IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко време спокойствие имаме пред себе си?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А, забравих нещо...

    Ако има и дете/деца, сутринта се става по-рано, оправя/т се първо детето/децата, всичко както си му е реда, води/водят се на ясли/детска градина/училище и т.н.

    Кво по-хубаво от това да си водиш детето/децата някъде, без значение къде?
    Last edited by Kildirim_Bei; 12.05.2016, 19:58.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Формулата е валидна

      и резултата зависи САМО от възрастта, ЕДИНСТВЕНО при изпълнение на следните условия, (цитирам текстове от първия пост в дискусията; прочетете го, моля, преди да коментирате):

      Да се учиш и развиваш непрекъснато в крак с развитието на света около теб. Това изисква много труд и усилия, но ти гарантира имунитет срещу 90% от предизвикателствата, които биха ти се изпречили на пътя.

      Формулата е валидна само в случай, че следиш непрекъснато развитието на нещата в твоята сфера на дейност, учиш чужди езици, образоваш се непрекъснато и т.н. Естествено, трябва да си средностатистически гражданин на републиката, без богат/а татко/мама, който/която да дава рамо непрекъснато.

      Формулата важи за възрасти в периода 16-80 год. По закон, един гражданин на републиката може да почне работа при навършени 16 год. и много допълнителни условия, които трябва да бъдат изпълнени, разбира се.

      Човекът (без значение от пол, цвят на кожата, религия, сексуална ориентация и квото още друго се сетите), който е изпълнил ВСИЧКИТЕ условия, дадени с удебелен шрифт, няма да има особени грижи, стига да е жив/а и здрав/а, демек сутринта отваря очи, вижда света колко е хубав, протяга се лежерно, целува партньора/ката си за "добро утро", става сам/а, без чужда помощ, от леглото, пие кафе/чай/вода/уотевър, закусва, измива си зъбите (евентуално си избръсва/не си избръсва брадата), облича некви парцали, и изчезва на работа с желание да я работи (евентуално с изключение на почивните дни и официалните празници).

      Кво толкова е особеното на такъв човек/човечка и от какво толкова има да се притеснява?
      Last edited by Kildirim_Bei; 13.05.2016, 09:35.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
        Китайците са древен и много мъдър народ.Без да съм китаец това го рабрах отдавна.Не разбирам само защо смяташ че след смъртта има среща със Създателя?Кой съм аз че Бог да се среща с мен?С какво съм заслужил тази чест?
        Беше образно казано, за "края на житейския път"..

        Коментар


        • Няма как такава формула да включва единствено възрастта на човек и да е приложима. Как се отчита финансовото състояние на човек, интелектуалното, емоционалното, местоживеене, амбиция, алчност, завист.. все неща, които имат пряко влияние?

          Коментар


          • Спокойствие ...
            Зависи какво разбира човек под спокойствие. Зависи и от професията на човека, може да е нещо което да работи с удоволствие, а може и да е стрес и потрес професията.
            За да имаш спокойствие, човек трябва да работи нещо което му е приятно да го върши. И това обикновено не е константа, т.е. с времето обикновено приятните професии се променят. Аз преди 10г. работих с удоволствие това което още работя, но вече го ненавиждам по ред причини, самата работа се измени в огромна степен, и пазарите, и доставчиците, няма нищо общо. Преди беше кеф, сега си е мъчение.
            Затова във формулата трябва да се включи и от колко време си на сегашната си работа, колкото повече си там, толкова спокойствието следва да е по-малко.
            И още нещо, спокойствието обикновено намалява с напредване на годинките. Защото става все по-трудно човек да си намира следващата работа или да се преквалифицира.

            Коментар


            • Въпреки че, сега направих сметката

              (криво ми се видя тва число 1 008 нещо, та...)

              за 2.4 години с минимална заплата ще се получи

              2,4 год. * 12 мес. * 420 лв. = 12 096 лв. бруто

              Ще ѝ кажа да си смята пак... годините и времето за сигурност..
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Между другото

                получих следния коментар от една дама за измислената от мен формула, цитирам:

                "...за мен по формулата излизат 2,4 г спокойствие, но трябва да заложим и средна ставка за възнаграждение, и да остойностим бюджета на спокойствието - ако е минималната работна заплата за страната - 420 лв , т.е. едни 1 008 лв спокойствие - евтинко е в БГ..."

                То тва верно, ама тя трябва да е на 54-55 год. Ако е залягала яко над книгите и обученията (много често заплащани напълно или частично от фирмите, където е работила - ако са били свестни чорбаджиите, разбира се), то с 25-30 г. трудов стаж надали заплатата ѝ ще бъде минималната... де да знам...

                Виж, на държавна работа, заплатата може да ти стои 500 лв. бруто и цял живот... например, за повечето работещи в социалната сфера пчелички, заплатите са и под това ниво... за брутни трудови възнаграждения на месец говоря... познавам лично такива хора и съм им виждал фишовете в края на месеца. Тва е положението, за съжаление, но избора принадлежи на всеки - кой както иска да си избира...

                Така си мисля аз, с моята проста глава ))
                Last edited by Kildirim_Bei; 13.05.2016, 06:14.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Респект към power grid

                  Страхотен коментар, power grid!
                  Браво!

                  Аз заставам зад твоето мнение.
                  И аз, грешния, абсолютно не заслужавам и секунда от ценното време на Всевишният....
                  Last edited by Kildirim_Bei; 12.05.2016, 16:06.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
                    Лао Дзъ и още един милиард китайци от около 2600 години насам смятат, че спокойствие означава "да пребиваваш в средата" - т.е да балансираш между крайностите, да избягваш прекомерното щастие и прекомерната тъга, прекаления шум и прекалената тишина, прекалено високото и прекалено ниското, прекалено плиткото и прекалено дълбокото, прекалено светлото и прекалено тъмното.. да бъдеш в хармония със себе си и средата в която пребиваваш. Не да я опитомяваш, реконструираш, превземаш, надмогваш и т.н.. мисля, че схващаш идеята. Ако го постигнеш, годините спокойствие, които ти предстоят, като число клонят към годините, които ти остават до срещата със Създателя. И за всичко това не е нужно да си аскет, обръснат нула номер и хрупащ денонощно марули за добро храносмилане..
                    Пребивавай в средата...
                    Китайците са древен и много мъдър народ.Без да съм китаец това го рабрах отдавна.Не разбирам само защо смяташ че след смъртта има среща със Създателя?Кой съм аз че Бог да се среща с мен?С какво съм заслужил тази чест?

                    Коментар


                    • От самите нас зависи да сме спокойни и да не се поддаваме на излишни нерви https://www.youtube.com/watch?v=tLAPokzZ9NM

                      Коментар


                      • Лао Дзъ и още един милиард китайци от около 2600 години насам смятат, че спокойствие означава "да пребиваваш в средата" - т.е да балансираш между крайностите, да избягваш прекомерното щастие и прекомерната тъга, прекаления шум и прекалената тишина, прекалено високото и прекалено ниското, прекалено плиткото и прекалено дълбокото, прекалено светлото и прекалено тъмното.. да бъдеш в хармония със себе си и средата в която пребиваваш. Не да я опитомяваш, реконструираш, превземаш, надмогваш и т.н.. мисля, че схващаш идеята. Ако го постигнеш, годините спокойствие, които ти предстоят, като число клонят към годините, които ти остават до срещата със Създателя. И за всичко това не е нужно да си аскет, обръснат нула номер и хрупащ денонощно марули за добро храносмилане..
                        Пребивавай в средата...

                        Коментар


                        • Колко време спокойствие имаме пред себе си?

                          Тия дни дискутирахме с едни хора темата за спокойствието и има ли го въобще в днешния динамичен век.

                          Стигнахме до извода, че има две възможности:

                          1. Да си пълен непукист, т.е. да постигнеш такова състояние на духа, че да не те интересува нищо от суетата на заобикалящия те свят. Това го постигат т.нар. аскети - те могат да живеят в гората, да ядат и обличат това, което природата им предлага, и т.н. и т.н.

                          2. Да се учиш и развиваш непрекъснато в крак с развитието на света около теб. Това изисква много труд и усилия, но ти гарантира имунитет срещу 90% от предизвикателствата, които биха ти се изпречили на пътя.

                          Както си говорихме, ми хрумна на майтап една формула, и като я пробвахме, се получиха много интересни резултати. Формулата дава времето, през което можеш да бъдеш сравнително спокоен за бъдещето пред теб, в зависимост от възрастта, на която в момента си, при положение, че сме избрали Вариант 2.

                          Та, според нея, времето, което можеш да прекараш спокойно занапред (т.е. без да се притесняваш особено от евентуални бъдещи развития на нещата в бизнес- и финансов план) е приблизително равно на

                          Гс = (В -16)/16

                          където,

                          Гс е годините относително спокойствие занапред,
                          В настоящата възраст на човек в години, ...стига да има живот и здраве, разбира се

                          Ако резултата е 0,8 год. примерно, то тогава това прави 0.8 * 12 = 9.6, или приблизително 10 месеца.

                          Формулата е валидна само в случай, че следиш непрекъснато развитието на нещата в твоята сфера на дейност, учиш чужди езици, образоваш се непрекъснато и т.н. Естествено, трябва да си средностатистически гражданин на републиката, без богат/а татко/мама, който/която да дава рамо непрекъснато.

                          Формулата важи за възрасти в периода 16-80 год. По закон, един гражданин на републиката може да почне работа при навършени 16 год. и много допълнителни условия, които трябва да бъдат изпълнени, разбира се.

                          Например на 19 г. имаш ≈2 мес. спокойствие да решиш какво ще учиш.
                          На 23 имаш ≈6 мес. да решиш дали да работиш, дали да учиш за магистър, или да създаваш семейство )
                          На 30 г., след да кажем 4-5 год. трудов стаж, ще имаш ≈10 мес спокойствие.

                          Една година спокойствие занапред ще имаш чак, когато си на 32 г., с да кажем 5-6 години трудов стаж.

                          На 40 г. имаш година и половина спокойствие занапред,
                          на 50 г. - 2 год. и 2 мес.,
                          на 60 г. - 2 год. и 9 мес.,
                          на 70 г. - 3 год. и 5 мес.,
                          на 75 г. - 3 год. и 8 мес.
                          Средната продължителност на живота на гражданите на милата ни Родинна в момента е около 74,5 год. Някъде бях чел наскоро, че очакваната продължителност на живота на мъжете е около 73 год., а на жените - около 79 год.

                          Мислите ли, че това е близо до реалността?
                          Last edited by Kildirim_Bei; 13.05.2016, 09:34.
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~
                        Working...
                        X