IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте, колко струват тези стари монети.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За цените на монетите първо трябва да се ориентираш по каталога. Там има цени има и тиражи. Обикновенно ниския тираж е предпоставка за по-висока цена, ама не баш винаги.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
      яко! ама ако ги купуваш!
      Ми човека продава...
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • току виж някое от децата станало банкер или поне нумизмат!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mimoz75 Разгледай мнение
          Благодаря Ви за бързите отговори, значи да разбирам, че нищо не струват, да не се занимавам тогава.Лека и Успешна седмица на всички.
          глупости! Защо нищо да не струват?? Ти хиляди левове ли очакваше да струват? Малко имане на тавана! Хе-хе!
          Сребърните ти грубо казано струват към 50 лева общо.
          Румънската, която вече се коментира, ако е в добро качество струва 100 лева поне...
          Арабските - нищо не мога да кажа без снимка.. но едва ли са изненада...
          Медните, никеловите и железните - можеш да ги дадеш на децата си или на роднинските деца да си игарят..

          Коментар


          • Благодаря Ви за бързите отговори, значи да разбирам, че нищо не струват, да не се занимавам тогава.Лека и Успешна седмица на всички.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Педесе стинки?
              яко! ама ако ги купуваш!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                Грешиш!
                5-те леи най-вероятно са от кралството - просто от този период е находката. И годината им е 1906!
                Това е единствената монета от всичките, която реално струва нещо...
                Педесе стинки?
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                  Една забележка за петте румънски леи - важно за цената е дали са от 1978 или от 1880.
                  Грешиш!
                  5-те леи най-вероятно са от кралството - просто от този период е находката. И годината им е 1906!
                  Това е единствената монета от всичките, която реално струва нещо...

                  Коментар


                  • Справка за цени и опит за продажба можеш да направиш (примерно) в auction.bg.
                    От българските не очаквай чудеса.
                    Една забележка за петте румънски леи - важно за цената е дали са от 1978 или от 1880.

                    Коментар


                    • Здравейте, колко струват тези стари монети.

                      Здравейте, адмирации за форума и полезните съвети. Искам да се обърна към Вас с молба да ми кажете, колко горе-долу струват едни стари монети, които намерихме при ремонта на къщата на дядо ми. Не разбирам много, но ще ги опиша по години и стойност. Вие сте хора, които разбирате и ще Ви бъда благодарна, ако ми дадете насока за колко мога да ги продам и къде, те не са и много. Благодаря предварително, Лек и Успешен ден на всички. Ето ги и монетите:
                      10 лева от 1943 на гърба Крум
                      20 лева от 1930 на гърба Борис 3бр.
                      50 стотинки от 1937
                      5 лева от 1930 на гърба Крум
                      50 лева от 1930 на гърба Борис
                      100 лева от 1930 на гърба Борис 2 бр.
                      10 стотинки от 1917
                      2 лева от 1912 на гърба Фердинанд
                      10 стотинки от 1913
                      1 лев от 1894 на гърба Фердинанд
                      1 лев от 1925
                      2 стотинки и 1/2 от 1888
                      10 стотинки от 1912
                      1 лев 1910 на гърба Фердинанд
                      20 стотинки от 1906
                      2 лева от 1925
                      това са всички стари БГ монети, всички са в много добро състояние поне според мен.
                      Има и чужди ще се опитам и тях да опиша:
                      1/2 марка от 1905
                      това не знам какво е пише на италиански Пара в средата пише Кока Кола аутоматика въобще няма година личи, че е старо прилича ми на жетон явно за автомат на Кока кола навремето, много е интересно ако има запознат с това нека обясни.
                      50 динара от 1955
                      2 злоти от 1960
                      20 сантима от 1895
                      50 сентима от 1931
                      10 пара Сърбия 1884
                      няколко стари монети с йероглифи, които няма как да разчета нещо като арабски с разни орли и дворци на гърбовете
                      10 от зад на гърба пише Чехословакия от 1969
                      1 пенцо от 1941
                      20 пише кросци от 1962
                      10 кросци от 1967
                      5 копейки от 1961
                      20 копейки от 1943
                      15 копейки от 1943
                      1 копейка от 1946
                      2 леи от 1924
                      5 леи не виждам година да пише
                      5 драхми от 1930
                      и последно някаква монета на която пише 20 от 1893 с корони и герб.
                      Това е всичко, Ще съм много благодарна ако ме насочите за цена и къде мога да ги продам аз съм от гр.Пловдив.
                    Working...
                    X