IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Одобрявате ли автомобилите с не софийска регистрация, да плащат такса...

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 3.Данък върху превозните средства за леки автомобили

    1. до 37 kW включително – 0,45 лв. за 1 kW;

    2. над 37 kW до 55 kW включително – 0,55 лв. за 1 kW;

    3. над 55 kW до 74 kW включително – 0,70 лв. за 1 kW;

    4. над 74 kW до 110 kW включително – 1,10 лв. за 1 kW;

    5. над 110 kW – 1,90 лв. за 1 kW.
    В зависимост от броя на годините, следващи годината на производство, данъкът се коригира със следните коефициенти:

    До 5 години включително с коефициент 2,8;

    Над 5 до 14 години включително с коефициент 1,5;

    Над 14 години с коефициент 1.
    Това е за Плевен

    За София

    1. до 37 kW включително - 0.43 лв. за 1 kW;

    2. над 37 kW до 55 kW включително - 0.50 лв. за 1 kW;

    3. над 55 kW до 74 kW включително - 0.68 лв. за 1 kW;

    4. над 74 kW до 110 kW включително - 1.38 лв. за 1 kW;

    5. над 110 kW - 1.54 лв. за 1 kW;

    В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коефициентите, определени с чл. 55, ал. 1 от Закона за местните данъци и такси.
    Last edited by пасъм; 20.02.2017, 15:26. Причина: Добавих София

    Коментар


    • Собствениците на превозни средства, с изключение на случаите по ал. 1, декларират пред общината по постоянния им адрес, съответно седалище, притежаваните от тях превозни средства в двумесечен срок от придобиването им. За превозните средства, които не са регистрирани за движение в страната, двумесечният срок започва да тече от датата на регистрацията им за движение. При придобиване на превозно средство по наследство декларацията се подава в срока по чл. 32.


      Чл. 55. (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) (1) За леки автомобили общинският съвет определя размера на данъка с наредбата по чл. 1, ал. 2 съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:

      1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW;

      2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW;

      3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW;

      4. над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW;

      5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW.

      В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:
      Брой на годините от годината Коефициент
      на производство, включително
      годината на производство
      Над 14 години 1
      Над 5 до 14 години включително 1,5
      До 5 години включително 2,8

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

        да ти го обясня опростено, еднакви години и мощност в софия е един данъка в плевен по-нисък
        искаш ли да ти дам за пример един действителен случай
        моя джип и на един приятел джипа влизат в един клас за данъка
        той плаща в кн 20 кинта повече, отколкото аз в сф

        а ти ако за 20 кинта ще правиш гимнастики ...успех!
        Last edited by ratten; 20.02.2017, 15:09.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

          да ти го обясня опростено, еднакви години и мощност в софия е един данъка в плевен по-нисък
          Със сигурност. Прехвърлифме регистрацията на жипа от областен град в Чужденеция в постоянния ми хабитат. Равносметката е 18 български лефа по-малко.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

            да ти го обясня опростено, еднакви години и мощност в софия е един данъка в плевен по-нисък
            Ми не можа да ме убедиш.Да не се окаже обратното

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              )) в зависимост от годините и мощността
              да ти го обясня опростено, еднакви години и мощност в софия е един данъка в плевен по-нисък
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                всяка община си определя размера на данък мпс
                )) в зависимост от годините и мощността
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Ми не знам дали ще ти е по малко.Щото данъка зависи от мощността и годините на колата....А данък сгради нема как на друго място..
                  всяка община си определя размера на данък мпс
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
                    След като прочетох темата, предлагам същата да се прекръсти на:
                    Одобрявате ли връщането на софийско жителство.
                    Не е по добре да спрем фантзиите и да се занимаваме с нещо по реалистично.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение

                      Съгласен съм. Но въпреки всичко, обмислям да си пререгистрирам колата извън София, все пак данъка е по малко. Но трябва да се преценят минусите и плюсовете.
                      PS - пето поколение съм софянец
                      Ми не знам дали ще ти е по малко.Щото данъка зависи от мощността и годините на колата....А данък сгради нема как на друго място..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                        Това няма как да се случи мой човек, но спокойно можем да настроим данъчното и общинско законодателство да стимулира хората да плащат данъци там където ползват и живеят, а не там където са се родили или пък просто им е по-удобно!
                        Методите са стари като света и се наричат адресна регистрация, винетки за несофийски коли, предимство за децата за постъпване в детски градини и училища, а защо не и за постъпване на мама и татко на работа в града, в който си адресно регистриран! И аз не разбирам хора, който живеят в София от 10-15 години и си кара таратайката с пловдивска или пернишка регистрация? Интересно е да се отбележи, че за последните 3-4 години конкуренцията на табели в София, започващи с "А", т.е. Бургас /най-добрият за живеене град в България??????? еми така обявиха/ се засилва
                        Съгласен съм. Но въпреки всичко, обмислям да си пререгистрирам колата извън София, все пак данъка е по малко. Но трябва да се преценят минусите и плюсовете.
                        PS - пето поколение съм софянец

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение
                          Твърдо одобрявам идеята! Ще Ви разкажа един пресен случай. Вчера бях затиснат на един неплатен паркинг от 4 коли. Познайте с каква регистрация бяха те? Провинциялна! Бяха се събрали майна от Филибето, овчар от Ловеч, хайдук от Видин и пернишки б...к. Та тия четиримата повече от един час съм ги чакал, някой да се появи и да ми отвори място да изляза от паркинга и не ги дочаках... Тръгнах си. Имах спешна среща на която се принудих да отида с градския транспорт. Оставих си колата да нощува там вместо в подземния гараж до дома ми. Не мога да разбера, защо след като всеки има мобилен телефон, никой не се сеща, да си остави поне едно листче за контакт...? Идват в София и вместо да спазват някаква култура и правила, карат на принципа "както дойде".
                          Само са се наговорили, да знаеш - тези с провинциЯлната регистрация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
                            След като прочетох темата, предлагам същата да се прекръсти на:
                            Одобрявате ли връщането на софийско жителство.
                            Това няма как да се случи мой човек, но спокойно можем да настроим данъчното и общинско законодателство да стимулира хората да плащат данъци там където ползват и живеят, а не там където са се родили или пък просто им е по-удобно!
                            Методите са стари като света и се наричат адресна регистрация, винетки за несофийски коли, предимство за децата за постъпване в детски градини и училища, а защо не и за постъпване на мама и татко на работа в града, в който си адресно регистриран! И аз не разбирам хора, който живеят в София от 10-15 години и си кара таратайката с пловдивска или пернишка регистрация? Интересно е да се отбележи, че за последните 3-4 години конкуренцията на табели в София, започващи с "А", т.е. Бургас /най-добрият за живеене град в България??????? еми така обявиха/ се засилва
                            Last edited by buyvalue; 17.02.2017, 20:27.
                            IM d best

                            Коментар


                            • И какво като одобряваш твърдо идеята? Затисналите те простаци ще си платят входната такса и после пак ще те затиснат.
                              Докога ще превъртате едно и също, като няма никакъв начин това да стане. Кога най-после ще затрият тази тема, че и онази с дървата?
                              Партия была, есть и будет есть!

                              Коментар


                              • Твърдо одобрявам идеята! Ще Ви разкажа един пресен случай. Вчера бях затиснат на един неплатен паркинг от 4 коли. Познайте с каква регистрация бяха те? Провинциялна! Бяха се събрали майна от Филибето, овчар от Ловеч, хайдук от Видин и пернишки б...к. Та тия четиримата повече от един час съм ги чакал, някой да се появи и да ми отвори място да изляза от паркинга и не ги дочаках... Тръгнах си. Имах спешна среща на която се принудих да отида с градския транспорт. Оставих си колата да нощува там вместо в подземния гараж до дома ми. Не мога да разбера, защо след като всеки има мобилен телефон, никой не се сеща, да си остави поне едно листче за контакт...? Идват в София и вместо да спазват някаква култура и правила, карат на принципа "както дойде".

                                Коментар

                                Working...
                                X