IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

10 ноември 1989 г.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
    Груев,
    ако си способен, и искаш нещо повече в тоя живот, ако не си партийно одобрен, ще видиш кариера през крив макарон. Майната му на евтиното сирьнье ...
    Сега може и да нямаш кинти, но винаги може да стегнеш куфарите ... и свят широк, да пробваш. Тогава не можеше. На мен това ми стига.
    явно ме разбра погрешно - аз си живея отлично и честно казано не искам да се връщат времената отпреди 23 години (освен, че щях да съм 23 години по-млад) но обикновения селтик е по-зле, а селтаците са основата на всяка една нация (или както е по-модерно да се казва: средната класа).
    Я ми кажи пък ти на мен, как ще постогнеш нещо в Бг ако не си партийна фигура и в момента? Ако тате не е бил в ДС? А свят широк - не, мерси, аз съм патриот, искам да си умра в Отечеството - аман от избягали от Бг, щото най-лесното е да избягаш, а не да се бориш, даващи ми акъл кое било добре....
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Ужас

      Коментар


      • И ГРУЙЧООО, ЗА ТОЯ АВАТАР ОТ СОФИЙСКОТО СЛЕДСВИЕ , след тридневна визита си обзаведен с виза и за БЕЛЕНЕ без АЕЦа
        а сега такива на всики кюшелия бар сами ти се навират +++++

        Коментар


        • Груев,
          ако си способен, и искаш нещо повече в тоя живот, ако не си партийно одобрен, ще видиш кариера през крив макарон. Майната му на евтиното сирьнье ...
          Сега може и да нямаш кинти, но винаги може да стегнеш куфарите ... и свят широк, да пробваш. Тогава не можеше. На мен това ми стига.

          Коментар


          • ами аз помня отлично времето преди т. нар. Демокрация в Бг и мове да говорите колкото си искате, но ако в момента, отнякъде, вземе че изскочи бай ви Тошо и основе партия, ще смачка всички на изборите и ще бие не с абсолютно, а с квалифицирано мнозинство. Мисля, че това е повече от достатъчно. Иначе - да, имаше много плюсове, както и много минуси. Дайте ми плюсовете сега и аз веднага ще ви дам техните минуси. Мога да започна:
            - имало било опашки някога, пък сега нямало - факт, но сега като няма опашки, колко хора могат да си позволят да си закупят основните неща? А какво реално ядете, давате ли си сметка - анаболни пилета и домати с гмо от турция и македония (миналата седмица бях удивен, когато в брошура на голям хипермаркет видях промоция на лук от.... Албания)
            - имало било ред за жилища с лихвоточки- да, така е, но сега колко могат да си купят от свободно предлаганите жилища? А тогава можеха всички - и най-големият обитак в кремиковци дори
            - можело да ходим свободно в чужбина - ми супер, а колко могат да си позволят нещо различно от 2* в кушадъсъ с раздрънкан рейс или плаж в гърция (за пограничните зони), ама си носим сандвичте в торбичка
            - свободно движение на стоки и капитали - индиално и кво - децата ви емигрират и не се завръщат и после ревете за пенсии
            - реформирано здравеопазване на частен принцип - перфектно, тотален геноцид в малките населени места

            и т.н. и т.н. - давайте, оборете ме с факти, че сега е по-добре за обикновения селяк!!!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
              А спомняте ли си опашките пред "Показните"магазини и плодзеленчуците преди Нова година.
              Пак за УБО и ДС нямаше опашки, всичко си взимаха от техният магазин и то на 1/3 от цените в Супермаркетите и Плодзеленчуците.

              Само като се сетя , как с торбичката като дете минавах най-отпред, защото майка ми нямаше нерви да се реди на опашките.
              Един път като дете се редих 3 часа на опашка за една чепка банани, и накрая като ми дойде реда бяха останали само тъмно зелени Това беше зрелия социализъм.

              Коментар


              • А спомняте ли си опашките пред "Показните"магазини и плодзеленчуците преди Нова година.
                Пак за УБО и ДС нямаше опашки, всичко си взимаха от техният магазин и то на 1/3 от цените в Супермаркетите и Плодзеленчуците.

                Само като се сетя , как с торбичката като дете минавах най-отпред, защото майка ми нямаше нерви да се реди на опашките.

                Коментар


                • ХА-ХА А ПОМНИТЕ ЛИ КРАТКИЯ, НО МНОГО ХУБАВ ВИЦ
                  КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ АКО В ПУСТИНЯТА САХАРА ПОБЕДИ СОЦИАЛИЗМА- ПЪРВОНАЧАЛНО НИЩО, НО ПОСЛЕ ЩЕ ИЗЧЕЗНЕ И ПЯСЪКА

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gtomm Разгледай мнение
                    Да направим съпоставка преди 10 ноември и след него. Живота по-лош или по-добър, както и хората в България.............
                    Ами аз още помня режима на тока (2 часа има ток - 4 няма), празните магазини за хранителни стоки и това, че за едни скапани дънки или парфюм трябваше да влизам в Кореком недостъпен за 95 % от българите тогава. Социализъм винаги е = на дефицит!
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Ами според мен за тези който е по добре са по малко от 5% от хората в България.
                      За по младите определено е по добре но това да живееш 15 години на квартира и цените на имотите да са абсолютно несъизмерими с доходите това е много зле ама много
                      advokatfilipova.eu

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                        Според мен като поживял доста преди 10 страшно много плюсове и минуси и в двете посоки.За тези които бяха по предприемчиви и направиха парички е по добре за тези които чакаха някой да им даде определено по зле.За по старичкото поколение,определено по зле.За по младите е по добре.
                        +1

                        Коментар


                        • Според мен като поживял доста преди 10 страшно много плюсове и минуси и в двете посоки.За тези които бяха по предприемчиви и направиха парички е по добре за тези които чакаха някой да им даде определено по зле.За по старичкото поколение,определено по зле.За по младите е по добре.
                          За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Аз се срамувам, че все още има хора които сравняват
                            Все едно да сравняваш Средновековието и Ренесанса
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • Аз се срамувам, че все още има хора които сравняват

                              Коментар


                              • Въпреки всички катаклизми... Живота е определено по-добър и свободен... Подчетавам свободен...
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X