IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бисери и вицове (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Закони за работата:
    1. Закон на Слаус: Ако вършиш някаква работа прекалено добре, няма да можеш да се отървеш от нея.
    2. Закон на Франко за работното място: Ако харесваш онова, което правиш, вероятно го правиш погрешно.
    3. Бюрократичен принцип на Ларсън: Ако направиш невъзможното, шефът ти просто ще го включи в постоянните ти задължения.
    4. Първи капан на гения: Никой шеф няма да търпи служител, който винаги е прав.
    5. Закон на Пъркин: Потупването по гърба е само на няколко сантиметра от ритника в з*дника.
    6. Закон на Рафъл за бизнеса: Колкото по-малко работа имат служителите, толкова по-бавно я вършат.
    7. Закон на Лемпнър за заетостта: Ако си тръгнеш от работа по-късно, никой няма да забележи. Тръгнеш ли си по-рано, непременно ще срещнеш шефа си на паркинга.
    8. Максима на офиса: Телефонът никога не звъни, когато нямаш какво да правиш.
    9. Закон на Ото: Винаги се занимаваш с нещо странично, когато шефът се отбие край бюрото ти.
    10. Закон на Клайд: Ако се налага да свършиш нещо и го отлагаш достатъчно дълго, има голяма вероятност някой друг да го направи вместо теб.
    11. Правило на Хари: Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано.

    Коментар


    • Съвет към мъжете:
      - Ако попаднете на остров, населен само с жени и поискат да ви убият - поискайте си едно предсмъртно желание.
      - Да ви убие най-грозната.
      Така ще доживеете до дълбоки старини.

      Коментар


      • - Жена, като умра не ми сваляй халката!
        - Що бе, Гоше?
        - Нека Господ види, че съм бил в Ада вече...


        Коментар


        • Мисля да запиша медицина. Вече е много лесно - има само една болест без симптоми и се лекува сама
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • И Библията, и Коранът ни учат как да се обичаме, обаче Кама сутра е някак по-конкретна...

            Коментар


            • Национален празник на Дания. на трибуната - кралското семейство и куп видни политици, плюс гости от чужбина. отпред върви тържествен парад, минават различни родове войски, идва ред и на кавалерията, водена от млад, напет лейтенант. малко преди височайшите особи той разиграва коня, движи го с танцови стъпки, приклякания и кимане. спира за миг пред трибуната и изправя коня на задните му крака. в този момент животинчето гръмовито се изпърдява. страшен конфуз, всички от трибуната започват да покашлят, да се почесват по брадите и всячески се стараят да скрият усмивките, както и да не прихнат.
              Почервенял от смущение, младият офицер се обръща към кралската фамилия и и казва:
              - Много моля за извинение, ваши величества!
              след което отминава.
              Кралицата се обръща към краля и споделя:
              - Странно! ако младежът не беше помолил за извинение, бях готова да се закълна, че всъщност се изпърдя конят!

              Коментар


              • В Берлин, в резултат на авария, се срутва четириетажна кооперация. Загинало семейството на първия етаж - от Сирия, на втория етаж - от Либия и на третия етаж - от Сомалия. Не загинало само немското семейство от четвъртия етаж. Историята попада в новините.
                Тутакси се домъкват разни доморасли "правозащитници", почва едно сочене с пръст, едно викане:
                - Как така са загинали мюсюлмaни, чернокожи, а белите - не?!
                Един от пожарникарската команда отговаря:
                - Ами, немското семейство е било на работа...






                Коментар


                • Най-страшното е,че расте поколение,което не може да вари ракия.
                  Състраданието не е добродетел

                  Коментар


                  • Това е жилищен блок в Хонг Конг.Айде сега си представете че нашите "нинджи"от ГДБОП,трябва да намерят някой адрес за да арестуват...или поне да набият някой.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

                      "Ние поне стигнахме до нечия врата" - реплика на ГДБОП към националите ни по футбол.
                      Баси и държавата ! Националите не могат да улучат вратата , полицаите -адреса , лекарите не различават жив от умрял...Махам се !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение
                        "Сократ бил един от най-големите мъдреци на Древна Гърция. Веднъж един човек отишъл при великия философ и му казал:
                        - Знаеш ли какво научих току-що за един твой приятел!
                        - Чакай малко – спрял го Сократ. – Преди да ми разкажеш, иска ми се да направя проверката с трите сита.
                        - Трите сита ли? – зачудил се човекът.
                        - Ами да – казал Сократ. – Преди да разказваш разни неща зад гърба на другите, хубаво е да отделиш малко време, за да помислиш какво точно се готвиш да кажеш. Това наричам „проверка с трите сита”. Първо е ситото на Истината. Проверил ли си дали това, което искаш да ми кажеш, е вярно?
                        - Не, просто чух другите да говорят...
                        - Добре. Значи не знаеш дали е вярно. Дай сега да пробваме с второто сито, то е ситото на Добротата. Това, което ще ми разкажеш за приятеля ми, нещо хубаво ли е?
                        - Ами не, напротив!
                        - Значи – продължил Сократ – искаш да ми разкажеш лоши неща за мой приятел, без дори да знаеш дали са верни. Но може би все пак ще успееш да минеш успешно проверката, защото остава последното сито – на Ползата. Ще ми бъде ли от полза да ми разкажеш това, което си научил за приятеля ми?
                        - Хм... Всъщност – не особено.
                        - Тогава – заключил Сократ- ако това, което имаш да ми казваш, не е нито вярно, нито хубаво, нито полезно, защо въобще ще ми го казваш?....."

                        Някъде бях чел,(не зная дали е истина или не),че заради тези свои принципи Сократ така и не разбрал, за връзката на негов ученик( забравих му името) с жена му(дали е бил женен Сократ също не зная) .

                        Коментар


                        • Грузинец се връща от Москва.
                          - Е, драги, какво там видя!
                          - Москва е хубав град. Кремъл видях, Ленин видях, балет видях.
                          - Гиви, какво е балет?
                          Балет е една голяма къща с колони. Влизаш вътре и всички се събличат, а после в залата има представление.
                          - Какво представление, Гиви?
                          - Ами първо на сцената притичват мъж с три жени. Мъжът тичка към едната, вдига и крака, помирисва го - не е неговата. Тичка към другата, вдига и крака, помирисва го - и тази не е неговата. Тичка към третата, вдига нейният крак, помирисва го - неговата е. Вдига я и я мята на рамо. Бяга насам - няма къде да е*е, бяга натам - пак няма къде да е*е. Застана в средата на сцената и заплака. А публиката, всички на крака, пляскат с ръце и викат "Е бис, е бис!", а къде да се е*ат, като няма къде...


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Джордж Лукас и неговите космически герои ряпа да ядат!

                            Ти що правиш скрита реклама на Балоняка, бре? Чича ти ще ти дърпа ушите
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • "Сократ бил един от най-големите мъдреци на Древна Гърция. Веднъж един човек отишъл при великия философ и му казал:
                              - Знаеш ли какво научих току-що за един твой приятел!
                              - Чакай малко – спрял го Сократ. – Преди да ми разкажеш, иска ми се да направя проверката с трите сита.
                              - Трите сита ли? – зачудил се човекът.
                              - Ами да – казал Сократ. – Преди да разказваш разни неща зад гърба на другите, хубаво е да отделиш малко време, за да помислиш какво точно се готвиш да кажеш. Това наричам „проверка с трите сита”. Първо е ситото на Истината. Проверил ли си дали това, което искаш да ми кажеш, е вярно?
                              - Не, просто чух другите да говорят...
                              - Добре. Значи не знаеш дали е вярно. Дай сега да пробваме с второто сито, то е ситото на Добротата. Това, което ще ми разкажеш за приятеля ми, нещо хубаво ли е?
                              - Ами не, напротив!
                              - Значи – продължил Сократ – искаш да ми разкажеш лоши неща за мой приятел, без дори да знаеш дали са верни. Но може би все пак ще успееш да минеш успешно проверката, защото остава последното сито – на Ползата. Ще ми бъде ли от полза да ми разкажеш това, което си научил за приятеля ми?
                              - Хм... Всъщност – не особено.
                              - Тогава – заключил Сократ- ако това, което имаш да ми казваш, не е нито вярно, нито хубаво, нито полезно, защо въобще ще ми го казваш?....."


                              Коментар


                              • Джордж Лукас и неговите космически герои ряпа да ядат!

                                Коментар

                                Working...
                                X