IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение



    Не че съм длъжен да вземам отношение, но неизказан въпрос усещам в думите ти...

    Ти, самата - като прекалено млада - нямаш понятие, че преди мноооого години в училищата съществуваха чисто мъжки, а също - и чисто женски паралелки... Е, те в такава - чисто мъжка паралелка си бяхме ние, четирима приятели... Единият от нас си имаше гадже, което ходеше винаги с нас. Тая - никой не можеше да я надмине по приказки... Мелеше постоянно! Бях изумен от факта, че тя може да приказва за всичко?!?

    Дори не подозирах, че момичетата са като нас! Не го допусках! Ето до какви изкривявания може да доведе идеята за разделянето на паралелките по пол /в някои училища/... Това момиче ни "отваряше" във всичко, ако и сега голяма част от нейните думи да ми изглеждат без всякакъв смисъл, но тогава са оставили някакъв отпечатък у мен.

    Между другото, тя беше много добър рецитатор. /тогава нямаше айфони, нито лаптопи и таблети.../ От нея чух стихотворението на Пеньо Пенев "Пътека", което никога не съм учил в клас. Още помня този куплет:

    Всеки друм става тесен за двама.
    Всяка радост е бременна с мъка.
    Нека никога срещи да няма -
    за да няма след тях и ... разлъка.

    https://www.youtube.com/watch?v=uhphyB0_qJg


    За мен това е един от шедьоврите на българската поезия. Няма значение, че в него има толкова песимизъм - истината прозира зад всяка дума на поета, ако и да не се е превърнала в символ-верую за нас!


    Сега разбираш, защо дамата от ученическите ми години е била "много специална", нали? Ожениха се с приятеля ми - още като завършиха училище и веднага си направиха две хубави дъщери... Това са едни други , разположени във времето...


    /това не са оправдания..., усещам въпроса в думите ти, но не ми влиза в работата да давам тон в живота на хората..., всеки има своето мислене!/

    Наздраве!
    Стихчето готино и романтично по детски, за това не е чудно, че се израства и отдалечава от понятието "символ - верую" Добре, че порастваме с малко помощ от приятел или пък не И почват да ни привличат оптимизъм и усмивки в нечии очи, вместо истински песимизъм В този ред на мисли, докторът май е сгрешил термина. По вероятно е да родя до няколко дни. Има предупреждаващи контракции вече

    Относно денят, за любопитните . В планината съм , опъната по цялата си дължина на полянка , върху одеалце. Заобиколена от хора и жаби! (Толко много жаби на куп, не съм виждала! ) Препичам се като змия , пия биричка и слушам на аванта музика , от младежи в близост. Даже ще ви черпя с едно парче, тематично като за кръчма . Не мога да реша стилът му какъв е точно, но е яко! Общо взето, музикалният вкус на групичката се върти около тази банда и още две подобни. Дано ви създам настроение

    https://m.youtube.com/watch?v=jtgA0jvhp2A


    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Ама, Преци! Това усещане твърде субективно. За теб може да е хубаво, а на мен да ми навява скръбни мисли.
      Наздраве, Преци!
      Може, може. Субективното не се изключва. То и за мен дали е хубаво не е ясно, но казваме принципно А и въпросът в стиха си е хитро зададен. Има опцията да е риторичен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Не може ли по-кратко да се каже -
        утрото е хубаво а колко по убав ще бъде деня !?
        Ама, Преци! Това усещане твърде субективно. За теб може да е хубаво, а на мен да ми навява скръбни мисли.
        Наздраве, Преци!
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Не може ли, по-кратко да се каже - като за виртуал-кръчме?
          ":..утрото е хубаво, а колко по Убав ще бъде деня !?"

          + съответните наздравици

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

            Добро утро ! (Този път, поздравът е правилно позициониран във времето ) Защо да отговарям на отговори?! Отговаря се на въпроси. Така ме объркваш понякога... По приятелски

            Дамата от ученическите години , ще да е била много специална, щом след толко време постулатът и е бетон , от към вяра в него. А за господата, какво трябва да е пожеланието ? Щото си обсъдил, това за дамите, били бременни или не.

            И така не се описва храна пред бременна, ако не смяташ да и дадеш ! Вземе да ми стане нещо Наближава ми термина. Идва лято . Няма вечно да съм трудна

            Разбирам , че предложението е отхвърлено и всеки , ще си пие каквото и когато му е кеф с последващи и произтичащи от това следствия (малко тафтология стана , ама.....) - като заспиване или разбуждане. Мен ме устройва
            Наздраве с кафе, безимен приятелю !

            (Откъм пожелание за деня, ще си лишен . Едно си достатъчно голям, да го направиш (денят) , какъвто го искаш, второ си изчерпателен като за сто човека (ако решиш да се вържеш на кръшната ми снага и ми обърнеш внимание с отговор) , друго - не знам дали няма да извадиш и за този случай постулат от дама - друга или същата. И аз отново да съм в грешка)


            Не че съм длъжен да вземам отношение, но неизказан въпрос усещам в думите ти...

            Ти, самата - като прекалено млада - нямаш понятие, че преди мноооого години в училищата съществуваха чисто мъжки, а също - и чисто женски паралелки... Е, те в такава - чисто мъжка паралелка си бяхме ние, четирима приятели... Единият от нас си имаше гадже, което ходеше винаги с нас. Тая - никой не можеше да я надмине по приказки... Мелеше постоянно! Бях изумен от факта, че тя може да приказва за всичко?!?

            Дори не подозирах, че момичетата са като нас! Не го допусках! Ето до какви изкривявания може да доведе идеята за разделянето на паралелките по пол /в някои училища/... Това момиче ни "отваряше" във всичко, ако и сега голяма част от нейните думи да ми изглеждат без всякакъв смисъл, но тогава са оставили някакъв отпечатък у мен.

            Между другото, тя беше много добър рецитатор. /тогава нямаше айфони, нито лаптопи и таблети.../ От нея чух стихотворението на Пеньо Пенев "Пътека", което никога не съм учил в клас. Още помня този куплет:

            Всеки друм става тесен за двама.
            Всяка радост е бременна с мъка.
            Нека никога срещи да няма -
            за да няма след тях и ... разлъка.

            https://www.youtube.com/watch?v=uhphyB0_qJg


            За мен това е един от шедьоврите на българската поезия. Няма значение, че в него има толкова песимизъм - истината прозира зад всяка дума на поета, ако и да не се е превърнала в символ-верую за нас!


            Сега разбираш, защо дамата от ученическите ми години е била "много специална", нали? Ожениха се с приятеля ми - още като завършиха училище и веднага си направиха две хубави дъщери... Това са едни други , разположени във времето...


            /това не са оправдания..., усещам въпроса в думите ти, но не ми влиза в работата да давам тон в живота на хората..., всеки има своето мислене!/

            Наздраве!

            Коментар



            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
              Сега не почерпих , но другия път ще пратя частния си самолет да отскочим поне до ....................................

              Не се тревожи, сър! Нали сложи чиния с миди?! И това се брои за почерпка. Нали е аванта

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                Именита приятелко /леля/, не мога да отрека, че си наблюдателна..., за което пък трябва да имаш и необходимият опит...

                Всъщност, обобщавайки - може и да сгрешиш. Важно е да си убедена в това, което казваш. Все пак, ако човек не пожелава лека нощ, това не означава, че задължително е заспал. Представи си - поне 100-на човека в тоя форум да се вържат по твоята /кръшна/ снага - и ти обърнат внимание с отговорите си. До сутринта няма да успееш да им отговориш..., въпреки че ми се губи логиката на това пожелание... От ученическите години - една позната ме беше отворила, че "лека нощ!" се пожелавало на бременните дами..., иначе - за останалите /останаха ли такива - небременни?/ - пожеланието било "приятни сънища!"... Детски работи!

                .............................

                Дилемата: уиски - узо - бира - се решава трудно.

                С ципурата ми на скара - днес вървеше бира... Да де, ама с покупките взех и 4 тиквичкииии... Те са ми обикновано част от зеленчуците към вареното... Какво ми хрумна днес да изпържа тиквички! Не съм го правил, така че - за сефте ми беше... Изпържих двете. /знаеш как е: с брашънце.../ И, като се позлатиха, че като им нарязах отгоре прясното чесънче..., па, като ги покрих с едно кисело мляко...

                Мммм, топят се в устата! Отделно - едно хайверче. Така и не разбрах, защо го наричат гръцко? Всичко това - с чаша..., опссс - различно питие..., даммм - червено вино! Не ми провървя с чашата... Бързо свърши! Налях още една - все с резен лимон... Защо така? Така ми хареса...

                Такива неща. Наздраве!

                Щом го афишираш: лека нощ! /около кой месец витаеш?/
                Добро утро ! (Този път, поздравът е правилно позициониран във времето ) Защо да отговарям на отговори?! Отговаря се на въпроси. Така ме объркваш понякога... По приятелски

                Дамата от ученическите години , ще да е била много специална, щом след толко време постулатът и е бетон , от към вяра в него. А за господата, какво трябва да е пожеланието ? Щото си обсъдил, това за дамите, били бременни или не.

                И така не се описва храна пред бременна, ако не смяташ да и дадеш ! Вземе да ми стане нещо Наближава ми термина. Идва лято . Няма вечно да съм трудна

                Разбирам , че предложението е отхвърлено и всеки , ще си пие каквото и когато му е кеф с последващи и произтичащи от това следствия (малко тафтология стана , ама.....) - като заспиване или разбуждане. Мен ме устройва
                Наздраве с кафе, безимен приятелю !

                (Откъм пожелание за деня, ще си лишен . Едно си достатъчно голям, да го направиш (денят) , какъвто го искаш, второ си изчерпателен като за сто човека (ако решиш да се вържеш на кръшната ми снага и ми обърнеш внимание с отговор) , друго - не знам дали няма да извадиш и за този случай постулат от дама - друга или същата. И аз отново да съм в грешка)

                Коментар


                • Сега не почерпих , но другия път ще пратя частния си самолет да отскочим поне до ....................................

                  Last edited by Todor Sabev; 17.03.2019, 04:48.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                    Безимен приятелю, установихме, че като сме на уиски заспивам аз , на узо си ти. Конструктивното ми предложение е да минем на бира По - бързо ме хваща

                    Именита приятелко /леля/, не мога да отрека, че си наблюдателна..., за което пък трябва да имаш и необходимият опит...

                    Всъщност, обобщавайки - може и да сгрешиш. Важно е да си убедена в това, което казваш. Все пак, ако човек не пожелава лека нощ, това не означава, че задължително е заспал. Представи си - поне 100-на човека в тоя форум да се вържат по твоята /кръшна/ снага - и ти обърнат внимание с отговорите си. До сутринта няма да успееш да им отговориш..., въпреки че ми се губи логиката на това пожелание... От ученическите години - една позната ме беше отворила, че "лека нощ!" се пожелавало на бременните дами..., иначе - за останалите /останаха ли такива - небременни?/ - пожеланието било "приятни сънища!"... Детски работи!

                    .............................

                    Дилемата: уиски - узо - бира - се решава трудно.

                    С ципурата ми на скара - днес вървеше бира... Да де, ама с покупките взех и 4 тиквичкииии... Те са ми обикновано част от зеленчуците към вареното... Какво ми хрумна днес да изпържа тиквички! Не съм го правил, така че - за сефте ми беше... Изпържих двете. /знаеш как е: с брашънце.../ И, като се позлатиха, че като им нарязах отгоре прясното чесънче..., па, като ги покрих с едно кисело мляко...

                    Мммм, топят се в устата! Отделно - едно хайверче. Така и не разбрах, защо го наричат гръцко? Всичко това - с чаша..., опссс - различно питие..., даммм - червено вино! Не ми провървя с чашата... Бързо свърши! Налях още една - все с резен лимон... Защо така? Така ми хареса...

                    Такива неща. Наздраве!

                    Щом го афишираш: лека нощ! /около кой месец витаеш?/

                    Коментар


                    • Безимен приятелю, установихме, че като сме на уиски заспивам аз , на узо си ти. Конструктивното ми предложение е да минем на бира По - бързо ме хваща

                      Коментар


                      • Да са живи и здрави, хаджи и сър!
                        Може и ние! Останалите
                        Като за конски ден , сте много ангажирани с темата. Да не остана по - назад, ще кажа и аз Мен по ме вълнува кобили, жребци или скопци са на снимката . А също, темперамента на животното, ми е по - важен от возията . Ако си добър ездач , тя ти е последна грижа . Ако искам комфорт на втора, ще се кача в лексуса. Примерно
                        Наздраве, пиянки!
                        https://m.youtube.com/watch?v=A937Q-MbOHY

                        Коментар


                        • Махнете ги тези коне, кобилките са обяздване, да не се бъркат с оня трол кобилкина
                          Айде на масата



                          и си сипете който кво му сака душата

                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                            Първоначално изпратено от Trakatrak: Ти не се обаждай кога те уреждам с нещо чуждо..Възползвай се. Очаквам от теб подобен жест. Но понеже все ходиш на обратно, би трябвало ме уредиш с млада градска. Може и селска да е, но младичка.

                            Изпратено от tnm: Не може младо! Ти и без това си за основен ремонт - остава ти разбутат и ходовата част
                            Наздраве за Тодоровците и Тодорите!


                            Изпратено от мен: Това, - на жените - много им сече фантазията...Нямаше на ум да ми дойде - да сравнявам частите на тялото, които "се движат" напред-назад - с ходова част...

                            Интересно - тя, ако "ходи на обратно" защо пък да не ѝ се "разбутва ходовата част"? Има логика, ако кажем, че нейната ходова част не се "разбутва", ако се използва по различен начин. Колко по-различно? Например - не напред-назад, а - да кажем: нагоре-надолу..., или пък имат други механизми, за да си пазят онова, което цинично наричат "ходовата част"?

                            Просто сондирам мнение...

                            Наздраве на имениците!
                            На профилът ми случайно да пише Google!? Искаш ли информация, трябва да си платиш. От мен нищо не се получава даром.
                            Наздраве!

                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първото и второто конче са хванати в свободен полугалоп, нямащ нищо общо с хода "раванлия". Не заблуждавайте хората.
                              Ето какво е ход "раванлия":


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Дубрутру, тнм, и ти да си в добро настроение - аз как си мечтая жената да не е около мен за уикенда, ама нъцки ....

                                Туй у далечината е Везувий, а кайвето е 'талианско - хубави спомени ми навява, та днес букнах една екскурзия до Малта


                                Бъди търпелив!

                                ,До 30 години за уикенда - очаквай промяна: две 30-годишни ще са около теб, в едно /две в едно/ - точно в лицето на твоята жена /на 2 х 30 = 60 години/...

                                Е па - не моЕ ни се угоди на наЗЕ! Все нещо не ни е на таман... /добре е, че и дамите са същите - като наЗЕ/...

                                Наздраве!

                                Коментар

                                Working...
                                X