IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Бих те посъветвал да намериш и какъв процент от хората си отиват преди да достигнат възраст за пенсия. Защото да речем че НОИ го смята по този начин, но вноски за пенсия плащат и тези които не доживяват до пенсия... защото ако направиш подобна сметка може да се окаже че тези 74.5 години са си реалната цифра за времето през което получаваш пенсия
    Нямам идея колко са, велики фараоне, не бачкам нито в ноЙ, нито в НСИ, но има едно нещо, което се нарича вдовишки добавки и е 20% от пенсията на починалия съпруг за преживелия го, така че сметката си е доста вярна. А като добавиш и всякакви инвалидни и сметката съвсем уйде у ряката - плащаш 35 години, получаваш 25, т.е. максимумът на пенсията трябва да е 30% от средния доход за периода на осигуряване, осъвременен с инфлацията за същия период, т.е. сегашните пенсии са надути с поне 50% - нелицеприятна истина, но истина, която никой не иска да каже на глас, защото ще го обявят за национален предател. Странно, че и десните са олевели, и то яко...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Как я хванаха тая аматьорка от Младост не е истина..гледам по телевизията ...то това не е като демонстрациите....

      не може да крадеш и да не се отчиташ....всичко си има ред..ама тая явно не е в час.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Аз съм напълно спокоен...
        Беше ми заседнала буца в гърлото, бях облян от неспокойство...

        Но сега всичко лошо отмина, и се чувствам много по-добре...

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

          шегувам се...спокойно
          Аз съм напълно спокоен...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ето че и ти правиш една доста елементарна грешка, зашото не си запознат с методологиите за смятане на средните продължителности на живота - средната продължителност на живота се изчислява за всички - т.е. като почнеш от детската смъртност и стигнеш до вековниците, и тя е твоите 75 години, а това, което смята ноЙ, е за тези, които са доживели до пенсия, защото тях това ги вълнува - колко години ще плашат реално тези пенсии. Та тези, дето са доживели до пенсия, я получават средно 25 години и тенденцията е тази продължителност за получване на пенсия да расте!

            Ако не ме домързи, ще се разровя и колко беше реалния трудов при пенсиониране, като се включат и фуражките, но средно е там някъде, доколкото си спомням, около 35 години
            Бих те посъветвал да намериш и какъв процент от хората си отиват преди да достигнат възраст за пенсия. Защото да речем че НОИ го смята по този начин, но вноски за пенсия плащат и тези които не доживяват до пенсия... защото ако направиш подобна сметка може да се окаже че тези 74.5 години са си реалната цифра за времето през което получаваш пенсия
            Last edited by Имхотеп; 18.04.2018, 17:19.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Изобщо не съм имал впредвид че си измисляш.
              Но за 2015 средната продължителност на живота в България е 74.5 години според това

              Модела за пенсиите си върви сбъркан от '90 година.
              Ето че и ти правиш една доста елементарна грешка, зашото не си запознат с методологиите за смятане на средните продължителности на живота - средната продължителност на живота се изчислява за всички - т.е. като почнеш от детската смъртност и стигнеш до вековниците, и тя е твоите 75 години, а това, което смята ноЙ, е за тези, които са доживели до пенсия, защото тях това ги вълнува - колко години ще плашат реално тези пенсии. Та тези, дето са доживели до пенсия, я получават средно 25 години и тенденцията е тази продължителност за получване на пенсия да расте!

              Ако не ме домързи, ще се разровя и колко беше реалния трудов при пенсиониране, като се включат и фуражките, но средно е там някъде, доколкото си спомням, около 35 години
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                Егоизма....е всъщност човека. Двигателя...абсолютно всичко. Егоизма е причината да занем кои сме. Всъщност аз казах и пак ще кажа тука вече във философията че : Човек единственното което зане за себе си - е това което ДРУГИТЕ мислят за него.

                Егоизма всеки е чул че е лошо нещо. А то е всъщност единственното с което разполагаш и е нещото което те кара да живееш и да се развиваш.
                Да де. Егоизма те дърпа напред а те спира наказателния кодекс. Всъщност доста цитнично е да твърдиш, че егоизма е....абсолютно всичко.
                Очевидно катастрофата предстои. Щетите са необратими.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  данните не са мои и не си ги фантазирам, а са на НОИ - много хора не ги приемат, защото истината боли Ето тук е, страница 6 на пдф-а, най-долу е таблицата за пенсионираните с осигурителен стаж и възраст. Та затова и пенсиите у нас са мнооооого високи и пенсионерите изяждат бъдещето на внуците си
                  Изобщо не съм имал впредвид че си измисляш.
                  Но за 2015 средната продължителност на живота в България е 74.5 години според това

                  Модела за пенсиите си върви сбъркан от '90 година.

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Кинти, много, много кинти и отдих и развлечение му е майкатa. Всичко друго е бошлав работа

                    Е, и условия кинтите да се правят по лесен начин, разбира се.

                    Веднъж да кажеш нещо вярно......щото явно си се шегувал.

                    Отдиха и развлеченията са ключова част във формирането на човек и развитието му като такъв. Като отидеш на работа някъде не е случайно че хюмън ресурс гледат все повече социалния ти живот, хобитата...и това какъв човек си. Как живееш и как мислиш когато почиваш или се развличаш. Всъщост единственното за което има смисъл да работиш е да можеш да почиваш качественно.

                    Сега..понеже аз за никой не съм работил и не знам как е от личен опит...че дъщеря ми ми казва как я интервюират...кво я питат...какво гледат ...в дойтче задължително всяка вечер като част от стажа и обучението всички заедно със сеньор калпаците отиват на заведение след работа и в неформална обстановка обсъждат правят нещо...и т.н и това е част от обучението и оценката на хората. Как мислят...как се държат и за какво говорят в неформална среда. Та оценявам подобаващо методите на дойтче и вероятно не само. Сега в ротшилд...снощи ми каза...обядите са култови...и всъщност най важното от всичко. На тях се случва квото се случва. Всичко друго е техническо изпълнение на решения.

                    То и аз правя така с част от моите хора.....без да съм учил как се прави.

                    Така че отидах и развлеченията са най важното нещо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Добър пост.
                      Мога да добавя, че т.нар. изкуствено кредитиране осигури икономическия бум в САЩ през 60те. И продължава да го осигурява и сега, в по-малка степен разбира се.

                      ПП
                      Според мен правиш грешка с пенсиите. Да речем че 35 години вноски е реално, но не е реално пенсия да се получава 25 години. Човек се пенсионира на да кажем 60 години, но средната продължителност на живота не е 85...
                      данните не са мои и не си ги фантазирам, а са на НОИ - много хора не ги приемат, защото истината боли Ето тук е, страница 6 на пдф-а, най-долу е таблицата за пенсионираните с осигурителен стаж и възраст. Та затова и пенсиите у нас са мнооооого високи и пенсионерите изяждат бъдещето на внуците си
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        Най вероятно няма да прочета книгата на господин Александър Свияш, и не мога да си представя как по ясно и достъпно ще може да обясни това, което ив-макс ни съветва....... няма значение къде живееш, с кого, какво работиш няма значение - просто си избираш. Религията няма значение, пола няма значение. Избираш, сменяш. Лесна работа. Пари да има. Дали Ив-макс ни натрапва мултикулти или е просто ръководство за самодоволни егоисти.
                        Егоизма....е всъщност човека. Двигателя...абсолютно всичко. Егоизма е причината да занем кои сме. Всъщност аз казах и пак ще кажа тука вече във философията че : Човек единственното което зане за себе си - е това което ДРУГИТЕ мислят за него.

                        Егоизма всеки е чул че е лошо нещо. А то е всъщност единственното с което разполагаш и е нещото което те кара да живееш и да се развиваш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение

                          Еба ми майката.....тъкмо ми се въртяха милионите от книгата ми.....и сега ме стъпка на земята че някой го е написъл в по приятна и достъпна форма)))))

                          Значи тука ми кзахте няколко книги...всичко отива във bookmarks ..да имате пред вид...кога ще чета като толкова пиша не знам само))))

                          Ще го погледна тоя...не съм го чувал и него...Thanks.
                          Уou welcome . Споко, тя твоята ще различна книга и обогатена с библиография.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Всъщност Ротшилд са чудесен пример за това какво могъщество са имали навремето и как сега са почти никои.

                            В списъка на милиардерите има само 2-ма от фамилията. А някои от фамилията са загубили богатството си, просто щото така работят нещата - един печели - друг губи.

                            Е тука има някъв списък на най-богатите фамилии. Доколко е верен не е ясно.

                            https://www.investopedia.com/article...lies-world.asp

                            А иначе само Ябълката има горе долу толкоз кеш колкото е долната граница на оценката на богатството им според линка по-горе.

                            Което иде да покаже че няква гаражна компания за последните 10 години (от как пусна Айфона) е изкарала горе-долу колкото 4-5 поколения от най-богатата фамилия.

                            От де ти идва самочуствието да се изказваш за ротшилд....се чудя. .Че чак сметка на кинтите им напрай с 5 изречения. Ама малко се чудех...щото разбирам що...

                            Кво нещо е наивността....

                            Аз съм го казвал...и пак ще се повторя че човек живее далеч по спокойно когато нищо не знае. В момента в който почнеш да знаеш....става страшно...едно че колкото и клиширано да звучи осъзнаваш че нищо не знаеш...и друго че те хваща страх...и проблемите ти се увеличават лавинообразно. Но няма друг път...на развитие.

                            Коментар


                            • Кинти, много, много кинти и отдих и развлечение му е майкатa. Всичко друго е бошлав работа

                              Е, и условия кинтите да се правят по лесен начин, разбира се.

                              Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                              Най вероятно няма да прочета книгата на господин Александър Свияш, и не мога да си представя как по ясно и достъпно ще може да обясни това, което ив-макс ни съветва....... няма значение къде живееш, с кого, какво работиш няма значение - просто си избираш. Религията няма значение, пола няма значение. Избираш, сменяш. Лесна работа. Пари да има. Дали Ив-макс ни натрапва мултикулти или е просто ръководство за самодоволни егоисти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Банка Ротшилд? Много хора се подвеждат от вида ѝ и от публичния размер на богатството на по известните представители, нещо от сорта на 20 милиарда. Само че кланът е към 200 представители и имат нещо като общо управление в лицето на един човек, който управлява над 1 трилион.
                                1 трилион ...е твърде скромна сума.. ..да не кажа смешна...само около мен фондовете им управляват повече и то които ги знам а аз нишо не знам.

                                Коментар

                                Working...
                                X