IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Могат ли строителни отпадци да се изхвърлят на собствен имот ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Строителни отпадъци не могат да СЕ изхвърлят на собствен имот. Може ДА БЪДАТ ИЗХВЪРЛЕНИ. Както може, после, и да те награбят властите. Няма ли някакъв начин я за рециклиране, я за неутрализирано включване в ландшафта като...да, като пълнеж? Щото, награбване от властите, това - както и да е но, да си осереш околността...с какъв кеф ще гледаш на камара боклуци. от прозореца си, години наред след приключване на застрояването? Да си играят децата ти отпред, я крак да си срежат, я на ръждиво желязо да се набодат? Твоите, съседските, други деца? За какво е цялото застрояване, тогава?
    Никой не казва, че е евтино. Не е. Тогава? Ами виж, дали последиците не са по-сериозни. Дори и да не те накарат / директно/ да си платиш.
    Last edited by Pyramid; 12.01.2018, 07:15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
      Ами от общината са му казали да ги изхвърли на някакво друго случайно място където имало дупка, да я запълни просто. Значи няма голяма значение къде се изхвърля стига да не пречи и да не бие на очи ?
      Хаха, абсолютно не, щом са му казали от общината явно имат няжда от запълване, иначе ще стане навсякъде като в циганско гето.
      Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

      Коментар


      • Ами от общината са му казали да ги изхвърли на някакво друго случайно място където имало дупка, да я запълни просто. Значи няма голяма значение къде се изхвърля стига да не пречи и да не бие на очи ?

        Коментар


        • Освен глоба, рискуваш и други хора да започнат да си изхвърлят отпадъците там и да стане бунище. Аз съм го правил но имах място за изравняване, заградено с ограда и след това бетонирано като площадка.
          Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

            Не само земна маса, а и парчета тухли, бетон.
            Складирай ги в имота, и ако дойдат от общината им кажи, че това не са отпадъци, а инертни матряли за запълване и подсилване на площадката.
            Location: Terminal Island
            Institution: FBI Correctional Facility
            Jurisdiction: Unknown

            Коментар


            • Това малко ми мяза на мога ли да си бия/трепя детето и жената, нали са си мои...
              Не е заяждане, просто такава аналогия ми се яви веднага...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение

                Не само земна маса, а и парчета тухли, бетон.
                Ок, кажи къде да ги метал и ти пращам службЕте да им обясниш правата си жени невъзможна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Имаш предвид земна маса предполагам, не парчета от фибран и полипропиленови тръби.
                  Не само земна маса, а и парчета тухли, бетон.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    Може, ако теренът е неравен и е предназначен за рекултивация.
                    Имаш предвид земна маса предполагам, не парчета от фибран и полипропиленови тръби.

                    Коментар


                    • Относно строителните отпадъци приложим е Закона за управление на отпадъците. вж. напр. чл. 1, чл. 18, чл. 19. Това че земята е лична собственост няма никакво значение, щом става въпрос за отпадък, чието третиране се регулира от закона. Обърнете се към общината, където да ви насочат - къде, как, кога, колко струва, или пък директно към фирма.

                      Земята е национално богатство и по принцип не следва да се цвъка по нея.
                      Last edited by Moesia; 19.11.2017, 19:39.

                      Коментар


                      • Може, ако теренът е неравен и е предназначен за рекултивация.

                        Коментар


                        • Глей ся, сред строителните отпадъци има такива, които се разграждат в почвата стотици години.Така, че са си напълно тържествени на другите отпадъци. Следват предписания и глоба. Глобата е между 500 и 2000лв.

                          Коментар


                          • Могат ли строителни отпадци да се изхвърлят на собствен имот ?

                            Знам че има сметища за строителни отпадъци където се плащат за да ги приемат но ме попитаха наскоро дали е наказуемо ако бъдат изхвърлени такива отпадъци на лична земя и не бях сигурен. А и след търсене в интернет излизат само случаи за изхвърляне в казани за смет или на публични места, та затова питам тук ? А и не са малко отпадъците, цяла къща е но земята на която мислел да ги изхвърли била извън населено място и била негова.
                          Working...
                          X