IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧАРЪТ на НЕЩАТА от ЖИВОТА..., или: "Защо царят трябва да бъде гол...винаги!" :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Малко съм си забатачил темичката..., но си я харесвам - а това е условие, за да надниквам в околността...

    Чух няколко от поздравите в едно радио - жизнерадостни, весели гласЧЕТА..., ноооооо...., имаше /поне тия, които хванах аз/ 2 "поздрава" и по случай празника на Варна..., баси!....

    Не вярвам горните да обобщават представителна извадка за настроенията в Морската ни столица, защото тук виждам доста приветливи варненки...

    За какво става въпрос: двата "поздрава" /в различни часове/ поставяха един и същ акцент /дано не е характерен за мисленето на тия хора, наречени "варненци"/... Нещо такова: поздравяваме "истинските" варненци, а не - последно придошлите в града - от няколко години насам, които ни обсебват работните места - на нас, коренните жители... И още: на нас, кореняците - ни се налага да работим в околни на Варна общини, като Ахтопол и т.н., за да "вземат" местата ни разни преселници...

    Баси задръстеното мислене..., ама не виждам причина да връщаме фиксираното "жителство" - това е тема - тоооооолкова дъвкана... Значи - кВо излиза - Ше стаАме гражданЯ на света, а в собствената си страна - само по местожителство Ше си се установяваме, с проверки: "АВе, я си дай личната карта, да те видя аз тебе - де си регистриран и Що не си си в къщата??? АдИ У тюрмата - да ти доДИ акъла У тиквата!"...

    И - другото - ако НЯКОИ варненци искат да се спазва приоритетно назначаване по местожителство, аЖеба, дъл поемат ангажимента да не стъпват в чужбина - вкл. - до 9-то коляно - деца и внуци...

    Ама - ясно е, че ще се назначават знаещи и можещи..., затова си има работодатели, мениджъри, собственици на структури... То ако зависеше от търсещият работа - пак уравниловката щеше да реже всяка подала се /любопитна, независимо и знаеща/ кратунка над множеството...
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

    Коментар


    • Честит празник на имениците: Богдана, Мария, Мариана, Мариела, Мариета, Марио, Марияна, Преслава.....и други производни...

      Честита Богородица!

      Честит празник, Варна!

      Да не се изпонапиете още от ранни зори, еййй! С мярка - само за настроение!

      Приятен и успешен ден! На празнуващите - наздраве!
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Нали около мен - до тавана - е пълно с енциклопедии, разгръщах - тук, разгръщах - там и ето на какво попаднах...

        http://snimki.be//store/1/901344975089.png
        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
          А бе щом е за отнасяне кво се чудиш - взимай и не питай Нали знаеш - дават ли ти взимай, гонят ли те бягай!

          btw, добро развитие на темата - гониш 100 поста за няма и два дена, е нищо че около 1/3 от тях са твои... Успех и занапред!

          Ако прочетеш още веднъж първият ми пост, ще разбереш, че не гоня брой на постове. Темата съм отворил по основните причини - нека ги обобщя още веднъж:

          1. Защото имам какво да кажа.
          2. Защото, захласвайки се по наши природни красоти искам да ви направя съпричастни, като поставя акцента върху моята гледна точка.
          3. Защото от друга тема бях помолен настоятелно да напусна, защото - нито съм създал същата, нито съм бил с основен принос за развитието й, но и - защото не съм бил способен да си отворя тема самостоятелно.

          Разсъждавайки логически - си казах, че не се боря за постове във форума. Ако беше така, щях да пускам по едно изречение в пост. Не се боря за постове и в темата, която съм отворил /СТРАННО, ЗАЩО НЕ Я ОПРЕДЕЛЯМ КАТО "МОЯТА" ТЕМА???/

          Въпреки моята логика, никого не ограничавам в мисленето му, не желая да правя дискусии, като дърпам участници от друга тема. Който пише в темата - няма да оставя без коментар в моят стил.

          Не се състезавам с никого. Доказвам, че мога да поддържам тема сам. Ако имате коментари - моля - никого не съм върнал.

          Заключение: разбира се, че постовете ще са мои в голямата им част - и така ще бъде, защото мисля, че имам мнение по повече от въпросите...

          Ся остана някоя дама тук да ме затапи с някоя подтема /или въпрос/ с типично женска насоченост......, ще ме накарат да чета разни неща..., но какво лошо има в това?
          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
            ...значи, трябваше да каже: "ще Я отнесеш!"... /за кавгата говоря/...
            А бе щом е за отнасяне кво се чудиш - взимай и не питай Нали знаеш - дават ли ти взимай, гонят ли те бягай!

            btw, добро развитие на темата - гониш 100 поста за няма и два дена, е нищо че около 1/3 от тях са твои... Успех и занапред!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
              Ти пък! Как можа да си го помислиш!? "tnm" си е типично женски ник!

              ...значи, трябваше да каже: "ще Я отнесеш!"... /за кавгата говоря/...
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                Първосигнално помислих, че зад този ник не се крие жена, както винаги до сега си заявявала...
                Ти пък! Как можа да си го помислиш!? "tnm" си е типично женски ник!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                  Овикването
                  Ти какво си помисли /първосигнално/?
                  Първосигнално помислих, че зад този ник не се крие жена, както винаги до сега си заявявала...
                  "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                    ...то си е ясно - като 2 и 2, но не мислиш ли, че мъжкият род "да ГО отнеса" - не е най-точното хрумване?... /в тоя смисъл, кого точно имаш предвид, че мога да отнеса?/
                    Овикването
                    Ти какво си помисли /първосигнално/?
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Какъвто и подпис да си сложиш за женската интуиция, все ще го "отнесеш"
                      ...то си е ясно - като 2 и 2, но не мислиш ли, че мъжкият род "да ГО отнеса" - не е най-точното хрумване?... /в тоя смисъл, кого точно имаш предвид, че мога да отнеса?/
                      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Имам хлебопекарна, но мога да меся хляб и на ръка. Научи ме една кадъна, с която работех дълги години.
                        Вал, спазването на традициите и изпълняването на свързаните с тях ритуали се предават от поколения в рода ми. Аз не ги чувствам странни и далечни. Те са част от родовата ми история.
                        Но такива като мен почти не останаха. И аз не мога да накарам сина си да се измие в росата на Гергьовден или да угаси клечка кибрит в чаша вода. За него всичко това е приумица, измислица. И той се срамува.
                        Имам племенница. Дано тя да прояви интерес

                        П.П. И при мен лястовиците само се редят на жиците. Още не са започнали да правят големи ята и да облитат.
                        Хляб не съм месил, но не мисля, че е трудно... От малък съм навикнал на тия неща мотаех се около приготвящите разните ястия..., това и баба ми постоянно споменаваше /лека й пръст/ - желанието ми - на всяка цена да помагам... Разбира се - не ми възлагаха особени надежди и аз, скучаейки - все търсех разтуха в разни мои идеи...., случката касаеше сядането ми в нощовите /дървеното корито/, където престояваше замесеното тесто, за да бухне..., каква форма съм му предал - това е друг въпрос, но основната грижа на дамите беше да го отлепят от задните ми части, а това наистина не е лесно...
                        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                          И вече съм с нов поздрав...:)

                          Вече съм един много по-различен мъж - НЕсексист...
                          Какъвто и подпис да си сложиш за женската интуиция, все ще го "отнесеш"
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • И вече съм с нов поздрав...

                            Вече съм един много по-различен мъж - НЕсексист...
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • И, за да приключа с темата за тая вечер, ще ви разкажа съня си тая нощ /знаете, че рядко сънувам - това е по-скоро изключение/...

                              Та, яви ми се в съня Рупи /Рупърт Хюз/ и се опита да ми внуши някои неща - на чист български език ги каза... Значииии, казвам му - Сексист си - и то голям сексист, ШЪ знаИШ!!!... А той ме пита, какво е това "сексист"? Да не би – казва – да е нещо, което напомня за Източен секс, или – за секс, правен от двама с ориентация на телата им на изток?

                              - Ама, че си глупавИЧЪК, казвам му гальовно – я направИ грешката да се изкажеш сексистки У нашия форум – на мига Ше бъдеш разкъсан от пантерите…
                              - Схващам, казва ми той с хитричката си и предразполагаща усмивка – ама я да направим с теб един експеримент – продължава той…и довършва: Ти, нали ги знаеш дамите, с техните скрупули, с тяхната уязвимост, с постоянното вглеждане във всеки предмет, който поне малко отразява част от тяхната снага, или – личице…Много са ни суетнички…
                              - Е, казвам аз – какво точно имаш предвид?
                              - Ми – това, че – ако някоя/някои – са те взели на прицел, то няма как да им угодиш, дори и да смениш смисъла на поздрава си… Не ми ли вярваш?
                              - АВе, Рупи, човече, аз не мисля, че разбирам какво ми казваш, затова – карай направо, всичко ще опитаме – ние сме от хората, които нямат скрупули, ако смятат, че могат да допринесат за развитието на психологията… Така и така – жените няма как да бъдат разбрани, а мисленето им е специфично… Давай да те чуя.
                              - Смени си поздрава, бе човек, постави акцента на усиленото мислене на жените – милиони години…
                              - Добре, казвам му – ще го направя, но мисля, че наистина пак няма да се получи, защотоооо….
                              До Рупи имаше едно голямо куче, което видя някаква котка по улицата и почна здраво да лае… И се събудих… Едно куче навън се дереше в жесток лай…
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                                Точно в края на август и до средата на септември съм ходил на супер-почивка на море в Несебър..., беше по-приятно от всички дни на лятото - слънце, топла вода, спокойствие, без жарките летни дни...
                                Свикнала съм да ходя на море в началото на септември. Август ми е твърде горещ
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X