IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За дълго ниски цени нефт/газ и как да печелим от това

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Верно си психически болен. Преброих почти 20 постинга, в които никой не ти отговаря, но ти продължаваш сам да си пишеш и сам да си приказваш със себе си. Да не би да имаш раздвояване на личноста?

    Иначе ако някога се намери универсално предпазно средство срещу всички видове вируси, инфекции и отрови, то това наистина ще бъде универсална активна предпазна маска-глобус. Рано или късно техническата еволюция ще доведе до нещо подобно, но твоя болен мозък не е дорасъл да го разбере и осъзнае. Ти все още боксуваш на тема пластмасови тръбички под мивката на гаража, който дори не е твой, а на 4 различни човека, при това е заложен в ипотека, и банката може да ви го прибере заедно с тръбичката.
    Ами, ядец. Не позна. И по двете точки. И падна до „нивото” на безименния, да коментираш неща, дето не си посветен. За техническата революция и защитата съм съгласен но, не бе редно ти да се сещаш и да подхвърляш залъгалки за наивници на мен. Не кълва. Именно, за този ... неловък похват, те издразних. Някога - твърде неопитен - се вързах и дойдох при теб за ФЕЦ. Отказа ми - БЛАГОДАРЯ ЗА КОЕТО - но, след това, си позволи твърде много на фона на всичко, което опитах аз да направя за теб. Ако имаше желанието поне да разбереш, и да бе опитал поне - длъжник ти бях, щях да простя, ако не разбереш. Не. „Коментираш”, като онова посмешище. Вече сме квит. Опита да ме омаскариш...и сам себе си, злепостави.
    Пък, относно „боксуването”, АКО бях „боксувал”, нямаше да се появят и следващите чудеса, на едно от които, е посветена ТОЧНО ТАЗИ тема. Вместо въпроси, обаче, чувам ... шепот на безсмислие. Тъжно.

    Остаряваш.
    Last edited by Pyramid; 09.05.2020, 21:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Форумът продължава да очаква легендарната маска-глобус на Матеев. Я дочака, я - не. Поне за 7 Милиона души, щото за милиарди, не виждам как.....
      Верно си психически болен. Преброих почти 20 постинга, в които никой не ти отговаря, но ти продължаваш сам да си пишеш и сам да си приказваш със себе си. Да не би да имаш раздвояване на личноста?

      Иначе ако някога се намери универсално предпазно средство срещу всички видове вируси, инфекции и отрови, то това наистина ще бъде универсална активна предпазна маска-глобус. Рано или късно техническата еволюция ще доведе до нещо подобно, но твоя болен мозък не е дорасъл да го разбере и осъзнае. Ти все още боксуваш на тема пластмасови тръбички под мивката на гаража, който дори не е твой, а на 4 различни човека, при това е заложен в ипотека, и банката може да ви го прибере заедно с тръбичката.

      Коментар


      • Светът СЛЕД пандемията. Какъвнще бъде той? Честно казано, още не съм сигурен. Едно, обаче, ще погълне страшно много усилия, убеден съм: Старанието на голямо множество двуноги, да убедят останалите и сами, да продължат да живеят по старому. Малцина ще успеят, ударът по цивилизацията, ще отеква дълго. Та, в новите условия, ни чака Велико пренареждане. Вярвате ли че, сте готови за него?

        Коментар


        • Никой ли не иска СЕРИОЗНИ фондове? Матеев не ще, мисли се за велик - ок, ама ... нима няма наистина интелигентни и мъдри сред вас?

          Коментар


          • Форумът продължава да очаква легендарната маска-глобус на Матеев. Я дочака, я - не. Поне за 7 Милиона души, щото за милиарди, не виждам как.
            Тъй, като колегата от Габрово (казват, бил и той инженер, аама опита на мен да прехвърли разработката на облотао си изделиеѝ няма да ви каже повече за Каската ние, периодично, ще питаме, дано ни удостои с Честта. Да не говорим че, в пандемия, може и да поискаме да си купим, 1000 пъти по-евтино. А аз, междувременно, ви давам насоки за развитие и финансиране за индустрия, наука, износ на скъпи и възртребвани, висши технологии и т.н. Ако искате.

            Коментар


            • Е? Убавелци?
              ...
              макар че ясно, не вдявате...

              Коментар


              • Обаче, сега ще си проличи една работа (каската -за когато и ако стане, изобщо):
                Въпрос до Матеев, като инженер, успял, можещ, ментор и т.н:
                Задачка-закачка: Имаш букса АС, СН, 10 (десет) [kV] ( киловолта), за работа под вода, на дълбочина около 3000 (три хиляди) метра. НЕхерметична.
                Та, можеш ли и как да я включваш и експлоатираш при ном.напрежение и какво е нужно (според теб), за целта? И, изобщо, за решението на една задача, е нужно какво? 1,2,3 ? Кой задава задачи на инженера, той на кого задава и т.н.?
                И с колко колко прототипа на милиардна стойност, си бъкан сам? Знаеш и къде, на кого, и за какво са нужни?

                Е, инж.Матеев? ИЗОБЩО НЕ СЕ ШЕГУВАМ, ТИ ДЪРЖИШ ТЕЗИ ПАРИ.

                Имаш думата.
                Last edited by Pyramid; 04.05.2020, 17:37.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Ниските цени на нефт и газ не короспондира на борбата на човечеството срещу климатичните промени и идеите на новата гуру Грета Тумберг.
                  Гтретхен се бута в щайгите за износ, а аз, им спасявам задниците - техните и на такива като Матеев - но, както знаем, на човек, насила само може да вземеш, не да дадеш. Кой беше казал ... как беше...„ Храни куче да те лае?”
                  Last edited by Pyramid; 06.05.2020, 15:04.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    И гениалните идеи за петролодобивната промишленост в целия свят се раждат в един гараж в Горна Оряховица ......

                    Явно многомилиардните компании в петролодобивната промишленост не четат нашия форум, и затова всичките са обречени на фалит (горките те).
                    Нещо от вида. Какво става с каската?

                    Коментар


                    • Ниските цени на нефт и газ не короспондира на борбата на човечеството срещу климатичните промени и идеите на новата гуру Грета Тумберг.
                      Last edited by Grosss; 04.05.2020, 13:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        И децата съобразяват, че печалба в добивната индустрия, се прави на база разликата между себестойност на добива и продажната цена. Когато цената спада, ако целич рентабилност, трябва да свиеш себестойността. Пътищата при нефта и газа не са много но, все още, резерви има и то, много сериозни. И родната ни икономика и наука, все още, могат да направят тлъста пачка, при това, както без, така и с външна финансова помощ и България - ДА, БЪЛГАРИЯ ! да се превърне в нещо като технологичен лидер тъй, щото НИЕ ДА ПРОДАВАМЕ ТЕХНОЛОГИИ.
                        Само че, как да го обясниш на ... хора, които не питат, защото, били „знаели”? Че всеки ден, СА ВЪТРЕ В РЕШЕНИЕТО, обаче -никаква идея...
                        И гениалните идеи за петролодобивната промишленост в целия свят се раждат в един гараж в Горна Оряховица ......

                        Явно многомилиардните компании в петролодобивната промишленост не четат нашия форум, и затова всичките са обречени на фалит (горките те).

                        Коментар


                        • И децата съобразяват, че печалба в добивната индустрия, се прави на база разликата между себестойност на добива и продажната цена. Когато цената спада, ако целич рентабилност, трябва да свиеш себестойността. Пътищата при нефта и газа не са много но, все още, резерви има и то, много сериозни. И родната ни икономика и наука, все още, могат да направят тлъста пачка, при това, както без, така и с външна финансова помощ и България - ДА, БЪЛГАРИЯ ! да се превърне в нещо като технологичен лидер тъй, щото НИЕ ДА ПРОДАВАМЕ ТЕХНОЛОГИИ.
                          Само че, как да го обясниш на ... хора, които не питат, защото, били „знаели”? Че всеки ден, СА ВЪТРЕ В РЕШЕНИЕТО, обаче -никаква идея...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ford_perfekt
                            Месията се появи!
                            Не. Появи се концепция, която може да срине себестойността, увеличавайки печалбата. И, понеже, тя е многопластова и мултидисциплинарна, много индустрии могат да генерират принадена стойност, изтегляйки се за косите (почти буквално) както барон Мюнхаузен, от Блатото. Ама не става „с две думи”. Трябва да се обхване много материал, за да се види:
                            1. Възможно е.
                            2.Осъществимо е.
                            3.Горното се доказва от много разпознати прототипи.
                            4.Технологично, човечеството е почти изцяло готово, т.к. ппчти всички технологии, с приложение към нея, СА налични и СА широко разпространени
                            5.На база горното,
                            5.а) Е икономически изгодно
                            5.б) Може да породи сериозен икономически ръст
                            ако,
                            6. Бъде работено по темата.

                            Без усилие, няма резултати. Съжалявам.

                            Коментар


                            • ...Удивително мълчание. Каниш ги да погледнат в бъдещето - и страх, страх, страх. Първо, да питат, второ -да опитат... докато цели браншове и индистрии, колабират. Даваш им шанс да запазят трудови ресурси, да развият капацитет и да стъпят на нов пазар - ама не е ясно дори, подали ли са си ушите и носа, да подушат, да се ослушат, па да попитат.
                              ... Или някой ще се изцепи - и имам неколцина предвид - как, ако били видели перспектива, били щяли „сами да си развият, направят, изпитат и т.н., при това, „1000 ПЪТИ по-евтино”, да рекат нещо за „неудачниците”, „ниско интелигентните ѝ необразованите”, дето „се търкаляли долу в калта” , когато „умните се издигали в кариерата”, или примерно, правели каски-глобуси и т.н. Да не говорим за изцепките с психиатричен привкус, за нечие „душевно здраве” или каквото беше там, бози някакви.

                              Любопитно.
                              Last edited by Pyramid; 02.05.2020, 18:54.

                              Коментар


                              • За дълго ниски цени нефт/газ и как да печелим от това

                                В друга тема, опитах да открехна Матеев за сериозна Възможност пред подразделенията на неговия холдинг именно в ТАЗИ връзка но, напразно. Той се прави на "велик" и не ебава (въпреки, че е нервен) и, вместо, да попита за повече, предпочита да изпуска периодично по някое ... доста двусмислено излияние. Не знам, доколко повечето отнвас осъзнават че, светът наистина се преобръща и, което е работело само до вчера, няма гаранции че - ама изобщо - има бъдеще още утре и до след 50 години (да не река, някога вече, в нашия живот). Преди 5 години, няколко месеца импо всевъзможни начини, опитвах да организирам специална конференция по темата - дойдоха трима, двамата се оказаха предварително напомпани със самочувствие и отегчение, не послушаха половин час, и си изнесоха кльощавите задници а третия мил човек, доц.Янев от ТУ Варна, повече, не чух и не видях, притеснявам се за него.
                                Та, намерих някакъв специален линк за споделяне в нета, свързах се (изпратих съобщение) до кабинета на китайския премиер, и му скицирах, самомв общи черти, за какво става дума да бъде разкрито. Засяга МНОГО отрасли на индустрия, проложна наука и върхови технологии (има ги и тук, и работят яко, доказали са се) та, очаквам кондензация на особен интернационален конгломерат, с интереси в и не само нефтогазовата но, и в куп други индустрии, в които, и редица форумци, са кои миноритари, а кои и мажоритари и т.н., с инвестиционен хоризонт от 5 до над 15 години който конгломерат, да печели и при ниски, и при високи цени, имв строителство и т.н. Колегат "khao", през 2016-та, плахо позапита и семумълча, за да ме " ощипе" още веднъж и за кратко, преди година-две. Да, ама нещата, колкотомпо-нататък, толкова по- и по- убедено, придобиват осезаем и реализируем вид, поради което (както, и поради глупостта Матеева), вместо да ме откажат, ме амбицират все повече.
                                Досега, не сте могли но, ако иска някой да бъде част от Решението и да види каква огромна Баница има за разпределение, да заповяда. Такова тесте карти, още не е раздавано. Раздавам аз.
                                Прочее, за слабонервни и умници от ПДНГ - АД и др.хора на г-н Ал.Керезов, шоуто не се препоръчва.
                              Working...
                              X