IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Знаете ли, че...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Но тогава не е имало СЗО, фармацефтична индустрия и лекарите не са били регистрирани като еднолични търговци и търговски дружества.
    А, лекарите-убийци за пари.
    Знаем, знаем.

    Коментар


    • Коментар


      • Надя Георгиева

        Баща ми е завършил медицина през 1960г. Тогава за норма на кръвната захар се е считала стойност до 18 mmol/l. Аз завърших медицина през1986г. Тогава за норма се приемаше до 10 mmol/l, а когато дъщеря ми завърши медицина през 2008г., за норма се приемаше стойност до 5,5 mmol/l. Критериите за норма на параклиничните показатели ги задава Световната здравна организация, която ако продължава да занижава горната граница на кръвната захар, скоро цялото население на планетата ще "заболее" от диабет. Диабетът е заболяване, което се дължи на малък брой, или липса на лангерхансови островчета в панкреаса. Това са анатомични структури, отговорни да продукцията на инсулин. Този диабет се проявява още в детска, дори в кърмаческа възраст. Така нареченият диабет тип2, който е много модерен сега, не е нищо друго, освен временно метаболитно разстройство, което се дължи най-вече на индустриалната храна и обездвежването и трябва да се лекува с индивидуален хранителен и двигателен режим, а не с медикаменти. А що се отнася до стреса - нашите деди са живели в много по-голям стрес. Но тогава не е имало СЗО, фармацефтична индустрия и лекарите не са били регистрирани като еднолични търговци и търговски дружества.

        Коментар


        • Моцарт е написал песен, наречена…“Оближи ми задника“, на немски: "Leck mich im Arsch". Композиторът е бил голям фен на скандалния и мръсен хумор и написал тази песен за шест гласа. Тя е нежно звучащ канон в си-бемол мажор. Написана е във Виена, 1782 г. Ако искате да чуете епохалното произведение: https://www.youtube.com/watch?v=C78HBp-Youk

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

            е щом си падате по такъв тип куриози да ви дам един още по куриозен факт. Следствие на споментаия феномен, след като Унгария става независима през 1918ф, от 1920 до 1944 се управлява от диктатора Миклош Хорти, който е адмирал. Официално така го и титуловат - адмирал Хорти.
            По този начин една от най-сухоземните европейски държави се управлява от истински адмирал.
            Миклош Хорти – Уикипедия (wikipedia.org)


            Монголия и Боливия предоставят услуги по регистрация на съдове независимо от това, че самите те нямат излаз на море.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
              Знаете ли, че е научно доказано, че синеоките хора имат по-високо развита чувствителност на болка, а мъжете с руса коса се радват на по-бързо растяща брада в сравнение с чернокосите.
              И аз съм чувал това.

              То е до масови данни, иначе и двамата с жена ми сме със сини очи, но тя може да търпи болка много повече от мен и повече от средното.
              И децата ни са със сини очи, но те са печени, избягват и избягваха да се оплакват, та не мога да преценя за тях.

              Коментар


              • Знаете ли, че е научно доказано, че синеоките хора имат по-високо развита чувствителност на болка, а мъжете с руса коса се радват на по-бързо растяща брада в сравнение с чернокосите.

                Коментар


                • Българското лавандулово масло е достоен конкурент на световните лидери на пазара със своя траен и фин аромат. През 2012 г. България, наред с Франция е най-големият производител на лавандула. Преди години е била един от лидерите по износ на лавандулово масло, непосредствено след Франция.

                  Коментар


                  • Наистина куриоз, Бързоходко, не знаех, че е адмирал; благодаря за информацията!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                      Исторически сравнително неотдавна Австрия и даже Унгария са имали излаз на море за малко.

                      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Austrian_Littoral

                      Не бях чувал. Въобще този район винаги съм го лишавал от внимание.
                      Историята му още от първите източници изглежда доста, ъъъ... разнообразна.

                      Вижте, например, пак сравнително скорошната имперска анархистична република на известния в средите на изкуството Д'Анунцио по тези места.
                      е щом си падате по такъв тип куриози да ви дам един още по куриозен факт. Следствие на споментаия феномен, след като Унгария става независима през 1918ф, от 1920 до 1944 се управлява от диктатора Миклош Хорти, който е адмирал. Официално така го и титуловат - адмирал Хорти.
                      По този начин една от най-сухоземните европейски държави се управлява от истински адмирал.
                      Миклош Хорти – Уикипедия (wikipedia.org)

                      Коментар


                      • Исторически сравнително неотдавна Австрия и даже Унгария са имали излаз на море за малко.

                        https://en.m.wikipedia.org/wiki/Austrian_Littoral

                        Не бях чувал. Въобще този район винаги съм го лишавал от внимание.
                        Историята му още от първите източници изглежда доста, ъъъ... разнообразна.

                        Вижте, например, пак сравнително скорошната имперска анархистична република на известния в средите на изкуството Д'Анунцио по тези места.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RealUser Разгледай мнение
                          И малко по-лежерен факт, изпитано лично - Фронтлай се справя приказно с хлебарките
                          Основната му активна съставка, се казва "Фипронил". И се продава свободно, по ветеринарните аптеки. В търсачките е пълно, с български развасовки, на продукта.

                          Коментар


                          • И малко по-лежерен факт, изпитано лично - Фронтлай се справя приказно с хлебарките

                            Коментар


                            • За подемната сила (крилата). Има отношение към ВетрЕЦ.
                              Лекция Хольгера Бабинского, профессора аэродинамики Кембриджского университета. В лекции опровергается распространенное объяснение возникновения подъемной си...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                                Знаменитият рок-фестивал Woodstock-69 се е състоял при също толкова смъртоносна (с извинение и намигане казано) грипна "пандемия", колкото и сегашната.

                                https://www.aier.org/article/woodsto...of-a-pandemic/


                                Хм, не знаех...Интересно четиво...

                                Коментар

                                Working...
                                X