IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Когато една телевизия се самозабрави, какво е решението?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
    От мнението ти оставам с впечатление, че ти си се отказал от този народ - той е такъв, тъп и прост и си го оставяме да си сърба попарата. За съжаление обаче ти не го оставяш да си сърба попарата ами му набиваш, че е тъп и прост. Това според мен може само да го направи още по-тъп и още по-прост.
    Всеки го вярва защото е истина. Достатъчно е човек да се разходи и да пообщува с хората така наречени "солта на земята" и веднага му прави впечатление че са затънали в простотия, суеверия и глупост. Че възприемат света като малки деца в черно и бяло. Единствената разлика със средновековието е че повечето все пак могат да четат и да пишат. Виж възможностите им за критично мислене не са дръпнали почти никак.

    Тълпа - това е народа ни. Тълпа създадена чрез гледане на прости телевизии и четене на жълти парцали. Тълпа, макар и всеки да се е разплул на дивана пред телевизора и зомбиран да се кефи, че му пълнят главата с простотии, до като си пълни търбуха с бира и кебапчета. Тълпа която се кефи да се обръщат към нея като народ и да и казват колко е мъдър народа. Глупости на търкалета. Най-лошото нещо което може да направи човек е да се обръща към тълпата като към народ. Това само и дава морално право да се държи като тълпа.

    нямам никакво намерение да се опитвам да ги променян. Да си стои тъп и прост и да се кефи. но когато този "мъдър" народ почне да иска да взима решения и за мен, е тогава с пълно право го наричам така както го виждам. Прост и тъп. да си се разплува на дивана в алкохолно доволство, но да не ми се бърка в моя живот.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      aз и в момента искам да сме поне като маляките - искам и ние да сме толкова "фалирали", а не да сме "гордостта" на европа във фискално отношение А и с маляките няма как да се мерим - те са гении в тарикатлъка (сега мога да вържа бас на колкото си пожелае с всеки, че до края на годината ще имат ново опрощаване на дълга им или минимум разсрочване и нови налети милиарди - нека им е зле), а ние сме селски тарикати, дето искаме да се пре,бем за стинки, а не да цоцаме милиарди от Аврупата. И за това е виновен точно народът - на мен няма как да ми кажеш, че съм проЗ, просто защото аз съм на 1000% убеден, че не съм и съм убеден не по дифолт, щото мама така ми е казала, а защото съм изчел един вагон книги и имам няколко тапии и сертификата зад гърба си (доколкото лист хартия може да удостоверява нещо). Та народът е проЗ и страхлив, а това, че и на Запад са прости (безспорен факт - в интелектуално отношение са поне по 1 или 2 класи под нас), при това по-прости, говори още по-зле на народа ни - там малоумниците по някакъв начин са избрали хора (и по-важното - накарали са ги), които да ги управляват, съобразявайки се до известна степен с желанията на простите хорица, а тук "умниците" си избират вечно "оправячи" - царя, тиквата или комунисти - гея, костов и после мрънкат.

      Ами не става бе, пичове/пички, просто не става без простести - ето в сряда пак ще има и този път отида (че окюпай ийгълс бридж го пропуснах), но защо бедните и онеправданите не протестират? Защо? Изнансилили дъшеря му, а тий седи и гледа и чака арменския поп Защо? ами дори по турско са се вдигали и са трепали "изедниците", щото са им закачили шерките, а ние седим и мълчим? Защо? Получва 300 кинта заплата, а бачка и събота, и неделя, в нечовешки условия и мълчи? Защо? АМи вдигнете се и елате в София пък блокирайте всичко - ясно е, че на село никой няма да ви чуе. Ама не идват. Ами като не идвате - хак да ви е, седите си дома и попържайте световната конспирация, ето пречи на умния и талантлив българин да просперира.

      П.С. Обичам народа и Родината си - това е единствената причина да не съм емигрирал до момента, защото все още се надявам този народ да се събуди, но летаргията, в която е изпаднал е жестока и съчетана с жестоката имиграция и още по-страшната демографска криза. очаквам до 30-40 годин тук да българите с нормален цвят на кожата и етническо българско самосъзнание да са малцинство. Искрено се надявам да греша.
      И аз се надявам да грешиш
      Иначе съм много далеч от мисълта да ти обяснявам, че ти си прост, даже напротив цялата ми тирада е насочена точно в обратната посока.

      По ей тоя въпрос обаче мисля, че много грешиш:
      Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      ... там малоумниците по някакъв начин са избрали хора (и по-важното - накарали са ги), които да ги управляват, съобразявайки се до известна степен с желанията на простите хорица .. .
      Така са ги накарали да се съобразяват, че в момента ги продават на банките - не само в Гърция и Испания, но и в Германия и САЩ. Просто техния елит има полза да им създава илюзията, че са върха на света и те си вярват, а в резултат и ние им вярваме. Обратно при нас БТВ непрекъснато ни обяснява как сме на дъното - най-бедни, най-голяма корупция, на второ място по безработица в Европа и други такива лъжи. И кофтито е, че ние им вярваме ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
        Да не забравяме, че преди 4-5 години всички искахме да сме като Гърция поне (не смеем да мечтаем да сме като Германия). Сега нещата се промениха някак, може би гърците станаха по-тъпи и прости?
        aз и в момента искам да сме поне като маляките - искам и ние да сме толкова "фалирали", а не да сме "гордостта" на европа във фискално отношение А и с маляките няма как да се мерим - те са гении в тарикатлъка (сега мога да вържа бас на колкото си пожелае с всеки, че до края на годината ще имат ново опрощаване на дълга им или минимум разсрочване и нови налети милиарди - нека им е зле), а ние сме селски тарикати, дето искаме да се пре,бем за стинки, а не да цоцаме милиарди от Аврупата. И за това е виновен точно народът - на мен няма как да ми кажеш, че съм проЗ, просто защото аз съм на 1000% убеден, че не съм и съм убеден не по дифолт, щото мама така ми е казала, а защото съм изчел един вагон книги и имам няколко тапии и сертификата зад гърба си (доколкото лист хартия може да удостоверява нещо). Та народът е проЗ и страхлив, а това, че и на Запад са прости (безспорен факт - в интелектуално отношение са поне по 1 или 2 класи под нас), при това по-прости, говори още по-зле на народа ни - там малоумниците по някакъв начин са избрали хора (и по-важното - накарали са ги), които да ги управляват, съобразявайки се до известна степен с желанията на простите хорица, а тук "умниците" си избират вечно "оправячи" - царя, тиквата или комунисти - гея, костов и после мрънкат.

        Ами не става бе, пичове/пички, просто не става без простести - ето в сряда пак ще има и този път отида (че окюпай ийгълс бридж го пропуснах), но защо бедните и онеправданите не протестират? Защо? Изнансилили дъшеря му, а тий седи и гледа и чака арменския поп Защо? ами дори по турско са се вдигали и са трепали "изедниците", щото са им закачили шерките, а ние седим и мълчим? Защо? Получва 300 кинта заплата, а бачка и събота, и неделя, в нечовешки условия и мълчи? Защо? АМи вдигнете се и елате в София пък блокирайте всичко - ясно е, че на село никой няма да ви чуе. Ама не идват. Ами като не идвате - хак да ви е, седите си дома и попържайте световната конспирация, ето пречи на умния и талантлив българин да просперира.

        П.С. Обичам народа и Родината си - това е единствената причина да не съм емигрирал до момента, защото все още се надявам този народ да се събуди, но летаргията, в която е изпаднал е жестока и съчетана с жестоката имиграция и още по-страшната демографска криза. очаквам до 30-40 годин тук да българите с нормален цвят на кожата и етническо българско самосъзнание да са малцинство. Искрено се надявам да греша.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          напротив, точно тъп и проЗ е народът, а вече какви са причините е отделен въпрос. И най-вече народът ни е много, ама безкрайно много СТРАХЛИВ. Страхлив е до безумие и то дори тогава, когато ножът е опрял до кокъла. Аз, дето живея сравнително добре и реално ми е през шмайзера кой и как управлява съм ходил на 3 протеста (вярно смешни протестчета) за последните 3 години, а хората с 300 кинта заплата, дето я им я платят, я - не, си седят вкъщи и попържат тихо властта, чакайки новият ербап да дойде и да ги "оправи". Ами оправят ги и най-вече оправиха децата им, които емигрираха и сега лапат пи.ки в малякия, дето уж била фалирала, и не желаяят по никакъв начин да се върнат в Родината си, наричайки я "тази държава".....

          Народът сам си е виновен за всичко, защото е казано много отдавна:
          Дори и най-слабата държава е по-силна от най-силаната мафия. А държавата, това сме всички ние......

          П.С. И ако искате една дребна аналогия с априлското въстание - то не е вдигнато от бедните, слабите и онеправданите, а от заможните и боагти българи в Розовата долина, средногорието, родопската яка, места, където е имало доста бизнес и сравнително не лоша верска търпимост, но просто настанилите се черкези, татари и всякаква кавказка измет след кримската война в Бг, просто прекъсват търговията с непрестанните си набези (османската империя е безсилна да ги спре, а и май не иска много-много да го прави) и средната класа е трябвало (грубо казано) да си потърси нова държава, която да ги защити. малко цинично звучи, но реалността е такава.....
          Именно, обяснявай на народа, че е страхлив и няма какво да направи и после го чакай да намери смелостта и самочувствието за да се задейства. Всички си обясняваме едни на други колко страхливи и тъпи и всички си вярват. Резултатите са на лице - протестират само младите хора, които още не са смазани напълно и не са обезверени от това облъчване.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Народа е сбор от индивиди, а всеки индивид носи лична отговорност за себе си. Аз може да го виждам народа че е прост и тъп, но поне смятам че той лично е отговорен за съдбата си.

            А ти очевидно го смяташ за нещо доста по-долно след като приемаш че някой друг носи отговорност за това какъв е всеки един от този народ.

            Твоето покровителствено поведение спрямо хората е просто не на място. Като видиш някой простак най-добре му дай да се разбере че е простак - може пък да се засрами. Као видиш че някой е тъп но държи да взима твоите решения му тегли една майна и му дай да разбере че е пълен идиот и като иска да си проваля само собствения живот. Но да се държиш покровителствено е това вече не го разбирам. Или ще те разберат и ще ти теглят един бой или нищо няма да схавант - което е по-вероятно и нищо няма да постигнеш.
            От мнението ти оставам с впечатление, че ти си се отказал от този народ - той е такъв, тъп и прост и си го оставяме да си сърба попарата. За съжаление обаче ти не го оставяш да си сърба попарата ами му набиваш, че е тъп и прост. Това според мен може само да го направи още по-тъп и още по-прост.
            Това, че народа ни е тъп и просто го чувам от 4/5 от българите, т.е. както и от умни, така и от прости. До толкова непрекъснато си го повтаряме, че то няма как да не е истина. Всеки, който го казва изключва себе си лично от групата на тъпите и простите, макар че според мен много хора вътрешно усещат, че не са изключение. Това е просто извинение да си правят магариите (всички ги правят) и да се оплакват от битието си.
            Мое лично мнение е, че колкото повече си ги говорим тези неща, толкова повече те са истина. Едни го казват като обвинение, други като извинение, трети просто да им каже нещо устата, но крайния ефект е, че вече всеки го вярва и не иска да направи нищо ценно, казва си - защо като всички са тъпи и прости, защо като сме такъв народ ...
            Едно време и аз приемах тази позиция - че сме цървулите на Европа. В последствие започнах да се интересувам от това, което се случва по света и виждам, че навсякъде по света е пълно с цървули - най-вече в така наречените "развити страни". Единствената разлика е, че там не си обясняват едни на други какви са цървули, а напротив, обясняват си колко развито общество са, колко справедливо и се стремят към това (поне обикновенните хора). Друг е въпроса, че и техните управляващи ги правят луди.
            Да не забравяме, че преди 4-5 години всички искахме да сме като Гърция поне (не смеем да мечтаем да сме като Германия). Сега нещата се промениха някак, може би гърците станаха по-тъпи и прости?

            Коментар


            • напротив, точно тъп и проЗ е народът, а вече какви са причините е отделен въпрос. И най-вече народът ни е много, ама безкрайно много СТРАХЛИВ. Страхлив е до безумие и то дори тогава, когато ножът е опрял до кокъла. Аз, дето живея сравнително добре и реално ми е през шмайзера кой и как управлява съм ходил на 3 протеста (вярно смешни протестчета) за последните 3 години, а хората с 300 кинта заплата, дето я им я платят, я - не, си седят вкъщи и попържат тихо властта, чакайки новият ербап да дойде и да ги "оправи". Ами оправят ги и най-вече оправиха децата им, които емигрираха и сега лапат пи.ки в малякия, дето уж била фалирала, и не желаяят по никакъв начин да се върнат в Родината си, наричайки я "тази държава".....

              Народът сам си е виновен за всичко, защото е казано много отдавна:
              Дори и най-слабата държава е по-силна от най-силаната мафия. А държавата, това сме всички ние......

              П.С. И ако искате една дребна аналогия с априлското въстание - то не е вдигнато от бедните, слабите и онеправданите, а от заможните и боагти българи в Розовата долина, средногорието, родопската яка, места, където е имало доста бизнес и сравнително не лоша верска търпимост, но просто настанилите се черкези, татари и всякаква кавказка измет след кримската война в Бг, просто прекъсват търговията с непрестанните си набези (османската империя е безсилна да ги спре, а и май не иска много-много да го прави) и средната класа е трябвало (грубо казано) да си потърси нова държава, която да ги защити. малко цинично звучи, но реалността е такава.....
              Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
              Народът не е прост и тъп, а по-скоро е апатичен и обезверен, че нещо могат да променят, че няколко милиона не могат да се справят с няколко хиляди.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                не го мразя, просто съм реалист. народа е прост и тъп.
                Народът не е прост и тъп, а по-скоро е апатичен и обезверен, че нещо могат да променят, че няколко милиона не могат да се справят с няколко хиляди.

                Коментар


                • melon

                  Наместо пушки може и малки ракети, като испанските миньоривиж как има въздействие и господарите от Европа ги е страх С Испания ще процедират много меко и внимателно!
                  Ще стане така,че всички и всеки ще разполага с мощно оръжие с което да може да произведе насочена мълния..дали с това ще настъпи свободата или ще се избием?
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Из „1984″ на Джордж Оруел

                    През всички епохи, за които имаме писмени сведения, а вероятно още от края на неолита, в света е имало три групи хора — висши, средни и низши. Делили са се по различен признак и са носили неизброимо много имена, а относителният им брой, както и съотношението им едни към други са се променяли с всяка епоха, но основната структура на обществото винаги е оставала същата. Дори след дълбоки катаклизми и привидно необратими поврати неизменно се е възстановявал същият модел, точно както жироскопът винаги се връща в изходно положение, независимо колко силно е бил тласнат в една или друга посока. Целите на тези три групи са напълно несъвместими. Целта на висшите е да останат там, където са. Целта на средните е да заемат мястото на висшите. Целта на низшите (когато имат такава), защото сломени от робски труд, трудно ще намират време и сили, за да се замислят за нещо повече от всекидневните си грижи.. Да унищожат всички различия и да създадат общество, в което всички хора да са равни. Така в хода на събитията, цялата история в общи линии се повтаря една и съща борба. През продължителни периоди висшите са като че ли непоклатими, но рано или късно неизменно настъпва мигът, когато те или изгубват вяра в себе си, или „способността си“ да управляват компетентно или и двете. Тогава те биват свалени от средните, които привличат на своя страна низшите, като пред тях се представят за борци за свобода и справедливост. Веднага щом осъществят целта си, средните тласкат низшите обратно в старото им състояние на подчинение, а самите те стават висши. Не след дълго от една от двете групи или от двете заедно се обособява нова средна група и борбата започва отново. От трите групи единствено низшите никога, дори и временно, не постигат целта си.

                    Би било преувеличено да се твърди, че в цялата история не е имало никакъв напредък в материално отношение. Дори днес, в период на упадък, обикновеният човек живее физически по-добре, отколкото преди няколко века. Но никакво натрупване на блага, никакво демократизиране, никаква реформа или революция не са ни доближили и на милиметър от достигането на пълното човешко равенство. А от гледна точка на низшите, нито една историческа промяна не е означавала нищо повече, освен промяна в имената на техните господари..

                    Коментар


                    • Мда, има верни неща... Защото, ако си имат пушчици хората у дома и да не е незаконно да защитаваш дома и семейството си, доста ще намалеят някои работи...
                      И по-уважителни може да станем един към друг.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bloodforblood Разгледай мнение
                        Искате или не искате, някой друг преди 200 години е наложил на целия свят система на представителство, откъсвайки се от монархията. Само че да сменяме един режим с друг не мисля че се нарича "свобода на избор".
                        Сегашната свобода на избор, е да избираш кои точно господари да те управляват, при това сред кандидати посочени от най-богатите! Никой от народа, никога не е питан за това каква трябва да е системата на управление, каква трябва да е Конституцията, поне някой закон как трябва да е, как трябва да се вземе някое решение... Дори някой случаен от народа да попадне там, системата сега е такава че лесно ще падне в клопката на корупцията на "най-богатите".
                        Какво точно се опитваш да обясниш, така и не мога да те разбера - Каква система? Знам от историята само една - оръжието. В който има оръжие, в него е и властта и пак не завинаги. В един момент има точка на напрежение и властта става ненужна, или трябва да се замести с нова. С насилие. По мирен път нищо не се променя, а подобно на България има само симулация на промени. Защо в Швейцария има перфектната демокрация? Ами, защото в населението има толкова много оръжие, че нито една власт не може да се справи с него. Как са постигнали демокрацията си? С насилие и оръжие, не с подскачане и лозунги "всички - мирно и тихо" .. Мирно и тихо е само в гробищата. В живота трябва да се действа.
                        Last edited by Jay Gould; 19.06.2012, 03:42.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Искате или не искате, някой друг преди 200 години е наложил на целия свят система на представителство, откъсвайки се от монархията. Само че да сменяме един режим с друг не мисля че се нарича "свобода на избор".
                          Сегашната свобода на избор, е да избираш кои точно господари да те управляват, при това сред кандидати посочени от най-богатите!
                          Никой от народа, никога не е питан за това каква трябва да е системата на управление, каква трябва да е Конституцията, поне някой закон как трябва да е, как трябва да се вземе някое решение...
                          Дори някой случаен от народа да попадне там, системата сега е такава че лесно ще падне в клопката на корупцията на "най-богатите".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bloodforblood Разгледай мнение
                            Колко пъти да ти обяснявам, че народа е такъв какъвто го е направила целенасочено системата.
                            Всеки човек е оформен от средата в която живее. Когато системата те затъпява от училище и те изпростява непрекъснато по медията, и като когато целия държавен механизъм е направен така че хората да стават като зеленчуци... резултата винаги ще е такъв!
                            Следователно е адски глупаво да обвиняваш народа. Напротив, трябва да го подкрепяме и да мислим как да изкараме потенциалите от него, защото сега и да си най-умния никога обществото няма да се възползва от теб..освен някой частник за лична изгода и печалба
                            Айдееее пак някой друг или нещо е са виновниците.Ти май забрави че нашия създател ни е дал свободна воля и никой не може да ни налага нещо ако не го искаме

                            Коментар


                            • Според мен най-голямото наказание за една телевизия е да не се гледа и да не се говори нищо за нея.
                              Аз по принцип вече почти не гледам тв и се чувствам прекрасно!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bloodforblood Разгледай мнение
                                Колко пъти да ти обяснявам, че народа е такъв какъвто го е направила целенасочено системата.
                                Всеки човек е оформен от средата в която живее. Когато системата те затъпява от училище и те изпростява непрекъснато по медията, и като когато целия държавен механизъм е направен така че хората да стават като зеленчуци... резултата винаги ще е такъв!
                                Следователно е адски глупаво да обвиняваш народа. Напротив, трябва да го подкрепяме и да мислим как да изкараме потенциалите от него, защото сега и да си най-умния никога обществото няма да се възползва от теб..освен някой частник за лична изгода и печалба
                                Народа е сбор от индивиди, а всеки индивид носи лична отговорност за себе си. Аз може да го виждам народа че е прост и тъп, но поне смятам че той лично е отговорен за съдбата си.

                                А ти очевидно го смяташ за нещо доста по-долно след като приемаш че някой друг носи отговорност за това какъв е всеки един от този народ.

                                Твоето покровителствено поведение спрямо хората е просто не на място. Като видиш някой простак най-добре му дай да се разбере че е простак - може пък да се засрами. Као видиш че някой е тъп но държи да взима твоите решения му тегли една майна и му дай да разбере че е пълен идиот и като иска да си проваля само собствения живот. Но да се държиш покровителствено е това вече не го разбирам. Или ще те разберат и ще ти теглят един бой или нищо няма да схавант - което е по-вероятно и нищо няма да постигнеш.

                                Коментар

                                Working...
                                X