IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Теб цената ли те вълнува или какво ти влиза и излиза от собствения ти джоб.
    Вълнува ме елементарната математика, първо нея искам да науча, после схемите с гръцките неволи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
      Какво общо има ливъриджа с "изчисляването" на спада ???
      ...
      А па ако докато "изчисляваш" резултата от търговията някой ти открадне колата, тогава кво става ???
      ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
      Зависи дали си я застраховал или не
      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

      Коментар


      • Какво общо има ливъриджа с "изчисляването" на спада ???
        ...
        А па ако докато "изчисляваш" резултата от търговията някой ти открадне колата, тогава кво става ???
        ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Силибой, не може когато решаваш една и съща задача, хем 5 да е 100 %, хем 15 да е 100 %.

          Всъщност може, но е тъпо.

          Варианта на Манков е много по смислен и води до лесно и еднозначно решение
          Мечев,
          Ако нещо е струвало 247 лв., а сега струва 189 лв. колко процента е спада... ???
          Стига бе !!!
          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
            Все пак темата е за цена, а не различните инструменти.
            Теб цената ли те вълнува или какво ти влиза и излиза от собствения ти джоб.

            Между другото ето ти възможен спад на цената над 100%. Продаваш CDS на 200 базисни пункта, минават няколко години и Гърция фалира и изведнъж трябва да плащаш 1000 пункта - спад на цената от 500%. Същото и като продаваш кол опции, или като правиш сделки на късо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sillyboy Разгледай мнение
              Бах маааму, какво започнах ?!?
              И това е форум на Инвестор.бг !?!?!
              Това ако се преведе, ще стане световен хит !!!!

              Единственото ми успокоеие е че е в "Бисери и вицове"




              Като е скочила с 200%, то става 15. И 15 е 100% мамин. като се върне на 5, то спада е ~67% . Капиш ?
              Силибой, не може когато решаваш една и съща задача, хем 5 да е 100 %, хем 15 да е 100 %.

              Всъщност може, но е тъпо.

              Варианта на Манков е много по смислен и води до лесно и еднозначно решение
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Sh00tHer Разгледай мнение
                Една цена няма как да отбележи спд със 100%, но ако търгувате на марджин и имате лоши сделки, може да има спад по салдото на сметката с доста повече от 100%
                Все пак темата е за цена, а не различните инструменти.

                Коментар


                • Явно трейдърчетата спекуланчета на БФБ сега след като си разпродадоха за пореден път акциите, с надеждата да яхнат вълнат и да купят после пак по на ниско, се чудят докъде това малоумие което са прегърнали и се надавят, може да продължи?

                  Така подобни индивиди, вече повече не са на БФБ, 2007 се чудеха след като една акция вече е направила 100 или 1000%, колко още по 100% може да направи и отаваряха репо след репо, за да изпробват и това.

                  Едните бяха от 2007 бяха наказани, сега аз очаквам тези които играят обратна игра и се чудят имали спад по-голям от 100%, да бъдат наказани също
                  There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Не само марджина може да ти изяде главата. В действителност има сделки от които в един ден можеш да бъдеш 9000% напред, а на следващия ден да дължиш по сделката един среден клас автомобил
                    Те и те са си с вграден ливъридж. AIG как фалира от "сигурни" сделки

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Sh00tHer Разгледай мнение
                      Една цена няма как да отбележи спд със 100%, но ако търгувате на марджин и имате лоши сделки, може да има спад по салдото на сметката с доста повече от 100%
                      Не само марджина може да ти изяде главата. В действителност има сделки от които в един ден можеш да бъдеш 9000% напред, а на следващия ден да дължиш по сделката един среден клас автомобил

                      Коментар


                      • НЕ само, че може да има спад ами спада може да е и от 200%

                        Взимате репо и отделно сте се кредитирали и със заеми и в един момент от БФБ обявяват, че спират от търговия вашите акции и те никога повече не се връщат.

                        Важното е да се мисли позитивно.
                        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                        Коментар


                        • Една цена няма как да отбележи спд със 100%, но ако търгувате на марджин и имате лоши сделки, може да има спад по салдото на сметката с доста повече от 100%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                            Замислях и аз да направя това - ти обаче ме изпревари
                            Не се сърди, дай едно кюлче и сме чисти.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                              Темата явно е вълнуваща за голяма част от "инвеститори и спекуланти", та за след месец-два като се повдигне пак въпроса да имат поле за изява и справка.
                              Замислям се дали ще конкурира Форекса, Политиката и Оптимизма в близко бъдеще.
                              Стига бе хора !!! Моля ВЕ !!!
                              Ако некой не мое да осмисли такова нещо, МЯСТОТО МУ НЕ Е ТУК !!!
                              ( Разбира се, че не съм тоя, дето определя кой с какво да се занимава или нещо подобно, ама ... )
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • Разбира се, че има. В живота невъзможни неща няма.

                                Като ти отпишат дружеството от БФБ и няма на кой да си продадеш акциите това си е спад от 100%
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X