IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Напротив, всеки гради света във всеки един момент. Ти също дори със самото си писане в темата и утвърждаване на манталитета, че нищо не е от значение освен “кинтите”.

    Естествено, че мнението и действията на хората имат различно влияние.

    Примерно за тебе е важно да утвърдиш усещането на българина за безпомощност. Това е логично да искаш да е така и то е така когато хората вярват, че е така.

    Но нещата се променят и дори в България ще се променят.


    Интересен мироглед имаш ти ако може да се нарече мироглед. Освен липсата на опит разбира се. Някакъв такъв теоритично...икономично...философски ама не съвсем.

    Нали уж капиталистическия строй е любимия ти. Има свобода, креативност...по добрите успяват....как успяват? Тая работа с темата за успеха ми е слабост.....не само във финансово изражение ама както и да е. Но капитализма е съсредоточен около кинтите....като се хвана за кинтите...избирателно, та се чудя кво не ти хареса че го удари на философия?

    Не знам къде видя че искам някой да се чуства безпомощен...дори напротив бих мотивирал всеки и го правя...ако визираш това че ви казвам да не се занимавате със спекулации или инвестиции ако нямате достатъчно много пари и се чудете кво да ги прайте...пък и тогава, това е само и единственно да ви предпазя...да не правите глупости като мен преди години. Ако смяташ че някой кат ти каже бухай кинтите в борсата тя е винаги на горе ти дава надежда......това е мечешка услуга. Ей сега говорих с дъщеря ми...след седмица в дойтче инвестмънт банкирането стаж...била един ден и при търговците и аз и викам кво те влече...от всички отдели...как ти се струва трейдинга...и тя вика баща ми то няма трейдинг там трябва да си ИТ - други не взимат. Викам добро утро. И се насочила към придовбиванията и сливанията.....правилно. При положение че и при нас е същото и навсякъде е същото...как по дяволите да кажеш на някой бухай парите да се състезаваш с компютри и изкуствен интелект?
    Дали това имаше пред вид като каза че утвърждавам усещането на българина за безпомощност не знам....ама карай.

    И не е така...за мен не са само кинтите....и не само за мен - за всеки....който има кинти ще ти го каже това, но това е друга лична тема.

    Коментар


    • Не му се чете на момчето нещо.. Пишат му се общи приказки..

      Коментар


      • Виж Уважаеми, на мен не мие работа да предлагам и не ми плащат за това..Има правителстви и парламент за това..С големи заплати и привилегии..Те много добре знаят от докладите на ЕС какво да правят и не го правят..Да свеждаш лошото положение до хората и да ги питаш лакво да се прави е смешно и даже нелепо..Ние обикновените хора сме жертви на лошото управление за съжаление..Ти да не си мислиш , че си много важен и можеш да промениш нещо..Ако е така направи го по- бързо за да не сме най-бедни в ЕС..

        Коментар




        • Препоръка 9: Да се приеме нова нормативна уредба относно борбата с корупцията в съответствие с целите, изложени в стратегията за борба с корупцията, и да се осигури прилагането на тази уредба. Да се създаде ефективен орган за борба с корупцията.



          Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Прочети докладите и препоръките на ЕС към България и ще разбереш, какво трябва да се направи и не се прави.. Ти не живееш ли в България ..Много си изненадан от фактите нещо..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Прочети докладите и препоръките на ЕС към България и ще разбереш, какво трябва да се направи и не се прави.. Ти не живееш ли в България ..Много си изненадан от фактите нещо..
            Т.е. лично ти нямаш мнение по въпроса. Тогава разговорът е безпредметен. Ти само се оплакваш, но не предлагаш решение. Това не е градивна и контруктивна, а негативна позиция. Не съм фен на негативизма. Сори. Лека вечер.

            Коментар


            • Честно казано бях адски разочарован от Белград. София е много по-хубав град за живеене. И за това специално съм съгласен с Ив.

              А за Пирот и Ниш да не говорим. Имах чувството, че се връщам в България през 1994-5г. Не само, че беше мърява цигания, но и хората бяха озлобени и озверени на вид.

              Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              В какво сме по добре..Може ли примери..Скоро ходил ли си в Сърбия...За начало сравни доходите..

              Коментар


              • Прочети докладите и препоръките на ЕС към България и ще разбереш, какво трябва да се направи и не се прави.. Ти не живееш ли в България ..Много си изненадан от фактите нещо..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Според Уикипедия скандинавското при нас е най-много 4%:


                  I-M253 (I1)at ~4% of which L22, Z58 and Z63, many of Scandinavian origin


                  Не че разбирам какво значат тези числа на гените.

                  Y-хромозомните хаплоидни групи имат два вида номенклатури. При първата с главна латинска буква се бележи основната група по реда на откриването й, с цифра подгрупата, с малка латинска - кладата. При втората /по-съвременна/ с главна латинска се бележат групата, а с тирето и последващите цифри - филогенетично крайната мутация определяща въпросната клада.
                  Материята е сложна и дълга за обяснение, пък и темата въобще не е за популационната генетика
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Ахаа..Останалите републики- Словения и Хърватия отдавна са по добре от нас и са в ЕС..Дано не вървят по нашия път , защото досега след 10г. сме последни по всичко в ЕС.. Последни сме по- доходи вече и на Балканите..
                    https://trafficnews.bg/bulgaria-ikon...sa-samo-86221/

                    Скоро и Албания ще ни задмине..

                    http://www.podoko.eu/?p=435
                    Ти лични какво би направил, за да се подобри описаната от теб ситуация? Какво би променил?

                    Коментар


                    • Ахаа..Останалите републики- Словения и Хърватия отдавна са по добре от нас и са в ЕС..Дано не вървят по нашия път , защото досега след 10г. сме последни по всичко в ЕС.. Последни сме по- доходи вече и на Балканите..
                      https://trafficnews.bg/bulgaria-ikon...sa-samo-86221/

                      Скоро и Албания ще ни задмине..

                      http://www.podoko.eu/?p=435
                      Last edited by Kiro; 12.04.2018, 23:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        В какво сме по добре..Може ли примери..Скоро ходил ли си в Сърбия...За начало сравни доходите..
                        По доходи и по корупция сме със сигурност по-напред от тях.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Най -бедните, корумпирани и неразвити в ЕС..С това ли се гордееш..Или с това, че сме първи по- корупция или по смърност..Прегледай моля световните класации и ми пиши къде сме по добре в момента от сърбите..Факти, а не общи приказки.. Целите Балкани са барутен погреб, но те водят самостоятелна политика, защитават националните си интереси и всички още от Тито ги ухажват..Бъди конкретен моля със статистика..
                          Просто изказвам мнение и то е, че тепърва им предстои нашия път. Както и на останалите бивши юго републики. За мен са си глуха провинция и сърбията и македонията. Войната ги дръпна назад.

                          Коментар


                          • Най -бедните, корумпирани и неразвити в ЕС..С това ли се гордееш..Или с това, че сме първи по- корупция или по смърност..Прегледай моля световните класации и ми пиши къде сме по добре в момента от сърбите..Факти, а не общи приказки.. Целите Балкани са барутен погреб, но те водят самостоятелна политика, защитават националните си интереси и всички още от Тито ги ухажват..Бъди конкретен моля със статистика..
                            Last edited by Kiro; 12.04.2018, 23:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              В какво сме по добре..Може ли примери..Скоро ходил ли си в Сърбия...За начало сравни доходите..
                              По-мобилни сме и сме част от Европа. Те са една периферия с неясно бъдеще и прости съседи. Барутен погреб.

                              Коментар


                              • В какво сме по добре..Може ли примери..Скоро ходил ли си в Сърбия...За начало сравни доходите..

                                Коментар

                                Working...
                                X