IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни монети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Златни монети

    HAHAHA Imperatore, kato se jadosash pravish greshki - "сребърно-слатно-платинена серия"
    Sharenata parichka s baba Marta ne e nisto skupa, nito goljama, nito zlatna a prosto pustra i edin kolega po-dolu ti objasni zasto se e izkupila )) Taka che az sum si prav, a ti ne se penjavi a prosto uchi.

    Коментар


    • Златни монети

      Реститутът, обясни тогава как цитираната по-долу от мене шарена паричка за Баба Марта свърши за часове, а тоже цитираната сребърно-слатно-платинена серия все още може да бъде намерена на онова готино гише на БНБ - 13 години след издаването и? Даже, чувал съм, че и златните монети от бай Тошово време още са в продажба?
      Или ти си готов да говориш и глупости даже, само и само да се дърляш с мене? Я стига глупости...

      Гледам - изтриха ви кухата темичка нещо - даже моето собствено застъпничество не можа да ви спаси и да попречи на модераторите да направят това, което трябваше да....
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Златни монети

        Imenno skupite zlatni vurvjat silno, osobenno ako sa v maluk tiraj!!! Imeratoreee ... ))) Koga ste napravim ot daskala investitor ne znam, znam che, mnogo vreme i obuchenie ste mine ))

        Коментар


        • Златни монети

          Коментар


          • Златни монети

            Доста дългосрочна инвестиция, а? :-)
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Златни монети

              Аз си я купих,защото е първата,но с това по-богат не съм и няма да стана!

              Коментар


              • Златни монети

                Да, съгласен - скъпите златни вървят слабичко.
                Все пак бих си взел сребърно-златно-платинената серия.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Златни монети

                  Шарена е,тематична,не струва скъпо,купува се за подаръци на деца,в повечето случай от пенсионери и хора които просто си купуват монети.Няколко колекционери -търговци,ИЗКУПУВАТ,за да си нашарят сергийката и ги продават с години с някой и друг лев печалба.Тези подробности ВРЕМЕННО повишават цената, по-често тя остава с години една и съща при почти нулева ликвидност.

                  Коментар


                  • Златни монети

                    Е, чак пък да няма интерес...
                    Последната пусната паричка (шарената - за Баба Марта), свърши за часове.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Златни монети

                      Малък тираж=висока нумизматична стойност+качество+време на сечене+държава+произход/преди е била собственост на.../,+застраховки+заинтересованост на колекционери.Всичко това ,за съвременните монети почти не важи,дори неголямите тиражи ,често не се отразяват на цената,защото интересът не е голям.

                      Коментар


                      • Златни монети

                        Малък тираж=висока нумизматична стойност.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Златни монети

                          Inache secheneto ne e naj-evtino, mnogo zavisi ot tiraja. Pri teirajite v momenta moje da dobavish 5-7% kum stojnostta za sechene, pri po-malki tiraji razhodite za sechene na moneta se uvelichavat dosta.

                          Коментар


                          • Златни монети

                            Mdaa, a kude ostavat poznaniata ni za tursene i predlgane, ako se naseche vsichko, tova oznachava da go prodadem na borsovata zena na zlatoto stoto njam da ima nikakva nomizmatichna stojnost. Ako sechem po-malko kakto e v momenta ste sa ni neobhodimi hiljadoletia da go prodadem ) Zatova ti kazah, che priemam izkazvaneto ti kato daskalski humor ... (toj ne e zaduljitelno da e smeshen)

                            Коментар


                            • Златни монети

                              Отчасти е майтап, но има сериозна жилка...
                              Ако се секат редовно златни монети в малки тиражи (100, 500, че и по-малки) - от това хазната ще печели - от колекционерите у нас и по светът. Не знам дали това е много скъпо като производствен процес.
                              Е, ясно е, разбира се, че не може всичко да бъде насечено...
                              Но така или иначе тоя метал само събира прах, а не се знае, дали в един момент цената на златото няма да се срине главоломно - защото има огромно свръхпроизводство и тя на практика се поддържа изкуствено висока, както споменах.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Златни монети

                                Imperatore, za tvoe svedenie, zlatoto i platinata koito godishno vlizaha v rezerava (pone navremeto, kogato minite bjaha durjavni) nadhvurlja v mnoooogo puti tova koeto se secheshe na moneti. Otnosno drugata ti ideja - da nasechem vsichko na moneti stoto bili po-skupi, go priemam kato daskalski majtap )))

                                Коментар

                                Working...
                                X