IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни монети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от monopola
    Дупките е точно 16 грама. Имепраторе рагледах то монетите в фотофорумът - има интересни монети. Браво! Вики друг форум май няма. То и този не е за нумизматика, ама айде. Нумизматиката не е да купуваш монети, непиапни от човешка ръка и продавани в банка, като единствено гледаш да не свърши тиража.
    Това дето ние ти го пишем е по скоро кой преваил, той заварил. Да знаеш от мен че съвремнните български монети, дори и най малотиражните могат да се използват само за допълване на колекция, да кажем "трета българска държава". Ако това ти стане интересно като хоби, ще видиш как съвсем скоро няма да те интересува много златния лев и т.н., а съвсем други парички
    Поздрави

    10 grama e

    Коментар


    • Дупките е точно 16 грама. Имепраторе рагледах то монетите в фотофорумът - има интересни монети. Браво! Вики друг форум май няма. То и този не е за нумизматика, ама айде. Нумизматиката не е да купуваш монети, непиапни от човешка ръка и продавани в банка, като единствено гледаш да не свърши тиража.
      Това дето ние ти го пишем е по скоро кой преваил, той заварил. Да знаеш от мен че съвремнните български монети, дори и най малотиражните могат да се използват само за допълване на колекция, да кажем "трета българска държава". Ако това ти стане интересно като хоби, ще видиш как съвсем скоро няма да те интересува много златния лев и т.н., а съвсем други парички
      Поздрави

      Коментар


      • То може да пише всичко, Вики, ама 10 грама са си 10 грама. Не мерил мисля лично, но е доста по-лека от другите ми - и по малка и по-тънка.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • ИМПЕРАТОРЕ, благодаря ти от сърце, но виждам едно разминаване в един параметър. В сайта на БНБ пиши, че теглото на Новото хилядолетие, на монетката с три дупки, е 33,63 гр., а ти ми казваш, че е 10 гр. Как така? И да питам още - дайте ми и други форуми, в нета не успях да намеря никой друг. Ами чао, момчета, довечера пак ще вляза

          Коментар


          • И Монополов - ще си дам Златният Български кинт точното толкова доброволно, колкото Джаба би дал замразеният Хан Соло - можеш да ко изтръгнеш само от моите вкопчени в него и вкочанени и мъртви пръсти... ;-)
            Просто аз Императорът - и 1700 кинта не значат за мен кой знае какво - поне сравнени с удоволствието да се кефя на Кинтът и да дъхам върху него и да гледам как дъхът ми се изпарява и да си го връткам по плотът на масата, слушайки с наслада мелодичният му звън... ;-)
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Мале-мале - Валю - как така умрял и пак си се? Сериозно това ли и как така ?

              Вики - ето ти пълните данни -
              60 год. от спасяването на Българските евреи - диаметър 38.61мм, тегло 23.33 гр, проба 925, тираж 2 000
              Златен Български лев - диаметър 24.5 мм, тегло 15.55 гр, проба 999, тираж 2000
              Ново хилядолетие - диаметър 34 мм, тегло 10 гр, проба 925, тираж 6 000
              Свети Георги Победоносец - диаметър 24 мм, тегло 8.64 гр, проба 999, тираж 1500.


              Монополов - не това всички монети, които имам - виж профилът ми във Фотофорумът - имам много - общо може би към 40 сребърни и 10-тина златни. Имам си разбира се и малката Свети Георги - и Селянката с Лапето (пълната серия) и Двамата Братя и пълната серия Съкровищата на България и... бе не ми се изброяват всичките... :-)

              Вики - ний в тоя форум не нумизмати, ний инвеститори. Дявол ги знай де се сбират нумизматите, ако се някъде - ний през 2-3 месеця се сбираме в някое заведение да похапнем, да се понасмучем с кой каквото обича да и да говорим за основно три неща - кинти, мангизи и инвестиции ;-)
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Импе,

                това ли са всички монети който имаш. Идеята на въпроса ми е - събираш ли всъщност монети или по скоро купуваш само най ценните. И айде дай го тоя златен лев! 1700 пъти номинала ти давам

                Коментар


                • ИМПЕРАТОРЕ, би ли ми казал какви са размерите, т.е. диаметрите на 4-те монети от твоята колекция. Не можах от никъде да ги разбера. Благодаря ти. Колекцията ти е супер. Аз съм от Варна, да ми кажете къде в София се събирате, къде има клубове на нумизмати и колекционери. Искам и да помоля, който желае да ми каже от кой град е.

                  Коментар


                  • ИМПЕРАТОРЕ, поздравявам те за личната ти колекция. Много е красива. Навремето и аз я имах, но след като умрях и отново се върнах в света на хората, реших да издам книга за това какво преживях и се наложи да си продам колекцията. Сега я събирам наново. Отново започвам от нулата. Аз не искам твоя Златен лев, той си е само твой. Офертата ми е към всички колеги - и инвеститори, и нумизмати. Все някой може да има в повече Златни лева или да е склонен да продава. А 1600 кинта си е прилична цена, отговаряща на търсенето на пазара. А и гръцката библия струва парички. 1600 лв.!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от GALBA
                      Първоначално изпратено от ivan_will
                      http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg/thumb/8/80/IvanAsen2-pechat.png/118px-IvanAsen2-pechat.png

                      Някой знае ли повече за тази монета? Колко и е цената? Рядка ли е?
                      Цени ли се от колекционерите? ....

                      http://upload.wikimedia.org/wikipedi...en2-pechat.png
                      Аз не познавам такава монета ,ако това е печат на Ivan Asen 2-,то това животно ще да е много скъпо и се намира вероятно в някоя частна колекция далеч от България, а ако е тук,да не би да е при теб?:-),щом носиш неговото име.:-)Надписът в ляво е (IW)на ИВАН АСЕН 2.В тази област не съм специалист.
                      Монетата(не печата) за която става въпрос е със същия лик както и печата! На гърба и има множество малки точки. тънка е колкото пендара!
                      Някой знае ли повече за тази монета? Колко и е цената? Рядка ли е?
                      Цени ли се от колекционерите? ....

                      Явно никой не знае за какво става дума или все още не се е появил компетентния колекционер, който да помогне

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GALBA
                        Първоначално изпратено от Императорът
                        Така по съм съгласен - 1500 броя са си 1500 броя - ако ще колекционерите милионерини в светът да са 15 000 000 броя. ;-)

                        А Селянката с Лапето все още се намира в Бамката.
                        ...и е тираж 2000бр.и ако не си колекционер, а само инвеститор просто ги изкупи :-)
                        Ще ми излезе много сосно, много трудоемко и много времеемко... ;-)
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът
                          Така по съм съгласен - 1500 броя са си 1500 броя - ако ще колекционерите милионерини в светът да са 15 000 000 броя. ;-)

                          А Селянката с Лапето все още се намира в Бамката.
                          ...и е тираж 2000бр.и ако не си колекционер, а само инвеститор просто ги изкупи :-)

                          Коментар


                          • Така по съм съгласен - 1500 броя са си 1500 броя - ако ще колекционерите милионерини в светът да са 15 000 000 броя. ;-)

                            А Селянката с Лапето все още се намира в Бамката.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът
                              Драги приятелю Галбов - забавно е, че наричаш монета, от която съществуват само 1500 или 2 000 броя в светът "достъпна за всеки".

                              Валю Милков - днес веч достатъчно ме изкушаваха - и на теб не си давам Легендарният Златен Кинт... ;-)

                              Така де - що за Император ще бъда без Златният си Кинт?

                              1000лв. майка с дете 16,88889г. AU 900 от 1981г. тираж 2000бр .все още можеш да намериш на прилична цена,ако е свършила в банката
                              за около750лв. можеш да намериш

                              Св.Георги 2007г. 8,64гр. AU 999 тираж 1500 намира се трудно на 1200лв.,но по-подходяща за подарък.

                              "достъпна за всеки".-пропуснал съм "колекционер който би желал да я има и има финасова възможност"

                              Коментар


                              • Ля-я-ля-ля-ля-я-я-ля... ;-);-);-)

                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X