If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
19min.bg
28.06.2009 15:32
Олигарси натискат Бойко за ОБЕЗЦЕНКА НА ЛЕВА
Видян 164 пъти | Коментари 1
Гласували 0
Група олигарси и милионери, които загубиха много пари на борсата, натискат Бойко Борисов за обезценка на лева.
От няколко месеца “експерти”, близки до обръча от фирми на ГЕРБ – така наречената Конфедерация на работодателите и индустриалците, на публични лекции и дискусии се обявяват за преминаване към еврото. Но се осъмняват дали курсът, при който левът е вързан към него е обективен. Не е ли надценен?
Според други десни на страната е необходим “контролиран дефицит”. Това означава бутане на валутния борд, въведен през 1997 г. от Стефан Софиянски. Благодарение на системата на фиксиран курс, наричана за краткост “борд”, България преодоля хиперинфлацията и успя да постигне забележителен икономически растеж между 1999 и 2008 г.
Едва ли е случайно в този смисъл и изявлението на признаващия, че не разбира от икономика Борисов, повторено няколко пъти, че ще маха веднага всички, назначени от Тройната коалиция. В това число влиза и шефът на БНБ Иван Искров. И то независимо, че той успя да направи нещо, което не бе по силите на европейските му колеги. Българската банкова система бе единствената, завършила миналата година на печалба и то от над милиард лева. Не бе позволено на нито една родна банка да фалира, независимо, че една много малка едва се крепи.
Кой губи от обезценка на лева?
На първо място това са пенсионерите и наемниците, чиито заплати фактически ще намалеят наполовина. Още повече – натискането на борда ще доведе и до непредвидими инфлационни процеси. Защото появата на думата дефицит, означава печатане на пари. А печатането на пари означава инфлация.
Така заплатите и пенсиите хем ще станат два пъти по-малки, хем допълнително ще се обезценят заради скоростно поскъпване на цените.
Кой печели от обезценка на лева?
Кредитните милионери, чиито заеми са в левове. Такива са много бизнесмени от областта на строителството и туризма, чийто балон бе пукнат от световната криза. При такива обстоятелства много пари ще си спестят и собственици на фирми с големи задължения към държавата, Булгаргаз и други институции, работещи в левове. Най-много ще заработят облигационерите на Кремиковци. Едва ли е случайно, че представителят на индийците, които още държат предприятието Александър Томов – Лупи твърдо обяви подкрепата си за Бойко Борисов и го нарече “голямата надежда на България".
Печелят също и недалновидните борсови играчи, които натрупаха големи загуби от увлечението си да се правят на уолстрийстски юпита. Такива в никакъв случай не липсват например в групата, изпратила за “експерт” на ГЕРБ Бисер Боев.
Засега само една партия категорично обяви позицията си, че преминаването от лев към евро ще се извърши по сегашния валутен курс. БСП е твърдо против обезценка на лева.
Неслучайно първото от основните послания в програмата на социалистите гласи: “Запазване на валутния борд до влизането на страната в Еврозоната при сегашния фиксиран курс”.
Не е маловажно да се припомни, че въпреки всичко, което се случва с катастрофалната световна криза, България приключва първото полугодие с излишък, по което е уникален случай в ЕС. Някои държави, сочени за пример от “експертите” на ГЕРБ до вчера – например Ирландия, очакват дефицит от -15%, а други като Литва спират от 1 юли изплащането на пенсии и заплати. Което означава, че умерената политика на премиера Станишев и финансиста му Орешарски очевидно е била добра за страната, а залитането в прекален либерализъм лесно би я тласнало към икономическа пропаст.
Строители - ГЕРБ
Спонсор номер едно на ГЕРБ бе Киро Киров, чиято снаха е на избираемо място в листите на партията. Въпреки многото приказки за проблеми във фирмата със съкращения и забавени заплати, след като спазари откуп за отвличането си, по врме на неотдавнашния софийски автосалон олигархът се сдоби с Кадилак за 200 бона. Спонсор номер 3 пък бе фирмата Галчев инженеринг, която бележи спад за миналата година от -17,56% според данните, които е предоставила на Капитал. Вероятно се нуждае от повече обществени поръчки. В сектора строителство е и Бул Лес Строй, която стана подизпълнител на втория метродиаметър в София, започнат от кмета преди да е довършена първата линия, закъсняваща с 2 години от пусковия си срок. Според в. Струма единият от собствениците е близък до фамилията на кмета.
Голям спонсор на ГЕРБ се оказа и Валентин Захариев чрез фирма, на която е управляващ. Човекът, който купи преди 10 години Кремиковци за 1 долар, след това получи държавна помощ за 400 млн., а накрая продаде предприятието за стотици милиони и Мургина му разсрочи данъците, също има проблеми. Неговият ОЦК, пак по данни, предоставени от комбината му за Капитал, има ужасяващ спад миналата година от -34,2%.
тези избори се свеждат до простите сметки на десните олигарси - заграбват властта и бутат борда - после ние десетилетие да им изплащаме лакомията... ама сметката е без кръчмаря - избирател! :-) По-важното много хора да разберат: днес и утре и близките 20 години да не плащаме ние - народа заемите на ДЯСНАТА ОЛИГАРХИЯ!!!!!!!!!
А бе наглец нагъл, борда си е бутнат вече от правителството на СтаниШеф. Всичко е оцапано тотално и който да дойде на власт ще се спасим само ако някой ни даде пари. Освен това единствено главсека другаря Дъбов каза че борда е лош. То бива комунистическа пропаганда ама твоето е малко прекалено.
Марияне, този сайт инвестор.бг ли е или комунист.нгл?
костов ще остане като най-неуспешен бг-политик №1 в историята - продаде активи за 40-50 милиарда, а приходите в бюджета - около 2 милиарда!!!
В икономическата история на Родината няма друго толкова неуспешно събитие като Приватизацията на иван костов! Да, те си е неуспешна само за държавата, но е суперуспешна за цялата синя олигархия, която и до днес владее половината икономика....
Номер едно е БСП с два фалита за 20 години и безпрецедентното тотално изолиране на страната в структурите на ЕС.
бля-бля,
говориш глупости - явно нищо не знаеш за Лондонския и Парижкия клуб - виж банките , които влизат в тези структури и виж къде са днес ... само БСП се опълчи навремето срещу лихварството им!
това е свръхбезочието на комунягите... нали твоите работодатели когато братския руски народ спря да дава пари взеха кредити от Лондонския и Парижкия клуб и заради първата криза Луканов обяви мораториум в/у дълга и реално обяви България във фалит..така че престани да заблуждаваш
Организирано е протестно шествие на опозицията срещу Народното събрание, което завършва с окупация и нападение над сградата. Късно през нощта полицията разгонва със сила демонстрантите. Президентът д-р Желю Желев отказва да даде мандат на БСП за съставяне на ново правителство, а опозицията обявява начало на национална политическа стачка и призовава към гражданско неподчинение.
В периода януари – началото на февруари, 1997 г. България изпада в дълбока политическа и финансова криза. Големите градове са обхванати от протести, блокирани са пътища и улици, страната изпада в хаос. В началото на февруари България е изправена пред хиперинфлация, след като цената на един щатски долар достига до 3000 лв. от 500 лв. в началото на годината. Унищожени са спестяванията на огромното мнозинство от българите, но са стопени дълговете на т.нар. кредитни милионери, взели пари от банките, без да имат намерение да ги връщат.
Хронология на събитията: В периода 21 – 23 декември 1996 г. Българската социалистическа партия (БСП) провежда извънреден – ХХХХІV конгрес. Още в началото Жан Виденов обявява, че подава оставка като министър-председател и като председател на партията. Причина за оставката е дълбоката криза, в която страната изпада вследствие на двугодишното управление на правителство, ръководено от него. Делегатите на конгреса избират за нов председател на Българската социалистическа партия дотогавашният й заместник-председател Георги Първанов. На 28 декември 1996 г. на извънредно заседание ХХХVІІ Народно събрание приема оставката на правителството на Жан Виденов.
На 3 януари 1997 г. парламентът, в който мнозинство има Българската социалистическа партия, отлага гласуването на предложената от Съюза на демократичните сили (СДС) "Декларация за национално спасение" от "националната катастрофа", към която правителството на Жан Виденов води България.
На 8 януари 1997 г. парламентарната група на Демократичната левица номинира за премиер в оставащия двегодишен парламентарен мандат Николай Добрев – министър на вътрешните работи в кабинета в оставка на Жан Виденов.
На 10 януари 1997 г. президентът д-р Желю Желев (чиито мандат на демократично избран президент изтича на 21 януари 1997 г.) отказва да даде на Българската социалистическа партия (БСП) мандат за съставяне на ново правителство, а опозицията обявява начало на национална политическа стачка, призовава към гражданско неподчинение и организира протестно шествие срещу Народното събрание, което завършва с окупация и нападение над сградата на парламента. Късно през нощта полицията разгонва със сила демонстрантите, като десетки от тях са ранени.
На 28 януари 1997 г. президентът Петър Стоянов (встъпил в длъжност на 22 януари същата година) връчва на Българската социалистическа партия (БСП) мандат за съставяне на правителство, което съгласно Конституцията на Република България той е задължен да направи.
На 4 февруари 1997 г. Българската социалистическа партия (БСП) се отказва от мандата си за съставяне на правителство. С посредничеството на президента Петър Стоянов политическите сили подписват споразумение за провеждане на предсрочни парламентарни избори през април 1997 г. и за запазване на социалния мир.
На 12 февруари 1997 г. президентът Петър Стоянов назначава служебно правителство, оглавено от кмета на София Стефан Софиянски, разпуска ХХХVІІ Народно събрание и обявява предсрочни парламентарни избори на 19 април същата година. Първото решение на служебния кабинет на Стефан Софиянски е за въвеждане на валутен борд в България. На тези парламентарни избори абсолютно мнозинство с 52,26 % и 137 депутатски мандати (от общо 240) печелят Обединените демократични сили (Съюз на демократичните сили, Демократическата партия, Български земеделски народен съюз (БЗНС), Българска социалдемократическа партия (БСДП) ). Втора остава Демократичната левица (Българска социалистическа партия (БСП) и ПК "Екогласност") с 22,07 % и 58 мандата. На трето място е Обединението за национално спасение (БЗНС-Никола Петков, Движението за права и свободи (ДПС), Зелена партия, Партия на демократическия център, Нов избор, Федерация "Царство България") със 7,6 % и 19 мандата, а на четвърто – Евролевицата с 5,5 % и 14 мандата. Последна от парламентарните партии е Българският бизнес блок (БББ) – с 4,93 % и 12 мандата. На 21 май 1997 г. ХХХVІІІ Народно събрание одобрява новия кабинет, оглавен от лидера на Съюз на демократичните сили (СДС) Иван Костов. На 1 юли 1997 г. в действие влиза Закон за валутния борд (приет от ХХХVІІ Народно събрание) с фиксиране на българския лев към германската марка в съотношение 1 марка = 1000 деноминирани лева.
[/url]
В статията си "Мразя БКП" се опитах да опиша хронологията на ограбването на България. Разбрах, че така поднесен текста е трудно смилаем. Затова реших да поднеса нещата по-директно. Ето какво се случи в поредните правителства на България от 1989г. насам:
1. Андрей Луканов 1989-1990 - БКП прекръстено в последствие на БСП. Печели изборите с мощно фалшифициране. Налага мораториум на външния дълг, с което спира напълно внос-износа и блокира икономиката на България. Следва невероятен глад, опашки за хляб, липса на каквато и да е стока в магазините. Има режим на тока и на водата.
2. Димитър Попов 1990-1991 - служебно правителство следствие на икономическата криза предизвикана от Луканов. Първата и засега единственото съвместно коалиция между всички водещи политически партии (БСП, СДС и БЗНС).
3. Филип Димитров 1991-1992 - правителство на СДС, което се опитва за първи път да внесе про-европейска ориентация на държавата. Прекратява се режима на тока и на водата. Извършва закона за реституцията и връща голямо количество имоти обратно на законните им собственици. Очевидно СДС започва да набира голяма политическа и финансова мощ и затова набързо правителството е свалено чрез предателства от вътрешни хора. Загубен е вот на доверие.
4. Любен Беров 1992-1994 - правителство на ДПС, подкрепено от БСП. Подписва договор за затварянето на АЕЦ Козлодуй. Продава огромно количество от водните запаси на България в Гърция, от което следва тежък режим на водата. В края на мандата настъпва тежка икономическа криза. Процъфтяват т.нар. "мутри" и бизнеса със "силово застраховане". Създават се голямо количество престъпни групировки, които "вършеят" на най-ниско социално ниво.
5. Ренета Инджова няколко месеца между 1994 и 1995 - служебно правителство съставено от широка коалиция, което е следствие от икономическата криза създадена от правителството на Беров.
6. Жан Виденов 1994-1997 - правителство на БСП. Създава безумни закони от типа "ако изтеглиш кредит не си задължен да го връщаш". Първоначално процъфтяват "финансовите пирамиди", с което се завличат изключително много спестявания на хората. След това се развихрят т.нар. "кредитни милионери", които буквално изнасят пенсионните и здравните фондове в чуждестранни банки. Много български банки фалират и то с активната подкрепа на своята управа. Икономическата криза в последната година от управлението става тотална и добива чудовищни размери от над 1000% инфлация. Положението е страната става критично и е на прага на гражданска война. След дълги преговори с опозицията - правителството на БСП капитулира.
7. Стефан Софиянски няколко месеца от 1997 - служебно правителство. Въвежда няколко ударни и изключително ефективни реформи, с което почти напълно потушава хипер-инфлацията. Води преговори и международната банка за въвеждане на валутен борд.
8. Иван Костов 1997-2001 - коалиционно правителство на СДС, БЗНС-НС и Демократическа Партия. В началото на мандата си завършва преговорите за валутен борд и го въвежда. Прави деноминация на лева. Води активни преговори с ЕС и практически прави държавата кандидат-член за влизане в общността. Успява да удължи срока на експлоатация на стратегическият за икономиката ни АЕЦ Козлодуй (напомням продаден от Любен Беров) до 2011г. Въвежда силови мерки за трансформиране и легализиране на бизнеса на мутренските групировки, с което напълно прекратява практиката на "силово застраховане" и рекет. Прави изключително голямо количество реформи във всички сфери на политиката. Започва масовата приватизация на губещи държавни предприятия (неизбежна мярка, която за съжаление е съпътствана с известно количество корупция, а това ефективно се използва от опозицията за хвърляне на негативен отенък върху управлението). Въпреки перипетиите и непрекъснатите компромати - това е първото правителство на България, което донася икономически растеж!
9. Симеон Сакскобургготски 2001-2005 - правителство на НДСВ в коалиция с ДПС. Икономически успешно правителство, което задържа икономическия растеж и продължава да привлича чуждестранни инвестиции. Продължават се много успешно преговорите за влизане в ЕС и практически участието на България в съюза става неизбежно. За целта процеса да се извърши максимално бързо се правят множество отстъпки, като например пълно затваряне на АЕЦ Козлодуй през 2009г. Компроматите срещу това правителство са главно свързани с реституирането на множество имоти в скъпи туристически райони. Правят се и доста неразумни реформи и често вмешателство в делата на независими институции (съд, църква...).
10. Сергей Станишев 2005-2009 - правителство на БСП-НДСВ-ДПС. Мисля, че за това се изписа значително в последните месеци. Само ще отбележа най-важните неща - спрени европейски фондове по ключови програми, спрени пари от Сапард, удвоена инфлация спрямо предишните две правителства, умишлено създаване на маса социални проблеми с ясната цел по този начин да се харчат народни пари за тяхното разрешаване (като типичен пример посочвам презастрояването на централните части на столицата)...
Е, в никакъв случай не съм изчерпателен. Все пак мисля, че обективно съм посочил макро-икономическите факти. Какво се забелязва? Ами само едно - където БСП е докосвала властта, там е следвал бандитизъм, кражби и криза.
Какво ни предстои? Ами предстоят ни избори. На тези избори има два бих казал доказано достойни кандидати - Синята Коалиция (моя личен фаворит) и НДСВ. Със всичките си недъзи и проблеми - те все пак са доказали, че могат да управляват успешно каруцата на България. Има и един нов кандидат - ГЕРБ. Нагърбвал съм се да давам много черногледи и негативни прогнози за тях, но сега давам отбой. Нямам нищо против да им се даде шанс.
В заключение бих апелирал всички - не позволявайте БСП да влезе отново във властта. За ДПС също мога да кажа много лоши думи, но все пак - основния враг на България е исторически доказан. Това е червената партия. Моля ви - ако сте разумни хора - направете всичко възможно тази паплач веднъж завинаги да изчезне от хоризонта! БСП ВРЕДИ НА ВАС И НА ХОРАТА ОКОЛО ВАС!
Съзнавам, че по този начин звуча както казва Станишев - "реваншистки". За съжаление именно той ме докара до положението да бъда такъв - реваншист. Искам реванш, с който демокрацията в България да бъде върната! ВРЕМЕ Е!
Сони, поздравление за видеото !!!
Само един въпрос - синята лагуна, нямат ли си икономически екип ??? - що не са викнали "хубавицата" Надка да им оправи отговорите...тя всичко оправя...
Бла-бла - за К-ли.
Дали са източени 77 млн или не, си има органи , които разследват.Като дойдат новите управници на власт, ще имат 5 г да докажат твърдението ти...
Факт е едно мащабно съоръжение, което ще отвори града за спорт, състезания и разходки.За фирмите изпълнителки - предлагаш от София и Видин ли да дойдат да строят в К-ли ???
4и4о,додър си,ама как така не знаеш,че мандата е 4 г.,а не 5 ?или ти дотежа от управлението на очилатото ватманче?и какво общо има н.михайлова-тя от 8 години е в опозиция?
Ех , метале, метале,много са ти веригите...
5 години е давността за престъпление от общ характер...
А за Надето - що не я оставихте в опозиция, ами я пратихте в Брюксел.Толкова ли нямаше нещо умно и младо, та старите .... политички с нови полички.
То бива сделки, бива , но понякога са в повече...Надето в Европа, костовите хора в парламента, а дечкото( и той очилатко)мига на парцали...
тези избори се свеждат до простите сметки на десните олигарси - заграбват властта и бутат борда - после ние десетилетие да им изплащаме лакомията... ама сметката е без кръчмаря - избирател! :-) По-важното много хора да разберат: днес и утре и близките 20 години да не плащаме ние - народа заемите на ДЯСНАТА ОЛИГАРХИЯ!!!!!!!!!
[quote="MILOM"]
Първоначално изпратено от Бате Пешо
Първоначално изпратено от MILOM
Първоначално изпратено от Факушка
Първоначално изпратено от MILOM
Първоначално изпратено от Бате Пешо
Първоначално изпратено от salsa
Бате Пешо, разтълкувай ми това изречение, което си написал по долу "Затова и Доган се ебава с вас защото сте глупаци". Кои са ВАС ,а ти към коя група спадаш. Това означава , че си НИЕ т.с от групата на Доган.
ли
То й народа защото не е прост и си избра и царя и комунистите,затова сега сме най-бедната държава в Европа-Евростат не лъже,като не вярваш на политиците- http://zemedelci.com/index.php?optio...id=28&Itemid=1
ВИЖ КЪДЕ БЯХА РУМЪНЦИТЕ И КЪДЕ СА СЕГА-ТО Е ЗАРАДИ ТАКИВА ЧЕРВЕНОТИКВЕНИЦИ КАТО ТЕБ-ХАЙДЕ КАЖИ И ЧЕ ЕВРОСТАТ ЛЪЖЕ,ЧЕ ЦРУ Е ВИНОВНО.КАТО ИЗБИРА УМНИЯ НАРОД ТАКИВА ПОЛИТИЦИ,ХАК ДА МУ Е ПРЕСТИЖНОТО ПОСЛЕДНО МЯСТО-АКО ПАК КОМУНИСТИТЕ И ДРУГАТА СВОЛОЧ НАПРАВЯТ ПРАВИТЕЛСТВО-ТОГАВА ЕВРОПА ЩЕ НИ ОБЯВИ ЗА ЧЕРВЕН,КОМУНИСТИЧЕСКИ ЗООПАРК И ЩЕ ИДВАТ ТУРИСТИТЕ ДА ЦЪКАТ.
2001 изборите бяха на 17 юни мисля. Моят рожден ден е няколко дена преди това.
Та отивам с едно гадже няколко дена преди 17 в Созопол
да "полеем" така да се каже рождения ми ден.
Там имам един приятел. Та по повод предстоящите избори
той казва - "Ще гласувам за царя." Е що? -питам -
Не го ли виждаш че е малоумник дошъл да крадне?
- "Не е така - той обеща по 5000 (пет хиляди) лева на калпак"
- Е откъде ше ги вземе палячото тези пари? - питам -
"Има той откъде" беше отговора. Бях поразен - на вид
не глупави хора, а как се вързаха на празни приказки!
Балъци
Та ето докъде ни докараха такива "не глупави" хора.
..
Та тогава, вместо де седим в Созопол и да нижем облак след облак,
подпалихме колата и обратно в София.
Оказа се, че нашите два гласа срещу палячото не помогнаха.
Както и да е.
Тази година ще съм в чужбина по изборите, но ще
отделя време да ида до консулството да гласувам
ПРОТИВ червените боклуци,
ПРОТИВ палячото и неговите гъзолизци,
ПРОТИВ турчина и неговите ибрикчии.
Може пак да не помогне, но пък иначе поради тъпата избирателна система негласуването ми ще помогне точно
на боклуците, гъзолизците и ибрикчиите.
Имам приятели ,бизнесмени,които тогава гласуваха за Симеон,а след това се чудиха ,,как са могли да направят такава глупост.Баща ми ,отявлен антикомунист ,бяха го зомбирали,че като дойде монката,тук ще потекат еврейски пари,щото баща му спасил евреите.И този слух се разспространи в цялата държава-и после ДС не е жива.Как същото е чуто в Плевен и Пловдив-тогава вече ми беше кристално ясно ,кой е организатора на купона.
Той Костов нали беше финансов министър и после министър председател така забогатяхме че изпревтака го намразили като ги направил богати.А забравих той народа е прост и не е разбрал че е забогатял.По негово време ДОД беше 50% и безработицата толкова.Но с партийни кадри нямя да споря.Мога да победя радиото и телевизора но тъпи партийци никога.
Гугълчо, познаваш ли Румен Овчаров? Той нещо не мисли като теб. Виж!
Румен Овчаров: Коалиция между ДПС и БСП вече трудно може да управлява България
28 юни 2009 | 14:00 | Агенция „Фокус”
Председателят на Градския съвет на БСП в София Румен Овчаров коментира думите на председателя на ДПС Ахмед Доган от село Кочан, Сатовча, пред Агенция “Фокус” .
Фокус: Г-н Овчаров, как ще коментирате думите на председателя на ДПС Ахмед Доган от срещата му с жители на село Кочан в Сатовча, че той е инструментът, който разпределя парите в България?
Румен Овчаров: Аз не виждам нищо изненадващо в това, което Ахмед Доган е казал. Той просто доуточни част от нещата, които досега многократно е говорел – и за обръчите от фирми, и за „европейския” начин за купуване на гласове. Сега вече схемата, така да се каже, се затваря изцяло. Под ръководството на Ахмед Доган, неговите министри разпределят поръчките, определят фирмите, които трябва да спечелят, тези фирми съответно се отчитат, оттам се стига до избирателите, които гласуват правилно. Този механизъм очевидно се самовъзпроизвежда вече години наред. Той е работещ. Хората гласуват и Движението за права и свободи засилва влиянието си. Тук не виждам абсолютно нищо изненадващо. Просто сега нещата вече си дойдоха на мястото и пъзелът се намести цялостно. Изненадващото за мен е начинът, по който го прави и моментът, по който го прави Доган.
Фокус: Как тези думи, произнесени именно сега, ще се отразят на изборните резултати?
Румен Овчаров: Това е директен удар срещу Българската социалистическа партия предимно в смесените региони, но не само в смесените региони, защото анти-Доган кампанията и въобще негативите, които БСП носи от своето партньорство с Доган вече доминират общественото мнение не само в Търговище, Разград, Шумен и Силистра, но и в цялата страна и са едни от най-определящите фактори при определянето на вота на гласоподавателите. Страшното е, че в настоящият момент и в настоящата кампания всичко това ще има много сериозен ефект предимно в смесените региони от Североизточна България, защото сценарият, който Доган беше приготвил и който ние провалихме преди 2 години по време на кметските избори, сега най-вероятно с отслабването на позициите на БСП ще се реализира и в тези райони ще се реализира моделът Кърджали, т.е. има реални шансове БСП, а оттук и всички българи да останат без свои представители в Народното събрание. Няма да бъде Яне Янев човекът, който ще спре ДПС. Това може да направи само БСП и с този удар под кръста на практика Доган лишава българите от всякаква алтернатива. Разделянето на гласовете на българите, включително и в райони като Търговище, където съотношението е повече от 1 към 2 в поза на българското население, на практика ще доведе до това, за което говорим. Тук странното е, че всички тези говорители, които веднага се хванаха да правят кампания от думите на Доган, на практика играят точно по неговия сценарий и стават съучастници в това, което той иска да направи. Това е тъжното и това е тревожното, за съжаление. В Търговище има разбиране по темата, но не знам дали ще успеем за този кратък период от време да убедим гражданите, че трябва да гласуват и то да гласуват така, че да не разпиляват гласовете, за да имаме едно стабилно представителство на българското население в парламента.
Фокус: Как БСП може да противодейства на плана на Ахмед Доган, за който говорите вие? Само с това да убедите хората да гласуват ли?
Румен Овчаров: Да. Вижте, ние имаме своите аргументи - успешното управление на БСП, успешната реализация на тази политика, която водим в самата Община Търговище, където вече втора година управляваме без ДПС. Не че сме против ДПС или българските турци, но ние сме против начина, по който те консумират властта.
Фокус: Мислите ли, че от тези думи на г-н Доган БСП и Коалиция за България ще бъдат най-големите потърпевши?
Румен Овчаров: Това е очевидно, че ще бъде точно така. Затова аз някак си трудно мога да приема начина, по който беше направено всичко това като израз на коалиционна култура. Напротив, то е израз на директен удар под кръста на основния си коалиционен партньор. Искам да кажа, че той по същия начин направи точно такъв удар и преди 4 години, когато една седмица преди изборите обяви, че БСП и ДПС вече са направили коалиция, с което значително намали резултата на БСП. Сега повтаря този номер, което ме кара да мисля, че той вече преразглежда собствената си коалиционна политика.
Фокус: Според вас, към коя партия се е насочил сега Ахмед Доган? В коя партия вижда коалиционен партньор?
Румен Овчаров: Аз мисля, че този модел, който работи в Търговище, където ДПС и ГЕРБ, макар и не съвсем явно, си партнират, очевидно може би ще претърпи развитие. Очевидно и БСП ще трябва да коригира своята коалиционна политика. Самият факт, че и председателят на партията каза, че ние сме опоненти с ДПС, е достатъчно сериозен аргумент в тази посока. Освен това ние оценяваме и още един факт – коалиция между ДПС и БСП вече трудно може да управлява България, даже и да получи необходимия брой парламентарна подкрепа, което трудно би могло да се реализира, но даже и да стане това тази коалиция няма да има необходимата обществена подкрепа да управлява държавата, особено в една световна финансова криза.
Фокус: Да разбирам ли, че БСП би се отказала от коалиция с ДПС след изборите?
Румен Овчаров: Не. По този въпрос, разбира се, че ще говорим след изборите, но ми се ще да бъдем коректни партньори поне до изборите, а не да си нанасяме удари под кръста.
Фокус: Вие изказахте теза за сътрудничество между ДПС и ГЕРБ, както преди дни г-жа Татяна Дончева каза, че ГЕРБ и ДПС биха си сътрудничели, „биха се прегърнали, та дори биха се целунали” – това ли се цели според вас?
Румен Овчаров: Аз трудно мога да коментирам думите на Татяна Дончева. Аз гледам как се развиват нещата в Търговище и се притеснявам от евентуалния резултат от поведението на Ахмед Доган, който може да рефлектира с много тежки последици в цяла Североизточна България, ако ние допуснем тези региони да бъдат оставени без народни представители от български етнос.
Никога не съм твърдял нищо за Герб. Ако имаш доказателства за източване - посочи ги. Истината е, че вашата партия толкова очевидно краде, че задминава всички предишни правителства - дори и това на Костов и на Сакскобургготски.
костов ще остане като най-неуспешен бг-политик №1 в историята - продаде активи за 40-50 милиарда, а приходите в бюджета - около 2 милиарда!!!
В икономическата история на Родината няма друго толкова неуспешно събитие като Приватизацията на иван костов! Да, те си е неуспешна само за държавата, но е суперуспешна за цялата синя олигархия, която и до днес владее половината икономика....
Номер едно е БСП с два фалита за 20 години и безпрецедентното тотално изолиране на страната в структурите на ЕС.
бля-бля,
говориш глупости - явно нищо не знаеш за Лондонския и Парижкия клуб - виж банките , които влизат в тези структури и виж къде са днес ... само БСП се опълчи навремето срещу лихварството им!
По-важното е днес и утре и близките 20 години да не плащаме ние - народа заемите на ДЯСНАТА ОЛИГАРХИЯ!!!!!!!!!
Никога не съм твърдял нищо за Герб. Ако имаш доказателства за източване - посочи ги. Истината е, че вашата партия толкова очевидно краде, че задминава всички предишни правителства - дори и това на Костов и на Сакскобургготски.
костов ще остане №1 в историята - активи за 40-50 милиарда, а приходите в бюджета - около 2 милиарда!!!
в икономическата история на Родината няма друго толкова неуспешно събитие като Приватизацията на иван костов! Да, неуспешна е само за даржавата, но е суперуспешна за цярата синя олигархия....
Номер едно е БСП с два фалита за 20 години и безпрецедентното тотално изолиране на страната в структурите на ЕС.
.....
това е цялата ви предизборна "борба" - ДРУГИТЕ ЛЪЖАТ, ДРУГИТЕ КРАДАТ, ТЕ КРАДАТ, ТЕ СЕ ПРОВАЛИХА, ТЕ.... , ТЕ ...... това, ТЕ онова!!!.....
чудесно определение за стратегията на червенотиквеничковчетата-справка последния клип с брадвата......
това е нашата кампания - с една дума "ПОЗИТИВНОСТ!":
Станишев откри отсечката Виница-Св. Св. Константин и Елена
27 юни 2009 / Nеws.dir.bg
Заплахата днес е от “мутризация“ на политиката, заяви във Варна премиерът Сергей Станишев. По думите му това явление “пробива“ в много от партиите, включително в такива, които имат амбиции към властта.
Министър-председателят каза това по време на визитата си в града, където заедно с кмета Кирил Йорданов откриха ремонтираната пътна отсечка между квартал “Виница“ и курорта “Св. Св. Константин и Елена“. Проектът е на стойност 2 850 000 лева, осигурени по оперативната програма “Регионално развитие“, съобщи БТА.
По-късно Станишев постави началото на проект за доизграждането на канализационната мрежа в кв. “Виница“. Необходимите за това средства - 2.5 милиона лева, са отпуснати целево от държавния бюджет. Проектът трябва да приключи до края на годината. Премиерът уточни, че държавата отпуска 1.5 милиона лева за довършването на канализацията в квартал “Галата“ във Варна.
“Такива проекти като пътя, който открихме днес, показват как членството на България в ЕС променя живота на обикновените хора“, посочи Станишев. Той добави, че до май миналата година по оперативните програми е имало сключени договори на стойност 100 милиона лева.
“Благодарение на реформите на правителството усвояването на фондовете от ЕС бе подобрено и днес сключените договори по оперативните програми вече са 2.6 милиарда лева“, каза още премиерът. Според него усвояването на фондовете зависи и от стабилността на държавата. “След изборите е необходима стабилност, за да не се губи време и да продължи усвояването на средствата, което е особено важно по време на криза“, коментира Серегай Станишев.
Абе Гугле, вашите помияри се разцепиха да точат бюджета за собствени популистки цели.
.....
това е цялата ви предизборна "борба" - ДРУГИТЕ ЛЪЖАТ, ДРУГИТЕ КРАДАТ, ТЕ КРАДАТ, ТЕ СЕ ПРОВАЛИХА, ТЕ.... , ТЕ ...... това, ТЕ онова!!!.....
чудесно определение за стратегията на червенотиквеничковчетата-справка последния клип с брадвата......
това е нашата кампания - с една дума "ПОЗИТИВНОСТ!":
Станишев откри отсечката Виница-Св. Св. Константин и Елена
27 юни 2009 / Nеws.dir.bg
Заплахата днес е от “мутризация“ на политиката, заяви във Варна премиерът Сергей Станишев. По думите му това явление “пробива“ в много от партиите, включително в такива, които имат амбиции към властта.
Министър-председателят каза това по време на визитата си в града, където заедно с кмета Кирил Йорданов откриха ремонтираната пътна отсечка между квартал “Виница“ и курорта “Св. Св. Константин и Елена“. Проектът е на стойност 2 850 000 лева, осигурени по оперативната програма “Регионално развитие“, съобщи БТА.
По-късно Станишев постави началото на проект за доизграждането на канализационната мрежа в кв. “Виница“. Необходимите за това средства - 2.5 милиона лева, са отпуснати целево от държавния бюджет. Проектът трябва да приключи до края на годината. Премиерът уточни, че държавата отпуска 1.5 милиона лева за довършването на канализацията в квартал “Галата“ във Варна.
“Такива проекти като пътя, който открихме днес, показват как членството на България в ЕС променя живота на обикновените хора“, посочи Станишев. Той добави, че до май миналата година по оперативните програми е имало сключени договори на стойност 100 милиона лева.
“Благодарение на реформите на правителството усвояването на фондовете от ЕС бе подобрено и днес сключените договори по оперативните програми вече са 2.6 милиарда лева“, каза още премиерът. Според него усвояването на фондовете зависи и от стабилността на държавата. “След изборите е необходима стабилност, за да не се губи време и да продължи усвояването на средствата, което е особено важно по време на криза“, коментира Серегай Станишев.
Коментар