IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бисери и вицове (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Пичове маните ги тези 100лв.
    Аз друго се чудя.
    Ако земята е кръгла и се върти около оста си за 24 часа, от запад на изток, което прави скорост близо 2000км/час за точки между тропика и екватора.
    Как за бога самолетите летят на запад, като средната им скорост е под 1000.
    Логично е още като отлепят от земята и да започнат да изостават. Демек да излети за Варна, а след час вече да е над Београд.
    Некой има ли обеснение на този парадокс?
    Београд не знам какво е? Доживях да видя в български форум да се пише на шльокавица за един от основаните от България градове, който унгарците все оше наричат Нандор фехервар (Белият град на българите)...
    Останалото си е точно на място и точно по темата - абсолютен виц. прочети за часовите зони и за Конкорд - самолетът, който изпреварваше изгрева
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Пичове маните ги тези 100лв.
      Аз друго се чудя.
      Ако земята е кръгла и се върти около оста си за 24 часа, от запад на изток, което прави скорост близо 2000км/час за точки между тропика и екватора.
      Как за бога самолетите летят на запад, като средната им скорост е под 1000.
      Логично е още като отлепят от земята и да започнат да изостават. Демек да излети за Варна, а след час вече да е над Београд.
      Некой има ли обеснение на този парадокс?
      Исак Нютон добре се е справил.
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Пичове маните ги тези 100лв.
        Аз друго се чудя.
        Ако земята е кръгла и се върти около оста си за 24 часа, от запад на изток, което прави скорост близо 2000км/час за точки между тропика и екватора.
        Как за бога самолетите летят на запад, като средната им скорост е под 1000.
        Логично е още като отлепят от земята и да започнат да изостават. Демек да излети за Варна, а след час вече да е над Београд.
        Некой има ли обеснение на този парадокс?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
          Голямо смятане смятате тука, а спряхте да публикувате бисери и вицове!

          ПП Не знам като икономисти какви сметки правите, но разбира се загубата за магазинера е 200.00 лв. = 100 лв. откраднати + 30 лв. дадени + 70 лв. стойност на дрехата (може да е себестойност + маржа на печалбата, но така или иначе едното се води "пропуснати ползи")!
          Човека много добре е сложил задачката точно тук, за да се повеселим малко

          Коментар


          • glory glory man united, кажи ми, че не работиш с пари.
            препоръка е

            Коментар


            • Всъщност сте прави, че тя си е "платила" 100те лева! Значи сметката е още по-лесна!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                Голямо смятане смятате тука, а спряхте да публикувате бисери и вицове!

                ПП Не знам като икономисти какви сметки правите, но разбира се загубата за магазинера е 200.00 лв. = 100 лв. откраднати + 30 лв. дадени + 70 лв. стойност на дрехата (може да е себестойност + маржа на печалбата, но така или иначе едното се води "пропуснати ползи")!
                Забрави върнатите 100 кинта
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                  Голямо смятане смятате тука, а спряхте да публикувате бисери и вицове!

                  ПП Не знам като икономисти какви сметки правите, но разбира се загубата за магазинера е 200.00 лв. = 100 лв. откраднати + 30 лв. дадени + 70 лв. стойност на дрехата (може да е себестойност + маржа на печалбата, но така или иначе едното се води "пропуснати ползи")!
                  Първоначално търговеца е имал 130 лв (100 лв откраднати и 30 лв за ресто) плюс стока за 70лв. Накрая има само 100лв. Значи е загубил 30лв плюс стока за 70лв

                  Коментар


                  • Голямо смятане смятате тука, а спряхте да публикувате бисери и вицове!

                    ПП Не знам като икономисти какви сметки правите, но разбира се загубата за магазинера е 200.00 лв. = 100 лв. откраднати + 30 лв. дадени + 70 лв. стойност на дрехата (може да е себестойност + маржа на печалбата, но така или иначе едното се води "пропуснати ползи")!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      Незнам какво имаш на предвид, но според мен търговеца е загубил 30лв плюс себестойността на продадената стока, тоест при всички положения това са под 100лв освен ако търговеца не продава на загуба.
                      Загубата е само 100 лв. Всички други сметки нямат никакво отношение към загубата на 100-те лева. Задачата е уловка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от newkid Разгледай мнение
                        Защо се джавкате момчета?
                        Откраднала 100 лв. и ги сложила в десния си джоб. После пазарувала с нейни 100 лв. от левия джоб. И колко е загубил търговецът? То много сложно, че чак да се скарате.
                        Незнам какво имаш на предвид, но според мен търговеца е загубил 30лв плюс себестойността на продадената стока, тоест при всички положения това са под 100лв освен ако търговеца не продава на загуба.

                        Коментар


                        • Моля, моля, коментарът ми беше изтрит не заради неприемливо съдържание. Просто беше косвена жертва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение


                            обясни го чудесно. наистина.
                            ако си даскал по математика, искам да говорим нещо.
                            Така би го обяснил всеки обикновен човек.
                            А математикът би го обяснил с хиксове и игреци.
                            Философът би казал, че търговецът нищо не е загубил понеже така и така дере клиентите с цените.
                            Данъчният би казал, че така му се пада защото не издава касови бележки.
                            Полицаят би казал, че няма да предриеме нищо защото сумата е малка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от newkid Разгледай мнение
                              Защо се джавкате момчета?
                              Откраднала 100 лв. и ги сложила в десния си джоб. После пазарувала с нейни 100 лв. от левия джоб. И колко е загубил търговецът? То много сложно, че чак да се скарате.

                              обясни го чудесно. наистина.
                              ако си даскал по математика, искам да говорим нещо.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Руски самолет разпилял няколко тона злато при излитане от Якутия

                                https://twitter.com/russian_market/s...01287104442368

                                Коментар

                                Working...
                                X