IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мерките срещу тютюнопушенето реално вредят ли на икономиката,както казва "бизнеса"?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
    Milom, логиката ти е сгрешена. Да, у дома пушиш на балкона, но това е следствие от регулация, в която Ти си участвал. Това - със заведенията, е чиновнически произвол. Пушенето не е инкриминирано. Кое налага това дискриминационно отношение към част от хората?
    п.п. Върл непушач съм, но смятам, че трябва да има възможност за избор.
    п.п.п.Има гей барове и не ми е мъка, че не мога да съм част от посещаващите ги. По същия начин стои и въпросът с кръчмите за пушачи.
    Евала !!! +10

    Коментар


    • Някой от вас май ми дължи една бутилка Джим Бим Правителството ще въвежда още данъци върху храните http://newsline.bg/read_more.php?post=10872
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Златното време на мафията се завърна http://newsline.bg/read_more.php?post=2979

        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Според мен реално не вредят.
          Първо защото хората пак ходят на заведения.
          И второ, защото пушачите след определен нощен час палят и пушат въпреки забраната, понеже няма кой да ги контролира.
          Проблемът на пепелниците е, че искат да се фукат с това, че пушат. А сега с тая забрана не могат, щото ще е прекалено явно. Затова клатят стола.

          Коментар


          • Milom, логиката ти е сгрешена. Да, у дома пушиш на балкона, но това е следствие от регулация, в която Ти си участвал. Това - със заведенията, е чиновнически произвол. Пушенето не е инкриминирано. Кое налага това дискриминационно отношение към част от хората?
            п.п. Върл непушач съм, но смятам, че трябва да има възможност за избор.
            п.п.п.Има гей барове и не ми е мъка, че не мога да съм част от посещаващите ги. По същия начин стои и въпросът с кръчмите за пушачи.
            Last edited by val/she; 12.03.2014, 14:27.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
              представям си стриптийз бара как пеперудките префърчат
              между залите с пушачи и непушачи
              Да, интересна картинка

              Но като казах "разделени заведения", имах предвид това, което писах по-долу: да има заведения само за пушачи и, съответно, само за непушачи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                Както виждаш, не се оплаквам от закона per se.
                И недей да подменяш тезата ми, а тя е за свободата, не за конкретен малоумен закон.

                А колко трудно е да бяха казали "разделени заведения"?
                Къде е проблемът с разделени заведения, Milom?
                Очаквам от теб отговор на този конкретен въпрос.
                представям си стриптийз бара как пеперудките префърчат
                между залите с пушачи и непушачи
                пак да питам
                какъв е проблема като ти се допуши
                да излезеш да си дръпнеш
                дозата и да се върнеш
                http://milom.blog.bg/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                  що за овчи мозък трябва да имаш
                  че като ти се допуши да излезеш
                  навън /няколко крачки/
                  и да си дръпнеш дозата
                  какво толкова извънредно необичайно и трудно
                  е това действие
                  Както виждаш, не се оплаквам от закона per se.
                  И недей да подменяш тезата ми, а тя е за свободата, не за конкретен малоумен закон.

                  А колко трудно е да бяха казали "разделени заведения"?
                  Къде е проблемът с разделени заведения, Milom?
                  Очаквам от теб отговор на този конкретен въпрос.

                  Коментар


                  • що за овчи мозък трябва да имаш
                    че като ти се допуши да излезеш
                    навън /няколко крачки/
                    и да си дръпнеш дозата
                    какво толкова извънредно необичайно и трудно
                    е това действие
                    Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
                    Вкарали са ви като овце в избор, направен от тях* - да се пуши или да не се пуши в заведенията?
                    Ако излезете извън овчата си мисъл, ще видите, че има поне още един отговор: да се пуши и да не се пуши.

                    Как?
                    Просто! Като има отделни заведения за пушачи и непушачи.

                    Невъзможно ли е това?
                    Невъзможно ли е да има избор между заведенията?

                    Риторичен въпрос, който не се харесва на овцете, щото требва да вкарат още една променлива в главата си и да натоварят и втората си гънка на овчия мозък.
                    А тази втора променлива е много по-важна от първата, и тя е принципна: свободата на избор.
                    В дадения случай те съвсем ненужно и произволно ни лишават от избор и то - със закон.
                    Ма ше кажете: те искат да ви откажат от вредния навик на пушенето.
                    Две неща:
                    - изборът ми да пуша, а и този на останалите пушачи, е съзнателен; мога да пуша, мога и да не;
                    - само с тояга ли (закон) могат да действат? други начини да пробват да ме променят нямат ли?
                    (Прочее, за храните: кое е по-вредно - пушенето или фалшивите храни, от които не можем избяга? Прочее също: кое е по-вредно - пушенето или дишането на автомобилните газове?)

                    Въпросът е принципен, въпросът е за ненужно отнемане на свобода.
                    Какво им пречи в близко бъдеше със следващите стъпки да забранят шкембе-чорбата? Ей така, за техен кеф. Или, например, носенето на дълги коси - това е опасно в някои ситуации. Или ... кавото им скимне?

                    Но овцете не обичате свобода, тя ви затруднява. "Е-е-е, бе-е-е, сега пък избор да правя! И да си нося отговорността за него, бе-е-е! Не-е-е!"
                    По-добре ви е да си имате овчар, който да ви насочва с гегата, а вие кротко да се облизвате и блеете "одобрявам бе-е-е, намалете свободата на тези, които могат да я ползват - ние и без това не можем бе-е-е!".


                    -----------------------
                    * - кои?
                    http://milom.blog.bg/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение
                      Много елементарно разсъждение. Ако хората не си дават парите по барчета и дискотеки - ще имат повече пари в джоба, които да дават за нещо друго - ще си купят повече сирене, още един костюм или ще идат на едно кино. Заведенията страдат, целият останал бизнес печели, защото паричният поток се пренасочва към него.
                      За съжаление много хора не го разбират това. Тези, които "си изгубят работните места" просто ще се пренасочат към някаква друга дейност.

                      Въпреки това не съм съгласен с подобни забранителни закони (в предишното мнение обясних защо).
                      Два прости метода за легално намаляване на данъците

                      Коментар


                      • В същност не би следвало вредите за бизнеса да бъдат определящи за взимането на решение дали да се забрани или не пушенето в заведенията.

                        Давам пример с продавачите на сладолед по парковете. Каква полза за икономиката има от тях? Продават продукт, който не е подходящ за консумация от хора (не е най-добрата храна) на абсурдно завишена цена (защото трябва да си избият разходите за труд, транспорт, енергия и т.н.) вместо да вършат нещо по-ползотворно. Хората преяждащи със сладолед дебелеят, разболяват се, производителността на труда им пада.

                        Това обаче не значи, че трябва да забраним сладоледа и да вкарваме търговците на сладолед в затвора. Не може човешкото невежество и глупост да се забранят със закон. Човешкото невежество е безкрайно, не може да се напишат безкрайно количество закони.

                        Колкото и забранителни закони да се напишат - хората ще продължават да намират начини да си увреждат здравето.
                        Два прости метода за легално намаляване на данъците

                        Коментар


                        • Вкарали са ви като овце в избор, направен от тях* - да се пуши или да не се пуши в заведенията?
                          Ако излезете извън овчата си мисъл, ще видите, че има поне още един отговор: да се пуши и да не се пуши.

                          Как?
                          Просто! Като има отделни заведения за пушачи и непушачи.

                          Невъзможно ли е това?
                          Невъзможно ли е да има избор между заведенията?

                          Риторичен въпрос, който не се харесва на овцете, щото требва да вкарат още една променлива в главата си и да натоварят и втората си гънка на овчия мозък.
                          А тази втора променлива е много по-важна от първата, и тя е принципна: свободата на избор.
                          В дадения случай те съвсем ненужно и произволно ни лишават от избор и то - със закон.
                          Ма ше кажете: те искат да ви откажат от вредния навик на пушенето.
                          Две неща:
                          - изборът ми да пуша, а и този на останалите пушачи, е съзнателен; мога да пуша, мога и да не;
                          - само с тояга ли (закон) могат да действат? други начини да пробват да ме променят нямат ли?
                          (Прочее, за храните: кое е по-вредно - пушенето или фалшивите храни, от които не можем избяга? Прочее също: кое е по-вредно - пушенето или дишането на автомобилните газове?)

                          Въпросът е принципен, въпросът е за ненужно отнемане на свобода.
                          Какво им пречи в близко бъдеше със следващите стъпки да забранят шкембе-чорбата? Ей така, за техен кеф. Или, например, носенето на дълги коси - това е опасно в някои ситуации. Или ... кавото им скимне?

                          Но овцете не обичате свобода, тя ви затруднява. "Е-е-е, бе-е-е, сега пък избор да правя! И да си нося отговорността за него, бе-е-е! Не-е-е!"
                          По-добре ви е да си имате овчар, който да ви насочва с гегата, а вие кротко да се облизвате и блеете "одобрявам бе-е-е, намалете свободата на тези, които могат да я ползват - ние и без това не можем бе-е-е!".


                          -----------------------
                          * - кои?
                          Last edited by vmankov; 12.03.2014, 13:14.

                          Коментар


                          • Естествено вредят само на тютюневия бизнес, той не иска хората да отказват цигарите...

                            Коментар


                            • galkata Българите сме най-нещастните човеци на земята, все нещо ни пречи да бъдем щастливи, дори когато ще ни помогне да живеем повече без да хващаме рак и др. болести преждевременно. Тези които искат да се махне забраната в заведенията са тъпи комплексари. Да си направят по една лафка във всеки град където да могат да се осмъртяват както искат и това е.
                              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                              Коментар


                              • Аз пуша и въпреки това не намирам смисъл в изказванията за нарушените човешки права, кой ни спира да пушим пред заведението, хората дори и печки слагат ? А на хората, които не пушат, не се ли нарушават правата им, когато са компания пушачи и непушачи, къде мислите,че ще седнат ? В зоната за пушачи. Пък и така пушите по-малко, следователно имате повече пари за нещо друго . На едно заведение ще му се отрази зле, единствено, ако няма какво друго да предложи. Ето преди няколко дена бях в такова за непушачи и беше пълно .

                                Коментар

                                Working...
                                X