IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фентъзи футболна лига на Инвестор.бг - Updated

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    не мисля, че някога съм имал отрицателно отношение към когото и да било в лигата и също така смятам, че съм един от основните "виновници" тази лига да съществува - дори създадох темата по въпроса. Винаги съм искал да има някакво спортно съперничество и начесване на езиците, но поне до ниво взаимно уважение. Не съм върнал никой, който е пожелал да участва, не съм сложил прегради, спомагал съм за максималното развитие на лигата и популяризирането й, поздравявал съм всеки за успеха и мисля, че съм бил максимално коректен към абсолютно всикчи, както и почти всикчи са били коректни към мен. И в един момент се появява някой, който решава, че е повече от всички и то след като най-коректно съм го изчакал цели 3 седмици да ми преведе парите (от които 2 след началото на лигата), като в тях съм му написал 2 напомнящи мейла, че отгоре на всичко ми държи и сметка и наглее!!! И всички вие сте съгласни с подобно поведение, едва ли не го поощрявате Е, аз нямам желание да участвам в подобна пародия, колкото и да ми е интересна самата лига - капката катран в меда разваля всичките му вкусови качества. Ако полки се беше извинил и помолил да го включим отново - ок, макар че пак не е в правилата, но да речем, че на всеки се случава, но да съм обвиняван във всички грехове и то от човек, дето е наран до ушите в лайна и всички други само да клатят полуодобрително глава - е, няма как да стане Когато една ябълка почне да загнива и не изрежеш навреме загнилото, загнива цялата, аз не искам да виждам труда си оплюван и правилата - неспазвани. Въпрос на принципи!!!
    Не те обвинявах в нищо, а просто изразих съжаление, че тръгнаха към разваляне нещата за догодина. Позицията ми да го оставим в лигата при условие, че никой от останалите не е против това, беше продиктувана от това да сме повече участници и да е по-интересно. Не съм съгласен и не одобрявам нещата, които изписа по твой адрес и мисля, че го бях написал в някое от предходните си мнения. И да, най-правилният подход беше "Момчета, съжалявам за забавянето, имах обективни причини да не успея да преведа скромната сума, но все пак ако нямате нищо против бих искал да се включа в платените лиги." но явно някои за участници тук обвиненията и нападките са най-лесния инструмент да постигат целите си. Толкова от мен по темата!
    "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
      Още един пример, че едно съвместно начинание между 5-6 българи трудно може да просъществува дълго време без да се изпокарат, пък било то и приятелска фентъзи лига
      не мисля, че някога съм имал отрицателно отношение към когото и да било в лигата и също така смятам, че съм един от основните "виновници" тази лига да съществува - дори създадох темата по въпроса. Винаги съм искал да има някакво спортно съперничество и начесване на езиците, но поне до ниво взаимно уважение. Не съм върнал никой, който е пожелал да участва, не съм сложил прегради, спомагал съм за максималното развитие на лигата и популяризирането й, поздравявал съм всеки за успеха и мисля, че съм бил максимално коректен към абсолютно всикчи, както и почти всикчи са били коректни към мен. И в един момент се появява някой, който решава, че е повече от всички и то след като най-коректно съм го изчакал цели 3 седмици да ми преведе парите (от които 2 след началото на лигата), като в тях съм му написал 2 напомнящи мейла, че отгоре на всичко ми държи и сметка и наглее!!! И всички вие сте съгласни с подобно поведение, едва ли не го поощрявате Е, аз нямам желание да участвам в подобна пародия, колкото и да ми е интересна самата лига - капката катран в меда разваля всичките му вкусови качества. Ако полки се беше извинил и помолил да го включим отново - ок, макар че пак не е в правилата, но да речем, че на всеки се случава, но да съм обвиняван във всички грехове и то от човек, дето е наран до ушите в лайна и всички други само да клатят полуодобрително глава - е, няма как да стане Когато една ябълка почне да загнива и не изрежеш навреме загнилото, загнива цялата, аз не искам да виждам труда си оплюван и правилата - неспазвани. Въпрос на принципи!!!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        виж, не мога да направя нищо, щом масата иска подобно отношение - да ги лъжат, да не се спазват правила и те пак да го приемат за нормално и истина - вокс попули, вокс деи. И понеже аз не се разпознавам сред подобна маса, просто догодина няма да се включа в тази лига и толкова - не мога да накарм всички да мислят като мен, но мога да не се вкарвам в общото мислене на масата.
        Както казах, считам темата за приключена за лигата без смените, където мнозинството гласува ЗА и за спамърска в темата на стандартната лига докато не се получи още един глас ЗА полки.
        Ако някой друг изрази желание да администрира лигите и му се гласува доверие, моля само да ми посочи сметка, за да му преведа сумите, от които "явно се облагодетелствам" тази година и ще ги получи до 10 минути (все пак ми трябва време, за да разваля "депозита"). Съжалявам за създалото се неудобство на всички и не ме бройте за догодина.
        Още един пример, че едно съвместно начинание между 5-6 българи трудно може да просъществува дълго време без да се изпокарат, пък било то и приятелска фентъзи лига
        "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
          Голяма излагация Груйче. Като кажеш нещо просто си дръж на думата. Не е толкова трудно по принцип....

          Е евала на Полкича, че си постига своето.
          виж, не мога да направя нищо, щом масата иска подобно отношение - да ги лъжат, да не се спазват правила и те пак да го приемат за нормално и истина - вокс попули, вокс деи. И понеже аз не се разпознавам сред подобна маса, просто догодина няма да се включа в тази лига и толкова - не мога да накарм всички да мислят като мен, но мога да не се вкарвам в общото мислене на масата.
          Както казах, считам темата за приключена за лигата без смените, където мнозинството гласува ЗА и за спамърска в темата на стандартната лига докато не се получи още един глас ЗА полки.
          Ако някой друг изрази желание да администрира лигите и му се гласува доверие, моля само да ми посочи сметка, за да му преведа сумите, от които "явно се облагодетелствам" тази година и ще ги получи до 10 минути (все пак ми трябва време, за да разваля "депозита"). Съжалявам за създалото се неудобство на всички и не ме бройте за догодина.
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Голяма излагация Груйче. Като кажеш нещо просто си дръж на думата. Не е толкова трудно по принцип....

            Е евала на Полкича, че си постига своето.
            Last edited by Nikola; 10.09.2013, 09:11.
            The weak are meat and the strong do eat.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Предвид количеството безмислени постове, които бяха изписани през последната седмица, гласувам "за" polki да остане в платените лиги. Не искам да си развалям сезона с глупости.

              Полки, първият ти пост след "изгонването" можеше да бъде: "Пичове, съжалявам, но имах ангажименти и съм пропуснал срока за парите. Нещо против да продължа?"...

              Успех и по-малко нерви.
              ok, значи пускаме полки в лигата без смени, след като си преведе 20-те кинта - имаме мнозинство за там. Очаквам още един глас в негова полза измежду Гивън, Ийгъла и уикенд старс, за да му дам достъп и до лигата за 50 кинта, след като си преведе парите. Моля да имате предвид, че догодина аз нямам желание да администрирам лигата. Успех.

              П.С. Полки, сметката я знаеш, като получа сумата по нея, ще ти пратя кода за лигата
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Предвид количеството безмислени постове, които бяха изписани през последната седмица, гласувам "за" polki да остане в платените лиги. Не искам да си развалям сезона с глупости.

                Полки, първият ти пост след "изгонването" можеше да бъде: "Пичове, съжалявам, но имах ангажименти и съм пропуснал срока за парите. Нещо против да продължа?"...

                Успех и по-малко нерви.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  твоят глас е от значение за лигата без смени - ще бъде отчетен там
                  Там - там...
                  Нали се сещаш колко глупости още бъдат изписани тези(а и не само) дни...
                  Only God Can Judge me...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
                    Пуснете го в лигите,че сезона свърши...
                    Иначе цяла година ще четем помии ...
                    твоят глас е от значение за лигата без смени - ще бъде отчетен там
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                      Дайте шанс на Полки! Не стига, че сте една шепа, ами ще му спирате достъпа
                      Пуснете го в лигите,че сезона свърши...
                      Иначе цяла година ще четем помии ...
                      Only God Can Judge me...

                      Коментар


                      • Дайте шанс на Полки! Не стига, че сте една шепа, ами ще му спирате достъпа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
                          Дилема в лигата без смени... който иска да помага, дори и да е от конкуренцията

                          РВП плюс някой от нападателите на Кристъл Палас или Стъридж плюс Ето'о
                          РВП+Стъридж+Бентеке - Ето'о е прекалено голям риск за лигата без смени
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Ще ти отговоря за последно:
                            1. Ако ти е толкова зор къде са парите на хората - в разплащателна сметка са, в която са ми всичките басове и облози. Сметни си сам "доходността" ми, като си включиш и таксата за поддръжка. До момента съм сключил сигурно 15-20 баса с различни хора от форума и нямам нито едно оплакване за некоректност било то от моя или от отсрещната страна. С част от тези хора съм пил по бира, а други "познавам" само виртуално, но това по никакъв начин не е попречило нито на моята, нито на тяхната коректност и смятам да спазвам това правило и занапред.
                            2. Досега е имало 6 лиги на инвестора - ти си събирал парите само на 1, 2 бяха безплатни, на 3 съм ги събирал аз. Нямам никакъв проблем да прехвърля тази "привилегия" на който друг си пожелае, както и предложих преди началото на лигата, но ти явно си бил прекалено зает тогава, за да го прочетеш, което естествено не ти пречи да пишеш дълги чаршафи, небазирани на нищо. Жалко, че не си адвокат и не можем да се срещнем служебно - подобни необосновани чаршафи са ми най-любими и най-лесно падат в съда - сори за офтопика. Ако те върнат в лигата и ти гласуват доверие - ще ти ги пратя на теб по сметка, в ден и час, който ти е удобен
                            3. Всяко едно мое действие е продиктувано от правила - неписани естествено, но няма да ти обяснява какво е обичаят като правна норма или какво е прецедентно право. Но ако знаеше, щеше да разбереш защо уайлд картата за лигата без смени се ползва до края на последния трансферен ден на седмицата, в която затваря официално трансферния прозорец в шипа.
                            4. И последно - до момента имаш 2-ма привърженици на това да те върнем в лигата, макар и двамата да са с условности, но да приемем, че и двамата са безрезервно за теб (марин и Хаки) и един против (никола). Докато още поне 2-ма не се обявят в твоя защита (Гивън, уикенд старс, фентъзито и/или ийгъла), разговорът е безпредметен и спамърски.
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Polki, както винаги, когато има взето решение, съм длъжен да го обоснова:
                              1. Никога не съм искал да премахвам който и да било като участник, отлично знаеш, че винаги съм искал максимална масовост и вплатената, и в безплатните лиги.
                              2. Започнахме да си говорим за лигата още от края на юли, точно защото се търсеше масовост
                              там е работата, че няма взето решение, а ти си си решил, че ще ме изгониш от лигата и това е

                              ................... иначе обосновката ти е като на някой самозван адвокатин



                              Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              3. Ти заяви готовност да се включиш на 10.08 (събота), пратил съм ти сметката в първия работен ден след това - 12.08, няма как да ме обвиниш в забавяне
                              4. От тогава, до момента, в който те махнах от лигата, минаха 3 пълни работни седмици, в които ти писах ти 2 съобщения на лични
                              ами аз като съм изявил готовност да се включа в лигата на 10-ти август това не означава, че съм седял на компа и съм рефрешвал личните съобщения в очакване да ми пратиш банковата ти сметка ................... лятото влизам един-два пъти в седмицата във форума...

                              Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              5. Абсолютно всички други участници (включително и аз) са внесли сумите си напълно редовно и в срок.
                              и ти къде ги внесе парите за твоето участие

                              не ни занимавай с глупостите ти...

                              Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              6. Мисля, че винаги съм бил максимално коректен към всички участници в лигата и особено към теб - миналата година Никола се отказа, заради името на отбора ти, което считаше за обидно. И макар той принципно да беше прав (името ти е обидно-факт, но не и според фентъзи лигата), не нарушваш никакви правила и съответно нямаше никава причина да искам да си променяш отбора.
                              и к'ъв си ти, че да искаш да си променям името на отбора???

                              Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Съжалявам, но принципите са си принципи. Напълно съм наясно, че 70 кинта не са сума, но това важи двуяко и така, както всички са успели да си преведат навреме, така можеше да го направиш и ти - дори ти дадох цели 2 седмици допълнително след крайния срок. И ако ме обвиняваш в пристрастност, то единствените пристрастия, които може да съм имал,са били към теб, изчаквайки те толкова дълго, само защото си доказал се форумец!!!
                              на всеки един човек може да му се случи нещо което да го възпре да направи някакво действие

                              миналата година ти бях писал, че ще закъснея да преведа въпросните 70кинта, но вместо да закъснея ги преведох навреме

                              тази година ти писах, че ще закъснея и ще си получиш вноската, но ти предпочете да ме изгониш от лигата взимайки сам решението

                              пак да ти напомня първото и единствено правило на лигата --- всяко решение се взима с мнозинство и всеки въпрос се подлага на гласуване

                              Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              П.С. Кучето ти има отличен отбор - трябваше да му кажеш на него да направи превода, мисля, че щеше да се справи по-добре от теб
                              важното е и тази година отбора на кучето ми да постигне по-добър резултат от резултата на кюстендилския през втория му сезон ....................... с тази разлика, че кучето няма да прави никакви смени до края на сезона...


                              Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              aз ви го казах и преди - щом искате да остане - ок, аз съм последният човек, който би попречил на това. Ако намериш още 3-ма съмишленици, които да са ЗА това ти решение, аз нямам проблеми (специално за полкича уточнявам, че искам 4 човека мнозинство, защото изключвам себе си и него от гласуването). давам срок до 10.09 - считам, че е разумно дълъг, дори и за полки.
                              и к'ъв си ти, че да даваш някакъв срок ................. я, ми обясни, че аз не се сещам някой да ти е давал подобни права

                              струва ми се, че доста яко те тресе наполеоновия комплекс ........................ във всеки ти пост чета, че едва ли не всичко зависи от теб

                              сега прочтеох, че ти сам си определил кога ще се правят смените в лигата без смените

                              после сам решаваш да ме махнеш от лигата

                              сега и срокове даваш...

                              яко си се комплексирал, пич ................... виж, оправяй се, че на лошо отиваш...



                              Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
                              "Правото" да администрира фентъзи лигата в нашия случай по-скоро е задължение,
                              администратирането на лигата не е никакво задължение ................... това е просто една привилегия с лека материална облага

                              първата година при създаване на лигата, аз я администратирах и събирах парите

                              втората година не играх и предложих груйчо да я администрира лигата като още тогава казах, че всяка година всеки един от нас трябва да събира парите и когато всички си минат по реда, тогава аз отново ще събирам парите ..................... мисля, че така ще е коректно и честно

                              на следващата година груйчо отново реши, че той ще събира вноските, на по-следващата пак груйчо иска да събира парите .................... сигурно му е харесало

                              Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
                              "Правото" да администрира фентъзи лигата не виждам никакви ползи за него да го прави, а напротив трябва да пише съобщения до всички, да чака преводи, в края на сезона да превежда наградите...
                              ами нещата са доста прости и е смешно да обяснявам елементарни неща уж на инвеститори

                              десетина месеца един от нас държи 500-600 лв. .................... за един човек на заплата тази сума си е почти една заплата ..................... а повечето тук са наемни работници и тази сума им идва като безлихвен кредит за десетина месеца...

                              нека ти припомня, че до преди 2 години банките даваха над 10% годишна лихва за депозит и този който държи парите за де факто почти си плаща вноската за участие в лигата срещу задължението да напише едно лично съобщение и да го изпрати до 7-8 ника които добавя в полето за получатели

                              не е толкова сложно за разбиране, налЕ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                                Полкич, прекаляваш.

                                Нямаш право да се нападаш Груеца.
                                не нападам груйчо, а отговарям на постовете, но понеже си ужасно предвидим и очаквах, че ще изтриеш отговорите ми, за целта съм ги записал и ще ги пейстна отново

                                понеже не нарушавам никоя точка от правилата за писане във форума и пиша по темата , то ще ти напомня, че ако отново изтриеш отговорите ми ще се обърна към отговорника на модераторите, ако и отговорника на модераторите не вземе отношение към самоволното ти триене на мнения, то тогава ще поставя въпроса към "по-горната инстанция"

                                не е препоръчително да ми триеш постовете, а е препоръка да обърнеш внимание на поста който си оставил и не си изтрил, а в него има използвани думи които уважаващ себе си форум не би допуснал да стоят...

                                Коментар

                                Working...
                                X