IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еврозоната експлодира. Нашите медии въвеждат цензура.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
    Адаш, ако нe възразяваш, да направя и аз eдна лeка корeкцийка :-)
    Гарсониeркитe вeрно бяха по 5К, ама нe в лeвовe, а в долари :-)
    Хах, адаш и ти ли ни четеш глупостите - хихи

    За имотки от тИбя аз мога само да се уча, така че ме коригирвай, колкото по-често - толкова по-добре за мИня

    П.П. Провери ли ми оня казус за ДДС-то, където бяхме говорили с теб в Пловдив? Може да ми драснеш на лична, ако имаш резултат?

    Поздрави!

    Коментар


    • И заживяха всички в мир и спокойствие, и се върнаха към оригиналната тема на дискусията...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
        Адаш, ако нe възразяваш, да направя и аз eдна лeка корeкцийка :-)
        Гарсониeркитe вeрно бяха по 5К, ама нe в лeвовe, а в долари :-)
        Верно толкоз бяха гарсонерите,
        а по София по кварталите бяха 10-12К$
        А инък тогава за около 800$ си купих
        комп, които си беше много добър !!!!
        --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
        http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

        Коментар


        • Адаш, ако нe възразяваш, да направя и аз eдна лeка корeкцийка :-)
          Гарсониeркитe вeрно бяха по 5К, ама нe в лeвовe, а в долари :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ndachev Разгледай мнение
            Абсолютно ти гарантирам, че по това време нямаше оператор с обща международна свързаност над 2 Мбит/с. Дори БГ пиъринга помежду си го обменяха доставчиците на по 2 Мбит/с. Посбъркал си с порядъците/мерните единици. Ползвал си тези скорости, но в килобити. Тогава и това бяха чудовищни скорости като за краен потребител, особено 64-те килобита цифрова линия, още повече ако е била симетрична. Само апаратурата за да се пусне е струвала поне $5000. В офиса още пазим от сантименталност HDSL модеми Шмид.
            Благодарско, братле!

            Тоя малкия "пишльок" ме ядоса с глупостите си за 700$ и да ти кажа честно не успях да заспя, щот' си викам на Русата кордела "А, бре, изцепих и аз нЕква глупост - изцепих, ама къде точно .....?" - демек всеки ден преди да заспя го "превъртам" наобратно, нещо като кат' самоанализ - хихи

            Та, прав си! Грешката е при мен в мерните единици и благодаря още веднъж за корекцията!

            Поздрави!

            П.П. Малката "сопичка" и тя може да ме гаргари с пълно право, обикновено така става от бързане ... здраве да е и хумор да става
            Last edited by marandi; 17.09.2011, 06:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
              И 30 "линии" да си имал, па си няма 32 Мбита външен нет , объркал си се генерално и спри да се излагаш. Темата е за съвсем друго, а не за кви зали си имал и как си имал нет колкото за целия Балкански полуостров 2001 година
              Рекох ти да не се напъваш в неща, които не си ги правил, па камо ли да ги коментираш.

              DigSys бяха "дублирали" цяла БГ-стан въздушно линиите на БТК и ги "дъмпираха". По принцип можех да ползвам и 128 и 256, но бяха луди пари. Казах ви цената 900$/месец в по-долните постове за каква скорост неограничен трафик/гарантиран.

              Демек, що не си смениш ник-а и да "опиташ" да "блеснеш" с нов, щот' със 700-те долара от мама и тати за комп-пец през 1999 г. - не успя?! ( риторично )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                Не съм казал, че съм минавал през 1 линия, а винаги поне през 3 за гаранция. Т.е. кат' ти се срине едната да имаш още 2, кат' падне втората и т.н.

                Като спомени помня, че веднъж ми се случи да ми останат залите без Нет за 12ч и защото нЕкъв кораб беше закачил оптиката в Атлантика. Та, прав си - тогава нямаш варианти за външния трафик.

                П.П. И не ми казвай какво съм "пообъркал", демек да ме учиш на разликата между килобити/килобайти и какво е симетрична връзка.

                Пак казвам, че когато тия неща ги правех и то с кинти от моя джоб, във ВУЗ-овете още нямаше такива специалности. Всичко, което казвам е реално и даже отразено, където си трЕбе!

                После се "наводни" със всезнайковци и затова кротко дръпнах щепсъла на бранш-а.

                Поздрави!

                Нямаше модеми, да се ползват понеже вкарват ограничения, та това "абсолютно", както ми стартираш, може да си го прибереш нейде на "топло"
                И 30 "линии" да си имал, па си няма 32 Мбита външен нет , объркал си се генерално и спри да се излагаш. Темата е за съвсем друго, а не за кви зали си имал и как си имал нет колкото за целия Балкански полуостров 2001 година

                Коментар


                • Кажете ще експлодира ли зоната или няма?
                  Стига с тез компютри сте се занимавали.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ndachev Разгледай мнение
                    Абсолютно ти гарантирам, че по това време нямаше оператор с обща международна свързаност над 2 Мбит/с. Дори БГ пиъринга помежду си го обменяха доставчиците на по 2 Мбит/с. Посбъркал си с порядъците/мерните единици. Ползвал си тези скорости, но в килобити. Тогава и това бяха чудовищни скорости като за краен потребител, особено 64-те килобита цифрова линия, още повече ако е била симетрична. Само апаратурата за да се пусне е струвала поне $5000. В офиса още пазим от сантименталност HDSL модеми Шмид.
                    Не съм казал, че съм минавал през 1 линия, а винаги поне през 3 за гаранция. Т.е. кат' ти се срине едната да имаш още 2, кат' падне втората и т.н.

                    Като спомени помня, че веднъж ми се случи да ми останат залите без Нет за 12ч и защото нЕкъв кораб беше закачил оптиката в Атлантика. Та, прав си - тогава нямаш варианти за външния трафик.

                    П.П. И не ми казвай какво съм "пообъркал", демек да ме учиш на разликата между килобити/килобайти и какво е симетрична връзка.

                    Пак казвам, че когато тия неща ги правех и то с кинти от моя джоб, във ВУЗ-овете още нямаше такива специалности. Всичко, което казвам е реално и даже отразено, където си трЕбе!

                    После се "наводни" със всезнайковци и затова кротко дръпнах щепсъла на бранш-а.

                    Поздрави!

                    Нямаше модеми, да се ползват понеже вкарват ограничения, та това "абсолютно", както ми стартираш, може да си го прибереш нейде на "топло"
                    Last edited by marandi; 16.09.2011, 16:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ndachev Разгледай мнение
                      Абсолютно ти гарантирам, че по това време нямаше оператор с обща международна свързаност над 2 Мбит/с. Дори БГ пиъринга помежду си го обменяха доставчиците на по 2 Мбит/с. Посбъркал си с порядъците/мерните единици. Ползвал си тези скорости, но в килобити. Тогава и това бяха чудовищни скорости като за краен потребител, особено 64-те килобита цифрова линия, още повече ако е била симетрична. Само апаратурата за да се пусне е струвала поне $5000. В офиса още пазим от сантименталност HDSL модеми Шмид.
                      Абе остави го да си пише глупостите Явно 2004 е фалирал тотално и се е захванал вероятно с инвестиционно-брокерска дейност, че да фалира и други хора

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        1999 г., когато минавах на компютри...

                        И-нет можеше да мяташ само през уайрлесс, защото кабелите под земята бяха монопол на БТК тогава. За 32 Мбит/сек. интернешанъл и 64 Мбит/сек. БГ трафик, цената на месец през 2000/01 беше около 900$ на месец,
                        Абсолютно ти гарантирам, че по това време нямаше оператор с обща международна свързаност над 2 Мбит/с. Дори БГ пиъринга помежду си го обменяха доставчиците на по 2 Мбит/с. Посбъркал си с порядъците/мерните единици. Ползвал си тези скорости, но в килобити. Тогава и това бяха чудовищни скорости като за краен потребител, особено 64-те килобита цифрова линия, още повече ако е била симетрична. Само апаратурата за да се пусне е струвала поне $5000. В офиса още пазим от сантименталност HDSL модеми Шмид.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от machell Разгледай мнение

                          „Възход и падение на Великите сили” отдавна е станала задължително четиво и за българските геополитици и историци и присъства в студентските конспекти за изпита по международни отношения.


                          http://lubamanolova.info/spisanie-ge...velikite-sili-
                          Хмм,не виждам нещо ново да е казал Пол Кенеди/особено пък за Европа/.То ,по принцип американците си падат по компилациите и генералните изводи.
                          Ако се интересуваш от нещо написано конкретно за България и от българин, потърси Петър Мутафчиев-макар и писано 30тте ще те накара да се замислиш.Може и някои от нещата на дъщеря му да погледнеш /но не художествените и романи,макар в "случая Джем " да показа ролята на Франция за закрепването на османската държава на Балканите/ .Тя беше написала много откровена статия- "Техеран, Ялта,Малта" преди 21 години.
                          За съжаление чак тогава паднаха ограниченията над нея.
                          Last edited by al64ad; 16.09.2011, 11:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                            Значи викаш , плащал си 900$ за нет за 2 компа. Дори да са ти били по заети в клубчето по 12 часа, тарифата да ти е била примерно 2 лв - макс да изкараш 1400/месец. Ма инак си плащал 2300 само за нета нали И отделно, 32Мбит 2000 година е бил вероятно целия интернет на България като цяло По-хубаво не продължавай да спориш, щото във всеки пост , постваш по некоя грандиозна глупост, ма инак си много словоохотлив и може некой да вземе да ти поверва
                            Мнем,

                            просто ти казвам, че си го местя от левия крачол в десния кат' те чета

                            П.П. Не се опитвай да "разсъждаваш" за неща, които не знаеш и да залагаш числа, които още повече не знаеш как са били "тогава".

                            Всичко към НАП и НОИ е изрядно + авторски права като Уиндоус-и и тем подобни ( като авторски права за игри и т.н. ) , а ти докато "умуваш" кажи "Мама и Тати ми купиха комп-ец и язе тоже станах "Ай Ти Специалист"

                            Ай, "У лЕво, братле - доста време ти отделих!

                            П.П.П. Сигурен съм, че ти софтуер ( кат' Уиндоус или Офис Пакет ) не си плащал през живота си, но си "компетентен" иначе .....
                            Last edited by marandi; 16.09.2011, 10:40.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Чудех се дали да ти "уважа" простотията или да не я "уважа"

                              За 700$, братле през 1999 г. си си взел пълен булшийт, демек всичко друго освен "страхотна" геймърска играчка.

                              От 1996 г. бях в развлекателния бизнес, т.е. почнах от 8 битовите "сандъци", после 16 битовите ТВ игри като "конзола", демек извъртял съм всичко от Сега, Нитендо, Панасоник ( ония с пищовите дет' се стряляха ) до Плейстейшън, Геймбой и прочие и прочие ...

                              1999 г., когато минавах на компютри беше нещо от типа 2 комп-а по 850$ = 1700$. Курсът тогава беше около 2.00-2.30 за лев, демек 3500 лв за 2 комп-а, както съм дал примера! За сравнение тогава една гарсониера в среден БГ град, в топ-център струваше 5000 лв. Минимална заплата по него време 65-85 лв/месец ( не ми се търси да ти вадя точните числа ).

                              И-нет можеше да мяташ само през уайрлесс, защото кабелите под земята бяха монопол на БТК тогава. За 32 Мбит/сек. интернешанъл и 64 Мбит/сек. БГ трафик, цената на месец през 2000/01 беше около 900$ на месец,

                              Наетата линия през БТК ( оптика ) Търново/Горна струваше 4000 лв/месец.

                              Тия неща не ти ги говоря като "свидетел" на събитията, а като ПРЯК участник в тях. Демек, поддържах и администрирах 4 геймърски клуба ( + моя собствен ) и + частните и фирмени абонати се получава, че управлявах активи за около .... близо 100 жилища към днешна дата.

                              П.П. Та, добрия вариант е да кажеш "През 1999 г. мама и тати ми купиха комп. за 700$ и да се "закрехнеш" малко ( чаткаш ли ). Точно поради "наплива" от "специалисти", който се изля и взе да бълва образователната система, моята Руса особа кротко излезе от бранша още през 2004 година. И до ден днешен ме канят на ежегодните си сбирки за СисАдмини, само че аз не ходя, щот' вече няма хляб там.

                              Демек, внимателската ти казвам "У лЕво"! - дано си ме разбрал

                              П.П.П. Забравих да вметна, че И-нет започнах да си плащам едва преди 2 години, колкото и да е странно, но до тогава винаги ми се водеше "служебен". В Яхуу и тем подобни регистрации имам акаунти на над 10 години и нямам прекаран ден без достъп до И-нет ( т'ва само за протокола ), че нещо гледам се опита да "блеснеш", ама не уцели при кого
                              Значи викаш , плащал си 900$ за нет за 2 компа. Дори да са ти били по заети в клубчето по 12 часа, тарифата да ти е била примерно 2 лв - макс да изкараш 1400/месец. Ма инак си плащал 2300 само за нета нали И отделно, 32Мбит 2000 година е бил вероятно целия интернет на България като цяло По-хубаво не продължавай да спориш, щото във всеки пост , постваш по некоя грандиозна глупост, ма инак си много словоохотлив и може некой да вземе да ти поверва

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

                                Тия неща не ти ги говоря като "свидетел" на събитията, а като ПРЯК участник в тях. Демек, поддържах и администрирах 4 геймърски клуба ( + моя собствен ) и + частните и фирмени абонати се получава, че управлявах активи за около .... близо 100 жилища към днешна дата.

                                П.П. Та, добрия вариант е да кажеш "През 1999 г. мама и тати ми купиха комп. за 700$ и да се "закрехнеш" малко ( чаткаш ли ). Точно поради "наплива" от "специалисти", който се изля и взе да бълва образователната система, моята Руса особа кротко излезе от бранша още през 2004 година. И до ден днешен ме канят на ежегодните си сбирки за СисАдмини, само че аз не ходя, щот' вече няма хляб там.

                                Демек, внимателската ти казвам "У лЕво"! - дано си ме разбрал

                                П.П.П. Забравих да вметна, че И-нет започнах да си плащам едва преди 2 години, колкото и да е странно, но до тогава винаги ми се водеше "служебен". В Яхуу и тем подобни регистрации имам акаунти на над 10 години и нямам прекаран ден без достъп до И-нет ( т'ва само за протокола ), че нещо гледам се опита да "блеснеш", ама не уцели при кого
                                ИИИИИИИИИИИИИИИИ ПЛЯЯЯЯЯС.........ТРЯЯЯЯЯЯЯЯССССССС

                                А ва ти си Бил Гейтс и Уорън Бъфет взети заедно ва .... баф коуко си веуик ...супар ма изкефи ..туй горна оряховица къв милионер си имала.....бравус пич , кърти мивки ...

                                я кажи кажи коуко аканта в яхуууто имаш че мноо ма изкефи таа новина ..... ехххааааа

                                Коментар

                                Working...
                                X