IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кукловодите на света! Кои са и защо им позволяваме да определят живота ни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Желая на модито приятна вахта , а аз си легам и ви оставям да се боричкате безмислено
    Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Return
      ...ще ти изпратя позитивна енергия ......умея го и съм помогнал на много хора .....

      Коментар


      • От един мой ред...продиктувана самоирония е развит научен труд в съвсем друга посока
        Не искам революции, нито внесени, нито изнесени, не ме интересува и Путин, споменах някои негови действия, ...и то по повод чужди пристрастия към него
        Не искам да приличам и на М.М., харесвам се, не се и къдря, понякога, за разнообразие се...изправям )

        Та така, момчета
        точно в момента имам нужда от силен позитивизъм, за да се преборя с нещо доста трудно и моля без упражнения на мой гръб

        Бъдете здрави и позитивни

        Коментар


        • Не знам дали има кукловоди или няма. Ама със сигурност има хора от задкулисието, които режисират някои действия в политиката.
          Един нашенски пример.
          Сещате ли се как ГЕРБ овладя командването на Върховния административен съд?
          Председател на този изключително важен орган беше съдия Константин Пенчев. Дето ни се води, ни се кара и общо взето е неконтролируем.
          И дойде краят на мандата на Гиньо Ганев като национален омбудсман, длъжност синекурна и незначителна по действително влияние в сравнение с председател на ВАС. Кого издигнаха на тази ярко рекламирана, но куха откъм значение длъжност? Константин Пенчев. А за председател на ВАС беше назначен милиционерът Георги Колев. Човек на Цвъки и Бойко.
          Само не ми казвайте, че тази комбинация е измислена от пожарникаря или от вифаджията. Невъзможно!
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • На Форексов като задграничен комунист може милималната да му е 10000долара

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5037031
              Още една дестинация зая Форексов
              Така е Киро, но дали видя линка под тази новост?
              http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4713811

              Коментар


              • http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5037031
                Още една дестинация зая Форексов

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                  Това за човешката природа е абсолютна глупост, която се пропагандира сред масите за да може да се запази статуквото на власта! Няма такова нещо като "човешка природа" като някакво универсално непроменимо състояние. Човешкото поведение се ФОРМИРА от обществото в което човека се ражда, израства и живее! Всяко едно човешко действие е последствие от политическата и социалната система, националната култура, обществените норми, традициите, религията, образованието(или липсата на такова), ценностите които родителите предават на децата си, и още стотици фактори.
                  Човек се ражда чист и добър! Никой не се е родил алчен, злобен, жаден за власт........... обществото, семейството и някой други обстоятелства превръщат хората в такива каквито са!
                  А обществото, семейството и някой други обстоятелства от къде се формират ?
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • ...хайде пак...

                    Съни, дано си схванала иронията ми в израза, с който предложих да ти помагам в “изнасянето на революция” – нещо – абсурдно само по себе си…, вероятно днешните ученици не са чували за онова стихотворение на Смирненски, което учехме преди години - за Йохан – от барикадата…, когато “навън цареше смъртна пустота и само пребледнелите уста – нашепваха едвам: “Йохан, Йохан”!” …, както и “ценности”, които редовно ни втълпяваха в училище – именно с “изнасяне на революция” сред “прогресивно мислещи хора, които се борят срещу загниващият капитализъм в собствените си страни”… А тия проблеми изчерпваха в произведенията си т.нар. поети-интернационалисти…

                    Не зная дали си схванала иронията ми в тая посока, но май някои /твои клакьорчета/ не схващат мисълта ми, та се налага да обяснявам сега и за тях…

                    Съни, ако все пак т.нар. /ти/ “женска интуиция” – ти е проговорила, че “изнасянето на революция” е абсолютно безмислено и “скачането” срещу Путин по никакъв начин не помага за решаването на нашите проблеми, а точно напротив – ангажира вниманието на хората и снема акцента от нашият буламач…

                    Та – ако осъзнаеш горното и потърсиш акцента на изказването ми, но все не го откриваш /нещо обяснимо за мен, защото ти избягваш да коментираш съществени неща в постовете ми, цитираш нещо несъществено – като веднага почваш да даваш някакви “твои” решения, които не е ясно как ти – самата би изпълнила/…, та – ако не намираш акцента, то ще те помоля да се концентрираш върху факта, свързан с твоето твърдение за ВЕЛИКОТО “ПОСТИЖЕНИЕ” за “свободно” изказване на мнения… Та, въпросът ми е: според теб – колко безработни в тая страна – биха се отказали моментално от т.нар. “гласност” – срещу възможността да имат постоянна, редовно платена работа? Аз мисля, че почти всички биха застанали на страната на редовната, платена работа... /и я ги попитай, Съни – дали не са по-ниски от тревичките, когато отиват на работа и как са готови да работят всичко и до откат, само да не се случи така, че да останат без нея/…

                    По същество: “ВАЖНО Е ДЕЙСТВИЕТО” – нали това твърдиш, Съни? Мисля, че – ако не ни манипулираш - всички тук, както и – ако не използваш идеологеми – то можеш да ни покажеш и на практика – как би се разгърнала, за да решиш сериозен /СПОРЕД ТЕБ/ - проблем. Все пак – аз твърдя, че страдаш от идеологемите си…, както и - че опитваш да ни пробутваш смешно-ироничните лозунги от близкото минало: “Дайте да дадем!”…

                    Как можеш изобщо да твърдиш, че хората в един форум са бездейни? Нали това ни казваш с израза си “Важно е действието!”? И – все пак можеш сама да помислиш - редно ли е – ако не познаваш хората в един форум – да намекваш, или в прав текст да твърдиш, че те са бездейни? Такова доказателство – твърдя – че е абсолютно невъзможно да направиш, що се отнася до околните. Подобни твърдения “за бездействие” – можеш да правиш само по отношение на себе си /но типичните българки за самокритика едва ли са чувалЕ, а в същото време - именно критиката ни е силна страна, без доказателства и никакво основание/…

                    Да припомня за какво ДЕЙСТВИЕ все пак става дума: за противопоставяне на отвлечени действия на политик /Путин/, който няма никакво отношение към нерешени проблеми от действителността в нашата страна. Напротив – това са именно специфични ВЪТРЕШНИ проблеми на ЧУЖДА СТРАНА, в която няколко десетки милиона поданици на страната – стотици години са създавали традиции в областта на вероизповеданията…Т.е. – 3-те пънкарки се подиграват не на Путин, въпреки че това са направили те в обидната си за християните молитва /хитър трик, който трудно мога да повярвам, че е лично тяхно хрумване/… , но те са се подиграли на десетките милиони – голяма част от които – достатъчно бедни, за да нямат и никакви други ценности в тоя живот, освен – вярата, чрез която се надяват на нещо по-добро някога, но не точно сега и тук… /но това –определено - е тема на друг разговор/..
                    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                    Коментар


                    • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        Замисляйки се, след милиони години НЕмислене(поздрави, Зарко, важно е действието)...........

                        ... та, към част от кукловодите на света - можем сполучливо да пречислим доста от дамите /казвам го под секрет, но по установеното правило - ние никога не обсъждаме дами с никове, представени тук/...... /без връзка с цитата горе/...


                        Съни, дано си схванала иронията ми в израза, с който предложих да ти помагам в “изнасянето на революция” – нещо – абсурдно само по себе си…, вероятно днешните ученици не са чували за онова стихотворение на Смирненски, което учехме преди години - за Йохан – от барикадата…, когато “навън цареше смъртна пустота и само пребледнелите уста – нашепваха едвам: “Йохан, Йохан”!” /драмата е пълна/…, както и “ценности”, които редовно ни втълпяваха в училище – именно с “изнасяне на революция” сред “прогресивно мислещи хора, които се борят срещу загниващият капитализъм в собствените си страни”… А тия проблеми изчерпваха в произведенията си т.нар. поети-интернационалисти…Апологетите на минали строеве предричаха, че социализЪма най-вероятно първо може да "победи" във Франция, Испания и т.н... /да си припомним фантазии от миналия век/...


                        Не зная дали си схванала иронията ми в тая посока, но май някои /твои клакьорчета/ не схващат мисълта ми, та се налага да обяснявам сега и за тях…

                        Съни, ако все пак т.нар. /ти/ “женска интуиция” – ти е проговорила, че “изнасянето на революция” е абсолютно безмислено и “скачането” срещу Путин по никакъв начин НЕ ПОМАГА за решаването на нашите проблеми, а точно напротив – ангажира вниманието на хората и снема акцента от нашият буламач…

                        Та – ако осъзнаеш горното и потърсиш акцента на изказването ми, но все не го откриваш /нещо обяснимо за мен, защото ти избягваш да коментираш съществени неща в постовете ми, цитираш нещо несъществено – като веднага почваш да даваш някакви “твои” решения, които не е ясно как ти – самата би изпълнила/…, та – ако не намираш акцента, то ще те помоля да се концентрираш върху факта, свързан с твоето твърдение за ВЕЛИКОТО “ПОСТИЖЕНИЕ” на “свободно” изказване на мнения…

                        Та, въпросът ми е: според теб – колко безработни в тая страна – биха се отказали моментално от т.нар. “гласност” – срещу възможността да имат постоянна, редовно платена работа? Аз мисля, че почти всички биха застанали на страната на редовната, платена работа... /и я ги попитай, Съни – дали не са по-ниски от тревичките, когато отиват на работа и как са готови да работят всичко и до откат - дори в почивните дни, нищо че работодателите им нямат право да ги "молят" - разбирай - да ги принуждават, само да не се случи така, че да останат без тая работа/…

                        Това е истината за "твоето" - "свободно изразяване на мнения", колкото и трагично да е това, като част от действителността тук.

                        По същество: “ВАЖНО Е ДЕЙСТВИЕТО” – нали това твърдиш, Съни? Мисля, че – ако не ни манипулираш - всички тук, както и – ако не използваш идеологеми – то можеш да ни покажеш и на практика – как би се разгърнала, за да решиш сериозен /СПОРЕД ТЕБ/ - проблем. Все пак – аз твърдя, че страдаш от идеологемите си…, както и - че опитваш да ни пробутваш смешно-ироничните лозунги от близкото минало: “Дайте да дадем!”…

                        Как можеш изобщо да твърдиш, че хората в един форум са бездейни? Нали това ни казваш с израза си “Важно е действието!”? И – все пак можеш сама да помислиш - редно ли е – ако не познаваш хората в един форум – да намекваш, или в прав текст да твърдиш, че те са бездейни? Такова доказателство – твърдя – че е абсолютно невъзможно да направиш, що се отнася до околните. Подобни твърдения “за бездействие” – можеш да правиш само по отношение на себе си /но типичните българки за самокритика едва ли са чувалЕ, а в същото време - именно критиката ни е силна страна, без доказателства и никакво основание/…

                        Да припомня за какво ДЕЙСТВИЕ все пак става дума: за противопоставяне на отвлечени действия на политик /Путин/, който няма никакво отношение към нерешени проблеми от действителността в нашата страна. Напротив – това са именно специфични ВЪТРЕШНИ проблеми на ЧУЖДА СТРАНА, в която няколко десетки милиона поданици на страната – стотици години са създавали традиции в областта на вероизповеданията…Т.е. – 3-те пънкарки се подиграват не на Путин, въпреки че това са направили те в обидната си за християните молитва /хитър трик, който трудно мога да повярвам, че е лично тяхно хрумване/… , но те са се подиграли на десетките милиони – голяма част от които – достатъчно бедни, за да нямат и никакви други ценности в тоя живот, освен – вярата, чрез която се надяват на нещо по-добро някога, но не точно сега и тук… /но това –определено - е тема на друг разговор/..
                        Last edited by zarco; 06.08.2012, 19:18.
                        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                          А не е така човек се ражда с заложени генетични лоши и добри страни които в последствие развива в зависимост от средата и куп други фактори които развивата и тласкат човек ту към тъмната ту към по светлата страна на необятната вселена. Генетиката е основен фактор които изпускаш, а тази наука е произлязла от евгениката ама това е друга тема
                          Естествено че генетиката е фактор, но не е определящ !
                          Пример:
                          Имаме две деца.
                          На първото баща му е крадец и престъпник, а майка му проста слугиня. Детето им е изпратено в дом където на 5 годишна възраст го осиновява богато и образовано семейство, хора с професии които живеят в хубав град в хубав квартал в хубава къща......

                          На второто баща му е учен математик а майка му лекар хирург. Те обаче загиват в автомобилна катастрофа и детето е отива в дом за сираци където живее до 18 години. Там се замесва във уличната престъпност, и след като напуска дома, става дилър на наркотици и обирджия.....

                          Ти как мислиш, кой има по големи шансове да успее, и каква роля играе генетиката?

                          Коментар


                          • Ретро благодаря за хубавата оценка, която ни даваш- да патриотизма трябва според мен да е водещ и да взема връх в изявите ни. В противовес на мутренската егоистично крадлива култура- да сте живи и здрави и да сме все по- толерантни един към друг . Тази жега не е за друго освен за хубава Чешка и друга квалитетна бира

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                              Евала пичове и мацки!Страхотен спор!Всички сте страхотни!Радвам се,че има българи като вас!Мечо,Мастъра,Иван-Г,Кев,Съни-тя,Кирето(Кире,наслаждавай се на готините питиета,аз го правя с удоволствие),Първи стъпки(но не и последни),Червената сган,Супеертрейдъра(в други теми с малко "странни" мнения,но тук с едно-две,адски на място),Гигов,Бате Пешо-велик прагматик,Зарето-философ по душа,Стамболов.....и със сигурност пропуснах някои,да ме простят.С умни хора,като вас България ще е има още дълги ,дълги години,не се притеснявайте!




                              Ретро, искрено благодаря за обективната оценка, която ме поставя до бележити, умни българи, които са фактор за съществуването на България…

                              Замислих се по въпроса, че не всички от цитираните от теб са на твоето мнение, защото – когато се появя – някои вечно сумтят, вечно нещо не им пасва в изказванията ми…Да оставим встрани коментарите и одумванията /ми/ на лични съобщения: много от тук пишещите страхливо ме обсъждат, като не смеят да дадат изява на помията си пред всички…

                              Все едно да отидем в библиотеката и да кажем на библиотекарката, че търсим заглавия, които ще четем, защото от рецензиите на критиката - сме разбрали, че НЕ НИ ИНТЕРЕСУВАТ - именно стилът и тематиката на тия автори… Аз не бих си губил времето, за да чета такива книги – има толкова интересни неща на тоя свят…, нооо….

                              …българска ни работа!… Трябва да си я имаме злобичката, за да се отличаваме с нещо от едни нации, а да приближаваме към други…

                              Ретро, поздрави и благодарност за оценката! Важно е нещата, които вършим – да ни доставят удоволствие, независимо, дали ще изкажем мнение, или ще прочетем нещо различно, което ще ни накара да се замислим върху чужда теза… Важно е и да сме взели решението си самостоятелно и да не ни водят злобата и завистта…/не разбирам смисълът им, ако сме представени тук виртуално/…
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                                Човек се ражда чист и добър! са!
                                А не е така човек се ражда с заложени генетични лоши и добри страни които в последствие развива в зависимост от средата и куп други фактори които развивата и тласкат човек ту към тъмната ту към по светлата страна на необятната вселена. Генетиката е основен фактор които изпускаш, а тази наука е произлязла от евгениката ама това е друга тема

                                Коментар

                                Working...
                                X