IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Абе какво е тва време, земетресения, бури, градушки... WTF?

    Коментар


    • Толкова време се ебавахме с Перник. Сега Перник се ебава с нас

      Коментар


      • Тази страна все още не се казва София, а земетресението беше усетено в цялата страна...

        Коментар


        • В Перник мъже с винкели издирват кой е тоя Рихтер !
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Паднал е коминът на ТЕЦ Перник. Това е и най-голямата материална щета в града.

            http://btvnews.bg/bulgaria/incidenti...-v-sofiya.html

            Той и без това беше за ремонт тоя комин само боклук бълва.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Но кой каквото ще да каже, едно е наш`то мнение
              - земята има нужда даже от ритъм и движение !!!


              Щурците



              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • http://www.vbox7.com/play:c1379d3739

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bigpetka Разгледай мнение
                  Доста беше отрезвяващо...поне за мен!
                  А махмурлукът мина ли ти?
                  Свободен във виелицата.
                  http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                  Коментар


                  • силничко си беше, доста...но в крайна сметка това са си природни неща, добре, че няма жертви.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bigpetka Разгледай мнение
                      Доста беше отрезвяващо...поне за мен!
                      Покайте се грешници

                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Доста беше отрезвяващо...поне за мен!
                        Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                        Коментар


                        • Земетресенията са удобен повод за излъчване на повече реклами. Отне ми около 40-50 минути, 1,5 чаши с кафе и около 20 смени на каналите, за да разбера от 3-те национални телевизии (между рекламните блокове и прогнозите за времето), какво се случва в столицата.
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от UNSS Разгледай мнение
                            На 7-мия етаж беше яка люлка, падна една етажерка с папки, сумА ти врати на шкафчета се отвориха... на моменти ми се струваше че сградата скърца...

                            Чуваха се често казанчета от тоалетните на комшийте, предполагам че не е от страх , обикновено ги мързи и стават само в краен случай, а сега са използвали случая да пуснат по една водна пръчка...

                            ... не си сгрешил - без майтап: наистина точно това се случва със сградите /"скърцат"/

                            За мен обяснението: така се компенсира преместването, т.е. - отклоненията, които по горните етажи - са и най-големи. Това са т.нар. "земетръсни шайби", което си е ПРОТИВОЗЕМЕТРЪСНИ: при повече на брой входове в един блок - най-често между входовете се предвижда хлабина - именно като компенсация за тия относителни "движения" - премествания едно спрямо друго - на отделните тела на входовете...

                            Такива възможности за компенсация има при абсолютно всички големи конструкции - например при мостовете - и чрез тях се реализират удължения поради температурни промени - най-често през летния сезон...

                            Такива неща..., но си даваме сметка, че именно с тия зловещи проскърцвания - ние имаме сигурен сигнал, че нещата работят в границите на предвиденото от конструкторите, а без компенсации - тръгват деформации... и недай Боже - разрушаване...

                            Хората мислят за много проблеми - априори - и това е добре, оптимистичното начало е, което ни крепи! Поздрави!
                            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Туй шубето е голям страх.

                              Реално няма щети (поне в София) няма паднали сгради, няма дори пукнатини (поне у дома). Всякакви сравнения с могъщото земетресение от 1977-а е абсурдно.

                              Инак аз може да похваля, че определих сеизмическото огнище веднага, още докато тресеше (тогава се постреснах), а за епицентърът - сбърках само с 10-15 километра...


                              Ного е хубаво всъщност така - отвреме навреме да се освобождава енергия от сеизмическото огнище, че иначе един път ще тръсне, ама така, че ще ни разкаже игричката. Да сме благодарни в тая връзка на земетресението в Младост отпреди около две години - и то тоже е поразтоварило малко.
                              Ейййй тоя картон у вашта маала много здрав бе,виж у малата на винкел сиганите изпопадали бордеите
                              За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                              Коментар


                              • Викам - край, златото се срина, Шемата беше прав, а то било земетресение. Голяма емоция беше.

                                Коментар

                                Working...
                                X