IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какви вкусове имате бе хора , на червено вино и таквоз мезе ...какава музика да ви търся...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
      Алооу, инж. Питров!!! Клиентелата на Кръчмата е ентелигентна и високообразованъ. Чалга не слушаме. Пък и Колето е издал декрет такава музика тук да се не пуща.
      Затова слушаме нещо като това:
      https://www.youtube.com/watch?v=blNQZc84Q5c
      Наздраве!
      що така с лошо
      домашното винце и печената мръвка баш си върви с народната ни музика

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
        Алооу, инж. Питров!!! Клиентелата на Кръчмата е ентелигентна и високообразованъ. Чалга не слушаме. Пък и Колето е издал декрет такава музика тук да се не пуща.
        Затова слушаме нещо като това:
        https://www.youtube.com/watch?v=blNQZc84Q5c
        Наздраве!
        Това и аз го слушам с удоволствие , но не в кръчма...а пък Белите манастири не са чалга , да поясня все пак.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
          Тъй и тъй си тръгнала да търсиш, вземи издири и малко мръва. Не съм твърде фен точно на тез сирена.
          Наздраве!
          мръвките са сериозна и отговорна работа
          ама за цвят и глътка - веднага )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ing5rov Разгледай мнение
            https://www.youtube.com/watch?v=jJyBXzzC_9w

            Поздрав за всички !!!
            Алооу, инж. Питров!!! Клиентелата на Кръчмата е ентелигентна и високообразованъ. Чалга не слушаме. Пък и Колето е издал декрет такава музика тук да се не пуща.
            Затова слушаме нещо като това:
            https://www.youtube.com/watch?v=blNQZc84Q5c
            Наздраве!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Добър вечер пияници, пак ли се подпираме на чашките? Не я виждам леля. Пак ли я е хванала липсата !? Да не сте я изгонили по някакъв повод??
              Добра вечер и на теб ма къде ги видя пияниците
              тук само хора, дето сериозно уважават пиенето има )
              ИнжПетров я замества временно Лелчето чуй, к'ви хора ни е пуснал )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                от мен сирената, тичам и малко хубаво козе и овче сирене да намеря ))


                Наздраве
                Тъй и тъй си тръгнала да търсиш, вземи издири и малко мръва. Не съм твърде фен точно на тез сирена.
                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Добър вечер пияници, пак ли се подпираме на чашките? Не я виждам леля. Пак ли я е хванала липсата !? Да не сте я изгонили по някакъв повод??
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • https://www.youtube.com/watch?v=jJyBXzzC_9w

                    Поздрав за всички !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Време е за чаша червено вино.

                      Наздраве!

                      П.П. Някой да нареже мезе, моля!
                      от мен сирената, тичам и малко хубаво козе и овче сирене да намеря ))


                      Наздраве

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                        Добрутру бря кръчмата
                        За мезета заговорихте,та ми се заформиха въпросителни,чак сън не ме лови.
                        Тоо .. не че не съм правил и аз де .... едва ли и някой от вас му е било да си задава такива въпроси,привида на готовия продукт ... но въпросът е следния:
                        Колко сух (готов продукт) ,суджук или луканка,остава спрямо първоначалното количество сурово месо
                        Правил съм,но в не големи количества и не ми е трябвало да знам.
                        Сега обаче съм се натъкмил за 100-тина кила месища и съм любопитен дали си струва хамалогията.
                        То ще си струва,щото ще си го знам кво има вътре и че е прясно де ... Но можепък да ввъзложа тежкия труд на друг,все пак
                        И свързан въпрос - колко чисто месо излиза от 100 кг живо свинско


                        Наздраве!


                        П.с Кога е по-добре да се вземе животното за тази цел - сега,когато не чак толкова мазни,щото всъщност карантиите неса ми необходими ... интересува ме да е повечко месо и по малко мазнотии,или пък както е обикновенно-по коледа ( това не ми върши работа де)
                        Братчед, все ощи говорим за пиене, бре!!!
                        Сега относно поставените от теб въпроси, бих могла конпетентно за заявя, че у Чужденеция рандемана на прасито е 100% ... ади от мен да мине - 90%.
                        Всичко се оползотворява - месо, кокали, сланина, мас, карантии. С една дума - ужасТ.
                        Път колкото до луканката - ако по-малкия ти братчед /дето е вече около 180 см/ е наблизо, не мисла, че ще имаш щастието да достигнеш до готов сух продукт.
                        От вторият ден на провесването на суджуците се започва упражнението - рязане, фърляне връз скарата и последващо похапване

                        Майтапа настрана - от 100 кг живо тегло, най-много месо излиза от бутовете. Някъде по 15 кг. От плешките е наполовина. Вратните пържоли са около 6, 7 кг, рибиците - външна и вътрешна - около 3 кг., към 15 кг кайма, отделно сланина и още карантии и кърваво месо за кървавица.
                        За луканката от 20 кг кайма /смес с телешка/, към 10 -12 кг готова, вакуумирана.
                        Братчед ти я носи в един цех и му я правят на ишлеме.
                        Обаче към свинското ти трябва и известно количество телешко.
                        Наздраве!

                        П.П. Миналата и тази седмица бях 4 дни у Чужденеция, но не остана време да посетя главния град на територията. Кога свърши стопанската година и нуждата от текущ контрол намалее, ще обсъдим и твоите тежнения.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          Сложих само 5 кила захар, та затова...
                          Тровиш се с метилов алкохол,но нека "специалистите" дето пият само виртуално да ме опровергаят!Чернодробните трансплантации през последните години са "хит" именно защото захарта се рекламира като масова отрова и се залага на по-"полезните" подсладители?!

                          ПС:Има също и хора, които смятат,че заговора oтскоро срещу Фолксваген не е продължение на Борбата срещу Хитлер,просто защото срещу Опел се преориентира навреме през 1929г. в полза на GM...Но да не навлизаме в "пиянски"(виртуални) дискусии!
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Добрутру бря кръчмата
                            За мезета заговорихте,та ми се заформиха въпросителни,чак сън не ме лови.
                            Тоо .. не че не съм правил и аз де .... едва ли и някой от вас му е било да си задава такива въпроси,привида на готовия продукт ... но въпросът е следния:
                            Колко сух (готов продукт) ,суджук или луканка,остава спрямо първоначалното количество сурово месо
                            Правил съм,но в не големи количества и не ми е трябвало да знам.
                            Сега обаче съм се натъкмил за 100-тина кила месища и съм любопитен дали си струва хамалогията.
                            То ще си струва,щото ще си го знам кво има вътре и че е прясно де ... Но можепък да ввъзложа тежкия труд на друг,все пак
                            И свързан въпрос - колко чисто месо излиза от 100 кг живо свинско


                            Наздраве!

                            П.с Кога е по-добре да се вземе животното за тази цел - сега,когато не чак толкова мазни,щото всъщност карантиите неса ми необходими ... интересува ме да е повечко месо и по малко мазнотии,или пък както е обикновенно-по коледа ( това не ми върши работа де)
                            Last edited by katilarium; 27.09.2015, 09:40.
                            Страхът трудно се преодолява само със знания

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                              Чиче,те гюл като варят вадят повече бре,как от 100 кила матрял -10 литра ,баси рандимана,и тройна преварка да направиш,пак трябва да е повече.
                              За пиенето- евала,и аз къркам 5кила на година,,.
                              Ще ни изгонят от тука да знаеш
                              Сложих само 5 кила захар, та затова....
                              Тази седмица ще си покаже......

                              пп Много ми е гот като си друсна 30-50 гр....Фаща ме, като че съм изпил кило...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                                Чиче,те гюл като варят вадят повече бре,как от 100 кила матрял -10 литра ,
                                то варенето върви със сладката приказка и Чичо нали е харен човек, на тоз една чепка, на онази една чепка ...

                                Хубава съботна вечер на всички

                                Коментар

                                Working...
                                X