IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Затяга се "огненият" медиен обръч около Мавродиев и Компания

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=inforapennyinforapound;1059243006]Нещо много си се объркал, на Мавъра не му е работа да пише становища,

    Нещо май си в грешка. Каквото и решение да взима кафенцето, нищо не става без одобрението на председателя. В крайна сметка той отговаря точно за това, особено пък за решение, в което се разкрива търговска тайна и в резултат на което комисията може да бъде осъдена, особено в лицето на председателя.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
      Мавродиев не си направи труда да напише едно становище за източването на публични компании, за съмнителните практики на пенсионните фондове, за избягвания на търгови предложения, за приемането на такива на ниски цени и т.н., но иначе за управлението на държавата има мнение
      Нещо много си се объркал, на Мавъра не му е работа да пише становища, това правят отговорните заместник - председатели, ръководещи така добре поверените им управления, те си има индивидуални правомощия, които толкова добре упражняват, че са докарали до настоящото положение нещата. Към заместник-председателите би трябвало да отправиш питанията си. Ако те, в рамките на предоставените им индивидуални правомощия, решат да внесат нещо или да запознаят комисията, съответно Мавъра, с някоя своя хрумка или виждане, или решение, или друго, продиктувано, разбира се, от формираното у тях дълбоко и проникновено вътрешно убеждение на решаващ орган, той май може само да ги изслуша. Такъв е закона dura lex, sed lex

      Коментар


      • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
        Банките май са взели страната на Мавродиев?

        http://www.fsc.bg/STOYaN-MAVRODIEV-P...a-news-3277-bg

        СТОЯН МАВРОДИЕВ ПОЗДРАВИ БАНКЕРИТЕ ПО ПОВОД 20 г. ОТ СЪЗДАВАНЕТО НА АСОЦИАЦИЯТА НА БАНКИТЕ В БЪЛГАРИЯ

        Не се споменава Дянков да е присъствал.
        Дянков няма работа и място сред хора, които вземат решения и работят, той е бил в Спартакус по това време.

        Коментар


        • Струва ми се, че решението е на ресорния заместник-председател, не знам защо комисията се разглежда като цяло, те нямат нищо общо по между си, ако зам.-председателят, като орган е решил нещо, поради вътрешната си убеденост, формирана на база документите, които са били предоставени, само обжалването е пътят за промяна

          Коментар


          • Здравейте, темата с КФН и нередностите вътре ме интересува живо, тъй като виждам как тук се повтарят събития, случили се преди време в други по-развити страни. За конкретния казус - Кафенето си противоречи яко - как може да откаже на дружество, което притежава УД, ИП, застраховател, че и Банка, да купи друго УД? Ами ако не е в такова добро състояние как комисията пази интересите на инвеститорите, които вече са под шапката на финанс консултинг?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
              Аз много добре знам, че е част от структурата около Химимпорт, но не разбирам, какво иска да каже КФН с това "групата, към която дружеството принадлежи, към настоящия момент има финансови затруднения". Грешка ли е, намеква ли се нещо и т.н.
              А по въпроса с цената на Бенча не коментирате, явно сте съгласни с мен, че е абсурдно по този начин да се подлива вода на бъдещи преговори с други купувачи
              Ей, "Знаещ", толкова и знаеш....
              "Групата" на "Финанс консултинг" по документи, "де юре", е различна от "онази" група за която ти пишеш. Просто "Групата" на "Финанс.." се състои от няколко други дружества, част от които публични - ПФ Съгласие е собственост на Финанс-а май, купиха някакви УД-та, някаква здравно-осигурителна компания, притежават ~30% от Тексимбанк(благодаря, че ми напомни obafeme), няма да се учудя и част от останалите емитенти на публичен дълг - имаха там някакви никому неизвестни компании с "високо оценени" активи и евромилионни облигации да са също собственост на "Финанс консултинг". Та тази група визира КФН в становището си - тази група е с кухите активи, без приходи от основна дейност и с отрицателен капитал. На тази група КФН не разрешава.

              За "другата" група никой не и е искал становище и тя нищо не казва. Ти си прави сам изводите и на никой, нищо не препоръчвай......, както и аз правя....
              Last edited by tuj-to; 06.04.2012, 13:52.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                Групата Финанс консултинг е издала публично търгувани облигации, и затова отчетите й същоса публични. Това че е с отрицателен собствен капитал си го пише в отчетите й. За УДто - мисля, че отчета за 2010 е публичен, квалификацията за финансовото им състояние не ми хареса и на мен всъщност. За Финанс консултинг - всички знаем, че е фирма на ТИМ, не се прави
                Аз много добре знам, че е част от структурата около Химимпорт, но не разбирам, какво иска да каже КФН с това "групата, към която дружеството принадлежи, към настоящия момент има финансови затруднения". Грешка ли е, намеква ли се нещо и т.н.
                А по въпроса с цената на Бенча не коментирате, явно сте съгласни с мен, че е абсурдно по този начин да се подлива вода на бъдещи преговори с други купувачи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                  Групата Финанс консултинг е издала публично търгувани облигации, и затова отчетите й същоса публични. Това че е с отрицателен собствен капитал си го пише в отчетите й. За УДто - мисля, че отчета за 2010 е публичен, квалификацията за финансовото им състояние не ми хареса и на мен всъщност. За Финанс консултинг - всички знаем, че е фирма на ТИМ, не се прави
                  Те дори не се опитват да се съобразяват със законите в нашата бананова република, не че не можеха да извадят от групата си друг купувач с добри финансови резултати... Арогантността на ТИМ спрямо инвеститорите и всички останали е ужасяваща, и не случайно цените на техните компании се сринаха два пъти повече, отколкото на другите в съответните сектори. Но нищо не може да се направи, след като материала е лош, нали?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                    Ама аз не оспорвам, дали решението е правилно или не. Сигурно е правилно, това не ми е работа, да знам. Аз не смятам за нормално, да се обявява цена и да се коментира, кой в какво финансово здраве е. Не биха ли могли подобни констатации да накарат вложителите във фондовете на Бенча да си продават дяловете. Групата на Финанс консултинг също не знам коя е точно, някой ще ми каже ли, нейното финансово състояние и то не било добро
                    Групата Финанс консултинг е издала публично търгувани облигации, и затова отчетите й същоса публични. Това че е с отрицателен собствен капитал си го пише в отчетите й. За УДто - мисля, че отчета за 2010 е публичен, квалификацията за финансовото им състояние не ми хареса и на мен всъщност. За Финанс консултинг - всички знаем, че е фирма на ТИМ, не се прави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от aquila Разгледай мнение
                      Колкото ме и да ме боли сърцето да го кажа, решението е на Ранкова и е много добре аргументирано, четох го внимателно. Финанс Консултинг е издател на облигации е неговите отчети са публични, както са и публични, по закон, решенията на КФН, а е добре, че този път номера на трибуквените не минава. ТОВА ОБАЧЕ НЕ МИ ПРОМЕНЯ МНЕНИЕТО, ЧЕ ВСИЧКИ ОТ ТАЗИ ИНСТИТУЦИЯ ТРЯБВА МОМЕНТАЛНО ДА СИ ПОДАВАТ ОСТАВКИТЕ!!!!
                      Ама аз не оспорвам, дали решението е правилно или не. Сигурно е правилно, това не ми е работа, да знам. Аз не смятам за нормално, да се обявява цена и да се коментира, кой в какво финансово здраве е. Не биха ли могли подобни констатации да накарат вложителите във фондовете на Бенча да си продават дяловете. Групата на Финанс консултинг също не знам коя е точно, някой ще ми каже ли, нейното финансово състояние и то не било добро

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                        Купувача не е институция, от която хората да могат да си теглят парите. Никой няма да се нареди на опашка пред Финанс консултинг. Така че повече прозрачност не вреди, напротив. Между другото това е второто анти-ТИМ решение на този състав на КФН след отказа да листват бонда на Хиберния Витела заради лошо финансово състояние.
                        Колкото ме и да ме боли сърцето да го кажа, решението е на Ранкова и е много добре аргументирано, четох го внимателно. Финанс Консултинг е издател на облигации е неговите отчети са публични, както са и публични, по закон, решенията на КФН, а е добре, че този път номера на трибуквените не минава. ТОВА ОБАЧЕ НЕ МИ ПРОМЕНЯ МНЕНИЕТО, ЧЕ ВСИЧКИ ОТ ТАЗИ ИНСТИТУЦИЯ ТРЯБВА МОМЕНТАЛНО ДА СИ ПОДАВАТ ОСТАВКИТЕ!!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                          Купувача не е институция, от която хората да могат да си теглят парите. Никой няма да се нареди на опашка пред Финанс консултинг. Така че повече прозрачност не вреди, напротив. Между другото това е второто анти-ТИМ решение на този състав на КФН след отказа да листват бонда на Хиберния Витела заради лошо финансово състояние.
                          Според анализ на КФН, Финанс Консултинг, както и групата, към която дружеството принадлежи, към настоящия момент имат финансови затруднения, съответно не е в състояние при необходимост да подкрепи дейността на управляващо дружество, което управлява активи в размер на 11.57 млн. лв. и чието финансово състояние също се влошава

                          ОК, не се прави на тъп, защото очевидно не се коментира само купувача. Освен това да се споменава цена на сделката, която не разрешаваш, как влияе на бъдещите опити за продажба на УД-то на друг купувач да речем.
                          Ясно е, че защитаваш всички действия и бездействия на Мавродиев и компания, но поне не ни прави на луди, избирайки си само угодните ти факти.
                          Радвам, се че си доволен, че се вземат антиТИМ решения, но нищо не казваш за решенията по отношение на една друга група, която преди също много плюеше - Еврохолд и сие. Или там всичко е ок вече?

                          Коментар


                          • Тъй тъйййй, значи Веско се мъчи да продаде (ако и за без пари ) АДСИЦа, а Любчо УДето. Сигурно и ИПето е обявено за продан на приятели (Елана, ТБИ ). И кой от къде е.
                            Не знам само на Мазератито намериха ли му нов собственик .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                              Аз не коментирам решението, коментирам това, че се публикува цена на сделката и се дава оценка за състоянието на купувач, групата на купувача и продавач - влошавало се и т.н. Подобни неща според мен са крайно опасни и могат да повлекат неприятно за всички домино.
                              Все едно БНБ и държавата да тръбяха наляво и надясно, че ПИБ има затруднения през 2008 или 2009 ли беше, не помня вече. Вместо това, тихо мълком помогнаха на банката и системата остана здрава.
                              Купувача не е институция, от която хората да могат да си теглят парите. Никой няма да се нареди на опашка пред Финанс консултинг. Така че повече прозрачност не вреди, напротив. Между другото това е второто анти-ТИМ решение на този състав на КФН след отказа да листват бонда на Хиберния Витела заради лошо финансово състояние.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                                Точно това е работата на комисията, вменена й от закона. Адмирации за решението.
                                Аз не коментирам решението, коментирам това, че се публикува цена на сделката и се дава оценка за състоянието на купувач, групата на купувача и продавач - влошавало се и т.н. Подобни неща според мен са крайно опасни и могат да повлекат неприятно за всички домино.
                                Все едно БНБ и държавата да тръбяха наляво и надясно, че ПИБ има затруднения през 2008 или 2009 ли беше, не помня вече. Вместо това, тихо мълком помогнаха на банката и системата остана здрава.

                                Коментар

                                Working...
                                X