IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобалното затопляне мит или реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Яко ви одират кожата за соларни панели в България!
    И много рядко показват явно цената, искат запитване,
    не можеш да конфигурираш и платиш веднага

    Гледам тук: https://energon07.com/produkt/%d1%81...b%d0%b0%d1%81/
    1 китайски панел 405 Wc има цена 606 лева (без китайския контролер 64 лева).

    В кита, който взех днес: 1 френски панел 520 Wc има цена 195 евро = 390 лева
    https://www.monkitsolaire.fr/product...eaux/3528.html
    Last edited by barbaron; 17.07.2024, 17:57.

    Коментар


    • 75 вата, на Фърст солар произведени предполагам 2012 година, чисто нови по 17 лв. ги продава човека..Нема виртуална измишльотина сигурно..батерия и затова.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • 5 май 1815 година в Индонезия изригва вулканът Тамбора, 1816 година в Северното полукълбо има големи проблеми с промяна на климата, първо можело е да се гледа слънцето направо с невъоръжено око, светело е червено. Пролетта през 1816 година не идва, реките са замръзнали и транспорта е блокиран, реколта няма и има голям глад..
        В Индонезия, на остров Сумбава, вулканът е Тамбора.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Retro_696 Разгледай мнение

          Кой вулкан?


          Вулканичният експлозивен индекс (ВЕИ)

          Коментар




          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Соларни панели се продават по два за лев и педесе вече, толкова са ефективни. Може да се ползват за остъкляване.
            supertrader, не се ли умори да дрънкаш глупости 7/7, 24/24

            Да, през нощта не са ефективни, но днес ще чупим рекорди

            Добре, че има виртуални батерии, че какво щях да ги правя тези 1.92 MegaWata
            но не знам какво да правя със спестените 2 тона CO2
            затова днес купих още 6 * 520 Wc

            Last edited by barbaron; 17.07.2024, 19:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Retro_696 Разгледай мнение

              Кой вулкан?
              Как кой , вулкана на глупоста.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                barbaron, зарежи научните консенсуси, тази година имаме силно изгринал вулкан, да видим следващото лято дали няма да се захлади. Прочети за големия студ 1816 година, тогава е станало ясно кое го е причинило - праха от вулкана.
                Кой вулкан?

                Коментар


                • Соларни панели се продават по два за лев и педесе вече, толкова са ефективни. Може да се ползват за остъкляване.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    От това е Тодоре, той Бил Гейтс не е неинформиран човек и затова са разглеждали идеята да пръснат тебешир и тези частици да отразяват слънчевата радиация. Радиовълни и сходни на тях които много ползваме зареждат електростатично твърдите частици и те се окрупняват и падат, получава се почистване на атмосферата, тя става по пропусклива и получаваме повече радиация и се стопляме.
                    ДЪЖДЪТ върши тази работа. Радиовълните са отделна бира.

                    Коментар


                    • barbaron, зарежи научните консенсуси, тази година имаме силно изгринал вулкан, да видим следващото лято дали няма да се захлади. Прочети за големия студ 1816 година, тогава е станало ясно кое го е причинило - праха от вулкана.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • От това е Тодоре, той Бил Гейтс не е неинформиран човек и затова са разглеждали идеята да пръснат тебешир и тези частици да отразяват слънчевата радиация. Радиовълни и сходни на тях които много ползваме зареждат електростатично твърдите частици и те се окрупняват и падат, получава се почистване на атмосферата, тя става по пропусклива и получаваме повече радиация и се стопляме.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          barbaron, няма такива 30 годишни цикли, това са промени които настъпват за много дълъг период от време. СО2 и СН4 не са и те причината за затоплянето, напротив действието им може да се каже има обратния ефект. Друга е причината - атмосферата е станала по пропусклива за слънчевата радиация - УВ фактор е на макс - 9. Ето това е причината, не е парников ефект.
                          Твърденията в запитването ви не са точни според научния консенсус за климатичните промени. Нека разгледам няколко ключови момента:
                          • Миланкович циклите, за които говорихме по-рано, наистина се случват в много по-дълги периоди от време - десетки до стотици хиляди години, а не 30 години.
                          • CO2 и CH4 (метан) са основни парникови газове и научните доказателства категорично показват, че те допринасят значително за глобалното затопляне. Те не охлаждат атмосферата, а напротив - задържат топлината.
                          • Атмосферата не е станала по-пропусклива за слънчевата радиация. Всъщност, увеличаването на парниковите газове води до задържане на повече топлина в атмосферата.
                          • УВ индексът от 9 е висок, но това не е причината за глобалното затопляне. УВ индексът измерва интензивността на ултравиолетовата радиация на земната повърхност, което е различно от общото затопляне на планетата.
                          • Парниковият ефект е добре установен научен факт и е основната причина за наблюдаваното глобално затопляне.
                          Важно е да се базираме на научни факти и консенсус при обсъждането на климатичните промени. Препоръчвам да се консултирате с психиатър

                          Citations:
                          [1] https://www.omed.bg/kak-se-promenia-...page10554.html
                          [2] https://biovital.bg/blog/menopauza-s...niya-provokira
                          [3] https://nauka.offnews.bg/chovekat/me...ak-199711.html
                          [4] https://www.puls.bg/zhensko-zdrave-c...dlzhat-n-48504
                          [5] https://www.dnes.bg/mish-mash/2017/0...sled-30.342010

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                            Много радиовълни използваме, имат ефекта да поляризират твърдите частици във въздуха, получава се ефекта на електростатичен филтър и тя се изчиства и става по пропусклива за лъчите, затова до нас достига повече енергия от атомния ни реактор - Слънцето.
                            Много те напече слънцето теб. Я споко.

                            Коментар


                            • Много радиовълни използваме, имат ефекта да поляризират твърдите частици във въздуха, получава се ефекта на електростатичен филтър и тя се изчиства и става по пропусклива за лъчите, затова до нас достига повече енергия от атомния ни реактор - Слънцето.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • barbaron, няма такива 30 годишни цикли, това са промени които настъпват за много дълъг период от време. СО2 и СН4 не са и те причината за затоплянето, напротив действието им може да се каже има обратния ефект. Друга е причината - атмосферата е станала по пропусклива за слънчевата радиация - УВ фактор е на макс - 9. Ето това е причината, не е парников ефект.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X