IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Да бе, да......
    Аз като се замогнах, да не би да не скръндзея.....
    Скрънзейш, не скрънзейш ... Мечо си дойде. Гласи пачките и чакай гости
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
      Послеписът беше замислен със win-win изход в моя полза и точно този win (с камбаната) исках
      Дет се вика - замогвам се я,нема се скръндзея

      Наздраве!
      Хммъ, ща скранзейш, ама найш ли кога - нивга.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        А бре, дей кьоравия ???

        https://www.youtube.com/watch?v=nUcatuRLLXs&hd=1
        Самоотлъчил се е, след като е станал неволен свидетел на разговорите от последните 3 часа, и то в неговия личен храм

        А ве Мечо, тоя Декарт вярвал ли си е като е говорил, че мисленето и разумът са в основата и преди всичко друго, а чувствата, емоциите и усещанията са нещо второстепенно, с което не можем да си обясним истинската същност на нещата!? Тоя човек бил ли е с всичкия си бре!?
        И дали следаващото изпълнение, и по-скоро онова което се случва след 4-тата минута, и което въздейства на толкова хора събрани на едно място би подхождало на човек, който е чел Декарт, или по-скоро на някой който е фен на философията на Брус Лий, която лично ти си цитирал!?

        Ай' поздрав за всички ви, щото сте готини:

        http://www.youtube.com/watch?v=9PIEIiMG9v0

        Last edited by kev; 17.07.2014, 22:14.

        Коментар


        • А бре, дей кьоравия ???

          https://www.youtube.com/watch?v=nUcatuRLLXs&hd=1
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
            Послеписът беше замислен със win-win изход в моя полза и точно този win (с камбаната) исках
            Дет се вика - замогвам се я,нема се скръндзея

            Наздраве!
            Да бе, да......
            Аз като се замогнах, да не би да не скръндзея.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Тц, важи до камбана
              Послеписът беше замислен със win-win изход в моя полза и точно този win (с камбаната) исках
              Дет се вика - замогвам се я,нема се скръндзея

              Наздраве!
              Страхът трудно се преодолява само със знания

              Коментар


              • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение

                Тооооо ....... е тъй,мъ и не баш
                На мен много не ми е зор таз земя.
                Ограниченията за цепене на парцел не ме ловят,въпреки че откак са оправени тез земи,аз съм трето поколение,което ще я наследи. Май се издадох,че съм младо жребче
                Тааа .... докато на мен не ми е зор,останалите двама са алчни и ще си пригрезът калтърмите от яд,че тая година може и да пият една студена вода откъм рента.
                И по тоя параграф са склонни да ми угодят и да не ми правят спънки и проблеми .... т.е пропускам съдът.За да не си вкарвам автогол,аз пък нямам претенции за точно разпределение (навит на +/- 1-2 дка),нито за точно определен парцел.

                За предпоследно - не са братчеди ... по-лошо .... по-близка кръвна линия
                За последно - много съм заспал

                Наздраве!
                п.с почерпката лови ли я давност

                Тц, важи до камбана
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                  Уфффф!
                  Задавай правилно въпросите, братчед ... Ще търпиш наказание
                  Начи първо - много си заспал. Трябвало е още като са ти възстановявали нивята, да ги разделите с другите братчеди.
                  Второ - започвам да ти обяснявам.
                  Пред твойто тяло се очертават два пътя - единият е дълъг и тежък, другият е кратък и лек.
                  Ще започна с краткия.
                  Доброволна делба. Събирате се с другите братчеди , фърляте чопа и разпределяте земята. Обаче, трябва да знаеш, че минималната делима площ за нивите е 3 дка, за ливадите 2 дка, за лозята - 1 дка. Май и за овощните градини беше 1 дка.
                  Викаш фирмата, която поддържа цифровия модел на землището, правят си скица проект на разделения имот, изваждаш си данъчна оценка и с удостоверението за наследници отивате при нотариуса. Той ви сцепва главите с един договор за доброволна делба.
                  С договора всеки от вас отива в кадастъра и на база скица проект вече ти се изважда скица като единствен собственик на имота.
                  Отиваме на по-дългия - съдебна делба.
                  Намираш адресите на родата, правиш данъчна оценка на имота и с актуално удостоверение за наследници и се втургаш в съдебната битка /завеждаш иск/. Плащаш разни такси, вещи лица ..., тегли се жребий, ако се налага и съда разпределя земите.
                  Със съдебно решение и скица-проект пак отиваш в кадастъра и си вадиш лично твоя скица като собственик на имота.
                  Като се сдобиеш със скица и съдебно решение или договор за доброволна делба ходиш до Агенцията по вписванията и вписваш имота на свое име.
                  Горе - долу, така стоят нещата .Може да има и някоя друга врътка още, ама мойти познания се простират до тук.

                  П.П. Няма да минеш съде с една мелба. Започвам да мисля, като в какво ще се изрази таксата за таз консултация!

                  П.П.П. Наздраве!

                  Тооооо ....... е тъй,мъ и не баш
                  На мен много не ми е зор таз земя.
                  Ограниченията за цепене на парцел не ме ловят,въпреки че откак са оправени тез земи,аз съм трето поколение,което ще я наследи. Май се издадох,че съм младо жребче
                  Тааа .... докато на мен не ми е зор,останалите двама са алчни и ще си пригрезът калтърмите от яд,че тая година може и да пият една студена вода откъм рента.
                  И по тоя параграф са склонни да ми угодят и да не ми правят спънки и проблеми .... т.е пропускам съдът.За да не си вкарвам автогол,аз пък нямам претенции за точно разпределение (навит на +/- 1-2 дка),нито за точно определен парцел.

                  За предпоследно - не са братчеди ... по-лошо .... по-близка кръвна линия
                  За последно - много съм заспал

                  Наздраве!
                  п.с почерпката лови ли я давност
                  Страхът трудно се преодолява само със знания

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                    Сега като ти кажа,че не това ме интересуваше и ...... мелбите май ще станат две

                    Те,земите,са оправени. Т.е. не е необходимо да се издирват тепърва.
                    Просто сме трима наследника,но останалите двама не желаят да се сдобият с документ на тяхно име,за разлика от мен.Да,ама от тук нататък те не могат да направят нищо без мен .... разбирай да я дадат за обработка на арендатор .... така де,могат,но ако и тримата сме съгласни да е при един и същ арендатор .... аз обаче не съм съгласен с техният избор и стана сакатлъка .... предложих - за да не стават за в бъдеще подобни патаклами,да оправим окончателно документите и всеки да си бере гайлето.Просто казано - искам документ за земеделската земя,равностоен на нотариалният акт за жилище (май пролича,че сефте ще ставам собственик на земеделска земя )
                    Земите са налице и са ясни.

                    Май няма да мина само с мелби

                    Наздраве!

                    Уфффф!
                    Задавай правилно въпросите, братчед ... Ще търпиш наказание
                    Начи първо - много си заспал. Трябвало е още като са ти възстановявали нивята, да ги разделите с другите братчеди.
                    Второ - започвам да ти обяснявам.
                    Пред твойто тяло се очертават два пътя - единият е дълъг и тежък, другият е кратък и лек.
                    Ще започна с краткия.
                    Доброволна делба. Събирате се с другите братчеди , фърляте чопа и разпределяте земята. Обаче, трябва да знаеш, че минималната делима площ за нивите е 3 дка, за ливадите 2 дка, за лозята - 1 дка. Май и за овощните градини беше 1 дка.
                    Викаш фирмата, която поддържа цифровия модел на землището, правят си скица проект на разделения имот, изваждаш си данъчна оценка и с удостоверението за наследници отивате при нотариуса. Той ви сцепва главите с един договор за доброволна делба.
                    С договора всеки от вас отива в кадастъра и на база скица проект вече ти се изважда скица като единствен собственик на имота.
                    Отиваме на по-дългия - съдебна делба.
                    Намираш адресите на родата, правиш данъчна оценка на имота и с актуално удостоверение за наследници и се втургаш в съдебната битка /завеждаш иск/. Плащаш разни такси, вещи лица ..., тегли се жребий, ако се налага и съда разпределя земите.
                    Със съдебно решение и скица-проект пак отиваш в кадастъра и си вадиш лично твоя скица като собственик на имота.
                    Като се сдобиеш със скица и съдебно решение или договор за доброволна делба ходиш до Агенцията по вписванията и вписваш имота на свое име.
                    Горе - долу, така стоят нещата .Може да има и някоя друга врътка още, ама мойти познания се простират до тук.

                    П.П. Няма да минеш съде с една мелба. Започвам да мисля, като в какво ще се изрази таксата за таз консултация!

                    П.П.П. Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Братчед, аз самата съм инстанция
                      Чети ме фнимателно, щот няма да се повтарям!

                      Първо - много заспал /между нас казано/. Изтървал си всички срокове и сега ще минеш по трудния път.
                      Второ - сега започвам да ти обяснявам.
                      Вземаш си решението за възстановяване на имотите у риал граници. Скокваш до ЕСГРАОН и си вадиш удостоверение за наследници. После с цялата документация се появяваш в целият си блясък в Общинска служба по земеделие и гори и се молиш на бюрото да стои дама /щот сме по-красиви и по-отзивчиви/.
                      Подаваш заявление за настаняване, плащаш си таксата и питаш коя е лицензирана фирма, която поддържа цифровия модел на землище "Х".
                      С документа от Общинската служба отиваш въф поддържащата фирма, биеш едно коляно, разхождаш се на терен, за да им покажеш къде са на дядо ти нивите, те ти слагат гранични точки и накрая им плащаш едни пари, за да ти изготвят скица-проект. Обратно в Общинската служба по земеделие и те ти дават някъв документ на база тази скица.
                      И понеже си заспал и си изтървал всички срокове, пак вземаш всички документи, внасяш ги в общината и подаваш заявление за настаняване, което се разглежда и одобрява от общински съвет.
                      Ако имотите се в землище, в което цифровия модел на картите е в Агенцията по кадастъра, а не в Общинските служби по земеделие, горните действия се извършват в кадастъра и после пак в общината.
                      Но като цяло, първо отиваш в Общинските служби по земеделие.
                      Приятно обикаляне!

                      П.П. Горната информация не е безплатна. Ще ти струва една голяма мелба на Фонтаните /ако все още работят/

                      П.П.П. Наздраве!
                      Сега като ти кажа,че не това ме интересуваше и ...... мелбите май ще станат две

                      Те,земите,са оправени. Т.е. не е необходимо да се издирват тепърва.
                      Просто сме трима наследника,но останалите двама не желаят да се сдобият с документ на тяхно име,за разлика от мен.Да,ама от тук нататък те не могат да направят нищо без мен .... разбирай да я дадат за обработка на арендатор .... така де,могат,но ако и тримата сме съгласни да е при един и същ арендатор .... аз обаче не съм съгласен с техният избор и стана сакатлъка .... предложих - за да не стават за в бъдеще подобни патаклами,да оправим окончателно документите и всеки да си бере гайлето.Просто казано - искам документ за земеделската земя,равностоен на нотариалният акт за жилище (май пролича,че сефте ще ставам собственик на земеделска земя )
                      Земите са налице и са ясни.

                      Май няма да мина само с мелби

                      Наздраве!
                      Last edited by katilarium; 17.07.2014, 19:03.
                      Страхът трудно се преодолява само със знания

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Каква ти инстанция, ти си направо институция...

                        И с тази информация, изкара едно пиене за цялата кръчма..
                        Наздраве !

                        пп Тнм "работи " а Катилчо черпи....
                        Ко!? Ниье ... дори и с кавички
                        Наздраве!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Братчед, аз самата съм инстанция
                          Чети ме фнимателно, щот няма да се повтарям!

                          ....................
                          П.П. Горната информация не е безплатна. Ще ти струва една голяма мелба на Фонтаните /ако все още работят/

                          П.П.П. Наздраве!
                          Каква ти инстанция, ти си направо институция...

                          И с тази информация, изкара едно пиене за цялата кръчма..
                          Наздраве !

                          пп Тнм "работи " а Катилчо черпи....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            На мен ми прилича да плащам детски на бивша мома, дето е овършана от селския красавец.....

                            пп Но щом трябва да планираме, ще планираме.....
                            Не мое да планирам ..., щот съм свободолюбив човек и мразим всякакви ограничения
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                              Планирано потребление му се казва .... прехвърлят отговорност сам да си планираш консумацията.
                              Не е толкова страшно.

                              Я кажи като човек,ходещ по инстанции,как стои въпроса с влизане във владение в реални граници на земеделска земя от наследник .... има ли нужда от нотариус в случая или заигравката е само с държавните заведения?

                              Наздраве!
                              Братчед, аз самата съм инстанция
                              Чети ме фнимателно, щот няма да се повтарям!

                              Първо - много заспал /между нас казано/. Изтървал си всички срокове и сега ще минеш по трудния път.
                              Второ - сега започвам да ти обяснявам.
                              Вземаш си решението за възстановяване на имотите у риал граници. Скокваш до ЕСГРАОН и си вадиш удостоверение за наследници. После с цялата документация се появяваш в целият си блясък в Общинска служба по земеделие и гори и се молиш на бюрото да стои дама /щот сме по-красиви и по-отзивчиви/.
                              Подаваш заявление за настаняване, плащаш си таксата и питаш коя е лицензирана фирма, която поддържа цифровия модел на землище "Х".
                              С документа от Общинската служба отиваш въф поддържащата фирма, биеш едно коляно, разхождаш се на терен, за да им покажеш къде са на дядо ти нивите, те ти слагат гранични точки и накрая им плащаш едни пари, за да ти изготвят скица-проект. Обратно в Общинската служба по земеделие и те ти дават някъв документ на база тази скица.
                              И понеже си заспал и си изтървал всички срокове, пак вземаш всички документи, внасяш ги в общината и подаваш заявление за настаняване, което се разглежда и одобрява от общински съвет.
                              Ако имотите се в землище, в което цифровия модел на картите е в Агенцията по кадастъра, а не в Общинските служби по земеделие, горните действия се извършват в кадастъра и после пак в общината.
                              Но като цяло, първо отиваш в Общинските служби по земеделие.
                              Приятно обикаляне!

                              П.П. Горната информация не е безплатна. Ще ти струва една голяма мелба на Фонтаните /ако все още работят/

                              П.П.П. Наздраве!
                              Last edited by tnm; 17.07.2014, 10:41.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lelq
                                Нов ред ще се появи в сметката за ток от есента. От него ще става ясно колко дължи всеки битов клиент на енергото за дебалансиране на системата. Това е всеки киловатчас в плюс или минус над предварително прогнозираното, което той е консумирал през месеца.
                                http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=115231
                                Хич не разбирам от тази материя и само това прочетох от цялата статия , ама ми прозвуча , като да плащам глоба на лекарят за това , че е поставил - той , грешна диагноза и не ме е излекувал . Например .
                                Дали не мога да го приложа и в моят бизнес ? Ще е яко хем да си греша , хем да ми плащат .

                                Наздраве , че се размечтах
                                На мен ми прилича да плащам детски на бивша мома, дето е овършана от селския красавец.....

                                пп Но щом трябва да планираме, ще планираме.....

                                Коментар

                                Working...
                                X