лошо да погледам и снимки от концлагерите в България ,какво ще кажеш ? Обаче гордо във веки град на Родината ми има хиляди паметници на виновните за това ,че и в центъра на столицата ни !!!
              Щото живееш в София.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                Не знам какъв отговор очакваш и на кой въпрос,ти въпроси не задаваш само ми обясняваш колко не съм права ама защо не съм сам не знаеш.
                Това после което си написал да ти кажа си надминал и Кретена, по съчинения и безмислици Мислиш ли,че ще седна да ти се обяснявам колко грешиш ?! Няма защото сам знаеш,че съм права и ,че си написал едни големи глупости ! Интересното обаче в случая е не друго ,а това,че правиш опит да обидиш опонента си с това което всъщност сам си бил и това се вижда от километри !!!
                Е баш ти да ми обясняваш колко греша много ще е нахално.Права си ама в некой друг живот не в тоя.Нагледал съм се на прави които си мислят че мъката и болката са за другите.....Така че нищо ново под Слънцето

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Добре де. Строиха социализма и крайната цел е била комунизъм. Нали, като най висша форма. Провалиха се. Сега либерастите пак искат да докарат до комунизъм. Това е повече от ясно. И нямаш ли малко съмнения за бъдещето. Държиш се като активистка строителка на хаимбоаз, там преди 50 години. Пламенна и убедена. Аз примерно много обичам да се ползвам от технологиите, обаче нямам никаква надежда за бъдещето, ако така продължават нещата с пустата му либерастия.,
                  Аз друго не разбирам.Как тъпия и гаден социализъм за 30 г построи цели градове заводи енергетика машиностроене училища детски градини армия университети а за 30г демокрация и капитализъм само наркомани убийства кражби цигания.Мисля че всеки нормален човек зане отговорът на въпроса.Нека капитализма да построи повече и да осигури ред и сигурност и законност поне колкото социализма тогава ще му стана фен...Капитализма е грабеж алчност дойде ли криза натрупат ли се дългове капиталистите се покриват и чакат държавата да оправи изсраното от тях

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Пак няма отговор на въпроса а типична евроатлантическа дришня.Във всеки случай най иновативната държава не е САЩ нито страна член на ЕС.Тука сте неколко промити мозъка дето е безсмислена всякаква комуникация с вас.Човек по скоро ще обори Радио София отколкото вас.Но освен една сляпа вяра в медийни чекии и холивудски бичкии друго нямате.Дури съмнявам се изобщо че си завършила физика...Съмнявам се в много неща и едното е че до 10 ноември си била комсомолски секретар отряден председател и партиен член.Громяла си империалистите и си писала за Ленин Сталин и Г. Димитров пламенни речи.И това че живееш в най комунистическата част на София го доказва.А след 10 ноември всичките неуспели натегачи станахте седесари антикомунисти и почнахте да громите комунизма и Русия.Е пак нема да ви се получи ма вие си знает.Само ставате за присмех и бъзици
                    Не знам какъв отговор очакваш и на кой въпрос,ти въпроси не задаваш само ми обясняваш колко не съм права ама защо не съм сам не знаеш.
                    Това после което си написал да ти кажа си надминал и Кретена, по съчинения и безмислици Мислиш ли,че ще седна да ти се обяснявам колко грешиш ?! Няма защото сам знаеш,че съм права и ,че си написал едни големи глупости ! Интересното обаче в случая е не друго ,а това,че правиш опит да обидиш опонента си с това което всъщност сам си бил и това се вижда от километри !!!
                    Last edited by Dury; 14.02.2019, 14:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Хахаха ,какво искаш да ти напише човек след като не знаеш коя е най-технологичната и иновативна държава в света не знам ?!!!
                      Пак няма отговор на въпроса а типична евроатлантическа дришня.Във всеки случай най иновативната държава не е САЩ нито страна член на ЕС.Тука сте неколко промити мозъка дето е безсмислена всякаква комуникация с вас.Човек по скоро ще обори Радио София отколкото вас.Но освен една сляпа вяра в медийни чекии и холивудски бичкии друго нямате.Дури съмнявам се изобщо че си завършила физика...Съмнявам се в много неща и едното е че до 10 ноември си била комсомолски секретар отряден председател и партиен член.Громяла си империалистите и си писала за Ленин Сталин и Г. Димитров пламенни речи.И това че живееш в най комунистическата част на София го доказва.А след 10 ноември всичките неуспели натегачи станахте седесари антикомунисти и почнахте да громите комунизма и Русия.Е пак нема да ви се получи ма вие си знает.Само ставате за присмех и бъзици

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        И какво направи социализма с тази имагинерна принадена стойност ? Направи едно голямо нищо,но с няколко зрелищни фалита докато и самия той не се скапа !!! Високите данъци дали е липса на задължение към обществото ? Не мисля така
                        Добре де. Строиха социализма и крайната цел е била комунизъм. Нали, като най висша форма. Провалиха се. Сега либерастите пак искат да докарат до комунизъм. Това е повече от ясно. И нямаш ли малко съмнения за бъдещето. Държиш се като активистка строителка на хаимбоаз, там преди 50 години. Пламенна и убедена. Аз примерно много обичам да се ползвам от технологиите, обаче нямам никаква надежда за бъдещето, ако така продължават нещата с пустата му либерастия.,

                        Коментар


                        • За тея дето казват че сега не може да се боядиса това дето е построено по соца. И сега се строи и АМ Хемус ще стане готова скоро. На снимките се вижда какъв е терена и че това не е точно фасулска работа като тука по равното АМ Тракия и АМ Марица.

                          https://www.youtube.com/watch?v=qHUa_9sKwPI


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            national power - гледам проблясъци по отношение на ББД, ама какви стотици левове ББД спрягате то ББД е колкото да си купиш днес нещо да сложиш в стомаха и един хляб и едно мляко стигат подарък, а млякото и хляба на валят от небето защото някой се труди да ги добие и това е достатъчно голям подарък. Стига сте въдили тия цигани..аман вече, от 80-та година ги почнаха с привилегиите и няма спиране.
                            Точно обратното е г-н супертрейдър,
                            ще се плащат по-малко пари от бюджета при сегашната система и няма да има значение дали си циганин или нециганин... освен това ББД не е привилегия, защото ВСИЧКИ ще имат това право... финландците направиха експеримента погрешно (додоха им прекалено много пари) и затова резултатите са негативни...
                            Location: Terminal Island
                            Institution: FBI Correctional Facility
                            Jurisdiction: Unknown

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Хахаха ,какво искаш да ти напише човек след като не знаеш коя е най-технологичната и иновативна държава в света не знам ?!!!
                              Неговото си е злоба, но донякъде му е простено, понеже няма вътрешна сила да й се противопостави... За съжаление има много такива хора - неспособни да оценят и уважават успехите на другите...
                              Location: Terminal Island
                              Institution: FBI Correctional Facility
                              Jurisdiction: Unknown

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                При капитализма по-голяма част от т.нар. принадена стойност се реинвестира в разширяване на производството и R&D

                                Затова и растежът там за 300г. капитализъм е смайващ

                                Между другото точно това става и в Китай сега. Както казва Тодор растежът там идва от частния сектор
                                Разбира се ,че е така Нека да отдадем заслуженото и на Ватман, че в Китай има много потресаващи неща за жалост. На мен дори гледайки едно клипче в тубата ми стана лошо Ужас !

                                Коментар

                                Working...
                                X