IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прогнози и развитие през 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • БНБ е поискала от Инвестбанк да увеличи капитала си с 50 млн. лв. http://www.investor.bg/news/article/...39.html#123195

    По темата:

    Инвестбанк търси 50 милиона: http://www.capital.bg/biznes/finansi...si_50_miliona/
    Трансфери на милиони са извършени без необходимите банкови документи; Къде работи братът на Иван Искров? http://e-vestnik.bg/11756
    Що е ОПГ и защо още няма арести в „Инвестбанк”? http://e-vestnik.bg/11787
    Петя Славова заподозряна в изчезването на 20 млн. долара на 3 банки: http://frognews.bg/news_31961/Milion...ra_na_3_banki/
    Клептокрация 4. Може ли банка да ти открадне парите от сметката? http://e-vestnik.bg/11643
    Три банки държат държавните пари http://paper.standartnews.com/bg/art...article=303914
    ЛЮБОВНИКЪТ НА АЗИС ОТКРАДНА 10 МИЛИОНА ОТ ПЕТЯ СЛАВОВА http://www.blitz.bg/news/article/80121
    Емил Василев: Петя Славова дори представа си няма какво я чака http://www.afera.bg/index.php?option...=view&id=17260

    Трябва да кажа, че ми е изключително неприятно, че се вдига шум покрай моя съгражданка, но май банката наистина има проблеми. Ако някой от мъжете и удари рамо, както тя е удряла и на тях двамата, няма да е зле.. Иначе ... Не намери ли пари, банката ще даде фира...
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
      В макроикономиката има и адски много народопсихология, така да се каже, антропологични и културни фактори. Това, което в една култура води до даден ефект, в друга може да доведе до противоположния. Защо например в Япония лятното време се оказва непопулярно? Китайската икономика, си е китайска, и това обяснява част от характеристиките и.
      Много точно
      Това осъзна по трудния начин и американската Уолмарт, с магазини по цял свят и с основни доставки от Китай, но принудена за затвори магазините си там, след недълъг опит да ги развие.
      Рамките й попречиха да вникне, именно, в народопсихологията.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
        В макроикономиката има и адски много народопсихология, така да се каже, антропологични и културни фактори. Това, което в една култура води до даден ефект, в друга може да доведе до противоположния. Защо например в Япония лятното време се оказва непопулярно? Китайската икономика, си е китайска, и това обяснява част от характеристиките и.
        Лятното време въобще е много спорно дали носи някакви плюсове. Проблемът обаче е, че е много по лесно да допуснеш и направиш някоя глупост, отколкото да признаеш, че е такава и че си сгрешил. Лятното време постепенно ще отпадне в света.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • В макроикономиката има и адски много народопсихология, така да се каже, антропологични и културни фактори. Това, което в една култура води до даден ефект, в друга може да доведе до противоположния. Защо например в Япония лятното време се оказва непопулярно? Китайската икономика, си е китайска, и това обяснява част от характеристиките и.
          Custodite sortem vestram

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            ...
            За външната търговия, да.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              .......... В момента в който се изравни по стандарт със западния свят, растежът ще намали темпове и това е нормално. Тук - от една страна никога не е била прилагана китайската либерална политика в индустрията, от друга законите тук не се спазват и няма наказания. И основното - тук жизнен стандарт е мръсна дума - никога не е бил цел или национална политика, за това и всичко се проваля.
              До началото на 90-те Китай се бори точно с глада...
              БВП, мисля до 88-ма или 89-та е нищожен, после с новия курс идва и икономическата експанзия.
              Но не съм сигурна, че може да се говори за либерализъм в икономиката.
              Там е някаква смес от свободен пазар и силни протекционистични мерки, особено за външната търговия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
                ...
                Прегледах статията - явно разминаването е какво точно е либерализъм. Аз не смятам, че това което имаме тук е такова - някой може и да се кичат като неолиберали, но не са такива. Въобще, ние дясно в България нямаме, както нямаме и ляво. Не смятам, че такова бе приложено и в Аржентина преди провала на валутния им борд. Колкото до Китай, той дръпна напред защото либерализира частната собственост. Съгласен съм напълно, че е по-добре някой компании и инфраструктурата задължително да останат държавни, но във всичко останало държавата няма пръст. Китай се отказа точно от това и освободи частната инициатива, но - ооооооооо... запази реда. Свобода не значи беззаконие! Забравяш и друго - Китай има силния си растеж и за това, че има страшно много да наваксва. Този растеж няма да е вечен. Само между 1959 и 1962 г. 50 милиона китайци умират от глад. Всъщност ужасно много хора забравят, че целта на Дън Сяопин бе повишаване на жизнения стандарт на китайците. Цел която се гони и сега, години след неговата смърт. В момента в който се изравни по стандарт със западния свят, растежът ще намали темпове и това е нормално. Тук - от една страна никога не е била прилагана китайската либерална политика в индустрията, от друга законите тук не се спазват и няма наказания. И основното - тук жизнен стандарт е мръсна дума - никога не е бил цел или национална политика, за това и всичко се проваля.
                Last edited by Jay Gould; 18.09.2011, 15:14.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Само да попитам , какво пречи в момента една стока от тук да отиде в Германия да кажем ?
                  И каква ще е разликата като ни приемат в Шенген ?

                  Коментар


                  • „Ако това не се случи, страната ни ще преразгледа подкрепата си за реформите в европейското законодателство, свързани с Шенген“, уточни Младенов."
                    Да се заплашва ЕС е не само смешно, а и опасно. Вреди още повече на бизнеса и влошава и без това лошия бизнес климат! - И малко не очаквах точно Младенов да изръси това. Холандците са прагматичен народ, толерантни, но търговци и всякакви политически крякания са им чужди. Става дума за спокойствие, което се измерва и струва пари! Защо да увеличават разходите по вътрешна сигурност в Холандия заради нас?! По-евтино е просто да ни спрат, щом очевидно още не сме готови и не искаме да пазим границата на ЕС.
                    И с кого се караме и на кой се цупим? - Холандия е най-големият инвеститор у нас от началото на 2010 г. с вложени 933 млн. евро - данни на БНБ
                    На всички бе ясно, че няма да ни приемат в Шенген, поне не и докато ни управлява този кабинет, който още в първите си 6 месеца доказа, че е сложен само да замазва гафовете на предните и да продължи политиката им. Границите са в такова състояние - от години насам, че през тях може да мине и атомна бомба носена на ръце от целия пакистански народ и шарят ли пари на митничарите, никой няма да ги спре. Огромна част от стоки като кафе, цигари, алкохол, захар, зеленчуци и т.н. в страната са контрабанда. Няма нито един митничар и граничен полицай в затвора. Поне до следващите парламентарни избори + още една година управление на следващия кабинет няма да влезем в Шенген. И това при условие, че нещо се промени във вътрешната политика. В момента отворят ли границите с нас, то ЕС моментално ще е залят от контрабандни стоки, а между тях може да се вкара в рамките на съюза всичко - от имигранти до ядрено оръжие. Никой няма да си жертва спокойния, европейски начина на живот, заради парите на някой и друг български политик и мафиот. На това отгоре в много страни от ЕС здравите сили вземат властта, а националистите и тия които искат ред няма да позволят да ги залее циганската напаст - разглезена на беззаконие, така обичана от комунисти, мафиоти и американски либерали. За съжаление всичко това ще даде отражение на чуждите инвестиции към страната ни. По груба моя сметка, от не-влизането ни в Шенген, от 2009 г. насам, губим по около 50 милиона евро инвестиции на месец.

                    Чужди инвестиции до юли 2011

                    Last edited by Jay Gould; 18.09.2011, 14:08.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inokentii Разгледай мнение
                      Най-вероятно и това сме го крали от Запада. Като компютОрите
                      Технологията и оборудването беше дело на Института по химическо машиностроене.И спирам безсмисления разговор.За мене е неоспорим факт - за 20 години неуспешни реформи България загуби огромни ресурси, както материални , така и човешки.Предизвиканото страдание и мъка трудно може да се разбере.Плодовете тепърва ще ги берем.Но това е било.Аз иначе съм оптимист, даже и за бате Пешо!
                      Last edited by robert; 18.09.2011, 09:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от robert Разгледай мнение
                        Пепи, ще ти дам един пример с един продукт използван в животновъдството -БЕЛТЪЧЕН ХИДРОЛИЗАТ.Личи си от село не си излизал, затова ти давам този пример.
                        Най-вероятно и това сме го крали от Запада. Като компютОрите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Боже много мъка има по тоя свят Боже.Жалко за форума.Идват избори и мнго партийни негодници си мислят че като пишат разни простотии по форумите някой им се връзва.Та чакам да чуя какво произведоха комунистите.Една стока за бита поне да чуя.Заводи бол безработни нямаше петилетките за три години а като влезеш в магазина няма нищо.Като ми стигнеш опита и нивото тогава може да и да ти кажа още нещо
                          Пепи, ще ти дам един пример с един продукт използван в животновъдството -БЕЛТЪЧЕН ХИДРОЛИЗАТ.Личи си от село не си излизал, затова ти давам този пример.

                          Коментар


                          • Специално за Джей

                            дано разбереш каква е истината- изглеждаш ми свестен нО от постовете си неолобераЛната пропапаганда те е погаълнала и теб - нормално е навксякъде се бръщолеви -всички инстутити в БГ я разпростаняват - ЗА ТОВА ИМ СЕ ПЛАЩА



                            From the early 1980s, debt-fuelled consumption in the United States drove global economic growth and facilitated the spread of globalization. Economic policy was formulated based upon the belief that markets are most efficient when left unregulated. Exchange rates floated, massive trade imbalances were ignored, and for three decades the world was transformed by one economic miracle after another. Then, in 2008, that economic paradigm collapsed, its philosophical underpinnings exposed as a delusion. Government bailouts were required to save global finance from systemic destruction. Government spending was increased dramatically to offset the collapse in consumption by the private sector. Government intervention thus prevented an economic breakdown into worldwide depression.

                            During the year and a half since The Corruption of Capitalism was published, policymakers and financial markets have come to understand that a paradigm shift has occurred. Government deficit spending, financed with paper money creation, has replaced debt-funded private consumption as the principal source of global growth. The United States has been kept out of depression by $4 trillion in government deficit spending financed largely by the creation of more than $2 trillion by the Federal Reserve. The European banking system – and the Euro itself – escaped destruction when the European Commission, the European Central Bank and the International Monetary Fund jointly intervened to avert the bankruptcy of Greece, Ireland and Portugal. In Asia, Chinese state-owned banks delayed the implosion of China’s great economic bubble by expanding total loans by 60% over 24 months, while Japan’s government extended its policy of fiscal life-support for the Japanese economy into its third decade.

                            This new, government-financed growth model is unstable and unsustainable, however. In the short run, trillion dollar budget deficits can be financed, but only with the help of paper money created by central banks. Printing money causes inflation, however; and inflation creates instability. The Fed’s second round of “Quantitative Easing” produced a sharp spike in global food prices that has had disastrous consequences for the two billion people who live on less than $2 per day. Food riots have toppled governments across North Africa and the Middle East; and should the Fed’s printing press continue to drive food prices higher, hunger-inspired revolution may soon spread east, destabilizing governments all across Asia. Eventually, government deficit spending on the present scale can end only one of two ways, in hyperinflation or in default. Consequently, governments will only be able to continue to support the global economy in its current size and configuration for a few more years.

                            But what form will the next global economic paradigm take? During the 1930s, when the debt that fuelled the Roaring Twenties could not be repaid, competitive currency devaluations and protective trade tariffs contributed to a collapse in international trade. The global economy was shattered. The new paradigm that emerged then was one of national self-reliance. In the United States, a new equilibrium was established at a level of economic output that was 45% lower than that of 1929 and at a rate of unemployment that exceeded 20%. England retreated behind a trade regime based on colonial preference. Germany and Japan turned to National Socialism.

                            It is far from certain that we will be able to avoid a similar catastrophic global economic breakdown in the years immediately ahead. Immense challenges must be overcome if that outcome is to be prevented. New sources of global aggregate demand must be developed to replace the world’s unsustainable dependence on debt-driven growth. And that transition must occur at the same time that the destabilizing trade imbalances between nations are eliminated and the excesses of recent decades are unwound. Thus far almost no progress has been made in any of these areas. Global supply greatly exceeds global demand, as determined by the wages of the global workforce. The United States cannot produce as much as it consumes, while China and many other Asian countries cannot consume as much as they produce. The global banking system has not yet been adequately regulated; its $600 trillion derivatives Ponzi scheme remains opaquely in place. Currencies continue to be manipulated and foreign exchange reserves continue to accumulate at the rate of more than $1 trillion a year; while the hollowing out of the US manufacturing base continues apace. Finally, and perhaps most importantly, the two most fundamental aspects of this global crisis have yet to be understood: the US economy is structurally broken and China’s era of rapid, export-led growth has come to an end. This is not a promising background against which to attempt to restructure the global economy.

                            President Obama has warned his countrymen that this is their “Sputnik moment”, but he has offered no NASA-like program that could end America’s structural economic decline. Fed Chairman Bernanke has admitted that the Dollar Standard is flawed, that it cannot prevent the large trade imbalance that have destabilized the world; but the United States lacks the power to unilaterally resurrect a viable, rule-based international monetary system. The BRIC nations have cynically called for a new international reserve currency to replace the dollar, while knowing full well that their economic models would collapse under any system that did not allow the United States to finance its trade deficits by issuing dollar-denominated debt. Warnings, belated analysis and unrealistic demands are not solutions.

                            The future – the happiness and prosperity of mankind – will be determined by how global supply and global demand are brought back into balance. If the means are found to expand aggregate demand sufficiently and sustainably, then the global excess supply will be absorbed and the global economy will begin to grow again. If, on the other hand, equilibrium is restored by a collapse in supply – back to a point at which there is real demand, a point determined by the current income and purchasing power of the individuals who comprise the world’s population – then globalization will collapse and the world economy will plunge into depression. Should that occur, millions of people around the world could starve before the decade is out. The geopolitical repercussions would be calamitous.

                            Investment and innovation could avert such a catastrophe. This book offers proposals that, if implemented, would boost aggregate demand, rein in global imbalances and eventually restore the conditions under which balanced budgets and sound money could be reestablished. Our window of opportunity to fundamentally restructure the global economy and restore sustainable growth has not yet closed. Leadership and vision are lacking, however; and time is not on our side.
                            Last edited by all_trader2; 17.09.2011, 21:47.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от robert Разгледай мнение
                              Бате Пешо, ти май на нивата си се родил по черешово време и от нивата не си излизал.Няма да споря с тебе, много си кух.Ако беше влизал в някой заводи, ако беше обикалял повече - нямаше сега да ръсиш простотии.Или си пийнал вече?
                              Боже много мъка има по тоя свят Боже.Жалко за форума.Идват избори и мнго партийни негодници си мислят че като пишат разни простотии по форумите някой им се връзва.Та чакам да чуя какво произведоха комунистите.Една стока за бита поне да чуя.Заводи бол безработни нямаше петилетките за три години а като влезеш в магазина няма нищо.Като ми стигнеш опита и нивото тогава може да и да ти кажа още нещо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Трейдър ти си голям веселяк.Ако занеш само как ме размя.Ми нали щото така правеха затова комунизма стигна до там.И какво произвеждаха.Едни болтчета бяха бездарни да направят.Ако успееш веднъж да го завиеш после няма отвиване защото му преебана главата.А какви телевизори и перални правеха мани мани.А компютри интернет електроника да не говорим.Комунизма е рай за бездарниците и комунистите.И от мен да знаеш че на работа се ходи за да се работи а не на кафе и софра.
                                Бате Пешо, ти май на нивата си се родил по черешово време и от нивата не си излизал.Няма да споря с тебе, много си кух.Ако беше влизал в някой заводи, ако беше обикалял повече - нямаше сега да ръсиш простотии.Или си пийнал вече?

                                Коментар

                                Working...
                                X