IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Енергия и енергийни пазари, новини.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Хахах, аз като вляза в Шкода се чувствам като че ли съм направо на пътя, незащитен и в непрекъсната опасност, ти ще ме караш в тва нещо да се навирам. От друга страна, как ли ще му се отразят 100+ килограмите ми?
    Мен също ще ме е шубе, но само ако съм най-малкия на пътя. Но ако всички са с такива в града не виждам какво ще те шашка. А щом 100кг+ лели се качват на колела , значи и ти ще можеш на моторчето.
    Сериозно, на кой му е нужна 5, или 7 месна кола за да ходи на работа?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
      По-скоро ето такива:
      http://www.youtube.com/watch?v=Z0m-c...feature=fvwrel
      Има и двуместни с четири колела, които са много удачни. Тегло до 400кг, все по-евтина батерия, смехотворен разход. Няма нужда от 1.5-2 тона кола за града.
      Хахах, аз като вляза в Шкода се чувствам като че ли съм направо на пътя, незащитен и в непрекъсната опасност, ти ще ме караш в тва нещо да се навирам. От друга страна, как ли ще му се отразят 100+ килограмите ми?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
        По-скоро ето такива:
        http://www.youtube.com/watch?v=Z0m-c...feature=fvwrel
        Има и двуместни с четири колела, които са много удачни. Тегло до 400кг, все по-евтина батерия, смехотворен разход. Няма нужда от 1.5-2 тона кола за града.

        Коментар


        • Абе, не е точно така. За да се карат тези ел.возила, трябва енергия. Ако не идва от атом, вода, вятър или слънце, идва от кюмюр, а той смърди.
          ...И количествата потребни за преместването на всичко, ама хич, не са малки.
          За жалост.

          Коментар


          • http://www.unfinishedman.com/lito-so...ic-motorcycle/

            ето го бъдещето

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              - Значи, ти си влез, нали, вкарай там някой лимон, а ние ще погледаме, ще се почешем, ще видим дали няма да се охълцаш и, ако /случайно/ ти потръгне, ще се юрнем, такова, да не изтървем лапането накрая. А, ако ли нещо се обърка, ще те сочим с пръст, и ще си те нарочим за тотален виновник за всички, що си или не си видял, разбрал и т.н.
              - Типично, по български. Стой, та гледай.
              Бау добър анализ ма вече се отказах щото набарах нещо по спекулативно че нещо не ми харесаха тия фондове след като ги разгледах иначе добър анализ на народопсихологията Браво принципно важното да пада пачка другото не е интересно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                Природната газчица нещо днес се събуди дали не е време за вход какво ще кажете ако някой има мнение моля за съвет некой ETC дале е подходящо шиста миста дали няма да натисне още цената на мене ми се вижда готино за вход
                - Значи, ти си влез, нали, вкарай там някой лимон, а ние ще погледаме, ще се почешем, ще видим дали няма да се охълцаш и, ако /случайно/ ти потръгне, ще се юрнем, такова, да не изтървем лапането накрая. А, ако ли нещо се обърка, ще те сочим с пръст, и ще си те нарочим за тотален виновник за всички, що си или не си видял, разбрал и т.н.
                - Типично, по български. Стой, та гледай.

                Коментар


                • [WKN: A0SVYC / ISIN: DE000A0SVYC2]
                  [WKN: A0KRJ3 / ISIN: DE000A0KRJ36]
                  Ей тия дали стават има ли някой идея помощ за учащия се

                  Коментар


                  • Природната газчица нещо днес се събуди дали не е време за вход какво ще кажете ако някой има мнение моля за съвет некой ETC дале е подходящо шиста миста дали няма да натисне още цената на мене ми се вижда готино за вход

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                      Да ,същото.Руснаците си плащат за наука и тя ги крепи,поне в геологията.Но там е по руски мнoгoсловно описано.А новото потвъррждение е по колежански достъпно представено
                      А "том и джери" може да е причината за загиващите в арабските пролети-преформатиране на находища,уви
                      Коректно ли го изказа? Не мисля. "Том и Джери" си фърчат на високото, максимум, да потвърдят или коригират някои текущи разчети.

                      Коментар



                      • Газ до дупка http://borsi.dir.bg/_wm/library/item...6&df=8&dflid=3
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          - Нещо от вида?
                          Да ,същото.Руснаците си плащат за наука и тя ги крепи,поне в геологията.Но там е по руски мнoгoсловно описано.А новото потвъррждение е по колежански достъпно представено
                          А "том и джери" може да е причината за загиващите в арабските пролети-преформатиране на находища,уви

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
                            Учените потвърдиха неорганичния произход на въглеводородите


                            Въглеводородите се формират дълбоко под земята, вероятно без участието на органични вещества. До това заключение стигнаха изследователи от Геофизичната лаборатория на института Карнеги, пише EnergyLand.

                            Класическият възглед, че въглеводородите се формира от разлагащи се органични останки, многократно са подлагани на съмнения.

                            Геофизиците са моделирали условията в горните слоеве на мантията. По време на експеримента, учените са се убедили, че метанът в тези условия се превръща в етан, пропан, бутан, молекулярния водород в графит. Изследователите поставиха в подобни условия и етан. Един от продуктите на реакцията е метан.
                            ...
                            - Нещо от вида?

                            Коментар


                            • "Том" и "Джери"

                              2004...'" Специалисти от NASA успяха да заснемат гравитационното поле на Земята. В продължение на пет години специализираните спътници от програмата GRACE на Агенцията ще следят за изменения в профила на земното притегляне. Още преди три години спътниците, наречени закачливо "Том" и "Джери", реализираха първата относително точна гравитационна карта на Земята. След 35 дни в орбита те изпратиха първите данни за профила на земното притегляне на разстояние от 500 км. След програмното им обновление от спътниците бяха получени карти, превъзхождащи по точност 100 пъти известните до момента. Именно екипът на GRACE успя да направи и първата снимка на земното гравитационно поле. След анализа на данните от 111-дневните изследвания, учените успяха да дефинират относително прецизен гравитационен модел. Следващият етап започна през първата половина на 2004 г. За събирането на максимално точни данни, двата абсолютно идентични спътника бяха изведени в съвършено еднаква орбита на височина 500 км над земната повърхност. Разстоянието между двата апарата беше 220 км. Във времето на движение над земната повърхност двата спътника изпитаха гравитационното влияние - ту ускоряващо, ту забавящо тяхното движение. Докато задачата на единия бе да измерва силата му веднъж месечно, вторият следеше за пространствените му изменения и честотата на летенето на своя близнак. GRACE е плод на съвместното сътрудничество на NASA и германската агенция DLR (Deutsche Forschungsanstalt fur Luft und Raumfahrt) и е вторият подобен проект на американскат...." http://forum.networx-bg.com/viewtopi...11966&start=60

                              Коментар


                              • Учените потвърдиха неорганичния произход на въглеводородите


                                Въглеводородите се формират дълбоко под земята, вероятно без участието на органични вещества. До това заключение стигнаха изследователи от Геофизичната лаборатория на института Карнеги, пише EnergyLand.

                                Класическият възглед, че въглеводородите се формира от разлагащи се органични останки, многократно са подлагани на съмнения.

                                Геофизиците са моделирали условията в горните слоеве на мантията. По време на експеримента, учените са се убедили, че метанът в тези условия се превръща в етан, пропан, бутан, молекулярния водород в графит. Изследователите поставиха в подобни условия и етан. Един от продуктите на реакцията е метан.


                                Според изследователите, подобна обратимост показва, че образуването на въглеводороди в горните слоеве на мантията става без участието на органични вещества и се определя само от термодинамични условия. http://energiaiecologia.org/press_in...id=8460&type=0 ...... "Понастоящем, съгласно Протокола от Киото от 1997 г., само индустриалните страни са задължени да ограничават емисиите си. Валидността на този протокол изтича в края на следващата година, но тези страни са се съгласили да изпълняват задълженията си по протокола още пет години, както гласи постигнатото тази нощ споразумение в Дърбан." http://energiaiecologia.org/press_in...id=8961&type=0

                                Коментар

                                Working...
                                X