IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни монети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги, някой ще ми намери ли Златното левче? 1600 кинта. Купувам веднага. Някой ако продава за повече пък може и да се споразумеем. Хора сме бе... Хайде да правим бизнес пък те, приказките, си вървят.

    Коментар


    • И в Първа Инвест Банк продават разни шаренки сребърници - мишки, пилци, ретро автомобили и др. Хващат окото на неизкушения аматьор. Какво бихте казали инвеститорите и нумизматите за тях?
      http://photo-forum.net/joro/emoticon...conTheWave.gif

      Коментар


      • Ходих днес в Общинска бамка да скивам - скромен избор монетки - само някакви микроскопически златни и шаренийки - сребърни. Имаше секси кюлченца - по 20 грама, по 100 грама...
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • galba провери резултатите от последните аукциони по големия свят за стоте лева на Фердинанд /1894/ /1908/.Има и предложения от швейцарски антиквариати-ласт прайс.Знаеш че 1908 е бълван и през комунизъма.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от krasii
            galba писах ти на лични
            Нямам Л.С.

            Коментар


            • galba писах ти на лични

              Коментар


              • Първоначално изпратено от viktoria1
                МОНОПОЛ, днес за втори път чета за тези 100 златни лева на Фердинанд, май бяха от 1908 г. Греша ли за годината? Кажи ми на каква цена вървят да се ориентирам в хаоса и малко повече данни за нея. Много ти благодаря и целувки
                П.С. Какво значи "състояние минт" - цитирам?
                100лв.-1894г. 32,25805г. AU 900 тираж2,500
                VF-3000лв. EF 4,500лв UNC 7,000лв.

                100лв.-1912г. 32,25805г. AU 900 тираж 5,000
                VF-2,750лв. EF 3,500лв UNC 4,000лв.


                ...но едва ли ще ги намериш на тези цени!

                Въпросът не бе към мен . Извинете!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fatvili
                  Bobi 75 сигурно ще ти е смешно ама можеш ли да кажеш търсят ли се сребърни юбилеини монети от комунизма имам бая писатели, революционери, космоси, Людмила Живкова и т.н.
                  В заложни къщи , на Ал. Невски и пред Гудис се изкупуват като материал,и се продават на около 0.60, 0.65 ст. за гр.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от valentin milkov
                    Колеги, да знаете дали си заслужават златни парички от Сан Марино?
                    Огромни тиражи ,сувенири. В Сан Марино има десетки магазинчета от където може да си пазаруваш на воля. Но...злато!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fatvili
                      Купуват ги в смисъл че "има и такива балъци" или просто ги има много и не струват нищо ... има ли къде да погледне човек цени за такива монети ... или пак станах смешен
                      Дали има търсене на вторичния пазар не знам, но някои писатели, поети, революционери и т.н. са с тиражи от порядъка 100 000-200 000-300 000, в които случаи нумизматичната стойност е 0. И още нещо - БНБ все още ги продава. От сайта може да си изтеглиш каталог с цени (за ориентир) и каталог с монети (доста подробен, със снимки, тиражи, описание, издаден 2004г. по случай 125г. БНБ). Онлайн може да разгледаш част от монетите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fatvili
                        Купуват ги в смисъл че "има и такива балъци" или просто ги има много и не струват нищо ... има ли къде да погледне човек цени за такива монети ... или пак станах смешен
                        ами средно по 2-3 лева може да докараш за не-сребърните и поне по 10-ина за несребърните. виж в auction.bg например или на Ал. Невски

                        Коментар


                        • Купуват ги в смисъл че "има и такива балъци" или просто ги има много и не струват нищо ... има ли къде да погледне човек цени за такива монети ... или пак станах смешен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fatvili
                            Bobi 75 сигурно ще ти е смешно ама можеш ли да кажеш търсят ли се сребърни юбилеини монети от комунизма имам бая писатели, революционери, космоси, Людмила Живкова и т.н.
                            купуват ги

                            Коментар


                            • Bobi 75 сигурно ще ти е смешно ама можеш ли да кажеш търсят ли се сребърни юбилеини монети от комунизма имам бая писатели, революционери, космоси, Людмила Живкова и т.н.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от monopola
                                Има ли някой от пишещите тук с по сериозна колекция от български монети? Имам предвид истински колекционер, а не инвеститор. Имам няколко по сериозни въпроса на който не мога да си намеря отговорите сам.

                                Поздрави

                                питай де. може случайно да знаеме как да отговориме.
                                аз по принцип имам почти всички по-ценни стари българки монети. без златните

                                Коментар

                                Working...
                                X