IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Насилието над жените

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Отивах на среща с жена си и приятели в един ресторант, когато в центъра на Варна, до шадравана, виждам как младеж млати по носа някаква мома и дърпа чантата й. На минаване го маркирах и за да не стане (бе едричък) почнах да го ритам. Момичето ми се вкопчи в крака с разбит и окървавен нос ''Не го бий? Това е приятелят ми!''
    Стана ми гнусно, отърсих от себе си тоя женски сопол. Продължих, но ми бяха развалили вечерята. Вече никога не се меся, няма и да се меся!
    Вероятно поне 50 % от жените обичат да усещат силата на мъжа върху себе си иначе им е скучен живота. И това не зависи от образование или интелект. Те обичат да ги унижават, да се усещат смачкани и депресирани, иначе им е скучно. Видят ли нормален мъж, който не се държи с тях като с боклук, бягат от него. Слава богу има дами, макар не много, които не си падат по подобни физически и емоционални ексцесии, освен най-много, плесник върху задника по време на секс, но това вече е съвсем друго.
    Пиши по-често...Изгуби се напоследък...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Момичето ми се вкопчи в крака с разбит и окървавен нос ''Не го бий? Това е приятелят ми!''
      И на мен ми се е случвало, застъпвайки се за жена в подобни случаи, да ми кажат да не им се меся.
      Не ги кори, хората са най-различни и са си прави. Просто ние сме сбъркали, мислейки си, че жената в случая е жертва, е беззащитна.

      Но ми се е случвало и да помогна, когато е било някакво нападение. Затова сега внимателно се вглеждам и вслушвам и почти винаги се оказват "семейни" дрязги.
      Last edited by И.Зверов; 25.11.2018, 17:51.

      Коментар


      • Отивах на среща с жена си и приятели в един ресторант, когато в центъра на Варна, до шадравана, виждам как младеж млати по носа някаква мома и дърпа чантата й. На минаване го маркирах и за да не стане (бе едричък) почнах да го ритам. Момичето ми се вкопчи в крака с разбит и окървавен нос ''Не го бий? Това е приятелят ми!''
        Стана ми гнусно, отърсих от себе си тоя женски сопол. Продължих, но ми бяха развалили вечерята. Вече никога не се меся, няма и да се меся!
        Вероятно поне 50 % от жените обичат да усещат силата на мъжа върху себе си иначе им е скучен живота. И това не зависи от образование или интелект. Те обичат да ги унижават, да се усещат смачкани и депресирани, иначе им е скучно. Видят ли нормален мъж, който не се държи с тях като с боклук, бягат от него. Слава богу има дами, макар не много, които не си падат по подобни физически и емоционални ексцесии, освен най-много, плесник върху задника по време на секс, но това вече е съвсем друго.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

          Това, което си написал е достатъчно. Ще си спестя отговора.
          Достатъчно е.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от И.Зверов

            ...
            Това, което си написал е достатъчно. Ще си спестя отговора.
            Last edited by X_Y; 25.11.2018, 16:45.

            Коментар


            • Някой от вас видя ли тази простотия ??
              http://kuklata.derma-act.bg/?fbclid=...jrSylDKySNbQNc

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                Не мисля. Просто е carte blanche за отстраняването на всеки неудобен мъж, когато се наложи. А неудобни - бол.

                Статистиките по-долу все пак засягат единствено насилие упражнено от сексуален партньор. Изобщо не се указва пола на партньора, а би било интересно какъв процент от насилниците са жени. И особено лезбийки.
                О, да. Понеже за либерал-социалистите полът не е пол, а е джендър(?), то има и статистика, че насилието между еднополови сексуални двойки(??) е много по-често срещано, отколкото при различнополовите. Let alone "децата" им, които са осиновили/одъщерили, че ги използват сексуално, едва навършили 5-6 години.
                ​​​​​

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
                  Зверов, за теб насилието над жените може да е раздуто, ама за мен не е! Над 40% от жените, които познавам са били под една или друга форма обект на насилие, в един или друг период на живота си. Обикновено насилието е било от близки и роднини. Жените имат право да се борят за правата си и против насилието.
                  Ми затуй си има съд бе ... стига с тия конвенции и глобални движения , че не се знае де ше му излезе края ...зарад бълхата изгорили юргана , щот кифлата изяла неко шамар !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                    .. сега да видим какъв данък ше му измислят ...
                    Абе кат видиш "глобално движение " става дума само и единствено за пари !
                    Не мисля. Просто е carte blanche за отстраняването на всеки неудобен мъж, когато се наложи. А неудобни - бол.

                    Статистиките по-долу все пак засягат единствено насилие упражнено от сексуален партньор. Изобщо не се указва пола на партньора, а би било интересно какъв процент от насилниците са жени. И особено лезбийки.

                    Коментар


                    • Зверов, за теб насилието над жените може да е раздуто, ама за мен не е! Над 40% от жените, които познавам са били под една или друга форма обект на насилие, в един или друг период на живота си. Обикновено насилието е било от близки и роднини. Жените имат право да се борят за правата си и против насилието.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
                        Не може да се каже, че тази тема е извън интересите на форум като този, защото проблемът е свързан със съвременните законови и морални определения и изменения, например за работното место, с евентуални обезщетения по съд или пък ефективни присъди за затвор.
                        - - - -

                        Изводът ми е, че глобалното движение срещу насилието над жените е доста преувеличаващо раздуто.
                        Глобалното движение срещу насилието над жените е като глобалното движение срещу затоплянето ... сега да видим какъв данък ше му измислят ...
                        Абе кат видиш "глобално движение " става дума само и единствено за пари !

                        Коментар


                        • Насилието над жените

                          Не може да се каже, че тази тема е извън интересите на форум като този, защото проблемът е свързан със съвременните законови и морални определения и изменения, например за работното место, с евентуални обезщетения по съд или пък ефективни присъди за затвор.
                          - - - -

                          Днес е Международния ден за предотвратяване на насилието над жените.

                          По целия глобус емблематични здания ще бъдат осветени в оранжево, у нас това ще е НДК в София.

                          В моя живот - в семейството, в учебно или работно место, публични места като транспорт, пешеходни зони, концертни и/ли спортни зали, туризъм, плажове, приятелски събирания и компании, ресторанти и кръчми, тятри, кинотятри, манифестации и демонстрации и т.н. - не съм забелязал някакво насилие именно над женската част, у нас или в чужбина. Нито пък съм вършил.

                          А в последните 10-ина години все повече и повече чувам за глобалния проблем н​​​а насилието над жените.
                          Брях! , казвам си, сигурно ше да съм някакъв голям късметлия и съм минал между капките сух?
                          Я дай да видим, казвам си, какво е положението в извора на глобализма САЩ, откъдето и идва този повей за световна съпротива срещу мъжкото насилие...

                          Ето статистически данни за 2015-та на "Националния център за предотвратяване и контрол на нараняванията" на САЩ, който е правителствен орган (под "контрол" тук сигурно имат предвид сдържане, а не управление).
                          https://www.cdc.gov/violencepreventi...databrief.html

                          Дами и господа - "Насилие между интимни партньори". (това включва, разбира се, и семейни партньори)

                          Насилие над жените:




                          Насилие над мъже:





                          Най-горната позиция е обобщен процент от долните четири под нея.
                          36 % от жените рапортуват за насилие.
                          33 % от мъжете съобщават за такова.
                          Хъм. Разликата не е голяма?..


                          В отделните видове насилие:
                          Четвъртата позиция е "Физическо насилие".
                          Разликата не е голяма, 0.4 % в полза на мъжете.

                          Последната позиция е "Ударен/а, притиснат/а, бутнат/а".
                          29% на 29%.


                          Останалите три позиции, в които процентът на жените е по-голям, са с доста неясно определение и не мога/не е възможно да ги обсъждам.
                          "Контактно сексуално насилие"; "Преследване" ... Що е то? Преследването на кон ли е? Има ли неконтактно сексуално насилие? Хъм...
                          "Сериозно физическо насилие". Хъм... вече имаме графа за физическо насилие, това пък какво е?
                          - - - -

                          Като се има предвид, че жените са по-склонни да се оплакват и споделят, особено в тази област, и че, обратното, мъжете са по-склонни да си мълчат без оплаквания, особено в тази област, то най-вероятно събраните от допитване статистики би трябвало да са с превес към жените, сравнително с реалното положение.


                          - - - -
                          "Не знам как е, ама и така не е."

                          - - - -


                          Изводът ми е, че глобалното движение срещу насилието над жените е доста преувеличаващо раздуто.
                          Last edited by И.Зверов; 25.11.2018, 09:21.
                        Working...
                        X