IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Най-после остана време. Ма то не е една беля - оказа се, че профилът ми за качване на снимки деактивиран, сега нова регистрация и чакане. Обаче съм решен да споделя туй тире онуй.

    След разтърсващата сега на митарствата ми през девет царства в десето, дойде времето и на онзи концерт на Хардлайн. Изненадан бях, че мястото и преживяването бяха вдъхновяващи и мотивиращи. Леко позабравено усещане.

    Е, ако застана директно пред собственика на клуба (не го знам кой е), вероятно никога повече не ми би дошло наум да се приближа там, ама това е съвсем друга бира. Събра се много приятна публика, с масово присъствие на рокаджии от времената на пускане на корени на жанра в България. Всички усмихнати, добронамерени, с празнично излъчване. Имаше една впечатляваща фенка – е, знаете, че жените нямат възраст и не е прилично да се спекулира, но видимо беше се готвила трескаво и с жар и още час преди появата на групата си постави питието фронтално на сцената, а тя застана долу, облегна се с лакти на сцената и не мръдна да края на концерта. Иначе си куфееше по всички правила. Аз и се радвах. Имаше и други оценки.

    Неприятното беше, ча бяха твърде малко хората. Ние сме странна страна, иде изпълнител от такава величина, билетът е 25 лв., едно хубаво уйски е 5 лв., а тАпаците гледат тъпо телевизора и поредната дришня. Само около 300 човека имаше, при това оценката е с развинтено въображение на „он“.

    Групата Хардлайн на Джони е от италианци. Симпатични и омесени на външен вид – типично по италиански. Много добри музиканти.

    На ударната група един финяга с вид на скандинавец, чудесно излъчване.

    Соло-китара – типичен италианец от Северна Италия, симпатяга и половина, даровита жица – от тия, които побъркват младежите и женките.

    Клавиши – тук се изявяваше един батка, който имаше смразяващ вид на хитман на Калабрийската Ндрангета, няколко пъти усетих ледени тръпки по гърба си, ама в един момент Джони започна да се задява с публиката и да представя музикантите и се оказа, че пичът му е полубрат. В този момент момчето се усмихна леко смутено и се забеляза напълно различен персонаж.

    Боже, помогни ни да разберем пътя и намеренията ти!

    Вие четете, аз ще допиша!
    Last edited by nachev; 01.12.2018, 22:29.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      На границата между лятото и зимата, могат да оцелеят и в двете крайности, има в тях някаква мистична сила и надежда. За разлика от лъвчетата усещат слънцето и по свой начин, - скорпиончето усеща нощното слънце, знае, че докато е нощ, слънцето продължава да свети от другата страна на земята. Могат да се обърнат и на 180 градуса. Оцеляващи и готини животинки интересни дати за тях може да са 24.03, 24.05, 24.06 24.10 и 24.12 ))
      Да си призная, лъвчетата по ми харесват. Макар че и те си имат своите чудатости. По-кльощавият е от тях. В кочинката му се влиза като при аудиенция - с предварително записване.
      Наздраве!

      П.П. Много станахте астролозите у форума.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Бате Райко,
        Победа, триумф, успех, тържество!
        Макар и с предизвестèн край, зачетох историята на битката със затаен дъх. Някъде в главата ми зазвуча мелодията на матадора, обикалящ арената два пъти преди борбата с бика, при теб - с ламята.
        https://m.youtube.com/watch?v=jPE33jwbTy0​​​​​
        Ole!
        Героят отива в битка...
        ...
        ​​​​​​
        По едно време старческият пух на врата ми настръхна в очакване на хода ти. Запалих треперливо лулицата, вдъхнах дълбоко и продължиффф...

        ....
        .. ....

        Погледнал си в бездната, и тя те е погледнала също... Ти достойно си отвърнал на взора ѝ!

        Хвала ти, юначе, че се върна читав и с победа от пещерата на ламята!
        Хвала и че намина покрай стареца, показал ти къде е тя, та да разкажеш за геройствата. Само бях забравил, юначе, че пътеката за там се разтроява на едно место, но и с това си се справил.
        Уффф!

        След тържествуващия край посегнах и към наргилето си, та, бейски разположил се, в облаците дим да се зарея и виждам образи от епичната битка на героя. Но бях забравил (пак!), че го изхвърлих, щото беше ръчна глинена изработка, донесено от друг юнак от персийската земя, и се появи пукнатина в него. Нейсе, ще запаля пак лулицата...

        Хвала!.. пуфф... хвала юнаку!.. пуфф... пуфф...
        Last edited by R1a1; 01.12.2018, 20:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          ... Няма как да си вземеш скорпионче и да му разрешаваш нещо. Фърлило ли ти е око, оттам нататък всички решения са негови. Ного са своенравни тез първи братчедки на Арахната.
          Наздраве!
          На границата между лятото и зимата, могат да оцелеят и в двете крайности, има в тях някаква мистична сила и надежда. За разлика от лъвчетата усещат слънцето и по свой начин, - скорпиончето усеща нощното слънце, знае, че докато е нощ, слънцето продължава да свети от другата страна на земята. Могат да се обърнат и на 180 градуса. Оцеляващи и готини животинки интересни дати за тях може да са 24.03, 24.05, 24.06 24.10 и 24.12 ))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Хер Начев, ако позволиш една лека корекцийка да ти направя. Няма как да си вземеш скорпионче и да му разрешаваш нещо. Фърлило ли ти е око, оттам нататък всички решения са негови. Ного са своенравни тез първи братчедки на Арахната.
            Наздраве!

            Напълно подходящо вметване!
            Разрешаването в този случай следва да се разбира като, но не само ограничено до:
            Акт на Волево, просветено, но и обречено и пълно с трепетно очакване оставяне на собствената съдба в ръцете на неизбежността.


            Наздраве!!


            You And Your Friend The Scorpion

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Верво, верно!

              Виж сега, просто днес се боря с други демони и не ми беше до хапане, погледни предния пост.

              А иначе си напълно прав!
              Ако искаш да те откарат в ничията земя, там където се срещат огън и лед, болка и екстаз, тленност и чувственост - вземи си скорпионче и му разреши да те хапне качествено!


              Наздраве!


              Let's Hurt Tonight
              Хер Начев, ако позволиш една лека корекцийка да ти направя. Няма как да си вземеш скорпионче и да му разрешаваш нещо. Фърлило ли ти е око, оттам нататък всички решения са негови. Ного са своенравни тез първи братчедки на Арахната.
              Наздраве!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                Добро утро !
                Кът съм пийнал 100 гр червено вино ( от мойто...) ще се престраша да затворя раздумката за Скорпионите ....

                Разбереш ли, че е Скорпион, поздрави учтиво, отдалечи се бавно на десетина метра и бягай колкото ти държат краката....Пали колата и натисни с мръсна газ....Фащай самолета и през океана...

                Наздраве !
                Ни плаж в Партугалия, ни Мароко ... Куршум ще трябва да ти се лей. Може би, за по-сигурно - гюле
                Наздраве!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Скорпиони има, и то на доста места - например в село Реселец, Плевенско, там съм виждал на доста места.
                  Наздраве - да препоръчам хотел Дръстър на Дунава, в Силистра, чудесни гледки. И задължително да пробвате ушите на скара в Попшейтановата къща в Шумен - уникални, най-добрите, които съм пробвал в живота си.
                  Наздраве!.
                  Има, знам. Освен карпатски вълци, карпатски мечки, оказа се, имало и карпатски скорпиони. Само дето се не срещат по Витоша
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от shokova terapia Разгледай мнение

                    Хапят както си трябва. Чудесно дори и наздраве с цървеното
                    Верво, верно!

                    Виж сега, просто днес се боря с други демони и не ми беше до хапане, погледни предния пост.

                    А иначе си напълно прав!
                    Ако искаш да те откарат в ничията земя, там където се срещат огън и лед, болка и екстаз, тленност и чувственост - вземи си скорпионче и му разреши да те хапне качествено!


                    Наздраве!


                    Let's Hurt Tonight

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                      Как бате Райко спасил начев от голям срам и обществено отхвърляне
                      Бате Райко,
                      Победа, триумф, успех, тържество!
                      Видох ги!
                      Снимките от телефоня са под катанец в компа!
                      Това беше една сага, неописуемо пътуване в тайнството.
                      Първо, дължа ти освен благодарности и неслучайно закъсняло обяснение за кръщаването ти като Райко. Райко в старите български легенди и митология е символ на слънцето.

                      Е, когато губиш, все още не може да знаеш, какво си спечелил.
                      Тъкмо ме прогониха от политиката поради културни особености и несъответствия и това се оказа подтикът да тръгна по пътеката на войната, в неравна битка с виртуалния, дигитален звяр.

                      Сред кратко обмисляне категорично реших, че няма да търся помощ от момъка с лъчевия меч. Затворих очи и съпреживях познатото гнусливо и претенциозно сбръчкване на носец, пространството около мен се изпълни с неизбежна галактическа досада, а отнейде проехтя глезливо-отегчен стон: Пак ли бе, динозавре, пак ли ти с твойте простотии, вкаменелост такава?!

                      Навръх всичките ми дефекти - горделив съм и нямам никакви илюзии, че някой ден, като новопредставен, ще се наложи да изслушам тежките Му слова и само всепроникващата любов може да ме спаси. Добре, че отпратих поне илюзиите!
                      Е, днес това ми помогна да бъда викториъс!

                      Бидейки най-обикновен аналогов тАпак, знаех, че ще се нуждая от всичко, което може да допринесе. Без капка свян - плюх си в пазвата, изрекох жарка молитва, напълних джобовете с тънко нарязани фини мезенца от половин дузина отбран вид месенца (да хъргам, ако ма погне), пък накрая за кураж ударих и две водки. Мразя водка, но в този случай исках да ми е гадно, да усетя всепроникваща до петите чак, но мобилизираща болка.
                      Вдъхнах няколко пъти и амоняк и се хвърлих смело в битка.
                      Пата-кюта, не е за разправяне!
                      В какви дебри съм бил, с какви изчадия съм имал вземане-даване, не искам да с и спомням!
                      Малко преди да отрежа главата на звяра Ю-Ес-Би-Дебъггър, той се усмихна лукаво!
                      Бързо разбрах, че не е било случайно! Пак не ставаше! А отнейде идеше пискливо кискане: Не е достатъчно, не е достатъчно!
                      Ще го спестя, че вече и на мен подробностите ми се губят, просто удрях с меча до пълна изнемога, ама като искаш да си говориш с друго устройство, допълнително трябва сеттинг на вида протокол за обмен на дейта. При мен стоял фабрично на протокол "медия", а трябвало да чекнеш върху "снимка".

                      Ти се оказа мой вдъхновител и водач в дейбрите на тайнството.
                      Някой снизходително би го определил като смешен маскарад, при което вкаменелости се бият със сенки от бъдещето, но за мен си беше триумф:

                      Наздраве!



                      Masquerade Ball

                      Last edited by nachev; 01.12.2018, 18:02.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Жив и здрав да си, Чичи!
                        Че опуши дупката на скорпионите, та да мога и аз да се приближа.
                        Голяма работа е страхът, епе пък ако си бил хапан!
                        Наздраве с червено!
                        Glory Night
                        Хапят както си трябва. Чудесно дори и наздраве с цървеното
                        Не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                          Добро утро !
                          Кът съм пийнал 100 гр червено вино ( от мойто...) ще се престраша да затворя раздумката за Скорпионите ....
                          Жив и здрав да си, Чичи!
                          Че опуши дупката на скорпионите, та да мога и аз да се приближа.
                          Голяма работа е страхът, епе пък ако си бил хапан!
                          Наздраве с червено!
                          Glory Night

                          Коментар


                          • Добро утро !
                            Кът съм пийнал 100 гр червено вино ( от мойто...) ще се престраша да затворя раздумката за Скорпионите ....

                            Разбереш ли, че е Скорпион, поздрави учтиво, отдалечи се бавно на десетина метра и бягай колкото ти държат краката....Пали колата и натисни с мръсна газ....Фащай самолета и през океана...

                            Наздраве !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                              Като написа скорпион, та си спомних и аз за един мой приятел от студентските години - когато ходехме на разходка из Природата, обръщаше всеки камък, за да покаже на тогавашното си гадже /настояща съпруга/, че и в България има скорпиони. Така и не намери.
                              Наздраве!
                              Скорпиони има, и то на доста места - например в село Реселец, Плевенско, там съм виждал на доста места.
                              Наздраве - да препоръчам хотел Дръстър на Дунава, в Силистра, чудесни гледки. И задължително да пробвате ушите на скара в Попшейтановата къща в Шумен - уникални, най-добрите, които съм пробвал в живота си.
                              Наздраве!.
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                                На мойта вила има на приземния етаж. Стига да не ги търсиш, появяват се. Наздраве за Зодия Скорпиин.
                                Eeeп, и на мойта има - в избата, на усойни, тъмни и влажни места. Харесвам таз зодия. Интуитивна и дълбока Да се оплача- БутнАхме прАсито. Тайфата е вече на линия и жулим за бог да прости. То и за изпращане и за посрещане - Хора си требе, ай наздраве с червеното. Да живей селото натурел. Ного яка таз тема и всички пичове мe кефат, а от жените -Tnm, поздрави
                                Last edited by kilimandjaro; 01.12.2018, 13:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X