IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кът сте рекли... св.св. Константин и Елена.
    Или св.св. Кирил и Методий и брат му...

    Това е канцеларски език, бюрократизъм.

    Думата светѝ има и мн.ч., множествено значение. Да ви напомня.
    Правилното е: свети Кирил и Методий, св. Кирил и Методий.



    Ми Свети седмочисленици? Със седем "св"-ъта ли да ги пишем?

    Кирил, Методи, Климент, Наум, Горазд, Сава и Ангелари.

    Св.св.св.св.св.св.св. Кирил, Методи, Климент, Наум, Горазд, Сава и Ангелари. Хъм... Гораздо много ще дойде...

    А?

    А Свети четиридесет мъченици? Севастийски.


    Кирион, Кандид, Домн, Исихий, Ираклий, Смарагд, Евноик, Валент, Вивиан, Клавдий, Приск, Теодул, Евтихий, Иоанн, Ксантий, Илиан, Сисиний, Ангий, Аетий, Флавий, Акакий, Екдикий, Лисимах, Александр, Илий, Горгоний, Теофил, Дометиан, Гай, Леонтий, Атанасий, Кирил, Сакердон, Николай, Валерий, Филоктимон, Севериан, Худион, Мелитон и Аглай.
    (от тук можете да избирате име за новороденото)


    Last edited by eta orel; 22.05.2019, 07:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

      и ас съм тъй ... жигулката не я давам ...


      Ей, много сте млади.

      Аз още си карам Бугатито.
      Ей тука съм го снимал в подземния гараж.
      Last edited by eta orel; 22.05.2019, 06:46.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Неее
        не съм метър
        всичко ми е наред. Навръх празничния ден се появиха приятели, които ми дадоха "на кредит", който не искат да връщам, ужасТ

        наздраве майна.
        ps. Е малко старичко ми се явява вече мпс-то, но не го сменям (все още) по носталгични причини - един вид "жалба за младост" Не е препоръка
        и ас съм тъй ... жигулката не я давам ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          и мина прегледа метър ...а ... и как ги баламоса ония ?
          Неее
          не съм метър
          всичко ми е наред. Навръх празничния ден се появиха приятели, които ми дадоха "на кредит", който не искат да връщам, ужасТ

          наздраве майна.
          ps. Е малко старичко ми се явява вече мпс-то, но не го сменям (все още) по носталгични причини - един вид "жалба за младост" Не е препоръка
          Last edited by precakanoto; 21.05.2019, 21:15.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Успях преди няколко часа да зачета нормално назад, а не оставаше време да пиша : Уф, днес е силен и странен ден, - докато си пътувах сутринта и съзерцавах невероятно красивите картини из пътя, уж всичко беше наред, после се оказа, че техническият преглед на мпс-то е изгорял преди два дни, ...после като отидох в сервиза за тех.преглед се оказа, че с документите съм шест по шест, ама ...."парите ги нема у джобИте", сиреч забравих да взема пaричките при тръгване а в колата държа некви "гологани" ...и цирк "буш" .. Но все пак съдбата беше благосклонна
            Едно наздраве по случaй празника, че много глухо сякаш у пивницата
            (То верно че и мач имало някакъв, та народа може да се е загледал, - нема лошо )
            и мина прегледа метър ...а ... и как ги баламоса ония ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Добро утро, Преци!

              Като написа, че днес е Св Св. Константин и Елена, веднага си пренаредих гредореда и останах замислена. Защото имам спомен, че съм гледала нестинарите през юни, когато цъфтеше зелениката. Погледнах календара - праф си. Съвсем се обърках с тези нов и стар стил.

              Наздраве!
              Успях преди няколко часа да зачета нормално назад, а не оставаше време да пиша : Уф, днес е силен и странен ден, - докато си пътувах сутринта и съзерцавах невероятно красивите картини из пътя, уж всичко беше наред, после се оказа, че техническият преглед на мпс-то е изгорял преди два дни, ...после като отидох в сервиза за тех.преглед се оказа, че с документите съм шест по шест, ама ...."парите ги нема у джобИте", сиреч забравих да взема пaричките при тръгване а в колата държа некви "гологани" ...и цирк "буш" .. Но все пак съдбата беше благосклонна
              Едно наздраве по случaй празника, че много глухо сякаш у пивницата
              (То верно че и мач имало някакъв, та народа може да се е загледал, - нема лошо )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Благодаря за пожеланията! Покривът пак ще го поразтуря на билото, та малко да вдигна наклона на керемидите, че отново капе. Клета Кака ме е клела нещо.
                кааазвах ти, - това си е за ламарина. Помниш! , трябват ти два крика за твоята дължина и започваш степенчато с малки стъпки да повдигаш, подлагаш клинчета и накрая неква гредова конструкция. "Не питай старило..." ...kakto е приказката

                Коментар


                • Това питие е компенсация, заради не твърде деликатното ми чувство за хумор, проявено у една друга тема.



                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                    От някаква мъжка солидарност ще подчертая, че все още ремонтира сам покрива си...( по няколко пъти, че нещо наклона му се губи)

                    Начи, може да вдига турски керемиди...( поне тях..)

                    Наздраве !
                    Един подъл проблем се е загнездил на тоа покрив, но ще му търся ново решение. Дойде ти акъла да садиш големи домати. С малките коя ще залъжеш? Те си искат големи домати, не с корнишони.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Ъхъ, ъхъ ... Знаем, че членуваш в тая група, дето сте повече на брой от китайците и индийците взети заедно.
                      Наздраве, Мрънкало!

                      П.П. Как е душата? Лесно ли намери пътя към тялото или още левитира на два метра над него?
                      Откак не пия вино, махмурлукът ми съвсем невинен. Пък и не съм прекалявал, що поводът тъжен. А тъжните не ми дават такъв отскок как радостните. Наздраве, Дрънкалита!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Хммм, Арахната вече е в тази възраст, в която помни по-добре това, което му се е случило преди 20 години, а не това, което се е случило фчера. Старост, не радост
                        Наздраве!
                        От някаква мъжка солидарност ще подчертая, че все още ремонтира сам покрива си...( по няколко пъти, че нещо наклона му се губи)

                        Начи, може да вдига турски керемиди...( поне тях..)

                        Наздраве !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                          Бил, бил...Но младостта не помни.....
                          Хммм, Арахната вече е в тази възраст, в която помни по-добре това, което му се е случило преди 20 години, а не това, което се е случило фчера. Старост, не радост
                          Наздраве!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                            Не помниш ли, че ти подавах бастончето тогава. Бех мъничко детенце, а ти превит на две дядка. Наздраве за историческите спомени!
                            П.п. Насади ли черитата?
                            Минах на други сортове, дето се побират в дланите на двете ръце.
                            Оставил съм място за 5-6 корена саморазсад....Кога станат догава...
                            Засега сланите, градушките и наводненията ги подминават. Пръскане трябва, постоянно, щот в тази влага и жега ще загният за седмица..

                            Нямам време, пущината....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              Някои типове си оставаме вечно младежи. По акъл и по мерак.
                              Ъхъ, ъхъ ... Знаем, че членуваш в тая група, дето сте повече на брой от китайците и индийците взети заедно.
                              Наздраве, Мрънкало!

                              П.П. Как е душата? Лесно ли намери пътя към тялото или още левитира на два метра над него?
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Ама ти наистина ли излизах в сеем без петнаесе - басииии, аз в толкова трудно ставам от сън, по-скоро към 7.15. Но това е защото не пия кафе - хем пари пестя, хем добутвам още някоя минута сън. Но определено ме изненада с това ранно ставане, което определено не е характерно за интелигентните хора, щото те обичат да си почиват повечко
                                Наздраве с огнена вода, щото нали е Косьо и Ленчето, та нестинарите излизат, нищо че според тях това трябва да е през юни, там заради разните църковни реформи с времето

                                Аз после си почивам. Но ритуалът с ранното ставане, ходенето пеш до кафенето и пиенето на кафе в собствената ми компания го спазвам вече повече от 10 години..
                                Наздраве, хаджи!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X