IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Знаете ли, че...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Знаменитият рок-фестивал Woodstock-69 се е състоял при също толкова смъртоносна (с извинение и намигане казано) грипна "пандемия", колкото и сегашната.

    https://www.aier.org/article/woodsto...of-a-pandemic/



    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
      https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/08...home_NaiNovoto

      Няколко пъти съм пускал филмчета и песни от South park, но тук май няма други фенове освен мен.

      South park e най-великия анимационен сериал.
      Ааа, моля моля, как да няма

      Коментар


      • https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/08...home_NaiNovoto

        Няколко пъти съм пускал филмчета и песни от South park, но тук май няма други фенове освен мен.

        South park e най-великия анимационен сериал.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

          Чел си нещо интересно
          Не ми е ясно защо текст да се пуска като видео и да харчи хиляда пъти повече ресурс?

          Както и да е, най-простият въпрос, който може да възникне у всеки, даже и у някой дядо в затънтено село, е: от '80те години до сега това просто предположение за резонанс в зрителния апарат не е ли проверен и от други, освен пусналия видеото-текст?
          Допускам, че е. Просто, в съзвучие с темата, публикувах нещо любопитно. Нали затова /с тази цел/ е и направена темата?
          Last edited by Pyramid; 10.08.2021, 03:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Гледах нещо интересно. Вижте го и вие.
            Чел си нещо интересно
            Не ми е ясно защо текст да се пуска като видео и да харчи хиляда пъти повече ресурс?

            Както и да е, най-простият въпрос, който може да възникне у всеки, даже и у някой дядо в затънтено село, е: от '80те години до сега това просто предположение за резонанс в зрителния апарат не е ли проверен и от други, освен пусналия видеото-текст?

            Коментар


            • Гледах нещо интересно. Вижте го и вие.
              Защо виждаме духове: стряскащо научно обяснение

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bonboniada Разгледай мнение
                Нещо, което прочетох днес:
                Дългото работно време убива стотици хиляди души всяка година, според глобално проучване на СЗО.
                То показва, че 745 000 души са починали през 2016 г. от инсулти и сърдечни заболявания поради дългите часове работа, работна седмица с приблизително 55 часа.
                Бърнаут майка...не е шега работа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  ... дето сега му викаме севернофиромци.

                  апотеоз на което е северна фиромия,

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                    Струва ми се, че "доразстрелването" е общоприета практика навсякъде, където има разстрел.
                    Присъдата трябва да бъде изпълнена, не е ли така? Да помилва може съдът или президент, не и случая.

                    С електрическия стол в Америка има проблеми понякога, та се налага да го доопичат, ако лекарят каже, че още е жив. Случвало се е да оживее вече на носилката към катафалката и... айде обратно на стола! За такива случаи наказват изпълнителите, но не оставят жив осъдения.
                    остави ги - валентин е червен трол живущ в омразния капиталистически Запад, затова и си пили на тая тема. Факт е, че Фердинанд и Йонко Вапцаров са имали разни търкания, но синовете им - силно ме съмнява. Това са митове от комунистическата пропаганда - даже помня, като очерняха Багряна (не че ме кефи особено като творец), твърдяха, че я били питали Вапцаров дали е поет, тя рекла, че за зеле не става от него, и те го разстреляли.

                    Комунистически измислици - Никола Вапцаров е поредният неориентиран македонски българин, за когото загубата на Македония е толкова силна (прочетете кой е баща му и за какво се е борил), че прегръща дивотиите на комунизма. Не е единствен - много са като него, като с това хем отслабват ВМРП (онова, голямото, не на шкембе войвода), хем реално водят и до това, дето сега му викаме севернофиромци. Убеден съм, че ако сега вапцаров види плодовете на посятото и от него, апотеоз на което е северна фиромия, ще се самоубие
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Струва ми се, че "доразстрелването" е общоприета практика навсякъде, където има разстрел.
                      Присъдата трябва да бъде изпълнена, не е ли така? Да помилва може съдът или президент, не и случая.

                      С електрическия стол в Америка има проблеми понякога, та се налага да го доопичат, ако лекарят каже, че още е жив. Случвало се е да оживее вече на носилката към катафалката и... айде обратно на стола! За такива случаи наказват изпълнителите, но не оставят жив осъдения.
                      Last edited by chan_tura_naga; 29.07.2021, 12:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        Малцина знаят, че поетът Никола Йонков Вапцаров е разстрелван два пъти.
                        ---
                        След първия разстрел поетът припада.
                        Присъстващият лекар напипва пулс и заявява, че Вапцаров е жив. Командирът на наказателния взвод се обажда по телефона в двореца и съобщава това на Борис ІІІ, който остава недоволен от новината и с груб тон нарежда поетът да бъде ликвидиран.
                        "Убийте го! Гръмнете го в главата!" - са точните думи.
                        По международните закони властта няма право повторно да изпълнява присъдата. Който оцелее след разстрел, бива оставян жив.
                        Въпреки това следва втора екзекуция, която повече прилича на мокра поръчка, при която Вапцаров е застрелян отблизо в главата.
                        ---
                        Това е царската "милост" на Борис ІІІ в онази епоха, за която напоследък се твърди, че уж, фашизъм не е имало.
                        ---
                        Фактите около убийството на Вапцаров придобиват нова сила и значение на фона на днешния ден, в който всеки трябва да определи себе си и да застане от страната на истината, доброто и човечността.
                        Харесах. Поста. Факта, обаче, който съдържа, е просто мерзък.

                        Коментар


                        • Малцина знаят, че поетът Никола Йонков Вапцаров е разстрелван два пъти.
                          ---
                          След първия разстрел поетът припада.
                          Присъстващият лекар напипва пулс и заявява, че Вапцаров е жив. Командирът на наказателния взвод се обажда по телефона в двореца и съобщава това на Борис ІІІ, който остава недоволен от новината и с груб тон нарежда поетът да бъде ликвидиран.
                          "Убийте го! Гръмнете го в главата!" - са точните думи.
                          По международните закони властта няма право повторно да изпълнява присъдата. Който оцелее след разстрел, бива оставян жив.
                          Въпреки това следва втора екзекуция, която повече прилича на мокра поръчка, при която Вапцаров е застрелян отблизо в главата.
                          ---
                          Това е царската "милост" на Борис ІІІ в онази епоха, за която напоследък се твърди, че уж, фашизъм не е имало.
                          ---
                          Фактите около убийството на Вапцаров придобиват нова сила и значение на фона на днешния ден, в който всеки трябва да определи себе си и да застане от страната на истината, доброто и човечността.

                          Коментар


                          • Интересна статия за влиянието на риновируса върху COVID-19. А аз се чудех, как не съм го лепнал.
                            Воздействие риновируса: учёные исследовали связь простуды, интерферона и COVID-19 - Читайте подробнее на сайте РТ на русском.

                            Коментар


                            • Знаете ли, че ...
                              Най-бавно движещата се риба в света е Zosterae (вид морско конче) се движи с максимална скорост от около 1,5 m/h.
                              Тъй като те са лоши плувци, често стоят с опашка, навита около неподвижен предмет. Когато настъпи размножителния период морските кончета се събират по двойки. Мъжките и женските изпълняват хармоничен брачен танц, с дълбоки поклони, последвани от бавен валсов кръг. Женската на морското конче снася яйцатa в джоб, който се намира върху тялото на мъжкия. Когато се излюпят, мъжкото конче ги ражда от джоба.


                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bonboniada Разгледай мнение
                                Нещо, което прочетох днес:
                                Дългото работно време убива стотици хиляди души всяка година, според глобално проучване на СЗО.
                                То показва, че 745 000 души са починали през 2016 г. от инсулти и сърдечни заболявания поради дългите часове работа, работна седмица с приблизително 55 часа.
                                Това не е шега работа. Работохолизмът е нещо опасно, не допускайте да ви завладее. Повече почивка, по-малко стрес, по-хубав живот, доколкото е възможно, разбира се.

                                Коментар

                                Working...
                                X