IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови касови апарати - честито на собствениците на търговси обеки!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Хайърсъзоff Разгледай мнение
    "свестен данъчен" - подходящо за новият речник на оскимороните...
    "приятен полицай"
    "скромен лекар"
    ... вие сте
    Митничар бедняк и арменец миньор.
    Върви си един евреин, хвърля пари зад себе си, а един арменец тича след него, събира ги и му ги връща
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • "свестен данъчен" - подходящо за новият речник на оксимороните...

      "приятен полицай"
      "скромен лекар"
      ... вие сте

      Коментар


      • Обяснявам

        При реален оборот 70 000 лева си отчита фискален 30 000. Вземат се фактури на стойност 29 000 лева. Получава се един склад със стока който на практика го няма. Отделно касата е на червено и се пишат заеми от различни родственици зад граница. След известно време фирмата се продава на някой циганин. Това е. Дано го прочете някой свестен данъчен.

        Коментар


        • В момента се обаждам за касови апарати. Някъде още нямали, някъде продават по 1 модел на доста дебели цени. Пренастройването струва колкото апарата. Доколкото разбрах ние сме третата страна в Европа, която има това чудо. Господата които явно ще захлебят от това нека ме поправят. Другите две страни са Сърбия и Черна гора.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Q35 Разгледай мнение
            Аз мисля ,че се измества проблема от "болната" на "здравата" глава-всеки който е ходил до регионалната данъчна служба със сигурност е виждал разлепените списъци на фирми дължащи милиони левове на фиска от ДДС - вместо да се опитат /не казвам ,че ще е лесно/да съберат тези суми дължими от години новите управляващи симулирайки някаква дейност се опитват да затрият и малкото работещи фирми с нови и нови глупости!
            Четох някъде ,че за подмяната на касовите апарати или доработката им ще се изхарчат около 400 млн.лева,като добавим и разходите на месец за трансфер на данни към данъчното се получава една сума която посмъртно няма да видим като ефект от въведените мерки в близките 5 години поне.
            И да задам един риторичен въпрос - вярва ли някой ,че в данъчните служби някой ще се заеме да обработва данните постъпващи от хилядите фирми?
            Който е избрал да работи без да издава касови бележки няма да се спре точно сега,а и ако търсиш дисциплиниращ ефект в населението много по лесно ще го постигнеш със сурови наказания за измамниците в затвора.
            Поздравления за написаното
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Аз мисля ,че се измества проблема от "болната" на "здравата" глава-всеки който е ходил до регионалната данъчна служба със сигурност е виждал разлепените списъци на фирми дължащи милиони левове на фиска от ДДС - вместо да се опитат /не казвам ,че ще е лесно/да съберат тези суми дължими от години новите управляващи симулирайки някаква дейност се опитват да затрият и малкото работещи фирми с нови и нови глупости!
              Четох някъде ,че за подмяната на касовите апарати или доработката им ще се изхарчат около 400 млн.лева,като добавим и разходите на месец за трансфер на данни към данъчното се получава една сума която посмъртно няма да видим като ефект от въведените мерки в близките 5 години поне.
              И да задам един риторичен въпрос - вярва ли някой ,че в данъчните служби някой ще се заеме да обработва данните постъпващи от хилядите фирми?
              Който е избрал да работи без да издава касови бележки няма да се спре точно сега,а и ако търсиш дисциплиниращ ефект в населението много по лесно ще го постигнеш със сурови наказания за измамниците в затвора.
              Last edited by Q35; 13.06.2011, 11:44.
              мненията ми не са препоръка за каквито и да е действия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                Имам 3 касови апарата. Не крия обороти. Не съм чел назад, но какво ще пречи да се крият обороти с новите апарати?
                Абсолютно нищо няма да пречи!
                При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                  и най-тъпия счетоводител ще сметне ,че щом плащате ДДС 200лв,печалбата е 1000,която при 3 заведения не стига само за осигуровките на персонала.Що не ти е направило впечатление и не сте им направили проверка или е имало отчисления за фонд "не ме закачайте".
                  Общо взето в тоя форум не пасем трева,така ,че не се пъни.
                  Формирането на печалбата е далече от тебе..

                  Коментар


                  • Имам 3 касови апарата. Не крия обороти. Не съм чел назад, но какво ще пречи да се крият обороти с новите апарати?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jjj111 Разгледай мнение
                      Работих в една фирма която имаше 3 заведения. Правихме 70 000 лева оборот на месец. Фирмата плащаше максимум 200 лева ДДС. Укривахме яко оборот със служебни бонове. Така че приветствам свързването на касовите апарати с НАП. Нека да стане както е в Европа.
                      Изумен съм! В България??? В XXI век! Я стига бе! Не ти вярвам!!!
                      При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jjj111 Разгледай мнение
                        Работих в една фирма която имаше 3 заведения. Правихме 70 000 лева оборот на месец. Фирмата плащаше максимум 200 лева ДДС. Укривахме яко оборот със служебни бонове. Така че приветствам свързването на касовите апарати с НАП. Нека да стане както е в Европа.
                        и най-тъпия счетоводител ще сметне ,че щом плащате ДДС 200лв,печалбата е 1000,която при 3 заведения не стига само за осигуровките на персонала.Що не ти е направило впечатление и не сте им направили проверка или е имало отчисления за фонд "не ме закачайте".
                        Общо взето в тоя форум не пасем трева,така ,че не се пъни.
                        http://milom.blog.bg/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jjj111 Разгледай мнение
                          Работих в една фирма която имаше 3 заведения. Правихме 70 000 лева оборот на месец. Фирмата плащаше максимум 200 лева ДДС. Укривахме яко оборот със служебни бонове. Така че приветствам свързването на касовите апарати с НАП. Нека да стане както е в Европа.
                          Че с какво ще се промени това с свързването с НАП.....служебните бонове пак ще са си служебни !
                          Решението на тоя проблем е едно и се казва текущ контрол и контролни покупки от данъчни на място.......
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jjj111 Разгледай мнение
                            Работих в една фирма която имаше 3 заведения. Правихме 70 000 лева оборот на месец. Фирмата плащаше максимум 200 лева ДДС. Укривахме яко оборот със служебни бонове. Така че приветствам свързването на касовите апарати с НАП. Нека да стане както е в Европа.
                            И в чест на това реши да си направиш ник и да пишеш в Инвестора, браво
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • kкасови апарати

                              Работих в една фирма която имаше 3 заведения. Правихме 70 000 лева оборот на месец. Фирмата плащаше максимум 200 лева ДДС. Укривахме яко оборот със служебни бонове. Така че приветствам свързването на касовите апарати с НАП. Нека да стане както е в Европа.

                              Коментар


                              • Ти сериозно ли вярваш че сериозния бизнес с изключение на търговията прави обороти през касови апарати. Така или иначе всички сериозни търговски вериги имат интегрирани информационни системи да ги накарат само тях да се вържат...макар че и това е безсмислено!

                                Според мен оборотите са през банковите сметки в по голямата си част....
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X