IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни монети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Привет на всички. Казвам се Виктория, на 26 год. и съм нова в този форум. В мен се появи нова страст и това са монетите, но съм много "зелена" в това начинание. Затова, приятели, искам да ви задам 2 въпроса и ще се радвам, ако някой ми отговори изчерпателно.
    Първи - В кое е по-изгодно да се инвестира: в български юбилейни нумизматични монети или в златни инвестиционни монети като кругер рандове, кленов лист, кенгуру и подобни? И втори въпрос - откакто БНБ пуска юбилейни монети кои досега са най-известните, най-скъпите и кои най-трудно се намират? Надявам се въпросите ми няма да ви затруднят, всички вие тук сте професионалисти и специалисти. Ще се радвам, ако някой се престраши и отговори на въпросите на едно 26-годишно момиче. Смятам да си правя колекция и всеки ден ще посещавам форума. Надявам се да намера освен колеги и приятели тук. Поздрави на всички. Чао за сега

    Коментар


    • БНБ не се знае как го правят. Банките до скоро не го правеха, но напоследъм ПИБ почна, но веднъж месечено....макар че на последния пик ъпдейтваха по средата на месеца
      Mersi Bobi. Smqtam da si nakupq i az malko zlatni moneti. Dosega ne sam pritezaval physical gold pod formata na bullions ili coins. Samo ETF's ili future contracts.

      Bqh vchera v PIB i imashe interesni monetki. Haresah si edni kasmeti ot zlatni moneti, bqha dosta qki.

      Dobre, che ne updatevat vednuz godishno, che ste e golqm cikul ...

      Chakam korekciqta pri zlatoto i ste si kupq.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от franky4fingers
        Znaete li koga se updatevat cenite na monetite sprqmo borsovite ceni na suotvetnite metali (zlato; srebro) ?

        Nikoi li nqma da sharene info.

        БНБ не се знае как го правят. Банките до скоро не го правеха, но напоследъм ПИБ почна, но веднъж месечено....макар че на последния пик ъпдейтваха по средата на месеца

        Коментар


        • Znaete li koga se updatevat cenite na monetite sprqmo borsovite ceni na suotvetnite metali (zlato; srebro) ?

          Nikoi li nqma da sharene info.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от budko_kneja
            Galba kakva e polovinata cena molq li4en otgovor!
            Сериозно! Няма цена ! Никой не продава нещо с тираж 6-8 бр. Това са пробни монети. Преди няколко години продадох моите за по 1000 Д.М.( и го отчитам като голяма грешка)Ако разбера нещо ще ти се обадя.

            Коментар


            • Galba kakva e polovinata cena molq li4en otgovor!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от budko_kneja
                galba ne se prodava prosto pitam da znam dali da q otkradna !!!
                Заслужава си, дори ако след това ми я продадеш на половин цена:-)

                Коментар


                • Znaete li koga se updatevat cenite na monetite sprqmo borsovite ceni na suotvetnite metali (zlato; srebro) ?

                  Коментар


                  • galba ne se prodava prosto pitam da znam dali da q otkradna !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pnk
                      Какво толкова интересно има в монетата с дупките?

                      Грозна, сребърна, ... е? изчерпана е в БНБ , но какво от това?

                      Темата не беяе ли за ЗЛАТНИ монети?

                      Примерно защо не купувате БНБ монетата ... тя е стилна, рядка, евтина в БНБ?
                      И как определяш коя монета красива е и коя грозна е?

                      Аз пък я намирам секси - и цената и е секси - повече от теглото и в златце.
                      Ако имаш такава ще я изхвърлиш ли или ще ми я шитнеш ли по номинал, щото е грозна? Ърм?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Някой продава ли медала на Георги Димитров?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pnk
                          Какво толкова интересно има в монетата с дупките?

                          Грозна, сребърна, ... е? изчерпана е в БНБ , но какво от това?

                          Темата не беяе ли за ЗЛАТНИ монети?

                          Примерно защо не купувате БНБ монетата ... тя е стилна, рядка, евтина в БНБ?
                          Защо бе,какво и е на монетата,само дето прилича на копче за балтон,но оригинално ,не с две, не с четири а с три дупки.

                          ...Но и кичът има право на живот!

                          Коментар


                          • Какво толкова интересно има в монетата с дупките?

                            Грозна, сребърна, ... е? изчерпана е в БНБ , но какво от това?

                            Темата не беяе ли за ЗЛАТНИ монети?

                            Примерно защо не купувате БНБ монетата ... тя е стилна, рядка, евтина в БНБ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от valentin milkov
                              Ако някой продава Монетата с 3-те дупки да ми пише на мейл voi.2002@abv.bg Ще се разберем за цената, за да е сделката в интерес и на двете страни.
                              колко пъти да повтарям - 500 лева и ти я давам

                              Коментар


                              • Ако някой продава Монетата с 3-те дупки да ми пише на мейл voi.2002@abv.bg Ще се разберем за цената, за да е сделката в интерес и на двете страни.

                                Коментар

                                Working...
                                X