IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧАРЪТ на НЕЩАТА от ЖИВОТА..., или: "Защо царят трябва да бъде гол...винаги!" :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имам тука печена гъска с картофи, но сега ще нарежа ситно кромид и праз, ще ги залея с домашната ми майонеза и ще рапам с мек селски бял хляб.
    Това ми се яде.

    С червено вино.
    ​​​​​
    ПП. На хляба ще капвам орехово и сусамено олио.
    Засега съм оставил нарязаните лукове на парното да изпръхнат донекъде лютивината.
    Last edited by Turbolan; 12.01.2024, 18:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq

      Готино ! Благодаря

      Все е нещо... Благодаря за поФалата (от името на автора, когото не познавам)!

      В духа на пословичната ми скромност: винаги съм знаел, че при мен няма неща, които да не са готини.

      Коментар


      • https://feq.blog.bg/drugi/2013/02/14...s-quot.1053158

        Коментар


        • Като ме питат защо пия всеки ден, защо си отравям акъла, здравето, самочувствието, даже достойнството – отговарям на тези, които може да усетят, отговарям с преки думи или непряко:
          "Аз съм толкова по-умен от средното ви свинско, аз имам толкова по-висок човешки дух от гмежта, че ми се налага да се отравям, за да съм поне донякъде в облака на гмежта, поне донякъде да не ми се прище да се самоубия от вас."

          Проблемът (ми) е, че не аз съм високо.

          Коментар


          • Времето не може да бъде спечелено, така че по-добре е да бъде разходвано, ако го имаш. А всички го имаме от раждане.

            Казват некои, че времето е равно на пари, но са в грешка.

            Отново: време не можеш да спечелиш; което най-много можеш да направиш с този подарък, е да го използваш, да го изразходваш.

            Коментар


            • Людмила Филипова много увлекателно пише книгите си с големи дози факти. В книгата й "Войната на буквите" има доста приключения за азбуката и как са я съхранявали нашите богомили.
              Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение

                Според приятеля ми това е показател, че българският език е коренен в отношение на останалите славянски езици. Както листата и цветовете на дървото са далече от корена и "не се разбират" с него, но той ги храни или ги е хранил.

                За мен това е необходимо, но недостатъчно условие за доказателство.
                Но ако вземем предвид, че съвременните езици са се развили в голяма степен под влиянието на литературния, писмен език (в противовес на (просто)народния, устния), а първата славянска писменост, книжовност и литература са нашите, то май идваме към някаква достатъчност.

                Тези дни случайно се заинтересувах от русините,
                https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...BD%D0%B8%D0%BC)
                от там разширих търсенето към историята на езиците на територията на славянските племена и с приятна изненада видях подтвърждение на една моя лаишка теза: че руският език в голяма степен де факто е старобългарския.

                Под път и над път в историята на оформянето на езиците на славянските народи се споменава "църковнославянския". А това последното е срамежливо, но замазване на факта, че основата е нашия старобългарски.

                Ето реда на тези термини, в посока назад във времето, относно възникването на "църковнославянския" език.
                Църковнославянски <- (първоцърковнославянски) <- Старославянски <- Древнославянски. А древнославянския, хъка-мъка, с половин уста и много "ненатрапчиво" споменават, че това е славянския език в българските места (даже гледат да окепазят българското, като казват, че е говора в "Македония", което ннам кво значи за осми-девети век...)
                Нашите, българските езиковеди наричат техния "древнославянски" старобългарски.
                Най-лесно се разползнава древността на езика по неговата АНАЛИТИЧНОСТ.
                Българския и китайския са такива, за разлика от немия примерно а и повечето който са синтетични. Наслагват много думи за да образуват една дъълга дума която има смисъл
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                  .......................
                  По-добре виж кога как защо е създадена въпросната тема. Има и анкета, а по отговорите ще придобиеш ориентация.
                  ..............................



                  Отдавна не бях поглеждал първото ми мнение, при създаването на темата, преди повече от 8 години /6 години, след регистрацията ми във форума - Zarco - си направих тема.../ ... За "анкетата" пък бях съвсем забравил...

                  Ми, какво да кажа за свое "оправдание"? Други бяха тогава времената... 2008... Криза! Имах си драканията... "Защо ми пишеш в темата?... Направи си тема и пиши в нея!... Защо сядаш непоканен на нашата маса!...." /Маранди беше непреклонен... Майтап да става... Детска ни работа.../ ))

                  "Анкетата" е в кавички, защото всичко ми беше на майтап...

                  После имахме някакви търкания с непреклонната /но справедлива!/ администраторка - Амстердамм - и тя ми хакна един баннн... Смених ника, но дразнителят / Маранди/ остана - и пак сменях никове... Никовете сменях с промяна на паролата, което е гаранция, че в досегашният ми ник не мога вече да вляза посмъртно...

                  И сега, като прехвърлям някои мои мнения оттогава - виждам смехотворни твърдения, по-скоро ми е било на майтап..., не че много съм се променил, де..., но докосването до природата остава за мен сред ненадминатите ми преживявания в живота... Това, по никакъв начин не квалифицирам към "изгубено време". /заглавието сега бих променил, но това е несъществено.../

                  Last edited by безимeн; 07.02.2021, 13:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                    А не, ти си влизай на воля.
                    Нямах предвид забрана, по-скоро загуба на време.
                    По-добре виж кога как защо е създадена въпросната тема. Има и анкета, а по отговорите ще придобиеш ориентация.
                    На последната страница е началото, защото така е в този форум
                    Вие милениълите бързо схващате.
                    Приятно четене!

                    Класификацията ти на темата, между ония, които са : "по-скоро загуба на време" - може да означава няколко неща:

                    1. Не влизаш често в тая тема, "по-скоро" - за да не губиш време. В това няма лошо, ако и добре си дефинирал и спазваш фиксирани от теб правила, кои теми попадат сред "по-скоро печелещи (твоето) време.

                    2. До тук аз (лично мнение) не мисля, че участието ми във форума ми помага "да печеля" време. Не мисля, че и тук могат да бъдат "спечелени" приятели, ако и това да би обидило някого. Форматът на участията ни тук е ПО-СКОРО (иронично) - анонимен и много по-често всеки изгражда образ, различен от този, който е в действителност.

                    3. Малък пример : за мен "спечелено" (следвам твоята терминология) - е времето сред природата. Да помислим : дали темата не опитва да популяризира това мислене, а именно - че отделеното време на природата НЕ е изгубено?

                    4. В началото на темата има препратки към природни дадености чрез публикувани снимки. Очевидно всеки харесва по свой начин природата. Дали това не е било едно от желанията на автора : всеки да направи своя формулировка на онова, което харесва в Живота?

                    5. Очевидно, за създалият темата - природата е основно начало в Живота ни. Други мислят, че "по-скоро подобна тема губи времето им"...

                    Не мога да не уважавам мнението на другите, ако и да го определям като неприемливо за мен!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NordWest Разгледай мнение

                      И защо де
                      кажи че ми стана интересно. а и то наистина е така
                      Според приятеля ми това е показател, че българският език е коренен в отношение на останалите славянски езици. Както листата и цветовете на дървото са далече от корена и "не се разбират" с него, но той ги храни или ги е хранил.

                      За мен това е необходимо, но недостатъчно условие за доказателство.
                      Но ако вземем предвид, че съвременните езици са се развили в голяма степен под влиянието на литературния, писмен език (в противовес на (просто)народния, устния), а първата славянска писменост, книжовност и литература са нашите, то май идваме към някаква достатъчност.

                      Тези дни случайно се заинтересувах от русините,
                      https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0...BD%D0%B8%D0%BC)
                      от там разширих търсенето към историята на езиците на територията на славянските племена и с приятна изненада видях подтвърждение на една моя лаишка теза: че руският език в голяма степен де факто е старобългарския.

                      Под път и над път в историята на оформянето на езиците на славянските народи се споменава "църковнославянския". А това последното е срамежливо, но замазване на факта, че основата е нашия старобългарски.

                      Ето реда на тези термини, в посока назад във времето, относно възникването на "църковнославянския" език.
                      Църковнославянски <- (първоцърковнославянски) <- Старославянски <- Древнославянски. А древнославянския, хъка-мъка, с половин уста и много "ненатрапчиво" споменават, че това е славянския език в българските места (даже гледат да окепазят българското, като казват, че е говора в "Македония", което ннам кво значи за осми-девети век...)
                      Нашите, българските езиковеди наричат техния "древнославянски" старобългарски.
                      Last edited by Иван Петкандраганов; 07.02.2021, 11:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tani1992 Разгледай мнение

                        От къде изрови тази тема? За какво всъщност се пише тук?
                        Малко повече твърд бях в предишния отговор.


                        Ако искаш да прелистиш форума по тематики, виж горе в страницата реда
                        Home > Forum > Други > Отдих и развлечение

                        Ако цъкнеш на Home или на Forum, можеш да видиш подразделите и темите в тях.
                        На Home най-долу можеш да видиш и потребителите, които са били активни в последните ненам колко минути.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                          Един приятел ме попита защо българите разбираме най-малко на половина какво казват другите славянски народи – поляци, руснаци, чехи, словаци, сърби(тогедър с черногорци, хървати, бошняци рязани, словенци)... – а те нас не разбират въобще?
                          И защо де
                          кажи че ми стана интересно. а и то наистина е така

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tani1992

                            Благодаря ти за съвета. А кои са другите "особени" теми, в които да не влизам? Обикновено някой когато ми каже да не правя нещо, правя точно наобратното
                            А не, ти си влизай на воля.
                            Нямах предвид забрана, по-скоро загуба на време.
                            По-добре виж кога как защо е създадена въпросната тема. Има и анкета, а по отговорите ще придобиеш ориентация.
                            На последната страница е началото, защото така е в този форум
                            Вие милениълите бързо схващате.
                            Приятно четене!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tani1992 Разгледай мнение

                              От къде изрови тази тема? За какво всъщност се пише тук?
                              Невежеството не е повод за извинение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                                Един приятел ме попита защо българите разбираме най-малко на половина какво казват другите славянски народи – поляци, руснаци, чехи, словаци, сърби(тогедър с черногорци, хървати, бошняци рязани, словенци)... – а те нас не разбират въобще?
                                От къде изрови тази тема? За какво всъщност се пише тук?

                                Коментар

                                Working...
                                X