IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
    Тази вечер, Трак, ще си направя елда с хамбургски салам, същия като "едно време", га бяфми малки.

    Елдата се вари също като ориза, съотношение 1:2 до 1:3 вода.
    Докато елдата става, запържвам леко доста кромид лук и олио и го насипвам върху варящата са елда.
    След това нарязвам на кубчета хамбургския и го изсипвам върху елдата с лука да се сгрее и сподели чувства с другите съставки.
    Накрая няма вода в сготвеното.

    Ако лукът ти образува киселини, пий ранитидин/фамотидин.

    Аз докато не се сгъна от болка, не използвам артилерията едър калибър.
    че то хамбургския няма нищо общо с хамбургския само надписа на етикета същия
    едно пушено рагу да сложиш, по-добре ще замирише.. и с някакъв пълнеж, картофки, гъбки, чушки ала бала каквото ти душа сака, сезона на зеленчука сме а и плодовете не са за бренебрегване,)) много добре узрели дини вече се търкалят...
    и едно наздраве да кажа на целокупната пивница
    Last edited by precakanoto; 09.07.2019, 16:31.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
      Тази вечер, Трак, ще си направя елда с хамбургски салам, същия като "едно време", га бяфми малки.

      Елдата се вари също като ориза, съотношение 1:2 до 1:3 вода.
      Докато елдата става, запържвам леко доста кромид лук и олио и го насипвам върху варящата са елда.
      След това нарязвам на кубчета хамбургския и го изсипвам върху елдата с лука да се сгрее и сподели чувства с другите съставки.
      Накрая няма вода в сготвеното.

      Ако лукът ти образува киселини, пий ранитидин/фамотидин.

      Аз докато не се сгъна от болка, не използвам артилерията едър калибър.
      Не можах да свикна на вкуса на елдата и от 4-5 години я изоставих като основно ястие. Иначе, всяка вечер съм на апче. Вчера ядох на вечеря вишнап, та и то не помогна. Днес ги ръся с пудра захар. По-бива.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Братчедът натюр италианец, женен за една от братчедките на видния чужденеций. Аз съм си 100% дива балканджийка.

        Голям ти е дерт моят мозък. Писала съм и пак ще ти напиша - недей се притеснява. Количеството му е напълно достатъчно за едно денонощие да ти смъкна IO-то от 100 / ако е толку, да речем/ на 30, че да вървиш и сам да си говориш.
        Наздраве, Мрънкало!
        Около 150 е, ама по удобни за мен тестове. Да беше по-младичка, можеше и да го сваляш от горната към незнам си кое ниво на други глави. Ама, уви! Само Чиче може да оглупее кога срещне нашенско римско легионерче и оно му рече: "Не мърдай, бе, не шавай, ше те ръчкам и мачкам." Но то ще е от страх, що не може избега. А ти виж там, кога ще черпиш с грапа, да схванем напълно, що си италианка. Наздраве, Дрънграпа!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

          Що бе, глупави ли са били?
          Аааааа, смея ли да се произнеса. Само твърда, че имат нещо общо с нашта кака.

          Коментар


          • Тази вечер, Трак, ще си направя елда с хамбургски салам, същия като "едно време", га бяфми малки.

            Елдата се вари също като ориза, съотношение 1:2 до 1:3 вода.
            Докато елдата става, запържвам леко доста кромид лук и олио и го насипвам върху варящата са елда.
            След това нарязвам на кубчета хамбургския и го изсипвам върху елдата с лука да се сгрее и сподели чувства с другите съставки.
            Накрая няма вода в сготвеното.

            Ако лукът ти образува киселини, пий ранитидин/фамотидин.

            Аз докато не се сгъна от болка, не използвам артилерията едър калибър.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
              Не че си толкоз едра като тех, ама они сигур са имали мозъче ка твоето. Наздраве, Дрънталянке!
              Що бе, глупави ли са били?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                Още малко и италианка ше се изкараш с такова роднинство. От севера. На теб най-много давам да си дивачка от Централна Сардиния. Там де намират костите на великаните. Не че си толкоз едра като тех, ама они сигур са имали мозъче ка твоето. Наздраве, Дрънталянке!
                Братчедът натюр италианец, женен за една от братчедките на видния чужденеций. Аз съм си 100% дива балканджийка.

                Голям ти е дерт моят мозък. Писала съм и пак ще ти напиша - недей се притеснява. Количеството му е напълно достатъчно за едно денонощие да ти смъкна IO-то от 100 / ако е толку, да речем/ на 30, че да вървиш и сам да си говориш.
                Наздраве, Мрънкало!
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение


                  Братчеда Антонио италианец от севера. Много хубав човек, ама малко ми е трудно да си говоря с него, щото неговия български зле, а моят италиански - още по-зле. Затова използвам преводача на чичко Гугъл. Като ме види с лаптопа и започва да търси къде да се скатае, но Чужденеция равна като тепсия и укритията почти няма.

                  Седим си с него една сутрин на тефереч и пием кафе, а автохтонното население / по-едрата 1/3-та, девера и братчедките/ фъркат кат пчелички из овощната градина и работят нещо. Мила, затрогваща окото гледка.

                  Опитвам се аз да му обясня на адаша ти каква е разликата между Чужденеция и хабитата и споменавам думичката "полендак", обаче преводача не дава превод. Мисля, мисля, нищо ми не иде в умния мозък. По едно време ми просветва кат мълния и му викам, че хабитата е кат Ломбардия, а Чужденеция - кат Калабрия. След което настава дружен смях от наша страна, който поражда съмнение у аборигените, най-вече у по-едрата 1/3-та /той си е знае най-добре/, относно естеството на диалога

                  Та, оказа се, че и там има няква думичка съответстваща на "полендак", която звучи като "теронец".
                  Наздраве, Мрънкало!

                  Още малко и италианка ше се изкараш с такова роднинство. От севера. На теб най-много давам да си дивачка от Централна Сардиния. Там де намират костите на великаните. Не че си толкоз едра като тех, ама они сигур са имали мозъче ка твоето. Наздраве, Дрънталянке!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Дивачка от гората. Наздраве, Дрънгорска!

                    Братчеда Антонио италианец от севера. Много хубав човек, ама малко ми е трудно да си говоря с него, щото неговия български зле, а моят италиански - още по-зле. Затова използвам преводача на чичко Гугъл. Като ме види с лаптопа и започва да търси къде да се скатае, но Чужденеция равна като тепсия и укритията почти няма.

                    Седим си с него една сутрин на тефереч и пием кафе, а автохтонното население / по-едрата 1/3-та, девера и братчедките/ фъркат кат пчелички из овощната градина и работят нещо. Мила, затрогваща окото гледка.

                    Опитвам се аз да му обясня на адаша ти каква е разликата между Чужденеция и хабитата и споменавам думичката "полендак", обаче преводача не дава превод. Мисля, мисля, нищо ми не иде в умния мозък. По едно време ми просветва кат мълния и му викам, че хабитата е кат Ломбардия, а Чужденеция - кат Калабрия. След което настава дружен смях от наша страна, който поражда съмнение у аборигените, най-вече у по-едрата 1/3-та /той си е знае най-добре/, относно естеството на диалога

                    Та, оказа се, че и там има няква думичка съответстваща на "полендак", която звучи като "теронец".
                    Наздраве, Мрънкало!


                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Полендак.
                      Наздраве, Мрънкало!
                      Дивачка от гората. Наздраве, Дрънгорска!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Береш душа ти. Аз заслужено отпочивам. Защото съм пил квалитет домашнярка, а не съм дишал парите от казана. Ега ти, у кръчмата по ме фаща заводската ракия, отколкото мойта златна течност. Сигурно от въздуха, що продължението беше в селска среда. Да живее българското село!
                        Полендак.
                        Наздраве, Мрънкало!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение


                          Чакай те залюлея , да ме плювнеш , че да се разсъня и аз , че уж пълно с диванета , а се стеле една тишина ...

                          https://m.youtube.com/watch?v=g3SSEd2MO7g
                          Не барай пайжината, да се не оплетеш. Що после ще гледаш как ти източват кръвчицата и телесните сокове и ще крещиш "Много ми е гот, искам още от обезболяващия секрет!" Ама той секретът затова е секретен, за да се прилага преди да се усетиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            О, Мрънкало ... Береш душа, драго ми е да го констатирам. На тази твоя възраст трябва да си фнимателен, кога се накълваваш.
                            Наздраве!
                            Береш душа ти. Аз заслужено отпочивам. Защото съм пил квалитет домашнярка, а не съм дишал парите от казана. Ега ти, у кръчмата по ме фаща заводската ракия, отколкото мойта златна течност. Сигурно от въздуха, що продължението беше в селска среда. Да живее българското село!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                              Баси Кака била и Горски. .качи ти нещо па и аз да те скастрим я за некоя недопечена баница или неупплевена градина.
                              Кака е гасила пожари, кога била доброволец, та затова добронамерено ти заостря вниманието. И пожарите, ако не знаеш, ги гасят не горските, а момчетата с големите шлангове /пожарникарите/
                              Наздраве, сър!

                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Снимката хубава, ама ще си позволя да ти кажа, че сте в нарушение. Когато се пали огън на открито, около него се преви пръстен от камъни. И отстоянието от границата на гората трябва да е минимум 100 метра. Може да е от ракурса на снимката, но дръвеатъ ми се виждат по-наблизо.
                                Наздраве, сър!

                                Ето за това сър, снимките са излишни . Мойте - микроби , а заради твойта те хванаха в нарушение

                                Наздраве ,tnm!

                                Коментар

                                Working...
                                X