IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли социализмът да създаде по-бърз растеж от "капитализма"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Европейската космическа агенция смята че базите на луната ще се 3D принтират.

    https://youtu.be/pk9PWUGkz7o
    Това за базите на луната от 1970г- все в бъдеще време
    За 50г. никакъв напредък по въпроса.
    Технологиите ИМ нещо много бавно се развиват и не могат да усвоят едно тъй близко НЕЩО което наричаме Луна.
    Ако слушаш официозите ИМ ще си мноого назад с материала/информацията.
    ПП. Първата база на земляни на луната е с форма на пречупен кръст
    Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

      На лични ти отговорих ама не излиза отгоре че имаш нови съобщения и затова не си видял отговора. Влез си в кутията. А кой е този Импотенций нямам представа?
      Пари ли ти искаше измамника?
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
        Драго ми е да видя, че се заформя групичка любители на футурологията
        Всеки инвеститор трябва да е и малко футуролог според мен.
        Пък и темата за РАСТЕЖА е свързана с технологиите и от там с футурологията.
        ....
        ТЕ всичко си казват кога какви технологии ЩЕ НИ СПУСНАТ.
        Бавно и полека, според принципа на закона на Мур и сходните му.
        Просто трябва да четем повечко футуристични сайтове.
        Замислете се каква върховна футуристична врачка трябва да е бил тоя Гордън Мур, за да му се изпълняват "прогнозите" 40+години вече!!!
        И ще се изпълняват и през следващите 40 години според доста футуролози.
        Не е ли това темпото което ТЕ са ни задали в конкретната област.
        Ето и моите 5 стинки с един интересен футуристичен сайт.
        http://www.quantumrun.com/prediction...ture-computers
        .....
        Има едни светли масово неизвестни сили обаче, които искат да ускорят драстично този процес.
        Някой гледаме с интерес мача коя страна ще надделее.
        Дарвинистите отричат да има такъв мач
        .....
        ПП. Куклите им които отговарят за задържането на технологичного развитие за последните 100г. са подавили около 6000 изобретения/технологии, дело на ЗЕМНИ учени.
        Извънземните технологии са извън тези цифри.
        Отделно, че технологичното ниво там е ..... ясно какво.
        Ей така, бавно и полека, според техните НУЖДИ ни РАЗВИВАТ в определена от тях посока.
        Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

        Коментар


        • Оф, стига с този социализъм! Нямате ли с какво друго да си играете? Толкова енергия напразно хвърлихте и на мен ми писна да гледам тази тема най-отгоре. Навсякъде по света се видя, че в това няма смисъл. Който е толкова фен - да ходи в Северна Корея по-бърже, че май и те ще се обърнат скоро.

          Коментар


          • Съобщението изтрих лично. Повтарящ се текст. Не съм го пращал аз. Поднасям извинения.
            Last edited by Pyramid; 01.05.2018, 00:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Ама и аз се надявам на нов технологичен скок , иначе ще се изтрепем.
              А аз не съм вече убеден че, каквато и нова технология да се появи, хората няма да опитат да злоупотребят с нея. Ей така, от "спортен интерес".
              "- Да видим, дали номерът ще мине." Двуногите ставаме все по-безотговорни. За жалост.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Изумително е че трябва да се дефинира какво е икономически растеж. Но да кажем че това е създаване на принадена стойност.
                Примера с петролния разлив не създава принадена стойност. А и едва ли някой има в предвид каквито и да са катастрофи като пример за икономически растеж.
                Някои имат. Щом твърдят, че войната била "създавала растеж", имат. Щото, войната Е катастрофа. Самият разлив - ако погледнем в цялост, също е катастрофа. Просто, такива ситуации ПРИНУЖДАВАТ към иновативност. Вече после, в следствие на натрупванията, там някъде и другаде също, се явява следствието "развитие по изправен път". Докато трае, обаче, и където се случва самата катастрофа, имаме не растеж и даже не спад, а драматичен срив. В почти всичко. С пъти, не с проценти. С МНОГО ПЪТИ.

                Прочее, според Alonso - вярвам, той ще ме поправи лично, ако греша - той не ти е казвал нищо подобно на онова, което си позволи тук да твърдиш ти, Импотеций. Излиза, че злоупотребяваш и хвърляш кал и по другите, изричайки и пишейки ... меко казано, неистини, уж "от тяхно име".
                "Морал". Да ти имам "морала".
                Last edited by Pyramid; 30.04.2018, 23:32.

                Коментар


                • Алонсо,

                  “Капиталистическият” строй може да въведе 50% ДОД или корпоративен данък, да въведе закон че вредните емисии трябва да се намалят с 80% за 10г. и да забрани автомобилите с двигатели с вътрешно горене и пак да е капитализъм. Важното е да не се меси директно в ценообразуването, да не облагодетелства директно определени фирми за сметка на други (примерно Кремиковци взима дотации, а Стомана Перник - не) и да остави потребителите да решават какво от това което предприемачите предлагат на пазара да купят.
                  Last edited by Money; 30.04.2018, 21:58.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                    Ама и аз се надявам на нов технологичен скок , иначе ще се изтрепем.

                    Коментар


                    • Разликата е в производителността, а тя се увеличава с научнотехническия прогрес.


                      Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Закона на природата е, че нищо не се губи и нищо не се взема от нищото / освен вселената ама това е отделен въпрос Тоест за да консумират повече и по-качествени неща, повечето хора трябва да произвеждат повече и по-качествени неща. Може би въпроса е кой строй може по-лесно да принуди хората да произвеждат повече и по-качествени неща. Икономиката е така или иначе 80% услуги. Примерно ако си фризьор правиш една пострижка и възнаграждението ти е примерно някой да ти измие колата за същата сума. Това е навсякъде по света едно и също. )

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Е тъй де. Не, че ми отговори на лични, или пък се разграничи от Импотеций...
                        На лични ти отговорих ама не излиза отгоре че имаш нови съобщения и затова не си видял отговора. Влез си в кутията. А кой е този Импотенций нямам представа?
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Европейската космическа агенция смята че базите на луната ще се 3D принтират.


                          https://youtu.be/pk9PWUGkz7o

                          Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          А рентабилно приложение и потребление в по големи мащаби ???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Алонсо,

                            Ето една добавка пък от мене на предишното, което писах.

                            Повечето хора искат да консумират повече и по-качествени неща. А също и двата строя, които обсъждаме имат за цел подобряване на материалното състояние на хората.

                            Като изключим Бутан и Тибет, едва ли има други места където БНП да не е важно за огромното мнозинство от хората.

                            Освен това не виждам как ще накараш хората масово да ходят на йога, трансцедентална медитация и да ядат броколи и био храни освен като всичко това не го направиш мода подчинена на пазарния принцип.
                            Закона на природата е, че нищо не се губи и нищо не се взема от нищото / освен вселената ама това е отделен въпрос Тоест за да консумират повече и по-качествени неща, повечето хора трябва да произвеждат повече и по-качествени неща. Може би въпроса е кой строй може по-лесно да принуди хората да произвеждат повече и по-качествени неща. Икономиката е така или иначе 80% услуги. Примерно ако си фризьор правиш една пострижка и възнаграждението ти е примерно някой да ти измие колата за същата сума. Това е навсякъде по света едно и също. Разликата е в данъците които прибира държавата. Данъците отиват за общи социални нужди като отбрана, полиция, пътища, паркове и т,н. Това в известен смисъл е социализма от моя гледна точка. Като ида на магазина пише 20% ДДС. Трябва да го напишат малко по-подробно. Примерно 1% армия, 2 % полиция, 2% за магистралата и т.н. И аз примерно на касата да кажа че не ща полиция, защото си имам 5 калашника и не ме кефи разни катаджии да ме снимат с камери и армия не ща, защото искам да обявим война на Швейцария и да загубим и не ща да ми ги слагат тези разходи ама не може В този смисъл всички държави са социалистически. Не знам държава в която да има чист капитализъм. Тоест името на темата може да се промени повече или по-малко социализъм
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                              А рентабилно приложение и потребление в по големи мащаби ???
                              Soon.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                                Мисля , че си падаш малко футурист - оптимист. Лошо нема.
                                Всичко което съм написал ще се случи! Въпроса е КОГА?

                                https://phys.org/news/2014-05-scient...ear-quest.html
                                https://singularityhub.com/2018/04/2...mmable-matter/
                                https://en.wikipedia.org/wiki/Programmable_matter
                                Last edited by alphaomega; 30.04.2018, 21:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X