IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Бре, И.Зверов, от тебе не съм очаквал изблик на здрав разум... браво

    Не знам за какви боцкания по пет пъти в годината и други дивотии става дума в писанията на други писачи тука

    Ваксината за морбили се слага един път и после имаше май някаква проверка след известен период. При това имунизацията е няколко десетки пъти по-евтина от лечението

    Изобщо в тази кампания на руските тролове няма нищо рационално, както и във всичко друго, което правят. Просто това е може би най-гнусното и изумително нещо, което путинските тролове са предприели

    За едрата също не бих се учудил да се появи. Като консервативно закрием ЕС, ООН-те и СЗД и всякакви други международни организации и форми на сътрудничество, вероятно не само ще има повечко войни, по-малко икономически растеж, но и епидемии, за които сме забравили. Няма да се учудя...
    Къде го това...че тоя момент май съм го прескочил ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Според мене просто ще напомпат държавния дълг. За сега при тях само частният дълг е астрономически, като за възникващ пазар. А това, че там кредитирането е доминирано от четири големи държавни банки със силна държавна намеса, значи, че едва ли ще има внезапна тежка криза и рестарт

      По-скоро ще имат бавно и напоително забавяне на ръста и затъване в проблеми

      Както сега всеки би се засмял ако някой твърди, че японският икономически модел е най-срахотният, така след 20 години хората ще се смеят на твърденията, че китайския модел трябва да е за пример на всички

      https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Four_(banking)


      Да, имат още вътък при държавния, сега е май под 50% все още.
      Може да пипнат и инфлацията малко да стимулират консумацията, аче поради национални особености и големи спестители го раздават.
      По принцип не са от тия дето си падат по големите скокове ( изумените времена на Мао са отдавна забравени) - та каквото и да правят вероятно ще е премерено и планирано до някаква степен.

      И аз очаквам средносрочно растежа им да падне до нивата на западния свят.

      Коментар


      • Иначе за сериозните странични ефекти от ваксинацията... Да, детето може да вдигне температура след това

        Иначе в 5 случая на 1 000 000 може да има алергична реакция (анафилаксия), като при анафилаксията в 0.3% от случаите се стига до смърт. Сиреч на около 400 млн. ваксинирани ще има 2000 души с алергична реакция, от коите е възможно да има един летален изход

        Ако това е притеснението на руските тролове, то тогава трябва да забраним доста неща, като колите, влаковете, самолетите и т.н. Защото от тях се мре стотици и хиляди пъти повече отколкото от ваксина

        Last edited by Money; 18.02.2019, 14:44.

        Коментар


        • Бре, И.Зверов, от тебе не съм очаквал изблик на здрав разум... браво

          Не знам за какви боцкания по пет пъти в годината и други дивотии става дума в писанията на други писачи тука

          Ваксината за морбили се слага един път и после имаше май някаква проверка след известен период. При това имунизацията е няколко десетки пъти по-евтина от лечението

          Изобщо в тази кампания на руските тролове няма нищо рационално, както и във всичко друго, което правят. Просто това е може би най-гнусното и изумително нещо, което путинските тролове са предприели

          За едрата също не бих се учудил да се появи. Като консервативно закрием ЕС, ООН-те и СЗД и всякакви други международни организации и форми на сътрудничество, вероятно не само ще има повечко войни, по-малко икономически растеж, но и епидемии, за които сме забравили. Няма да се учудя...

          Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

          Аз пък съм си ваксиниран по реда, и децата - също, и немаше проблеми.

          Имаш правото да откажеш ваксинация, но тогава си възможен източник на зараза.

          След не много време ще вдигне глава и едрата шарка. Тя е "едра", защото е много по-зла от дребната, морбили.

          Коментар


          • Според мене просто ще напомпат държавния дълг. За сега при тях само частният дълг е астрономически, като за възникващ пазар. А това, че там кредитирането е доминирано от четири големи държавни банки със силна държавна намеса, значи, че едва ли ще има внезапна тежка криза и рестарт

            По-скоро ще имат бавно и напоително забавяне на ръста и затъване в проблеми

            Както сега всеки би се засмял ако някой твърди, че японският икономически модел е най-срахотният, така след 20 години хората ще се смеят на твърденията, че китайския модел трябва да е за пример на всички

            https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Four_(banking)

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            За всички дето се прихласват безрезервно по китайския модел - да си направят справката с колко (пъти) се е увеличил дългът им последното десетилетие, пък може и да се поотрезвят от видяното.
            Не може дълго още да съществува неефективна с/ма да харчи над 3 юана за да генерира 1 такъв растеж. Колкото и да са умели в мениджмънта така или иначе в един момент ще се счупи стомната и ще си трябва рестарт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              За всички дето се прихласват безрезервно по китайския модел - да си направят справката с колко (пъти) се е увеличил дългът им последното десетилетие, пък може и да се поотрезвят от видяното.
              Не може дълго още да съществува неефективна с/ма да харчи над 3 юана за да генерира 1 такъв растеж. Колкото и да са умели в мениджмънта така или иначе в един момент ще се счупи стомната и ще си трябва рестарт.
              Старозаветните евреи са рестартирали на всеки седем години и всичко е започвало отначало по отношение на дълговете. Оказала се е много добра идея, за да не запушва търговията. Сега не смеят да приложат това, защото ще изгубят контрола върху хората и държавите. Но когато целта не е контрол, а развитие и растеж, рестартът не е проблем. Шанхай няма да се превърне в Търну Мъгуреле след един такъв рестарт.

              Коментар


              • За всички дето се прихласват безрезервно по китайския модел - да си направят справката с колко (пъти) се е увеличил дългът им последното десетилетие, пък може и да се поотрезвят от видяното.
                Не може дълго още да съществува неефективна с/ма да харчи над 3 юана за да генерира 1 такъв растеж. Колкото и да са умели в мениджмънта така или иначе в един момент ще се счупи стомната и ще си трябва рестарт.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  bota156 - да кажем 10мин. като на несервиз който много много разбира.Сега сервизите са малко опасни, за спукан притискателен отворили скоростна кутия и не и харесали 8 лагера и ще ги сменят, сега ги чакам да видим как ще се оправи тая работа дето не включва на първа и задна а хърка и било от лагери. И пълно с доктори в тоя сервиз, онези им правят дисекции на колите и им ги дават после едва вървят.
                  Затуй, най-добре, лично. Ако и да не успееш, я поука ще си вземеш, я нещо ще научиш (полезно)...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение

                    Аз пък съм си ваксиниран по реда, и децата - също, и немаше проблеми.

                    Имаш правото да откажеш ваксинация, но тогава си възможен източник на зараза.

                    След не много време ще вдигне глава и едрата шарка. Тя е "едра", защото е много по-зла от дребната, морбили.
                    колко пъти годишно се боцкаш ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Ми на нас служебно ни дават ваксина.Никога не съм я ползвал.Преди години имах неблагоразумието да ваксинирам същеря ми цяла зима беше болно.Мерси ваксина никога
                      Аз пък съм си ваксиниран по реда, и децата - също, и немаше проблеми.

                      Имаш правото да откажеш ваксинация, но тогава си възможен източник на зараза.

                      След не много време ще вдигне глава и едрата шарка. Тя е "едра", защото е много по-зла от дребната, морбили.

                      Коментар


                      • bota156 - да кажем 10мин. като на несервиз който много много разбира.Сега сервизите са малко опасни, за спукан притискателен отворили скоростна кутия и не и харесали 8 лагера и ще ги сменят, сега ги чакам да видим как ще се оправи тая работа дето не включва на първа и задна а хърка и било от лагери. И пълно с доктори в тоя сервиз, онези им правят дисекции на колите и им ги дават после едва вървят.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Ми на нас служебно ни дават ваксина.Никога не съм я ползвал.Преди години имах неблагоразумието да ваксинирам същеря ми цяла зима беше болно.Мерси ваксина никога

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                            теоретично... инак ти ваксинираш ли се редовно , например всяка година против грип ?
                            Ми на нас служебно ни дават ваксина.Никога не съм я ползвал.Преди години имах неблагоразумието да ваксинирам същеря ми цяла зима беше болно.Мерси ваксина никога

                            Коментар


                            • https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7298965
                              Няма и не е имало социализъм във Венецуела

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Тия комунета наистина варират от дебил до пълен олигофрен....

                                Това е заболяване, от което в миналото са умирали милиони годишно...
                                А бе това да не е свински/ птичи / говежди/овчи грип- нали и за тях наглосакския лъжеции камерун говореше че аха-аха утре измираме и щял да падне оборота на фирмите- какво ще правим тогава

                                Коментар

                                Working...
                                X