IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Наивник;n3146830]
    Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

    Ъм чи то у кръчмата не се кани бре

    Сядаш, ядеш, пиеш и ако ти е кеф, плащаш цялата сметка

    Наздраве!
    Тва да не е "всеки ден - имен ден"...Или в нашия случай - " всеки ден - мамунов ден"

    Не бяха ли мазнички скаридите ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Диема спорт в 23.30 и в нета онлайн.
      УжасТ...
      Кой ще гледа в тез късни доби..?

      пп Аз предполагам ,че срещата ще е кратка....Дано Пулев да е с вдигната ръка....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

        По коя програма ще го дават ?
        Диема спорт в 23.30 и в нета онлайн.

        Коментар


        • [QUOTE=4i40;n3146826]
          Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

          Чесънче в зехтин - 2-3 мин, докато се пръжне.
          Скаридите в тигана - 2 мин.
          Черен пипер и загасяне с бяло вино - 1 мин.

          Ядат се топли, докато свърши бутилката бяло вино [/QUOTE]

          Ей така, за идеята в Кръчмата, да беше писал - "слагам масата, наливам чашите, добре дошли и наздраве.! "

          Наздраве !


          Ъм чи то у кръчмата не се кани бре

          Сядаш, ядеш, пиеш и ако ти е кеф, плащаш цялата сметка

          Наздраве!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
            По коя програма ще го дават ?

            Коментар


            • [QUOTE=Наивник;n3146814]

              Чесънче в зехтин - 2-3 мин, докато се пръжне.
              Скаридите в тигана - 2 мин.
              Черен пипер и загасяне с бяло вино - 1 мин.

              Ядат се топли, докато свърши бутилката бяло вино [/QUOTE]

              Ей така, за идеята в Кръчмата, да беше писал - "слагам масата, наливам чашите, добре дошли и наздраве.! "

              Наздраве !



              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение



                Според мен не ги пържи а само запарване и леко запичане след това ...За минута, две ...Иначе ще се свият и загубят като мръвчици....

                Щом на мидите върви девесил, значи и на скаридите ще става...Дафинов лист - 1 бр и чесън една скилидка...
                Като заврят ги изкарай и ги запечи на инфраред за 2 мин с черен пипер и сол.....

                Това на прима виста....

                пп Ако се получи нещо, сподели, та и аз да ги направя така след време....
                Чесънче в зехтин - 2-3 мин, докато се пръжне.
                Скаридите в тигана - 2 мин.
                Черен пипер и загасяне с бяло вино - 1 мин.

                Ядат се топли, докато свърши бутилката бяло вино

                Коментар


                • Ще пада кютек. Още малко.
                  https://www.youtube.com/watch?v=ToD7t0kPGzE
                  https://www.youtube.com/watch?v=jc5rAoR1xRs




                  Last edited by Trakatrak'; 03.12.2016, 21:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Изчистих ге маа им скариди. Дайте идея с кво да ги пръжна!!!


                    Според мен не ги пържи а само запарване и леко запичане след това ...За минута, две ...Иначе ще се свият и загубят като мръвчици....

                    Щом на мидите върви девесил, значи и на скаридите ще става...Дафинов лист - 1 бр и чесън една скилидка...
                    Като заврят ги изкарай и ги запечи на инфраред за 2 мин с черен пипер и сол.....

                    Това на прима виста....

                    пп Ако се получи нещо, сподели, та и аз да ги направя така след време....

                    Коментар


                    • Изчистих ге маа им скариди. Дайте идея с кво да ги пръжна!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        Чичо, това, първакът е истинската отрова. при дестилацията първо се дестилира метиловия алкохол. Първо той излиза от чучура. Затуй на 150 литра казан, първият половин литър се изхвърля. Не го пий това. И за разтривка не става, щото метанолът попива през кожата. Преди години в русенско имаше смъртен случай след разтривка с такъв първак. Сериозно ти говоря.
                        Благодаря за съвета !
                        Знам за какво става въпрос и затова писах , че старост - нерадост...Не помня къде съм пресипал първака.....Няма да меря алкохолното съдържание на бутилките, да го ева....Затова по- малко 30 - 60 гр, колкото за сватби и погребения....А в малки дози всяка отрова е лекарство....( тва не е вярно, но ми хареса като израз )
                        Сега поркам друга, но ефекта е същия....Едни тръпки се движат по пръстите на крайниците..Кефффф...

                        Наздраве !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          ..Надписвам си бутилките по години и материал....Дюлева 2016... ( примерно..)

                          Но се сещам след време, че като ми даваше 9 л,, ми даде и литър първак....
                          Замислих се защо е таз неестествена слабост в кунките ми и се сетих ...- 75 градуса, както и да е разреждам с лед пак си е смъртница - и като алкохол и като материал ( въпреки преварката )

                          Наздраве за устойчивите !
                          Чичо, това, първакът е истинската отрова. при дестилацията първо се дестилира метиловия алкохол. Първо той излиза от чучура. Затуй на 150 литра казан, първият половин литър се изхвърля. Не го пий това. И за разтривка не става, щото метанолът попива през кожата. Преди години в русенско имаше смъртен случай след разтривка с такъв първак. Сериозно ти говоря.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            Морген.
                            Топла вода с лимон.
                            Да не си разстроен ...?


                            Добро утро !

                            Коментар


                            • Морген.
                              Топла вода с лимон.
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • Добра заран! Кютек ще пада днес.
                                https://www.youtube.com/watch?v=zc1I70seg6s
                                Успех за Кубрат!

                                Коментар

                                Working...
                                X